•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 366
  • 367
  • 368(current)
  • 369
  • 370
  • ...
  • 429
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 43 رأی - میانگین امیتازات : 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ازدواج و ام اس
حتی کسی که ادعا کرده خیلی دوستم داره با دونستن موضوع بیماریم .....آدما اطلاعات کافی راجع به این بیماری ندارن...

متاسفانه.....
خدایا! کاری کن وقتی آدم‌ها می‌خوان دروغ بگن یادشون بره!
 تشکر شده توسط : محمد جواد , sange sabor , pedram
بايد صادقانه اعتراف کرد که ما بيشتر از ديگران نياز داريم که مورد عشق و محبت قرار بگيريم چون خوشحالي و ارامش وعشق واقعا تو بهبودي تاثير دارهlove28
اما...يک روز مجبور شدم براي تسکين خودم حسابي فکر کنم شايد اين به درد شما هم بخوره ،اگه زمان به عقب بر ميگشت ومن ام اس نداشتم و درباره اش هيچي نميدونستم و براي ازدواج کلي ارزو و برنامه تو ذهنم داشتم اگه با کسي که قرار بود ازدواج کنم ميفهميدم بيماري و مشکلي داره أگه دوستشم داشتم ،باز دودل ميشدم چون زندگي ومسئوليت ،خانواده ها و جامعه همه و همه دست به دست هم ميدن تا ادم بترسه نه از بيماري طرف بلکه از ظرفيت و تحمل خودش براي اينکه بتونه علاوه بر يه عاشق يه پشتوانه باشه.
توعصرامروز حمايت خانواده ها از کسهايي که تازه صاحب زندگي شدن کم شده از طرفي جوانها هم دوس دارن ازکسي کمک نخوان و خودشون نگهدار اسرار زندگيشون باشن پس ترس و دودل شدن و ميشه درک کرد،
ودرک کردن براي ماها سخت نيست چون بنظرم همين ادمهايي که درک بالايي داشتن و غير خودشون به همه فکر کردم ام اس گرفتن.
در این خاک, در این خاک
در این مزرعه ی پاک
به جز عشق, به جز مهر
دگر بذر, نَکاریم...!
 تشکر شده توسط : موناامیدوار , H-tanha , movahedi , zenith , مریییم , mohammadreza1369 , fariba 68 , negarrrr , محمد جواد , sange sabor , حکمت خدا , kohedard , hyd69hyd , 0MID , shabgard
سايت خانو دكتر نعضت فرنودي ي سري بزنيد درباره ازواج مطلب هاي خوبي هستشlove51love51love51
و جناب دكتر فرهنگ هلا كويي .....................................................همينطورicon_questionicon_questionicon_questionicon_question
 تشکر شده توسط : مریییم , kohedard
سلام منم از سال 86 فکر کنم ام اس دارم و 3 ساله دارو نمیزنم 1 سال هم هست که ازدواج کردم و تصمیم دارم چند ماه دیگه باردار شم و دکترم بهم چیزی نگفه که مثلا بچه دار نشو و یا فعلا بی خیال شو فقط گفته ممکنه بعد از زایمان وضعیتت بدتر بشه .منم واقعا نمیدونم چی کار کنمو جی میشه
گاهی سکوت برای بقا لازمه ؛نشکونش
 تشکر شده توسط : محمد جواد , zenith , kohedard , movahedi
به نظر من باید به رف گفت و حتی یه جلسه پیش دکتر خودت یا هر کی اون میگه رفت تا کامل روشن شه و تصمیم بگیره.به هر حال هر تصمیمی بگیره محترمه چون خودمونو باید جای طرف بگداریمwink2
الهی ما را آن ده که آن به
 تشکر شده توسط : محمد جواد , sange sabor , kohedard , 0MID , movahedi
(2014/09/21, 10:40 AM)negarrrr نوشته است: سلام منم از سال 86 فکر کنم ام اس دارم و 3 ساله دارو نمیزنم 1 سال هم هست که ازدواج کردم و تصمیم دارم چند ماه دیگه باردار شم و دکترم بهم چیزی نگفه که مثلا بچه دار نشو و یا فعلا بی خیال شو فقط گفته ممکنه بعد از زایمان وضعیتت بدتر بشه .منم واقعا نمیدونم چی کار کنمو جی میشه
سلام
آیا سرخود سه ساله که دارو نزدی یا دگترت گفته؟
اول و آخر من بهت میگم یه دکتر انتخاب کن که با سواد باشه و بهش اطمینان داشته باشی که هر چی میگه برات حجت باشه
در مورد قبل و بعد از زایمان بیماران ام اس بیشتر مطالعه کن و اطلاعاتت رو ببر بالا
بارداری برای بیماران ام اس رد نشده.از سه ماه قبل از اقدام برای بارداری باید داروشونو قطع کنن و اکثرا در زمان حاملگی حالشون بهتره.بعد از زایمان احتمال اینکه حال بیمار بد شه کم نیست
اینی که دکتر شما گفته یه مطلب در مورد همه ی بیماران ام اسه و نه فقط شما که بخوای نگران بشی
خانمهایی از همین سایت هم هستن که ازدواج کردن و بچه دار شدن
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : DavidBili , محمد جواد , kohedard , 0MID , movahedi
ازدواج حداقل واسه من این تجربه رو داشت که آدما میتونن پست تر و کثیف تر از اونچه که ما فکر می کنیم باشن که یک نفر دیگه رو بیارن تو حریم شخصی
بگذرد این روزگار تلخ تر از زهر بار دگر روزگار چون شکر آید

شاید امروز نه ؛ اما من ایمان دارم که سرانجام همه چیز درست خواهد شد ... آری ، روزهای خوب خواهند آمد.
 تشکر شده توسط : lili66 , zenith , kohedard , 0MID , movahedi , ساسان
مرسی پائیزان جان . نه دکترم نگفته رفتم طب سنتی که الان فقط داروی گیاههی میخورم و داره بیماریمم کنترل میشه دکتر سنتی ام هم خیلی مطرح و شناخته شده نیس و دوست هم نداره شناخته شده بشه و کلا ترجیح میده روی ام اس کار نکنه چون به گفته خودش خیلی کار دشواری هست کلا روی 3 - 4 تا ام اس کار میکنه که یکیشونم به کل دکترش گفته که دیگه داروهاشم مصرف نکنه و خدارو شکر درمان شده.به هر حال خیلی دوس دارم بچه دار شم فقط میترسم
گاهی سکوت برای بقا لازمه ؛نشکونش
 تشکر شده توسط : محمد جواد , paeazan , kohedard , 0MID , movahedi
(2014/09/22, 12:01 PM)negarrrr نوشته است: مرسی پائیزان جان . نه دکترم نگفته رفتم طب سنتی که الان فقط داروی گیاههی میخورم و داره بیماریمم کنترل میشه دکتر سنتی ام هم خیلی مطرح و شناخته شده نیس و دوست هم نداره شناخته شده بشه و کلا ترجیح میده روی ام اس کار نکنه چون به گفته خودش خیلی کار دشواری هست کلا روی 3 - 4 تا ام اس کار میکنه که یکیشونم به کل دکترش گفته که دیگه داروهاشم مصرف نکنه و خدارو شکر درمان شده.به هر حال خیلی دوس دارم بچه دار شم فقط میترسم
خواهش میکنم نگار جان
اینو بدون که بیماریه همه مثه هم نیست.اولِ بیماریم ده سال پیش رفتم تهران طب سنتی.کمی کمک کرد و من بعد از چند ماه ولش کردم.یکی از آشناهامون همین موسسه رو قبل از من میرفت و با این طب، سینوکسشو قطع کرده بود اما حالش خوب بود (البته چندین ساله ازش بیخبرم)
من همون اول بیماریم هم وضعیتم مثل قبل از بیماریم نبود
...
طب سنتی مغایرتی با داروهای ام اس نداره.برین پیش یه دکتر صاحب نظر براتون ام آر آی بنویسه.ببینین بهتر شدین نسبت به ام آر آی قبلی یا چی؟ اون دکتره بهتون میگه چیکار کنین

کسی رو میشناسم حالش خوبه میتونه از کوه بره بالا مقداری، و خیلی پیاده روی کنه.الان من با اصرار فرستادمش پیش یه فلوشیپ ام اس و اون برای این بیمار ربیف نوشت!
یه دکتر باسواد و مطمئن انتخاب کن و حرفشو گوش بده

الان که مهم نیست، آیندت مهمه.الان باید با احتیاط حرکت کنید و به ضرر خودت کاری نکنی نگار خانم
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : kohedard , sange sabor , 0MID , movahedi , ساسان
ازدواج برای من مث یه فیلم غمناک شده که با تحمل تحقیر و تحمل فشارمضاعف شریک زندگیم همراهه........
بارها با خودم فک میکنم که ایکاش ازدواج نکرده بودم تا بیماریم نسبت به قبل پیشرفت نمی کرد......اما اشتباه من انتخاب نادرستم بود.......
بی فکری وتعجیل خودم بود........انتخابی که نتوانست ونخواهد توانست که منو درک کنه.......
انتخاب کسی که بتونه درکت کنه خیلی هم دور از واقعیت نیست.........
صبر کن سهراب! آری… تو راست می گویی آسمان مال من است پنجره،فکر،هوا،عشق،زمین،مالِ من است!
اما سهراب تو قضاوت کن، بر دل سنگ زمین جای من است؟! من نمی دانم که چرا این مردم، دانه های دلشان پیدا نیست…
صبر کن سهراب! قایقت جا دارد؟ من هم از همهمه ی داغ زمین بیزارم
 تشکر شده توسط : H-tanha , majid1 , farda20032020 , سها , movahedi , حکمت خدا

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 366
  • 367
  • 368(current)
  • 369
  • 370
  • ...
  • 429
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  داستان ازدواج یک ام اسی آذرستون 36 25,250 2020/07/18, 08:37 PM
آخرین ارسال: یاسمین123
  بیماری خود را قبل از ازدواج با همسر آینده مطرح کنید آیدا 35 10,857 2019/12/01, 08:57 PM
آخرین ارسال: آرزو
  نحوه برخورد خانواده همسر پس از ازدواج عمومهربان 76 43,540 2017/07/26, 09:57 PM
آخرین ارسال: famoon
Heart موافق و مخالف ازدواج shams_taban2000@yahoo.com 160 94,389 2017/07/12, 11:58 AM
آخرین ارسال: famoon
  آمادگی و شرایط مناسب برای ازدواج m_o 0 4,125 2013/02/01, 11:49 AM
آخرین ارسال: m_o

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
5 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست