امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چگونه عمر بیشتری داشته باشیم؟
بدوید تا بیشتر عمر کنید

اگر می‌خواهید، عمر طولانی‌تر و در عین حال بدن سالمتری داشته باشید، زمانی را به دویدن اختصاص دهید. ‌نتایج یك تحقیق جدید نشان داده است: در افراد میانسال، دویدن احتمال مرگ و میر زودهنگام را تا 50 درصد كاهش می‌دهد. این پژوهش طی یك دوره 20 ساله روی اعضای یك گروه میانسال در یك باشگاه دوندگان انجام گرفته است.

محققان دانشگاه استانفورد در كالیفرنیا دریافته‌اند كه دویدن نه تنها خطر بروز بیماری قلبی را كاهش می‌دهد، بلكه در پیشگیری از سایر بیماری‌ها مثل سرطان و بیماریهای عصبی مثل آلزایمر نقش سودمندی دارد.

دكتر الیزا چاكراوارتی و دستیاران وی در این پژوهش دریافتند كه از بین شركت كنندگان، نرخ مرگ و میر در بین دوندگان 15 درصد در حالی كه در گروه دیگر كه نمی‌دویدند 34 درصد بوده است. محققان می‌گویند؛ هر نوع ورزش سنگین می‌تواند تاثیر مشابهی داشته باشد. چون آنچه در این خصوص حائز اهمیت است انجام فعالیت پرتحرك بدنی است. در این تحقیق 284 فرد بزرگسال با 156 نفر دیگر در گروه كنترل مقایسه شدند.
وقتی تنها شدی تنها تر از تمام غریبان روزگار
از قیل و قال حادثه باری دلت گرفت
بر خویش تکیه کن برعرش
 تشکر شده توسط : nazaninn , voodoo , Morteza

چگونه بالای 100 سال عمر کنیم؟!

سازمان ملل متحد در سال ۲۰۰۰ میلادی اعلام کرد حدود ۱۸۰ هزار نفر صد ساله روی کره زمین زندگی می‌کنند که تعداد آنها تا سال ۲۰۵۰ به ۳ میلیون نفر خواهد رسید.
در حالی که در استرالیا تعداد صدسالگان تنها ۳ هزار نفر است و تا سال ۲۰۵۵ به ۷۸ هزار نفر خواهد رسید، آمار صدساله‌های کشورهای در حال توسعه روز به روز در حال افزایش است. ۵۵ ساله‌های مرد و زن امروزی ۱۰ درصد شانس رسیدن به ۱۰۱ و ۱۰۳ سالگی را دارند.برای کودکان دختر و پسری که امسال متولد شدند شانس رسیدن به ۱۰۰ سالگی به ترتیب ۲۴ و ۱۸ درصد است.
دانشمندان به‌رغم مطالعات بسیار روی زندگی صدساله‌ها به راز عمر طولانی آنها پی نبردند اما ۱۰ راز افزایش طول عمر آنها را نام بردند:
۱- با حل جدول، مطالعه کتاب، بازی شطرنج و حل مسایل ریاضی ذهن و مغزشان را فعال و شاداب می‌کنند.
۲- درد و رنج را تحمل می‌کنند و شکایت نمی‌کنند و از زندگی خود راضی هستند.
۳- از روابط اجتماعی‌شان لذت می‌برند .
.۴ – علاقه‌شان به فعالیت را حفظ می‌کنند.
۵- کمبود خواب ندارند و دست کم ۷ ساعت در شب می‌خوابند.
۶- به ندرت مضطرب و افسرده می‌شوند.
۷- به خداوند ایمان دارند و عبادت می‌کنند و آرام می‌شوند.
۸- نگران مسایل مالی نیستند.
۹- باور دارند که می‌توانند شاد باشند.
۱۰- برون‌گرا هستند.//www.2onya.net

در امريکا در سال2004 در حدود 73,674 نفر صد سال به بالا بودند. اين آخرين آمار درينمورد است. مقايسه کنيد با سال 1950 ميلادي که حدود 3,000 امريکايي بالاي صد سال بودند و سال 1990 که اين عده حدود 37,306 بودند. و پيش بيني ميشه که در سال 2050 ميلادي به 1.1 ميليون نفر برسند.
پروفسور دکتر استيون آستاد Steven Austad که از معروف ترين کارشناسان امريکايي طول عمر ( رشته علوم بيولوژيک دانشگاه آيداهو -در امريکا - University of Idaho ) است در کتاب Why We Age ( چرا ما پير مي شويم؟ ) که قيمت کتابش هم ۱۷ دلاره ميگه که خيليها به اشتباه فکر مي کنند که طولاني بودن عمر مربوط به ژن هاي خانوادگي است در حاليکه فقط يک سومش اينه و دو سومش مربوط ميشه به کيفيت و نحوه و استايل زندگي (لايف استايل ) lifestyle آدمها...

مسن ترين انسان معروف معاصر، يک خانم بسيار ثروتمند فرانسوي بنام جين لوييز کالمنت Jeanne Louise Calment بود که هرگز در عمرش کار نکرد و در سال ۱۹۹۷ ميلادي در سن 122 سال و پنج ماه و 14 روز درگذشت. راز عمر طولاني ايشون به بقيه ، بقول خودش، اين بود: هميشه لبخند بزنيد.

و حالا ، اين راه حل های ساده را بخاطر بسپاريد:

۱- Be positive .. هميشه مثبت فکر کنيد و به زندگي لبخند بزنيد.

۲- Learn to manage your stress ... استرس و نگراني هاي خود را کنترل کرده و کاهش دهيد. از طريق موزيک، ورزش هايي مثل يوگا و مديتيشن و يا ايجاد سرگرمي و پياده روي و غيره...

۳- Learn to say no .... شما نميتونيد هميشه ديگران را و همه را راضي نگه داريد و به همه قول مثبت بدهيد و يا از عهده انجام همه نوع کاري بر بياييد. سعي کنيد اينرا درک کنيد و نيرو و انرژي و امکاناتتون را صرف کارهاي معين و محدودي بکنبد و نه گفتن را ياد بگيريد.

۴- Dance, sing. ... هفته اي چند بار به سرگرميهاي جذاب و شادي بخشي همچون رقص و خواندن ترانه بپردازيد. رقصيدن خودش نوعي ورزش بسيار مفيد است.

۵- Be smart about what – and how much – you eat .... سعي کنيد هر هفته مقدار زيادي ميوه و سبزيجات و لبنیات تازه بخوريد و کمتر گوشتهاي قرمز يا غذاهاي سرخ شده در روغن بخوريد. از پرخوري بپرهيزيد.

۶- Exercise ... حداقل روزي بيست دقيقه ورزش و نرمش نرم و ساده ( آروبيک ) کنيد.

۷- Exercise your brain ... مغز هم مثل بدن نياز به ورزش دارد: با انجام بازيهايي مثل شطرنج ، پاسور، حل معماها و يا يادگيري هر چيزي ( که مغز را فعال نگه دارد)..

۸- Stay active.... هر روز جنب و جوش داشته باشيد مثلا با راه رفتن و قدم زدن در بازار و پارک و غيره...

۹- Stay connected ... سعي کنيد يک شبکه اي از دوستان و اشنايان براي خودتون درست کنيد و دايما با اونها در ارتباط حضوري و مجازي باشيد. تنهايي باعث استرس و ناميدي ميشه..

۱۰- Read a newspaper .... مطالعه کتاب يا نشريات باعث تداوم ارتباط شما با جهان و محيطتتون و نتيجتا باعث ميشه که هميشه حرفهايي براي گفتن به دوستان داشته باشيد و خجالتي بار نياييد که باعث انزوا يا استرس بشه .

۱۱- Quit smoking ... سيگار و دخانيات را ترک کنيد.

۱۲- Drink in moderation ... در مصرف مشروبات الکلي زياده روي نکنيد . تحقيقات علمي نشون داده که نوشيدن يک گيلاس شراب قرمز ( بهترينش شراب شيرازه که در دنيا هم معروفه) شانس ابتلا به خيلي بيماريهاي قلبي را کاهش ميده..

۱۳ - Get, or stay thin ... هميشه لاغر بمانيد. و از مصرف کالريهاي زياد بپرهيزيد..

۱۴- Limit exposure to the sun ... سعي کنيد زياد زير نور آفتاب نمانيد. پوستتان را چروکيده و خطر ابتلا به انواع سرطانها را زيادتر مي کنه.

۱۵- Find a good doctor and get regular checkups ... هميشه يک مشاور پزشکي يا دکتر خوب براي خودتون داشته باشيد و يادتون نره که ، بهترين دارو ، همانا پيشگيري از بيماريها - قبل از ابتلا - است.

۱۶- Keep track of your medications – and take them ... اگر مجبور به استفاده از دارو هستيد هميشه برنامه منظمي براي اينکار داشته باشيد و يا از کسي بخواهيد تا به شما درينکار کمک کند.

۱۷- Dump the dead wood ... اين يک اصطلاح است : هميشه با آدمهاي شاد و مثبت بچرخيد . آدمهاي منفي که زندگي را بر شما تيره مي کنند را فراموش کنيد..

۱۸- Get a pet. ... داشتن يک يا چند حيوان اهلي/خانگي ( پت ) بر شادي و نشاط شما مي افزايد.

۱۹- Learn how to use a computer .... استفاده از کامپيوتر و اينترنت هم باعث ميشه که هميشه دنيايي از اطلاعات پزشکي و بهتر زندگي کردن را دم دستتون داشته باشيد.

۲۰- Remember: It's never too late .... هرگز براي آغاز يک زندگي شاد و سالم دير نيست. هرچه زوتر بهتر...

منبع: وب سایت نخستین

تشکر شده توسط : fireboud , SSA , nahid , رامين , najva
خدا نکنه من بالای 40 سال عمر کنم
تو میرقصی و من عاشق شدن رو یاد میگیرم
تو میخندی حواست نیست من آروم میمیرم
بابا بزرگ من الان 105 سالشه آخم نمی گهagreement2
 تشکر شده توسط : warrior , رامين
حالا ما به همون زیر صد سالم راضی ایم ! میخوایم چیکار ؟!icon_cryconfused2
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
(2011/08/02, 01:30 PM)tanha_f20 نوشته است: خدا نکنه من بالای 40 سال عمر کنم

من 39 سالمه.
وقتی فکر میکنم یک سال دیگه 40 ساله میشم دلم میگیره!
با اوصاف گفته شده من میرم روی 100 سال!
اما ........... یک ام اسی ممکنه بالای 100 سال عمر کنه؟
فالله خیر حافظا و هو ارحم الراحمین
 تشکر شده توسط : هانیه
[size=large][color=#FF0000]چراااااا كه نه ...................!!!!!!!!!!!!!!!!!!
رفته بودیم خونه یکی از نزدیکترین اقوام که باهاشون خیلی راحتم.
دقیقا موقعی که میخواستم بگم ام اس دارم یکیشون گفت: هیچ مریضیی بدتر از ام اس نیست!
گفتم چرا؟
یک سررسید با نام سررسید سلامتی بهم نشون داد که از گفتن حرفم پشیمون شدم.
بعد میگن باید فرهنگ سازی کنیم.
فرهنگ سازی کاملا داره کار خودش رو میکنه.
فالله خیر حافظا و هو ارحم الراحمین
میخوا چیکار 100 سال عمر کنم . من مفید باشم و از زندگیم لذت ببرم 50 سال عمر کنم
نبایـــد وایســــم باید بـــرم جلوتـــر
نبـــایـــد وایســـم
نبـــایــــد وایسیـــم
بریم برسیــــم به چیزایی که خواستیــــم
agreement2

خدا رو شکر که گفتن 100سال اگه میگفتن 1000سال چی
1روز عمر مفید خوب بودن بهتر از 100سال عمر بیفایده و عذابه

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حساسیت دارویی چیست و چگونه برطرف می شود؟ nahid 0 5,062 2014/05/04, 10:55 AM
آخرین ارسال: nahid
  سينوزيت چيست و چگونه درمان ميشود؟ yaro 5 25,569 2014/04/04, 04:35 PM
آخرین ارسال: سمیرا
  چگونه می توان سیگاررا ترک کرد ؟ nahid 2 3,520 2013/10/20, 06:04 PM
آخرین ارسال: ابراهیم
  چگونه در ماه رمضان خوابمان را تنظیم کنیم؟ نازلی 2 3,174 2013/08/06, 02:09 PM
آخرین ارسال: سهند
  میدان مغناطیسی بدن انسان در هنگام نماز خواندن چگونه می شود؟ نازلی 4 19,921 2012/12/28, 08:03 PM
آخرین ارسال: نازلی
  در فصل سرما چگونه ورزش کنیم؟ sargol 0 2,612 2012/12/25, 08:56 AM
آخرین ارسال: sargol
  طب سوزنی، چگونه درد را تسکین می ‌دهد؟ نازلی 4 5,010 2012/12/08, 03:29 PM
آخرین ارسال: naazanin
  مردان پس ازجراحی مغزبامشکلات بیشتری مواجه میشوند sargol 0 1,869 2012/11/19, 08:08 PM
آخرین ارسال: sargol
  ايا ميدانيد چگونه ازحال بد به حال خوب برسیم؟ hamid 3 3,979 2012/01/22, 06:45 PM
آخرین ارسال: arezoo_azizi
  چگونه از بخور استفاده کنید # پریسا # 6 16,677 2011/11/28, 11:16 PM
آخرین ارسال: baran1390

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان