امتیاز موضوع:
  • 20 رأی - میانگین امیتازات : 4.1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کتاب غلبه بر بیماری ام اس
[quote='anaram' pid='346614' dateline='1379233638']
این حرف که نقش روحیه ی قوی و سالم و مثبت بسیار پر رنگه نه تنها در درمان بیماران که در زندگی روتین آدمها رو کاملا قبول دارم
نمونه های بسیار زیادی رو خودم از نزدیک دیده ام
اینو هم که تغزیه در درمان بسیاری از بیماری های صعب العلاج و حتی لاعلاج نقش بسزایی داره رو کاملا قبول دارم و باز میتونم موردی واستون نمونه هاشو مثال بزنم
ولی بعنوان فردی که تجربه ی قطغ داروهای شیمیایی و تلاش برای کنترل بیماریشو از همین طریق داره ، میگم ، تمام این موارد در کنار مصرف داروها ( که به اشتباه همه شیمیایی میدوننشون و توجه نمیکنن به این قضیه که بیس اکثر این داروها گیاهی هستش ) جواب میده
به شخصه معتقدم قطع داروها ، اون هم خودسرانه ، کار اشتباهیه
[/quote]
آنارام جان پروفسور نتایج تحقیقات مربوط به داروها را بطور مفصل در کتاب آورده اما به هیچ وجه از مصرف دارو منع نکرده بلکه در کنار مصرف دارو تغییرات سبک زندگی، رعایت تغذیه و نکات متذکر شده در کتاب..... را تاکید کرده و نقش قوای روحی را با تمرینات لازم مهم شمرده است.

[quote='arhpir' pid='346606' dateline='1379233026']
سلام
من در حال خوندن این کتاب هستم
هنوز تموم نکردم. اما واقعا جالبه.
از لحاظ ظاهری نثرش بسیار زیباست.
از لحاظ مفهومی منبع غنی از توضیحات رو ارائه میده.
همونجوری که دوستان گفتند دلایل و روشهای از بین بردن مشکلات رو میگه.
ازون جالبتر اینه که نویسنده و مترجم هر مبتلا بوده و می دونن چی نوشته و یا چی ترجمه میشه.
بسیار جالبتر اینه که نویسنده که یه متخصصه از داروهای متداول برای درمان استفاده نمی کنه. در این کتاب خواهید دید که شرط درمان تغذیه سالم، ایمان و تفکر مثبت، آرامش درونی و بیرونی،روحیه قوی و ورزشه.
پیشنهاد می دم بخونید. خیلیا هستند که می گن این موارد اصلا نمی تونند کاری کنند و تغییرات اندکی در بیماری ما دارند اما این صحیح نیست.
مثالی در این کتاب زده می شه از دوست روان پزشک خود متخصص که قرار بود به جهت سرطان تا دو هفته (اگر اشتباه نکرده باشم) بیشتر زنده نباشد. اما با یه تفکر مثبت و داشتن روحیه خوب کاملا درمان شدند و جالبتر اینکه بعدش مبتلا به ام اس می شوند.
حتما بخونید.
[/quote]

بسیار خوشحالم که اینقدر باتعمق و زیبا کتاب را مطالعه می کنید و امید آن دارم که راهکارها و توصیه های ارائه شده شما را از یک زندگی خوب و سرشار از نشاط برخوردارسازد.

[quote='mandana18' pid='346565' dateline='1379230041']
من کتابو گرفتم
امروز رسید دستم
هوراicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrin
مرسی همدم عزیزم
[/quote]

مانداجان بسیارخرسندم که کتاب را دریافت کردی و امید آن دارم که مطالب، توصیه ها و نکات مفید و ارائه شده از سوی پروفسور برایت نتایج خوب و رضایت بخشی فراهم آورد.

[quote='neghar' pid='346427' dateline='1379187411']
این نظر را راجع به کتاب از ام.اس ورد ورداشتم و اینجا قرار میدم. اونجا حس می کنم بازخوردها داغ تره. بچه ها شما هم بجنبید و بازخوردهاتونو بدید. این کتاب آنقدر ارزش داره که باید در رسانه ها گفته میشد مخصوصا که از سوی یه بیمار ام اس اینهمه بارگذاری شده. قابل تاسفه که آنطور که شایان است بهش توجه نشه:

مهناز
کاربر علاقمند
(۱۳۹۲/۶/۵ ۰۱:۳۳ عصر)mandana18 نوشته شده توسط: بچه ها اگه کسی این کتابو خونده نظرشو بگه لطفا

مهناز

(۱۳۹۲/۶/۵ ۰۱:۳۳ عصر)mandana18 نوشته شده توسط: بچه ها اگه کسی این کتابو خونده نظرشو بگه لطفا

من مبتلا به بیماری ام اس نیستم، اما رشته تحصیلیم فوق لیسانس زیست شناسی هست و روی یک داروی ضد سرطان هم کار کردم و قبلا روی درمان بیماری پسوریازیس خواهرم که یک بیماری خود ایمن هست کار کرده بودم و تونستم اون رو کنترل کنم.

این کتاب جزو بهترین کتاب ها و شاید بگم بهترین کتابی بوده که تا به حال خوندم و واقعا اون رو نه تنها برای بیماری ام اس بلکه برای تمام بیمارانی که بیماری خود ایمنی دارن مفید میدونم. چون توی این کتاب عوامل اصلی بروز این نوع بیماری ها رو توضیح میده و درک کلی و خوبی در مورد این بیماری به دست میاد.

این کتاب یه کتاب چند بُعدیه که جنبه های جسمی و روحی بیماری رو مورد بررسی قرار میده و برای درمان، هم از نظر پزشکی مدرن و مبتنی بر دارو و هم از نظر پزشکی سنتی و مبتنی بر روش صحیح زندگی و تغذیه و کنترل روحی روش های درمانی بسیار بی نظیری رو ارائه میده.

من به تمام آدم و نه تنها کسانی که بیمار هستن خوندن این کتاب رو توصیه میکنم. چون با خوندن اون همه متوجه میشیم که چقدر تمام ما آدم ها با روش های نادرست زندگی شون هر لحظه در معرض ابتلا به بیماری و از دست دادن کنترل بر روی زندگی مون هستیم و کسانی هم که بیمار هستن متوجه میشن که چقدر راحت با استفاده از ایجاد روش های درست زندگی و مخصوصا تغذیه میتونیم به بیماریمون غلبه کنیم.

جالبه بدونید این کتاب تجربه های افراد موفق رو در کنترل بیماریشون مثال زده و بسیار کتاب امیدوار کننده ای هست. البته هیچکدوم از امید هایی که داده امید پوچ و واهی نیستند و تمام آنها بر مبنای مدارک علمی ارائه شده.

در ضمن باید بگم هر کسی که قادر به خرید این کتاب نیست در پیام خصوصی به من اعلام کنه تا این کتاب رو برای اون پست کنم.

به امید بهبودی تمام دوستانم که درگیر این بیماری هستند
--------------------------------------------------------------------------------

سپاس از مهر و لطف بی دریغ شما دوستان عزیزم.ممنون که اینقدر با تعمق و دقیق مطالعه و نظرات خود را ارائه می دهید. با این محبتهای شما مصمم تر می شوم برای اجرای کارهای دیگری که برای این بیماران و بیماری دارم
باور نکن تنهایی ات را تا یک دل و یک درد داریم
 تشکر شده توسط : anaram , mahmah , asall

پیام های داخل این موضوع
کتاب غلبه بر بیماری ام اس - توسط hamdam - 2013/05/17, 04:07 PM
RE: غلبه بر بیماری ام اس - توسط hamdam - 2013/05/20, 09:29 PM
RE: غلبه بر بیماری ام اس - توسط hamdam - 2013/06/09, 10:28 PM
RE: غلبه بر بیماری ام اس - توسط Ali 324 - 2013/05/20, 09:44 PM
RE: کتاب غلبه بر بیماری ام اس - توسط hamdam - 2013/09/16, 08:43 AM

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حقیقت پنهان بیماری MS hamdam 2 3,854 2024/01/02, 01:41 AM
آخرین ارسال: dz.vahid1359
  کتاب چطور ام.اس را شکست دادم hamdam 66 47,512 2021/03/07, 12:47 PM
آخرین ارسال: Pahlevan
  دلایل احتمالی بروز بیماری ام اس: تیم ترجمه ام اس سنتر 0 1,433 2019/06/06, 01:07 PM
آخرین ارسال: تیم ترجمه ام اس سنتر
  قابل توجه خوانندگان کتاب غلبه بر بیماریM.S hamdam 16 13,131 2018/08/21, 02:32 PM
آخرین ارسال: ندا1366
  مهرداد شهلایی مبتلا به بیماری دویک، در مسیر بام جهان hamid 0 3,613 2018/03/16, 05:17 PM
آخرین ارسال: hamid
  تاثیر مصرف امگا-3 در روند بیماری ام اس sooorooosh 23 16,697 2017/12/20, 08:07 AM
آخرین ارسال: مهوش
  تصویربرداری جدید نانوممکن است منجر به درمان های جدید بیماری مولت hamdam 1 4,686 2015/07/13, 09:05 AM
آخرین ارسال: niloofary
  شناگر 86 ساله‌ی مبتلا به بیماری ام.اس فراتر از انتظارات و باورها! hamdam 18 12,802 2015/07/07, 06:27 PM
آخرین ارسال: helli
  نبرد شجاعانه لوسی کوچولو با بیماری ام اس hamdam 13 12,198 2014/12/03, 08:41 PM
آخرین ارسال: شهره
  کتاب "فراسوی هر درد رازی است" hamdam 14 8,626 2014/06/30, 10:41 AM
آخرین ارسال: ندا1366

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
5 مهمان