امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 3.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گزگزكردن دست و پا
سلام به دوستان عزيز :48:
نزديك يكساله كه زانوم در بعضي مواقع گزگز ميكنه وبعد از مدتي خوب ميشه :38:البته آمپول كورتون هم زدم ولي بي تاثير بوده :41:
حالا ميترسم دوباره يا سه باره برم دكتر :49:راستي وقتي عصبي ميشم بدتره:38:
آيا تا حالا هيچكدوم اينجوري شدين:huh::huh::huh::huh:
من تجربه گزگز کردن پای چپ و سمت چپ صورتم رو دارم . اصلاً همین موضوع باعث شد تا به دکتر برم و در نهایت متوجه شدم که مشکوک به ms هستم .
نمی دونم تو به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کردی یا نه ؛ ولی اگر اینکارو نکردی هتماً برو تا اون تشخیص بده.
خداوندا ، سرنوشت مرا خیر بنویس . تقدیری مبارک ، تا هر چه را تو دیر می خواهی زود نخواهم و هر چه را تو زود می خواهی دیر نخواهم .
منم هر وقت عصبی بشم یا خواب آلود بشم مچ پای چپم خیلی به صورت نامحسوسی گزگز داره
از دکتر پرسیدم گفت چیزه خاصی نیست .... علامته
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

تشکر شده توسط : paeazan
منم گاهی وقتا زانوهام گزگز می کنه ، همینطور دست راستم که گفتن علامته (مث سینا). چیزی که بیشتر اذیتم می کنه قفل شدن زانوهامه، طوری که اگه رو زمین بشینم دیگه نمیتونم پاشم...
مذهب شوخی سنگینی بود که محیط با من کرد و من سالها مذهبی ماندم بی آنکه خدایی داشته باشم...:55:
من ام اسم با گزگز و بيحس شدن لوشه لبم شروع شد . بعد از دو سه روز خوب شد . بعد دوباره بعد از يك ماه ايندفعه تمام سمت راست ( اگه اشتباه نكنم ) بدنم اينجوري شد و خب بعدش فهميدم ام اسه
الانم هروقت خسته بشم يا بيخوابي داشته باشم يا عصبي و مضطرب بشم و ... دستم اينجور ميشه
با دكترمم كه صحبت كردم گفت اينا ( گزگز شدنا و تاريايه ديد ) همه از علامتايه اماسن و تا وقتي كه بيش از سه روز بطوره پايدار و مداوم نداشته باشيشون موردي ندارن
آنارام باشید
 تشکر شده توسط : آنا
منم هميشه وقتي شروع مي كنم به راه رفتن پام گزگز مي كنه ولي يه مدت كه راه مي رم خوب مي شه ولي وقتي عصبي مي شم يا فعاليتم زياد مي شه دستم گزگز مي كنه. ايندفعه كه رفتم دكتر ازم پرسيد هنوزم سرم رو مي يارم پائين دستم گزگز مي كنه يا نه. فكر كنم گزگز دست مربوط به پلاك گردن باشه.
بي خيال حرفايي كه تو دلم جا مونده
سلام فرشته های ناز ام اسی...angel

به به جماعت همه سن بالا...زانو درد...دست درد...وای وای...agreement2 شوخی بودlove51

البته غصه نخورید...
پیری آن نیست که بر سر بزند موی سپید...هر جوانی که به دل عشق ندارد پیر است...icon_biggrin...

منم زانوی چپم وقت خستگی و استرس باشه بد جور میسوزه... وهم احساس سنگینی..میکنه...
همون جوری که اقا سیناangel گفت..این ها علایم حسی و شاید یه جورایی برای ام اس لازمه...

الان خود من...پای چپم...همین الان...از ساق پا به پایین...بی حسه به قول دکتر ها از 1 تا 10 عدد بگم...نزدیک های 6 یا 7...smiling
خیلی وقته...شاید یه ماه بیشتره..اما حسی..هیچیم نیست...مهم نیستicon_surprised

و اینکه بله
سارا angelدرست میگه...پلاک های گردن روی دست تاثیر میذاره...چون طناب عصبی دست از گردنه Ideaمثل من که دو تا مهره های گردنم درگیره...foodanddrink و برای خودشون خوشن
و سوزش کتف هام و درد دست و گزگز گاهی بیداد مکینه...confused2
و پلاک های کمر روی پاها موثره...که من ندارمagreement2
اون اولا که نمیدونستم سرم که پایین میاوردم انگار کل مهره های کمرم و دستام میرفت رو ویبره...Huh
الانم زانوهام با خستگی خیلی ربط داره...

دوستان ام اس و گیاه را جدی بگیرید...Heart
من شرط میبندم...که تاثیر داره...
خصوصا گلاب و عرق نعنا...icon_question
به امید سلامتی تک تک شما فرشته های ناز ام اسی ،با بهترین و سبزترین آرزوها

همیشه بهاری باشید

خدا نگهدارAngel

همه اینا ناشی از عصبانیته چون من با انکه ادم شادی هستم ولی هر وقت عصبی بشم انگشتان دستم مور مور میشن.پس شاد باشین
 تشکر شده توسط : # پریسا #
سلام آقای دکتر خانمی 35 ساله هستم حدود 4 سال است که ازدواج کرده ام از همان ماههی اول از خدا بچه خواستم که هنوز خدا نداده هم خودم و همسرم آزمایش دادیم نرمال بود و گفتند هر دو سالم هستید اما مدتی من داروهایی جهت باردار شدن استفاده کردم تعدادی هم آمپول زدم و بعد از یکسال بیخیالش شدم و گفتم من که سالم هستم چرا دارو باید بخورم .
تا اینکه خرداد امسال احسال کردم مقداری از ران پای چپم بی حس شده است و به بیمارستان آتیه مراجعه کردم و دکتر بابک سالاریان برایم ام آر آی نوشتند از طرفی مان روز تست بینایی سنجی دادم مشکلی نبود اما تا ام آر آیم انجلام شود در آن دو سه روز که منتظر جواب بودم بی حسی کل پای چپم تا پهلوهایم را گرفت ، دکتر که جواب را ملاحظه کرد ند گفتند هیچ مشکلی نیست ، نه ام اس نه سکته مغزی فقط یه حمله عصبی بوده
و سه عدد آمپول کرتون ، چند ورق قرص آلپرازولام ، 1 ورق و نیم Doneurin و دو ورق هم کپسول پرگابالین تجویز نمودند .

و گفتند کفش طبی بپوشم ، صندلی ام را عوض نموده ، رانندگی نکنم و...

دو روز بعدمن به دو دکتر متخصص دیگر نیز مراجعه کردم ،

و در نهایت به این نتیجه رسیدم که نمی توانند تشخیص دهند که مشکل من چیه ؟!!!!

چون پزشک اول گفتند که یه حمله عصبی است و یواش یواش حس پاهات بر می گردد

پزشک دوم حدود یک ربع مرا معاینه نمودند ، کلی سوزن به پایم فرو کردند اما من حس نکردم ، ولی وقتی آب سرد روی پایم ریختند فریادم بلند شد ، و با ریختن آب ولرم روی پایم دردم آرام شد و ایشان گفتند شما کاملاً پایتان بی حس است اما خوب راه می روید و سرما و گرما را بخوبی حس می کنید اینها با هم جور در نمی آید حقیقتاً اینه که من در طول 33 سال طبابتم به 3 مورد بیمار مثل شما برخورد کردم و فکر کنم عصبی شده اید .

و با این تفسیر بعلت اینکه تمام آن دارو های تجویز شده هرمونی و اعصاب بوده ، بدون استفاده از دارو بعد از حدود 20 روز حس پایم برگشت و حالم خوب شد

تا اینکه 1 ماه پیش بعلت خرید خانه استرس زیادی به من وارد شد زیرا 40 میلیون از 14 نفر قرض کردم 2 ماهه و یک روز صبح که از خواب بیدار شدم دیدم از بالای نافم تا به پائین خواب رفته + کف هر دو دستم و سه از انگشتان هر دستم گز گز می کنم که سمت راست شدتش بیشتر بود من با همان آزمایشها و ام آر آی قبلی ام رفتم پیش دو پزشک متخصص هر دو گفتند که ام اس است و باید بستری شوید و آب نخاعتان را بکیم من هول کردم و با گریه و زاری به همسرم اطلاع دادم و با ایشان رفتم پیش دکتر اکبر سطانزاده متخصص مغز و اعصاب و ام اس ایشان با دیدن آنها گفتند شبه ام اس است و برایم مگاپنتین و 5 دگزامتازون ( آمپول ) نوشتند و ام آر آی جدید سر با تزریق و بدون تزریق و من 10 روز بعد که ام آر آی انجام دادم وقتی رفتم جواب بگیرم گفتند شما باید ام آر آی گردن هم انجام دهید آنرا هم انجام دادم و بردم پیش دکتر سلطانزاده و ایشان گفتند ام آر آی سرت خیلی عالی است در ام آی آر قبلی یک لکه در سرت ددیده شده است که الان آن محو شده اما متاسفانه الان یک لک در نخاعت مشاهده می شود که ممکن است ویروس باشد و گفت دیگر مگاپنین نخورید و برایم پرگابالین نوشتند + آرمون که قرص دومی را دو تا خوردم دیگر نخوردم چون 18 ساعت خوابیدم و بیدار هم نمی شدم .
الان 1 ماه است که هنوز کف دو پا و انگشتان دو دستم و کف دست راستم خواب رفته و گز گز می کند / در ضمن روزهای اول لرز داشتم و ضعف شدید بدن اما الان آنها برطرف شده است .

با این تفاسیر فکر نمی کنید همه اینها مال همان داروهای هورمونی است که جهت نازائی مصرف کردم ؟
آیا من ام اس دارم یا خیر؟

آیا ویروس داخل نخاع همان ام اس است ؟

ببخشید سرتان را درد آوردم فقط شما را بخدا جوابم را بدهید .
eastsea2012@gmail.com
سلام
من چند سالی میشه که دچار گزگز دست و پا هستم اما هیچ وقت جدی نگرفتم اما این اواخر هم شدیدتر شده هم علایم دیگه بهش اضافه شده از جمله احساس ضعف و خستگی ، دردهای استخوانی در پا و عدم کنترل خواب , بی اراده خوابم میبره و توانایی بیدار شدن ندارم و این روز و شب هم نداره و همچنین احساس میکنم حافظه ام ضعیف شده یعنی خیلی دیر مطالب و به یاد میارم و خیلی تمرکزم کم شده. میشه راهنماییم کنید که اینا علایم چه بیماری میتونه باشه و من به چه دکتری باید مراجعه کنم.
 تشکر شده توسط : behzad mkh

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان