امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
براي حفظ سلامت بدن از پله‌ها استفاده كنيد
استفاده از پله‌ها از معدود فعاليت‌هاي روزانه است كه از حد خفيف تا شديد قابل انجام است، تغيير نمي‌كند، نياز به استفاده از وسيله خاصي هم ندارد و در عين حال انجام آن احمقانه به نظر نمي‌رسد.

اين محققان پس از تجزيه و تحليل پيامدهاي بالا رفتن از پله‌ها يك يا دو نوبت در طول يك روز كاري به اين نتايج دست يافته‌اند.

روزنامه گلوب اند ميل به نقل از پروفسور كولين بورهام استاد انستيتو كالج دانشگاهي دوبلين در بخش ورزش و سلامت نوشت: نكته اصلي در اين پژوهش اين است كه استفاده از پله‌ها از معدود فعاليت‌هاي روزانه است كه از حد خفيف تا شديد قابل انجام است، تغيير نمي‌كند، نياز به استفاده از وسيله خاصي هم ندارد و در عين حال انجام آن احمقانه به نظر نمي‌رسد.

اين تحقيق روي 8 زن فارغ التحصيل دانشگاه دوبلين انجام گرفت كه در نوبت‌ها و دوره‌هاي مختلف از پله‌ها بالا مي‌رفتند.

محققان دريافتند: پس از پايان دوره در مقايسه با گروه كنترل در زناني كه از پله استفاده كرده بودند، 17 درصد تناسب آيروبيك افزايش يافت و كلسترول بد در خون آنها نيز 8 درصد كاهش پيدا كرد.
.................................
حتی اونایی که تهران زندگی میکنن میتونن این ایستگاه های مترو رو از پله برقی استفاده کنن ولی به صورت برعکس ... سلامتیشون بیشتر بهتر میشه
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

تشکر شده توسط : yaro , mahsa , Morteza , Matilat
پس چرا يك عده ديگه از اين محققان ميگن تا اونجايي كه مي تونيد از پله پرهيز كنيد؟باعث ساييدگي زانو ميشه و ....

اصلا من يه مدته با محققان لج شدم. خيلي ضد و نقيض حرف مي زنند
فکر کنم اونایی براشون ضرر داره که اولا ارتروز و ساییدگی زانو به صورت ارثی دارن ( یعنی خطر ابتلا درشون زیاد تر از بقیه است ) دوما که هر روز روزی چندین بار از پله های زیادی بالا پایین میرن !
منتها من فکر نکنم 8 نفر برای یک تحقیق تعداد کاملی باشه !
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
مهسا جون باید یاد گرفت به صورت آهسته از پله ها بالا و پایین رفت اگه سریع و با شتاب باشه ضرر داره
عشــق
همین خنده های ساده ی توست
وقتی با تمام غصه هایت میخندی
تا از تمام غصه هایم
رها شوم...

از پله بالا پایین رفتن و هم بلد نیستیم که
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

(2010/09/17, 11:34 AM)Sina نوشته است: از پله بالا پایین رفتن و هم بلد نیستیم که
دیدین پیرزنا چطوری از پله بالا میرن اگه ندیدین برین نگاه کنین اونا خیلی استاندارد این کارو میکنن
عشــق
همین خنده های ساده ی توست
وقتی با تمام غصه هایت میخندی
تا از تمام غصه هایم
رها شوم...

من که یه مامان بزرگ دارم اصلا از پله بالا نمیره ... اونیکی هم که همیشه دست به زانو از پله میره بالا
حالا کدومش استاندارده

در ضمن باید بدونیم که از پله پایین رفتن فشار بیشتری را نسبت به از پله بالا رفتن به زانو وارد میکنه.
حالا این استاندارد چند تا پله در روزه؟
شخصيت منو با برخوردم اشتباه نگير!
شخصيت من چيزيه كه "من" هستم اما برخوردِ من بستگي به اين داره كه "تو" كي هستي...!
من روزي 200 الي 300 تا پله رو بالا و پايين مي رم ولي هيچ اتفاق مثبتي رو احساس نكردم بلكه بر عكس !!
خداوندا ، سرنوشت مرا خیر بنویس . تقدیری مبارک ، تا هر چه را تو دیر می خواهی زود نخواهم و هر چه را تو زود می خواهی دیر نخواهم .
شد چيزي رو يه دانشمند كشف نكنه واسه سلامتي بعد اون يكي نياد بگه نه دروغ بوده؟؟!!!!!
اين چه وضعيه آخه
"چقدر ابد زمان اندکی ست برای آنکه به کفایت کنارت باشم...

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ظروف مناسب‌ و نامناسب براي پخت غذا ostad2000 12 19,711 2016/10/11, 11:30 AM
آخرین ارسال: nahid
  ارتباط آلودگی هوا و سلامت pariya 20 14,629 2013/12/13, 09:51 PM
آخرین ارسال: sargol
  از مصرف همزمان «روي» و مواد سرشار از فسفر و كلسيم پرهيز كنيد نازلی 2 6,047 2013/07/12, 11:30 PM
آخرین ارسال: رامنا
  یک نوشیدنی خطرناک برای سلامت جنین شيدا رها 0 2,136 2013/04/21, 12:15 PM
آخرین ارسال: شيدا رها
  استفاده از جوراب سفید برای آقایان ممنوع! نازلی 1 3,586 2013/04/15, 12:18 PM
آخرین ارسال: sargol
  كمبود يا افزايش شديد آهن براي مغز مضر است نازلی 2 4,480 2013/01/18, 04:30 PM
آخرین ارسال: نازلی
  آب معدنی ، محصولی که از پشت به سلامت خنجر می زند najva 1 6,055 2012/05/16, 07:53 PM
آخرین ارسال: ابراهیم
Rainbow خانمها حواستون باشه! سوختگي بر اثر استفاده از مواد شوينده نازلی 1 3,713 2012/03/03, 01:45 AM
آخرین ارسال: پروانه
  درِ يخچال، جاي مناسبي براي نگهداري تخم مرغ نيست نازلی 0 2,006 2012/02/28, 09:18 PM
آخرین ارسال: نازلی
  لامپ‌هاي فلورسنت براي چشم مضر هستند نازلی 4 3,527 2011/11/06, 07:33 PM
آخرین ارسال: ساغر

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست