•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 424
  • 425
  • 426(current)
  • 427
  • 428
  • 429
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 43 رأی - میانگین امیتازات : 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ازدواج و ام اس
(2020/01/05, 10:00 PM)کامبیز نوشته است:
(2020/01/01, 05:26 PM)کامبیز نوشته است: اگه دوست داشته باشه ولت نمیکنه.... icon_question

(2020/01/02, 10:56 PM)ارزو ش نوشته است: در مورد ازدواج توصیه من رو به عنوان ریش سفید که نه گیس سفید گروه همیشه یادتون باشه : 

با فردی ازدواج کنین که اصالت داشته باشه ....اصالت به مال و اموال نیست به ریشه داشتن هست ....وقتی طرف مقابلتون با اصل و نسب باشه تمام نگرانی ها رو ازتون دور می‌کنه ....فرقی نمیکنه جنسینتون چی باشه ....

اجازه ندین هیچ عاملی به جز عشق و بالاتر از اون دوست داشتن به همدیگه وصلتون کنه ...چون هر واسطه ای روزی باعث جدایی تون خواهد شد...

هیچ وقت از ابتدای مسیر برای انتخاب همسفرتون به جدایی فکر نکنین ...فکر کردن به جدایی در ابتدای راه  نشون دهنده ذهن بیمار هست ....هیچ دونفری نمیرن زیر یک سقف که بخوان روزی از هم جدا بشن ...گرچه این اتفاق برای هرکسی احتمال وقوع داره ....

اگر روزی دو نفر از هم جداشدن به معنای بد بودن هیچ کدومشون نیست ....گاهی آدما از هم جدا میشن چون از ابتدا انتخاب درستی نکردن....گاهی آدما از هم جدا میشن چون ظرفیت وجودیشون برای تحمل سختی های زندگی در همون حد بوده ....گاهی آدم ها از هم جدا میشن چون نمیتونن نظاره گر شرایط سخت  کسی باشن  که خیلی دوستش داشتن و دارن ....

لطفا آدم ها رو سریع قضاوت نکنیم ....اگر مرد یا زنی از همسرش به قول الهام جون در شرایط سخت راه نرفتن جدا شد ...بد تعبیرش نکنیم شاید واقعا تحمل اون شرایط براش خیلی سخته ....نگیم اگر من بودم حتما میموندم باهاش چون ما اون فرد نیستیم ....چرا باید فکر کنیم که طرف مقابل باید از خودش بگذره و همه شرایط ما رو تحمل کنه ....
به نظرتون اگر ما هم عاشق همسرمون یا همسر آینده مون باشیم نباید بهش حق بدیم که خودش موندن یا رفتن در شرایط سخت رو  انتخاب کنه؟ ...فکر نمیکنین گرفتن تعهد از فرد برای اینکه در روزگار سخت تنها مون نگذاره کار قشنگی نیست؟ ....

دوستای جوون من ، من باور دارم که شرایط سخت باعث رشد فکری انسان میشه و باور دارم که همه شما دوستان عضو این گروه نسبت به همسن و سالهای خودتون از هوش و شعور اجتماعی بالاتری برخوردارین ..پس لطفاً لطفا لطفاً مثل افراد عادی جامعه دیگران رو  قضاوت نکنین 

برای همگی تون آرزوی خوشبختی و آرامش در زندگی دارم 

ببخشین که خیلی طولانی نوشتم و حوصله تون رو سر بردم

خیلی زیبا وبدون حاشیه گفتید ممنون از هوش ودرایتتون..

ashamed0006.gif
 تشکر شده توسط : hourieh , پریا حقیقت پور
Information 
(2020/01/05, 09:53 PM)کامبیز نوشته است: یعنی چی باید با یکی مثل خودمون ازدواج کنیم یا اینکه نه اینم یکی از اون چیزهایی هست که باید بسپری به خدا...که قسمتت چیه نظر بدید لطفا...

اول- تا جاییکه اطلاعات ناقص من اجازه میده ، باید خدمتتون عرض کنم که توصیه پزشکی هست که اتفاقا دو فرد مبتلا به ام اس با هم ازدواج نکنن(اگر اشتباه میکنم دوستان لطفاً اصلاح کنن) 
دوم- درسته که براساس اعتقادات و باورهای ما ازدواج قسمت هست ولی اگر فکر نشده و بدون تعقل این کار انجام بشه بهتون قول میدم قسمت خوبی نخواهید داشت متاسفانه confused
 تشکر شده توسط : الی کوچولو , پریا حقیقت پور
اولا بگم كه من زياد طرفدار اينجور نظريه ها كه با قطعيت ميگه يه كاري رو بكنين يا نه نيستم چون همه شرايط و خواسته هاشون يكي نيست و شايد ام اس هم ديگه اون بيماري وحشتناك غير قابل كنترل سابق نباشه و بنابراين در مورد ازدواج مبايد ام اس تصميم گيرنده ي اصلي باشه ولي خب ديدن اين تاپيك در اين مورد خالي از لطف نيست:
https://mscenter.ir/Thread-%D8%AF%D9%88-...%AF-%D8%9F
حتی تووی رویاتم...؟!smiling
 تشکر شده توسط : alireza1111 , shokolat , پریا حقیقت پور
من میگم صلوات بفرستید!  agreement2angel

ولی خوب این قضیه خیلی بستگی به پارامترهایی مختلف داره که اون پارامترها ریسک مسائل رو بالا یا پائین میبره. پارامترهایی مثل وضعیت بیماری هر یک از زوج ها, محل زندگی و...
هر کدوم از این موارد هم زیرمجموعه هایی رو شامل میشن که باید هر کدوم رو جداگانه بررسی کرد.
فلذا به نظر من نباید برای همه یکسان نسخه پیچید.  icon_question love51
 تشکر شده توسط : mj.ny-luise , shokolat , پریا حقیقت پور
(2020/02/19, 09:02 PM)helli نوشته است: اولا بگم كه من زياد طرفدار اينجور نظريه ها كه با قطعيت ميگه يه كاري رو بكنين يا نه نيستم چون همه شرايط و خواسته هاشون يكي نيست و شايد ام اس هم ديگه اون بيماري وحشتناك غير قابل كنترل سابق نباشه و بنابراين در مورد ازدواج مبايد ام اس تصميم گيرنده ي اصلي باشه ولي خب ديدن اين تاپيك در اين مورد خالي از لطف نيست:

هلی عزیز ممنون از بیان نظرت در تاپیک ولی من به شخصه با تیکه جمله همه شرایط و خواسته هاشون یکی نیست خیلی علامت سوال تو ذهنم پیش میاد یعنی چی??
باحرفهای علیرضا تاحدودی از روشن کردن پارامترها و وضعیت ها که مثال زده تاحدودی اونم تاحدودی موافقم.
امید ارم برای هرشخصی موقعبت ازدواج پیش میاد چه مبتلابه ام اس و چه غیر،با توکل به خدا قضایاش برا ازدواج هرچی حکمت خداست پیش بیاد.
همیشه سختترین نمایش به بهترین بازیگر تعلق داره شاکی سختیهای دنیا نباش شاید تو بهترین بازیگر خدایی....!!!!!!!!!love28                                                        

تشکر شده توسط : alireza1111 , پریا حقیقت پور
(2020/02/19, 10:54 PM)shokolat نوشته است:
(2020/02/19, 09:02 PM)helli نوشته است: اولا بگم كه من زياد طرفدار اينجور نظريه ها كه با قطعيت ميگه يه كاري رو بكنين يا نه نيستم چون همه شرايط و خواسته هاشون يكي نيست و شايد ام اس هم ديگه اون بيماري وحشتناك غير قابل كنترل سابق نباشه و بنابراين در مورد ازدواج مبايد ام اس تصميم گيرنده ي اصلي باشه ولي خب ديدن اين تاپيك در اين مورد خالي از لطف نيست:

هلی عزیز ممنون از بیان نظرت در تاپیک ولی من به شخصه با تیکه جمله همه شرایط و خواسته هاشون یکی نیست خیلی علامت سوال تو ذهنم پیش میاد یعنی چی??
باحرفهای علیرضا تاحدودی از روشن کردن پارامترها و وضعیت ها که مثال زده تاحدودی اونم تاحدودی موافقم.
امید ارم برای هرشخصی موقعبت ازدواج پیش میاد چه مبتلابه ام اس و چه غیر،با توکل به خدا قضایاش برا ازدواج هرچی حکمت خداست پیش بیاد.

اين تاپيكي كه لينكش رو گذاشتم تمركزش بر ريسك بيماري در فرزندان افراد بيمار بود انگار هدف اصلي ازدواج بچه دار شدنه يا اينكه انگار فقط ژنتيك باعث ابتلا به ام اس ميشه در حالي كه همونطور كه عليرضا گفت اين وسط پارامترهاي زيادي دخيله و نميشه براي همه يه نسخه پيچيد.
 تشکر شده توسط : shokolat , پریا حقیقت پور
(2020/02/20, 01:13 PM)helli نوشته است:
(2020/02/19, 10:54 PM)shokolat نوشته است:

اين تاپيكي كه لينكش رو گذاشتم تمركزش بر ريسك بيماري در فرزندان افراد بيمار بود انگار هدف اصلي ازدواج بچه دار شدنه يا اينكه انگار فقط ژنتيك باعث ابتلا به ام اس ميشه در حالي كه همونطور كه عليرضا گفت اين وسط پارامترهاي زيادي دخيله و نميشه براي همه يه نسخه پيچيد.

هلی عزیز بحث ژنتیک در بیش از نود وسه درصد خلافه قضیه ژنتیک رو نشون میده در یه بررسی اجمالی خیلی ازماها اصلا در فامیل چه دور چه نزدیک اصلا ام اسی نداشتیم و خود من به شخصه میگم بهداشت خیلی موثر در بروزش میتونه باشه اب استخرها و محیط استخر و کلر که اکثرا با نسبتی وایتکس همراهه برامن کلید ام اس رو روشن کرد.
بله نتیجه ازدواج و هدف اصلیش بقای نسل هم میتونه باشه.هستن در همین سایت با وجود ام اس ازدواج کردن و بچه دار هم شدن کوچولوی سایتمون ژوانا معرف حضور اکثر بچه هاست.وحتی دوقلوهای ناز عضو سایتمون که مامان بچه ها ام اس داره.وبچه ها هم خداووشکر سالم هستن.عوامل بهداشتی و محیطی عامل کلید خوردن و روشن شدنش هست بنظرم.
خیلی عوامل بینهایت مهمتر از ام اس برای ازدواج وجود داره.
همیشه سختترین نمایش به بهترین بازیگر تعلق داره شاکی سختیهای دنیا نباش شاید تو بهترین بازیگر خدایی....!!!!!!!!!love28                                                        

تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور
به نظرم داريم سر عنب و انگور بحث مي كنيم! 
laughing3 عنب واژه عربی 
انگور واژه فارسی 
معنای هردو در هر زبان به معنی فارسی گفتار و نوشتار خودمان در کشور ایران که زندگی میکنیم همان انگور است.
نیازی به کنایه در صورت گرفتن جواب منطقی و واقعی وتوجیه شدن وجود واقعیت نیست.

ازدواج بی ازدواج  Laie_70
All we have is NOW
 تشکر شده توسط : mj.ny-luise , الی کوچولو , majid1 , پریا حقیقت پور

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 424
  • 425
  • 426(current)
  • 427
  • 428
  • 429
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  داستان ازدواج یک ام اسی آذرستون 36 24,835 2020/07/18, 08:37 PM
آخرین ارسال: یاسمین123
  بیماری خود را قبل از ازدواج با همسر آینده مطرح کنید آیدا 35 10,377 2019/12/01, 08:57 PM
آخرین ارسال: آرزو
  نحوه برخورد خانواده همسر پس از ازدواج عمومهربان 76 42,840 2017/07/26, 09:57 PM
آخرین ارسال: famoon
Heart موافق و مخالف ازدواج shams_taban2000@yahoo.com 160 93,005 2017/07/12, 11:58 AM
آخرین ارسال: famoon
  آمادگی و شرایط مناسب برای ازدواج m_o 0 4,071 2013/02/01, 11:49 AM
آخرین ارسال: m_o

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
4 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست