•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 399
  • 400
  • 401(current)
  • 402
  • 403
  • ...
  • 429
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 43 رأی - میانگین امیتازات : 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ازدواج و ام اس
حرفاتون کاملا درسته
من زیادبهش نمیکردم ولی الان بخاطراینکه شرایط خواهرش جوریکه ام اسو و بیمارداری و عود را داره تجربه میکنه
پس تصمیم گرفتن براش سختر وشایدم اسونتر باشه
بهرحال که هنوز چراغ سبزی نشون نداده
منم فعلا بیخیال
اگه قراربشه بشه میشه خدای ماهم کریمه
من راضیم به رضای او
ولی برام سخته که یه بیمارپیشرونده رو هرروز ببینم .....
 تشکر شده توسط : leili-asmaneh
بچه ها خواهش میکنم تو ازدواج خیلیییی دقت کنید و بخاطر شرایط خاصتون خیلی سخت گیر بشید. بزارید طرفتون اگه واقعا شما رو میخواد بخاطرتون بجنگه. به هیچ عنوان نزارید راحت بدستتون بیاره. من کسی ام که بعد ازدواج بیمار شدم. و میگم کاش قبلش بیمار بودم و بیشتر تو انتخابم دقت میکردم!!!!ماها بیماریم و استرس برامون مضر و حساسیم. از طرفمون توقع داریم بیشتر نازمونو بکشه و بیشتر هوامونو داشته باشه ولی اگه طرفتون بجای این توقع داشته باشه شما برا هر چیزی کوتاه بیاید چون مریضید و اون داره بهتون لطف میکنه که باهاتون زندگی میکنه چه حالی میشید. من چند وقت یه بار اینطوری خرد میشم.اون اینو به زبون نمیاره ولی رفتارش اینو نشون میده. ازدواج نکردن خیلی بهتر از یه عمر زندگی به این سبکه.
 تشکر شده توسط : majid1 , *Faeze* , laleh , juju , غزاله
(2016/01/19, 08:44 PM)parva نوشته است: ازدواج نکردن خیلی بهتر از یه عمر زندگی به این سبکه.

این پست خیلی لایک داشت مخصوصا این قسمت که تنها بودن و ازدواج نکردن خیلی بهتر از اینه که یه عمر زیر بار منت باشی.
خدا شاهده منم بخاطر اینکه یه عمر زیر بار منت کسی نباشم وقتی متوجه بیماریم شدم قید کسی و که از بچگی همدیگه رو دوست داشتیم زدم فقط ب خاطر اینکه وقتی یه مدت از زندگی گذشت منت کسی رو سرم نزاره و بهم نگن تو مریض بودی من اومدم باهات زندگی کردم ی مدت از زندگی ک بگذره خواه نا خواه سر کوچکترین مسئله پای این حرفها میاد وسط.
سرگذشت من
سر گذشتی بود
که اشتباها بر من گذشت.
 تشکر شده توسط : Parla , ali1357 , juju , غزاله , kamal
به نقل از یکی از پزشکانم( ایشون اسطوره امید دادن به بیمار هستن )

اگه ازدواج بکنی طرف فقط چند سال اول میتونه تحمل کنه بعد از یه مدت اونم خسته میشه میبره! اگه کسی بگه نه خسته نمیشه دروغ گفته!
----

اصلابه شرایط کاری نداریم ولی کلا کسی میتونه تضمین بده جسمش، روحش، فکرش تا چند سال دیگه همینی باشه که الان هست؟ معلومه که نه پس اینکه یه بیمار رو با این حرف دلسرد بکنه کار خوبی نیست. چون عوض شدن آدما بعد از چندین سال به بیمار بودن یا نبودن طرف مقابل ربط آنچنانی نداره، بهتره با ملاک های بهتری انتخاب کنیم.

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

تشکر شده توسط : leili-asmaneh , Parla , juju , ali1357 , غزاله , helli
ولی خیلیها هستن که مشکلاتی دارن ولی دارن باهم مسالمت امیز زندگی میکنند
مهن درک کردن هست چون میتونه این اتفاق بالعکس باشه
بستگی به نظر ودیدگاه طرفین داره
بهرحال موفق باشید وخوشبخت
خدای ماهم کریمه
 تشکر شده توسط : KH@tere , مریم 1361 , غزاله , fariba 68 , negin mandegar
باید گفت به طرف برای ازدواج که ما بیماریم حقشه بدونه ولی من تا حالا دوتا مورد خاستگار داشتم تا فهمیدن ام اس دارم رفتن پشت سرشونم نگاه نکردنicon_biggrin
 تشکر شده توسط : negin mandegar , Exhautless
اینکه دروغ نمیگی ارزش زیادی داره Heart
 تشکر شده توسط : Elinaz ht
(2016/02/08, 09:28 AM)negin mandegar نوشته است: اینکه دروغ نمیگی ارزش زیادی داره Heart
(2016/01/19, 11:54 PM)paeeze نوشته است: به نقل از یکی از پزشکانم( ایشون اسطوره امید دادن به بیمار هستن )

اگه ازدواج بکنی طرف فقط چند سال اول میتونه تحمل کنه بعد از یه مدت اونم خسته میشه میبره! اگه کسی بگه نه خسته نمیشه دروغ گفته!
----

اصلابه شرایط کاری نداریم ولی کلا کسی میتونه تضمین بده جسمش، روحش، فکرش تا چند سال دیگه همینی باشه که الان هست؟ معلومه که نه پس اینکه یه بیمار رو با این حرف دلسرد بکنه کار خوبی نیست. چون عوض شدن آدما بعد از چندین سال به بیمار بودن یا نبودن طرف مقابل ربط آنچنانی نداره، بهتره با ملاک های بهتری انتخاب کنیم.

کنجکاوم بدونم با این میزان مثبت نگری همسر ایشون چند روز میتونه تحملش کنه! البته اگه ثروت و پرستیژ شغلیش رو ازش بگیرن!smiling
حتی تووی رویاتم...؟!smiling
 تشکر شده توسط : paeeze
(2016/02/08, 07:51 PM)helli نوشته است: کنجکاوم بدونم با این میزان مثبت نگری همسر ایشون چند روز میتونه تحملش کنه! البته اگه ثروت و پرستیژ شغلیش رو ازش بگیرن!smiling

مدرک و شغل و پولش رو از دست بده مطمئنا به روز نمیکشه .شما بگو چند ثانیه!Smile (16)
ضمن اینکه این افراد ازدواجشون تشریفاتی هست و فقط به جایگاه و موقعیت اجتماعی طرف نگاه میکنن .قاعدتا نظرشون درباره ازدواج افراد بیمار هم همین خواهد بود و نه از منظر انسانیت.حالا بماند که دیدشون نسبت به بیمار از بالا به پایین هست .

بعضی وقتا فکر میکنم خودمم قبل از اینکه ام اس بگیرم شاید تفکرات این چنینی داشتم و نظرم مشابه بود و وقتی در این موقعیت قرار گرفتم ، ام اس به نظرم عادی میاد و بین ازدواج خودمون و بقیه افراد فرقی نمیبینم.
فشار اجتماعی که در مورد ازدواج روی دخترها هست روی پسرها نیست.ام اس یا هر بیماری دیگه ای هم داشته باشن این فشار مضاعف میشه در حالیکه خیلی از دختر ها در مورد بیماری پسر ها چه قبل از ازدواج بهشون گفته بشه چه بعدا متوجه بشن تساهل و تسامح به خرج میدن و کنار میان.

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

تشکر شده توسط : kohedard , niloofarh , helli

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 399
  • 400
  • 401(current)
  • 402
  • 403
  • ...
  • 429
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  داستان ازدواج یک ام اسی آذرستون 36 25,344 2020/07/18, 08:37 PM
آخرین ارسال: یاسمین123
  بیماری خود را قبل از ازدواج با همسر آینده مطرح کنید آیدا 35 10,942 2019/12/01, 08:57 PM
آخرین ارسال: آرزو
  نحوه برخورد خانواده همسر پس از ازدواج عمومهربان 76 43,706 2017/07/26, 09:57 PM
آخرین ارسال: famoon
Heart موافق و مخالف ازدواج shams_taban2000@yahoo.com 160 94,482 2017/07/12, 11:58 AM
آخرین ارسال: famoon
  آمادگی و شرایط مناسب برای ازدواج m_o 0 4,134 2013/02/01, 11:49 AM
آخرین ارسال: m_o

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
21 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست