امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
الکل خطر ابتلا به سرطان و فشارخون را افزایش می دهد..
#1
[تصویر:  b.150.150.16777215.0.stories.food.2012.2...7e5d92.jpg]

مایعی که خطر سرطان دهان را سه برابر افزایش می‌دهد
|
بیماری و درمان - دستگاه گوارش
یک گروه از کارشناسان مقابله با تبلیغات تلویزیونی در انگلیس هشدار دادند مصرف الکل خطر ابتلا به سرطان دهان و افزایش فشار خون را به ترتیب سه و دو برابر افزایش می‌دهد.

این کارشناسان تاکید کردند مصرف بیشتر این نوشابه‌ها در افزایش خطر فوق تاثیر دارد. دولت انگلیس نیز بارها هشدار داده است که مصرف زیاد نوشیدنی‌های الکلی در این کشور موجب افزایش نرخ ابتلا به بیماریهای قلبی، سکته و حتی سرطان در بین مردم انگلیس شده است.

این یافته حاصل نظرسنجی از ۲۱۰۰ شرکت کننده و بررسی تاثیر مصرف الکل در این افراد است. در این نظر سنجی معلوم شد ۸۵ درصد از مصرف کنندگان الکل نمی‌دانند که مصرف این نوشیدنی موجب افزایش خطر بروز سرطان سینه می‌شود. در این مطالعه تاکید شد الکل هم چنین احتمال ابتلا به سرطان‌های روده، دهان و گردن را نیز افزایش می‌دهد و در عین حال به توان تولید مثلی انسان نیز آسیب می‌رساند.

مقامات بهداشتی انگلیس می‌گویند: مصرف بی رویه الکل در این کشور به یک مشکل بهداشتی جدی و مهم تبدیل شده است.

BBC
مهم این نیست که در کجای این دنیا ایستاده ایم
مهم اینست که در چه راستائی گام برمیداریم.
 تشکر شده توسط : gilane , nazii , ارزو , شهرزاد , Hasty , نازلی , AVID2000
#2
مضرات الکل بر مغز و کبد و ....زیانهای الکل بر مغز و اعصاب :
اثر اصلی عمده و کوتاه مدت الکل بر سیستم اعصاب مرکزی است. مصرف نوشابه های الکلی در ابتدا موجب نوعی آرامش و رها شدن کاذب و افراطی می گردد. ولی پس از مدتی اثرات واقعی آن از جمله : ناهماهنگی در حرکات عضلات، اختلال در تصمیم گیری آسیب اعمال حرکاتی و مهارتی کندی واکنش و فعالیتهای دماغی و فکری تشدید حالت تهاجمی و پرخاشگری درهم و برهم حرف زدن سوزش قلب پرحرفی دوتا دیدن اشیا و افراد و افزایش ادرار میباشد.
شایع ترین اختلال سیستم عصبی در الکلیسم مزمن آسیب قرنیه و اعصاب چشم است.
2- زیان های الکل بر استخوانها :
بررسی گروهی از پژوهشگران نشان داده است که مشروبات الکلی سبب ضعیف شدن و شکستگی استخوانها می شود و استخوانهای شکسته در طولانی مدت به سختی درمان خواهند شد.
پزشکان می گویند مصرف مشروبات الکلی سبب ضعیف شدن و شکستگی استخوانها میشود و استخوانهای شکسته در طولانی مدت به سختی درمان خواهند شد.
پزشکان می گویند مصرف مشروبات الکلی به تدریج مانع کار بافتهای استخوان ساز میشود و در ظی چند سال استخوانها صدمه می بینند و همچنین مصرف این مشروبات سبب کشیدگی تاندونها می گردد.
کلیه :
یکی از اطبا معروف انگلیس می گوید : اشخاصی که مبتلا به امراض کلیه می شوند 5/87درصد آن به واسطه مشروبات الکلی است. مشروبات الکلی میزان ادرار را زیاد کرده و سبب تورم بعضی اعضا چون شکم و پاها و پلک های چشم می گردد.
گردن :
در اثر استعمال الکل و مخصوصا آب جو گاهی پی گردن زیاد و محتاج به عمل جراحی میگردد.
تاثیر مشروبات الکلی بر کبد :
کسانی که به طور مزمن الکل مصرف می کنند در معرض خطر بالای نارسایی کلیه و کبد هستند moonshine می تواند برای کلیع شما بسیار مضر باشد زیرا حاوی سرب است و این عنصر برای کلیه ها مسمومیت زاست.
از کارهای مهم کبد تجزیه و خنثی کردن سمومی است که به داخل آن راه پیدا میکند اما متاسفانه در برابر سم الکل اثری ندارد و این الکل است که قدرت تحریک خود را روی کبد نیز اعمال می کند.
تاثیر مشروبات الکلی بر گردش خون : متخصصان می گویند الکل به همان شکل خالص، بدون آنکه تغییر ماهیت دهد وارد خون می شود و دستگاه گردش خون در معرض آسیب آن قرار می گیرد. گلبول های سفید خون را که به منزله سربازان مدافع بدن در مقابل میک روب ها نابود می باشند را از بین می برند و هموگلوبین خون را که محتوای آهن می باشد نابود و بدن را دچار کم خونی عجیبی مینماید.
مشروبات الکلی باعث اختلال در هضم غذا :
الکل مواد غذایی را سفت و سخت می سازد چنانچه اگر گوشتی را در مقداری الکل بیاندازیم مانند چرم میشود و در این حالت معلوم است که چه به سر معده می آید به علاوه الکل شیرهای معده را کم و نامرتب و فاسد می سازد و اجازه نمی دهد روی غذا تاثیر کند و غذای هضم نشده سربار معده میماند همچنین الکل اشتها را ازبین می برد.
مشروبات الکلی عامل جنون است، آمار دقیق تیمارستان ها نشان می دهد که تکثر دیوانگان کسانی هستند که سالهای دراز عمر خود را با میخوارگی و مستی بسر برده اند به موجب یک آمار در یک خانواده در آمریکا هفت نفرشان ابله و احمق بودند که پدر و مادرشان الکلی بوده اند.
دکتر پارکر که یکی از دکترهای مشهور نیویورک به شمار می رود گفته است که نصف حوادث دیوانگی و سفاهت به واسطه مشروبات است.
طبق آماری که در سال 1902 میلادی در انگلستان گرفته شده بود افرادی که در اثر خوردن مشروبات الکلی مبتلا به جنون و دیوانگی گردیده اند به این ترتیب است :
2249 نفر مرد و 976 نفر زن.
طبق تحقیقات در انگلستان دانشمندانبه این نتیجه رسیده اند که تقریبا 95 درصد از دیوانگی افراد جامعه در انگلیس به علت اعتیاد به الکل است. (البته ذکر این نکته به جاست که در دین مبین اسلام حتی خوردن یک جرعه شراب هم حرام میباشد)
اما رضا (علیه السلام)فرمودند : خدای عزوجل شراب را حرام فرمود : زیرا شراب تباهی می آورد، عقل شرابخواران را دگر گون می سازد و آنان را به انکار خداوند عزوجل و دروغ و تهمت بستن به او و پیامبرش وا می دارد و دیگر اعمالی چون تبهکاری و قتل که از شرابخواران سر می زند.
ضررهای مشروب بر سایر اعضا :
مشروب نه تنها دستگاه گردش خون بلکه تمام اعضا بدن را به افت الکل دچار می کند و شراب خوار را به سو هاضمه ، تشنج معده، شکم درد، و استفراغ و آسیب معده و ضایعات نوسوج مغزی و ناراحتی های قلبی از جمله اریتمی و تاکیکاردی، گرفتار می کند. پزوهشگران می گویند مصرف زیاد الکل موجب فلج شدن فعالیتهای مغزی و دستگاه تنفس و در نتیجه مرگ می گردد.
مضرات مشروب بر نوزاد و جنین
امروزه آمار نشان می دهد مرگ کودکانی که والدین آنها مشروبات الکلی می نوشند بیشتر از سایر کودکان است که بر اثر سایر امراض از بین می روند و اطفالی که از پدران شراب خوار به وجود می آیند غالبا ضعیف علیل و غالبا به تشنج های شدید مبتلایند و قدرت دفاعی آنها در مبارزه با مشکلات زندگی ناچیز است و در برابر عفونت های مختلف بسیار حساسند، نقص بدنی انحراف ستون فقرات کر و لالی عوارض ناشی از غده تیروئید و همچنین ضایعات مغزی مانند عقب ماندگی رشد نکردن ماهیچه ها دیوانگی های حاد و غیره در آنان فراوان دیده می شود.
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : Hasty , najva , yummy , Ali 324 , نازلی , AVID2000
  


موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  استرس در کودکی : ابتلا به اختلالات در بزرگسالی pariya 4 5,718 2015/08/01, 10:58 AM
آخرین ارسال: niloofary
  هشدار! مراقب سرطان سینه باشید earth 4 4,658 2014/01/22, 12:29 AM
آخرین ارسال: شهرزاد
  آهن زياد سرطان‌زاست yaro 1 2,746 2013/12/03, 08:55 PM
آخرین ارسال: شهرزاد
  بنزین‌های تولید شده اخیر در کشور، سرطان‌زا است nahid 3 3,681 2013/01/18, 04:17 PM
آخرین ارسال: نازلی
  سرطان؛ ارمغان محصولات چینی nahid 1 2,631 2013/01/11, 10:37 PM
آخرین ارسال: reza_akrami_a
  افزایش خطر مسمومیت با آرسنیک در مصرف‌کنندگان برنج paeazan 0 1,957 2012/12/05, 06:52 PM
آخرین ارسال: paeazan
Star دود سیگار و افزایش فعالیت پلاکت‌های خون naazanin 0 1,894 2012/08/30, 03:37 PM
آخرین ارسال: naazanin
  افزایش 14 درصدی مرگ با قرص برنج مرگ حتمی در انتظار مصرف کنندگان najva 2 4,351 2012/08/24, 05:05 PM
آخرین ارسال: arezooo82
  سرطان تيروييد در اثر سهل انگاري پزشكان و دندانپزشكان aghaghi 1 2,451 2012/08/06, 11:41 AM
آخرین ارسال: شيدا رها
  سرطان زا بودن پروتزهای فرانسوی شهرزاد 1 4,281 2012/06/20, 04:37 PM
آخرین ارسال: رزمیناکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان