امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تغذیه با شیر مادر با خطر کمتر حملات ام اس همراه است

این مطالعه جالب جدید اپیدمیولوژیک از یک گروه تحقیقاتی در برلین، آلمان منتشر شده است که بین تغذیه با شیر مادر در دوران کودکی و خطر پیشرفت ام اس یک رابطه پیدا کرده است. داده ها نشان می دهد که تغذیه با شیر مادر از پیشرفت ام اس در شخص محافظ می کند، اما اثر محافظتی تنها پس از چهار ماه از شیر دادن مادر پدیدار می شود.

این مطالعه بر روی 245 بیمار MS انجام شد نتایج حاصل از این مطالعه منجر به تقویت این فرضیه شد که تغذیه با شیر مادر با کاهش خطر MS همراه است.

Mult Scler. 2012 Sep 4. & Pubmed PMID: 22951352 (11/09/12
 تشکر شده توسط : ساغر , ارزو , نسترنى , نجمه , DavidBili , niloufar , roya-n , golshid
منم طفل كه بودم شير مادر نخوردم شير خشكى بزرگ شدمsad2اصن يه عقده شده در درونمrolleyesهرجا ميگن شير مادر خوبه من گريم ميگيره اصن فك كنم واسه همين ام اس گرفتمsad
براى تو
براى چشمهايت..
براى من
براى دردهايم..
براى ما
اى كاش خدا كارى بكند...
 تشکر شده توسط : همسر یک مشکوک به ام اس , هيوا , ارزو , نسترنى , نجمه , DavidBili , golshid
مطمئنيد اين فرضيه درسته ؟ آخه من دو سال كامل شير مادرم رو خوردم Huh
هيچگاه اميد كسى را نا اميد مكن شايد اين تنها دارايى او باشدundecided2
 تشکر شده توسط : همسر یک مشکوک به ام اس , DavidBili , ehsan 10054 , niloufar
(2012/09/15, 10:56 AM)نسترنى نوشته است: مطمئنيد اين فرضيه درسته ؟ آخه من دو سال كامل شير مادرم رو خوردم Huh

فرضیه که درسته اما اینکه پدر و مادرامون راست گفتن که شیر مادر خوردیم و شیر خشک بهمون ندادند را میشه کمی شک کردevilgrin0039.gif
 تشکر شده توسط : ساغر , نسترنى
یعنی من که دو سال و دو ماه شیر مادر خوردم خوشحال باشم agreement2
هر آنچه در بالا می گذرد نمودی از پایین است
و هر آنچه در درون جاری است در برون متجلی
 تشکر شده توسط : همسر یک مشکوک به ام اس , ساغر , DavidBili

من هم بخاطر اینکه در سن شش ماهگیم مامانم دوباره باردار شد و نمیتونست بهم شیر بده
شیر مادر رو فقط واسه شش ماه خوردم
خدا کنه خودم بتونم نی نیمو شیر بدمrolleyes

باور کن:
همیشه خدا جای شکرشو باقی میذاره.
 تشکر شده توسط : ساغر , DavidBili , همسر یک مشکوک به ام اس , roya-n
سلام
اصولا تغذیه با شیر مادر، کودک رو در مقابل انواع و اقسام بیماریها مقاوم میکنه خصوصا اولین شیر مادر که بهش آغوز میگن و در ساعت اول به دنیا اومدن باید به کودک داده بشه.
این موضوع اختصاصی به بیماری ام اس نداره، منظورم اینه که مربوط به تقریبا همه بیماریها بجز بیماریهای مادرزادی هست.
از این که بیشتر از شش ماه شیر مادر رو نخوردین ناراحت نباشین چون حداقل شیر آغوز رو خوردین.
من دوسال شیر مادرم رو خوردم، فک نمیکنم تو اون زمونا، یعنی 40 سال پیش اصولا مادرای ما آشنایی با شیر خشک داشتن، فوق فوقش اگه کمبود شیر داشتن از شیر گاو استفاده میکردن.ولی حالا من ام اس دارم. اصولا اکثر بیمارای ام اس که هم سن وسال من هستن و یا بزرگ تر از منن همین وضعیت رو دارن.
شاه کلید خوشبختی و تموم موفقیتا خود رو دوست داشتنهicon_questionعاشقونه خودتونو دوست داشته باشین.love28
 تشکر شده توسط : DavidBili , همسر یک مشکوک به ام اس , شفا یافته
من هم شیرمادر خوردم. اما در اونزمان آغوز را به نوزاد نمیدادند. این روش مدت زیادی نیست که مرسوم شده. بعد از بدنیا اومدن نوزاد شیر اول را دور میریختند و بعد نوزاد تغذیه میشد..
کیفیت شیرمادر من حدود ده سالی از پیشرفت بیماریم جلوگیری کرده بود. همش تقصیر خودم بود که وقتی دندون درآوردم انقدر گاز گرفتم تا از شیر گرفتندم.وگرنه این زمان طولانی تر میشد.laughing3
من هم ام اس داشتم.
منم که شیر مادر خوردم اونم دوسال تمام angry2icon_cry

تغذیه با شیر مادر
چهارشنبه 29 شهريور1391

بیماری ام اس یک بیماری خود ایمن است و قبل از این نشان داده شده که تغذیه نوزاد با شیر مادر ، نقش حفاظتی علیه بیماری های خود ایمن دارد (در فرزند).

در مطالعه ای جدید که در 4 سپتامبر امسال در مجله ام اس به چاپ رسید ، نقش این نوع تغذیه با احتمال بروز ام اس (در فرزند) مورد بررسی قرار گرفت.

این مطالعه که در برلین آلمان برروی 245 فرد بیمار مبتلا به ام اس انجام گرفت ، حاکی از این است که تغذیه با شیر مادر در دوران شیر خوارگی ، با احتمال کمتر ابتلاء به ام اس در طول زندگی همراه است. این نقش حفاظتی شیر مادر به نظر میرسد پس از 4 ماه تغذیه، اعمال میشود.

این نتیجه با نتایج مطالعات قبلی در سایر بیماریهای خودایمن نیز تطابق کامل دارد.

در حال حاضر اطلاعات موجود در این خصوص هنوز قطعیت ندارد و باید منتظر مطالعات بعدی باشیم.

منبع : انجمن ام اس ایران

ﭼﻘﺪﺭ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻨﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ٬ ﺁﺩﻣﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺷﺒﯿﻪ ﺣﺮﻓﻬﺎﯾﺸﺎﻥ ﻫﺴﺘﻨﺪ...
 تشکر شده توسط : شيدا رها

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ارتباط ام اس با نوع تغذیه نازلی 11 10,506 2017/02/11, 10:45 PM
آخرین ارسال: sia
Star ارتباط حملات ام اس با شبكيه چشم همسر یک مشکوک به ام اس 26 28,786 2015/07/22, 08:19 AM
آخرین ارسال: دلشکسته
  رو.ش استفاده از پد چسبی پوستی درکاهش حملات ام اس mohghoco 1 2,568 2013/07/31, 01:27 AM
آخرین ارسال: paeazan
  نقش تغذیه مادران در پیشگیری از ابتلای فرزندان به ام.اس محمود 9 5,516 2012/12/18, 10:31 AM
آخرین ارسال: sargol
  یک روش ابتکاری برای توقف حملات ام اس,دیابت نوع یک ,حساسیت وآسم sargol 0 2,198 2012/11/23, 05:10 PM
آخرین ارسال: sargol
  كاسته شدن حملات ام اس در مناطق جنگي! nazaninn 6 4,451 2010/06/22, 02:58 PM
آخرین ارسال: nazaninn

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان