امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 3.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گزگزكردن دست و پا
با سلام من مدت 10 ماه است که متوجه بیماری ام شدم در حال حاضر به خواست خدا مشکلی ندارم. اما تنها چیزی که مرا اذیت می کنه اینه که بعد از راه رفتن حدود 5 دقیقه یا بیشتر اگر بایستم از کف پا تا ران هایم به مدت 3 تا 4 دقیقه حالت گزگز روی پوستم فقط ایجاد می شود و بعد قطع می گردد. و در حالت راه رفتن اگر یک ساعت هم باشه این مشکلو ندارم و به محض ایستادن این مسئله شروع شده و بعد کم کم قطع می شه. حس بدیه روی پوستم مثل وقتی که پتو برق دار می شه یا لباس پشمی می پوشی که به تنت می چسبه. آیا کسی هست که مشکل منو داشته باشه؟ لطفا راهنمایی کنید من از زیفرون استفاده می کنم
چرا کسی به سوال من جواب نمیده؟!!!!Confused
اصلن نمی دونم این جا باید سوالمو مطرح کنم یانه؟!!!!!
 تشکر شده توسط : mahdiye1989 , movahedi , kohedard , رامنا
رضوان جان ، فکر کنم کسانی که خوندن این مشکل رو نداشتن که بتونن راهنمایی کنن. منم نداشتم .
به نظرم به دکترت بگی بهتره.شاید دارویی داد که این مشکل رفع شد.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : mahdiye1989 , movahedi , آنا , kohedard
(2014/09/22, 08:25 PM)nahid نوشته است: رضوان جان ، فکر کنم کسانی که خوندن این مشکل رو نداشتن که بتونن راهنمایی کنن. منم نداشتم .
به نظرم به دکترت بگی بهتره.شاید دارویی داد که این مشکل رفع شد.

بعدا این سئوال شما منتقل میشه به گزگز و یا سوزن سوزن شدن دست و پا .

ممنون ناهید جان، دکترم گفت با این چیزای کوچیک بساز شانس آوردی رو ویلچر نیستی، به همین راحتی
 تشکر شده توسط : kohedard , رامنا
سلام رضوان جان دکترت درست میگه کاشکی همه فقط مشکل گزگز کردن پاشون بود اخه بعضی ها مشکلشون خیلی هاده مثل مشکل در حرف زدن و عدم کنترل حرکت سرشون و حتی تشنج.من وقتی میرم مطب دکترم برا ویزیت و این ادما رو میبینم خدا رو شکر میکنم که من اینجوری نیستم و ازخدا میخوام که اونام حالشون خوب بشه.پس حساس نباش بعداز مدتی ایشالله بهتر میشی.
من خدا را در نگاه آنانی دیدم که، خود نیاز محبت بودند، ولی بازهم محبت می کردند…
 تشکر شده توسط : مریم 1361 , kohedard , برگ 7
(2014/09/22, 10:40 AM)rezvan نوشته است: با سلام من مدت 10 ماه است که متوجه بیماری ام شدم در حال حاضر به خواست خدا مشکلی ندارم. اما تنها چیزی که مرا اذیت می کنه اینه که بعد از راه رفتن حدود 5 دقیقه یا بیشتر اگر بایستم از کف پا تا ران هایم به مدت 3 تا 4 دقیقه حالت گزگز روی پوستم فقط ایجاد می شود و بعد قطع می گردد. و در حالت راه رفتن اگر یک ساعت هم باشه این مشکلو ندارم و به محض ایستادن این مسئله شروع شده و بعد کم کم قطع می شه. حس بدیه روی پوستم مثل وقتی که پتو برق دار می شه یا لباس پشمی می پوشی که به تنت می چسبه. آیا کسی هست که مشکل منو داشته باشه؟ لطفا راهنمایی کنید من از زیفرون استفاده می کنم
سلام. من دقیقا همینطوریم. به روی خودمم نمیارم. خب هست دیگه دوست نازنین. البته اینم بگم که به مرور خیلی خیلی کمتر میشه. صبر کن میبینی. ولی از وقتی شروع شد برای من یک سالی شدید بود. الان خیلی کمتر شده. اینکه چه دارویی استفاده میکنی مهم نیست، دارو برای جلوگیری از حملات آینده باید مصرف بشه. اما این از اون مشکلاتی هست که باید زمان بگذره تا بهتر بشه...
... I'm a fighter ...
"از پیش غصه خوردن ، دوبار غصه خوردن است."
(2014/09/24, 11:31 AM)مژگان68 نوشته است: سلام رضوان جان دکترت درست میگه کاشکی همه فقط مشکل گزگز کردن پاشون بود اخه بعضی ها مشکلشون خیلی هاده مثل مشکل در حرف زدن و عدم کنترل حرکت سرشون و حتی تشنج.من وقتی میرم مطب دکترم برا ویزیت و این ادما رو میبینم خدا رو شکر میکنم که من اینجوری نیستم و ازخدا میخوام که اونام حالشون خوب بشه.پس حساس نباش بعداز مدتی ایشالله بهتر میشی.

درسته خوب می دونم ولی این بیماری طوری است که هر مشکلی رو می شه بهش ربط داد و اگر مشکل دیگه ای به سراغت بیاد که خیلی هم نامربوط باشه همه ربط می دن به این موضوع و تو سرت می کوبوننش Confused

(2014/09/25, 03:16 AM)رامنا نوشته است:
(2014/09/22, 10:40 AM)rezvan نوشته است: با سلام من مدت 10 ماه است که متوجه بیماری ام شدم در حال حاضر به خواست خدا مشکلی ندارم. اما تنها چیزی که مرا اذیت می کنه اینه که بعد از راه رفتن حدود 5 دقیقه یا بیشتر اگر بایستم از کف پا تا ران هایم به مدت 3 تا 4 دقیقه حالت گزگز روی پوستم فقط ایجاد می شود و بعد قطع می گردد. و در حالت راه رفتن اگر یک ساعت هم باشه این مشکلو ندارم و به محض ایستادن این مسئله شروع شده و بعد کم کم قطع می شه. حس بدیه روی پوستم مثل وقتی که پتو برق دار می شه یا لباس پشمی می پوشی که به تنت می چسبه. آیا کسی هست که مشکل منو داشته باشه؟ لطفا راهنمایی کنید من از زیفرون استفاده می کنم
سلام. من دقیقا همینطوریم. به روی خودمم نمیارم. خب هست دیگه دوست نازنین. البته اینم بگم که به مرور خیلی خیلی کمتر میشه. صبر کن میبینی. ولی از وقتی شروع شد برای من یک سالی شدید بود. الان خیلی کمتر شده. اینکه چه دارویی استفاده میکنی مهم نیست، دارو برای جلوگیری از حملات آینده باید مصرف بشه. اما این از اون مشکلاتی هست که باید زمان بگذره تا بهتر بشه...
خداروشکر که رامنا پیداش شد که وضعیت منو درک کرده باشه، مشکل من اول کم بود خیلی کم بعد کم کم تو خونه هم که راه می رفتم این وضع پیش می یومد تا روزی که تو دانشگاه وضع شدیدی پیش اومد و لرزش پا هم به گزگز اضافه شد، همونجا خدا رو به جوونی و آبروی حضرت معصومه قسم دادم که تو دانشگاه آبروم نره، فردا شبش از طرف بچه های خوابگاه با اردویی مشرف شدیم به قم و تو حرم خیلی بی تابی کردم و بارها حضرتو قسم دادم، خدارو شکر از اون شب تا امروز مشکلم خیلی خیلی خیلی کمتر شده. انشالله حضرت به همه بچه های این وب نظر کنه Rolleyes
 تشکر شده توسط : برگ 7
دوستان این 2 تا سوال منو جواب بدین

1- مور مور شدن و گز گز کردن همون سوزن شدن هست یا با هم فرق دارند؟ من یک لحظه یک نقطه از دستم سوزن میشه ولی سریع قطع میشه باز یک جا دیگه اینجوری میشه. شما هم این احساسو داشتین؟

2- دقیقا چه اتفاقی در کجای سیستم عصبی میافته که دست و پا گزگز میکنه؟ عاملش پلاک تو مخچه هست یا پلاک تو نخاع؟ مگر عصب پاها مستقیم به مغز میره که پلاک مغز باعث گزگز پا میشه؟
بعد از مدتها سلام
راستش الان که حدود 1/5 از مشکوک بودن به ام اس می گذره ( دکتر گفت سی آی اس )
و درمان رو با ویزیت های سه ماه یکبار و ام آر آی هر شش ماه یکبار ادامه دادم ظاهرا تغییر خاصی نداشتم بغیر از اینکه این گزگز پای راست و این اواخر یک کمی سنگینی همیشه باهامه
از اولش داروهام هفته یه دونه آمپول ب12 بود و قرص ب 1 300 که توی آزمایش خون وقتی دکتر دید ب 12 خیلی بالا رفته اونم قطع کرد.
خلاصه این مشکل پای راست که حدودا 15% از حالت عادی خارج شده و گزگز می کنه و مثلا توی بالا رفتن از پله کمی سنگین میشه همچنان با منه .مثلا خیلی پای راستم رو موقع راه رفتن و دویدن می کوبم .
راستش احساس میکنم کمی هم مشکل بینشی و روحی روانی روی 1ای راستم پیدا کردن یعنی خیلی روش زوم کردم .
میشه راهنماییم کنید چی برام خوبه - امروز وقت دکتر دارم لطفا برام با دل پاکتون دعا کنید .
 تشکر شده توسط : یاسی , 0MID
یعنی شما از اول دارو استفاده نکردین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نه دارو همونائی بود که گفتم
ویتامین ب12 - هفته یه دونه که الان قطع کردم
قرص ب 1 300 - روزی یه دونه
قرص گاباپانتین که گرفتم ولی نخوردم ( به دکتر هم گفتم - برای گزگز داده بود )
قرص فلوکسیتین که نخوردم

(2015/05/25, 12:11 PM)niloofary نوشته است: یعنی شما از اول دارو استفاده نکردین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نه دارو همونائی بود که گفتم
ویتامین ب12 - هفته یه دونه که الان قطع کردم
قرص ب 1 300 - روزی یه دونه
قرص گاباپانتین که گرفتم ولی نخوردم ( به دکتر هم گفتم - برای گزگز داده بود )
قرص فلوکسیتین که نخوردم

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست