•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 12
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امیتازات : 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
توصیه های غذایی برای بهبود ام اس
غذاهايي رو كه من رو اذيت ميكنه و اونا رو به تجربه بدست آوردم اينا هستش:
ماهي كه با خوردنش سردرد وحشتناك ميگيرمangry- بعد از خوردن لبنيات هم دست وپاهام كاملاً بي حس ميشه -سوسيس و كالباس هم به همين صورت هستش -سالاد سرد هم همينجوريه حتي اگه شب بخورم هم بي خواب ميشم روغنو خودم كم كردم گوشت و هم كم مصرف ميكنم ولي مرغو بيشتر مصرف ميكنم ،عاشق كشك بادنجونم ولي باخوردنش تا چند روز دست و پاهام بي حس ميشهangry ،اگه يه غذاي سرد بخورم بعدش حتماً از عسلو داچين غافل نميشم و اونو نوش جان ميكنمconfused2agreement2
جايي كه راه نيست خداوند راه ميگشايد
 تشکر شده توسط : نازلی , najva , نازنین , رزمینا , paeazan , maede , DavidBili
وااای من تو این تغذیا همش موندم که چی بخورم چی نخورم.هیشکی هم کمکم نمیکنه.هرکی یه چی میگهsad2
دور نرو...
بیا کنار دلم
من غیر از اینها که می نویسم
نوازش هم بلدم...
 تشکر شده توسط : برگ 7 , maede , DavidBili
سلام
تا اونجایی که من میدونم غذاهای سرد برای این بیماری مضر هستن و بهتره از اونها پرهیز کنین. منظور از غذاهای سرد غذاهایی هستن که باعث کاهش سوخت و ساز بدن میشن و در نتیجه باعث پایین اومدن دمای بدن میشن . غذاهای فست فود که حتی برای افراد سالم هم مضر هستن .من خیلی تعجب کردم که دیدم نوشتن ماهی برای ام اس خوب هست.چون ماهی به شدت سرد هست و حتی افراد سالم هم بعد از خوردن ماهی بهتره یه چیز گرم بخورن مثل چایی نبات، در غیر اینصورت ممکنه سردرد بگیرن ، به خاطر شدت زیاد سردی.
 تشکر شده توسط : najva , ostad2000 , رزمینا , paeazan , برگ 7 , maede , DavidBili , شفا یافته
من هیییییییییییچ رعایت نمیکنم.عاشق سردیجات و ترشی و شوری هستم.مشکلی هم ندارم شکرت خدایا فقط سوسیس و کالباس و نوشابه و چربی ممنوعconfused2 پرهیز غذایی سخته؟
 تشکر شده توسط : paeazan , maede , DavidBili
رژيم خجمشيد خدادادي يه سري غذاهاي ممنوعه داره. هميووپاتي هم بعضي خوراكي ها رو منع كرده.
البته هر كسي خودش بهتر ميتونه بفهمه كه بعد از خوردن چه خوراكي حالش بد يا خوب ميشه
من مثلا لبنييات برام گزگز مياره كه دكتر طغا تاكيد كرد حتما مثلا ماست بخورم و وقتي گفتم بعدش گزگز ميكنه پاهام گفت توي ماستم كشمش و گردو بريزم.
هر غذاي سردي كه ميخورييم بايد بعش 1 غذاي گرم بخوريم
زيتون،خرما،انجير و ... براي ما خيلي خوبه
كه البته من اينا رو دوس ندارم و باببدبختب مبخوورمsad
 تشکر شده توسط : maede
نوشابه ،سوسیس ،کالباس و همبرگر برای همه افرادضرردارد.برای ماکه جای خود دارد.
دردوعالم جلال ما زهراست/رمزتغییرحال ما زهراست/عیدبافاطمیه می آیدذکرتحویل سال مازهراست
السلام علیک ایتهاالصدیقه الشهیده

تشکر شده توسط : رزمینا , maede , DavidBili , شفا یافته , جلال علایی موسوی
(2011/11/29, 01:30 PM)pinkrose نوشته است: من فقط چربیو ترشیجات را کم کردم از رژیم غذاییم .
چای سبزم از این کیسه ای هاش میخورم .
ماهیم میخورم .
از بچگی از شیر متنفر بودم و لب نمیزدم و نمیزنم N_aggressive (35)
سبزیجاتم زیاد میخورم .
میوه هم همه جورشو میخورم .
گوشت قرمزم تا حد امکان کم کردم و به جاش گوشت بوقلمون میخورم زیاددددددد

خوبه دیگه ؟

کسی میدونه آیا میوه های ترش برامون بده ؟
تا اونجا که می دونم نخوریم بهتره. من هر وقت میوه ترش می خورم علائم بدی پیدا می کنم

(2012/01/01, 03:20 AM)yummy نوشته است: وااای من تو این تغذیا همش موندم که چی بخورم چی نخورم.هیشکی هم کمکم نمیکنه.هرکی یه چی میگهsad2

دوست خوبم مرضیه جون فقط غذاهای سرد نخور یا اگه می خوری حتماً یک چیز گرم بعدش بخور. در هر وعده هم زیاد نخور بعد اگه گرسنه شدی دوباره غذا بخور. مغزهایی مثل بادام هم خیلی خوبه. دارچین و عسل هم عالیهBlushwink2
به جهان خرم ازآنم که جهان خرم از اوست/ عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست
 تشکر شده توسط : maede
رژيم عذايي خيلي مهمه خيليييييي خواهش مي كنم جديش بگيرين
كاش بدانم كه تو كيستي ،،،،،
 تشکر شده توسط : رزمینا , maede , شفا یافته , جلال علایی موسوی
[QUOTE='mitsetareh@yahoo.com' pid='246347' dateline='1344586613'][b][align=justify]تا اونجا که می دونم نخوریم بهتره. من هر وقت میوه ترش می خورم علائم بدی پیدا می کنم

موافقم ترشیها حتی به میزان کمش هم برای سیستم عصبیمون مضره.اما بر عکس مویز و انجیر و عسل و بادام خیلی خوبه و توان پاها رو زیاد میکنه.در عین اینکه انجیر و بادوم کلسیم زیادی هم دارند حتی خیلی بیشتر از شیر.Rolleyes

تشکر شده توسط : maede , شفا یافته , جلال علایی موسوی
سلام
ترشیجات بطور کلی بدلیل اسیدی بودن باعث سرد شدن بدن میشن و اصولا سیستم عصبی بدن در شرایط اسیدی خوب جواب نمیده(البته استثنائا ترشی بادمجون بدلیل گرم بودن بادمجون، گرم هست اگه خیلی هوس ترشی کردین یه کم از اون بخورین).
اصولا برخی از متخصصین معتقدن شیر برای بزرگسالان برعکس تصور عمومی،چیز خوبی نیست ، چون اصولا هضم شیر احتیاج به دیاستازهایی داره که فقط در معده شیر خوارها وجود داره.
خوردن ماست هم ته تنها باعث جذب کلسیم نمیشه بلکه به خاطر وجود مقدار زیاد اسید لاکتیک توی اون باعث حل شدن کلسیم استخون های بدن و کمبود بیشتر کلسیم هم میشه.
شلغم دو برابر شیر کلسیم داره، جوشونده پونه مقدار بسیار زیادی کلسیم داره که طرف مدت کوتاهی میتونه کمبود کلسیم رو جبران کنه.
شاه کلید خوشبختی و تموم موفقیتا خود رو دوست داشتنهicon_questionعاشقونه خودتونو دوست داشته باشین.love28
 تشکر شده توسط : DavidBili , shahrzad.s , maede , ostad2000 , paeazan , شفا یافته , sargol , جلال علایی موسوی

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 12
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  جراحی selective dorsal rhizotomy برای بهبود در راه رفتن i_sh 1 1,556 2019/11/02, 09:08 AM
آخرین ارسال: Silverlight
  تزریق بوتاکس برای سفتی عضلات 1467127681 8 3,297 2019/10/31, 11:00 AM
آخرین ارسال: alireza1111
Smile یه خبر جالب برای علاقمندان به جراحی ccsvi goli61 10 7,479 2019/09/20, 05:50 PM
آخرین ارسال: Shokolat2
  پایان نامه ای برای ام اس سنتر matinfard 45 31,980 2018/05/13, 03:27 PM
آخرین ارسال: houri
  رژیم غذایی جمشید خدادادی Sina 264 208,579 2018/03/29, 10:50 PM
آخرین ارسال: سبا
  مشاركت در طرح بهبود روش هاى درمان بيماران ام اس Biomedical Engineering 4 2,757 2017/06/04, 03:51 PM
آخرین ارسال: Biomedical Engineering
  تقاضای همکاری برای انجام تحقیق و پژوهش jafari_h 12 7,338 2017/02/07, 09:25 PM
آخرین ارسال: سمیرا67
  نحوه تهیه دارو برای بیماران خاص (ام اسی ها) با دفترچه بیمه ... mohammadreza1369 10 15,945 2016/12/08, 03:21 PM
آخرین ارسال: Aydanima
  بهبود ام اس mina_a 374 323,973 2016/11/22, 04:31 PM
آخرین ارسال: saeid35
  آیا آسیکلوویر می تواند برای بهبود موقت بکار رود؟ farda20032020 3 3,105 2016/11/01, 01:16 PM
آخرین ارسال: الهه درد

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان