•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • 9
  • ...
  • 11
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امیتازات : 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چهار نوع بيماري ام اس
اره کلا ام اس چهار نوع هست ولی اونم هستا همین خوش خیم ولی کلا دکترا به حسابش نمیارن
بعدشم اقایی که شما بیمار نیستید چطور این حرفها رو میزنید من موندم
بعدشم بله
نباید کاری کرد که بعدها پشبمون شد ولی خود دکتر من از همون روز اول به من گفت یه دوره کوتاه مدت 4-5 ساله هست که باید دارو استفاده کنی و بعد نه من شما رو میبینم نه شما منو
حالا پارسال که ام ار ایم رو بردم مثل همیشه گفت همه چیزعالیه خوبه برو ام ار ای اخریتو گرفتی دیگه قطعش میکنم بازم گرفتم و باز گفت حالا بزن و از زیر زبونش کشیدم که نه باید بزنم حالا حجالاها
حالا من نمیدونم این چه صیغه ایه دیگه اول یه نظر میدن بعد یه نظر مسخره دیگه چون بدقولی کرده من اینطوری میکنم چون هنوز روی حرف خودش نیست مردها هم مردای قدیم روی حرفشون میموندن و حداقل عمل میکردنlaughing3
حالا چی ؟
خودش میگه همه چیزعاایه معاینت عالیه علایمت عالیه با ادم عادی فرقی نداری بهترین نوع ام اسو داری ولی باز میگه حیفم میاد داروتو قطع کنم مسخره بازیه دیگه fighting0030.gif

راز زندگی آرام اینست امروز را در کنار خدا گام بردار و فردا را به او بسپار baybay
تو جلسه پرسش و پاسخ که چند وقت پیش تو دانشگاه تهران برگزار شد دکتر لطفی (یا دکترصحراییان؟) گفتن که نمیشه از اولش به بیماری گفته بشه که خوش خیمه یا نه ، چون معلوم نیست ، باید دوره ای بگذره و از روی سیرش بگن بیماریت از نوع فلان بوده ، یعنی گذشت زمان و علایم و غیره تازه نشون میده چی بوده !

یعنی موقعی که خودمون فهمیدیم دکترا هم میفهمن ... این خاصیت این بیماریه !
اینکه به ما میگن بیماریت از این نوعه از روی وضعیت فعلی و از زمان شروع علایم تاکنون چنین نتیجه ای میگیرن و میتونه تغییر کنه و یا نکنه ... هیچکس نمیدونه .
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : glassheart
آقای fbf من به شما جسارتی نکردم.
بعدشم شما از روی دو تا سایت این مطلب رو زدین من همون دو تا سایتی که شما لینک دادین عضوم. خیلی از تزجمه هام هم از همین دو تا سایت هست-
خوب سایت اعتبار نیست.
من نمیشنم خودم از خودم همچین چیزی بسازم-
اصلاً کلاً نه با شما خیلی های دیگه هستن این بحثها تو موضوع های دیگه بینشون پیش میاد. مثلاً تا یه مدت پیش درگیر این بودیم که آقا بتافرون قوی تر از کوپاکسون هست اونا میگفتن نه ما فلان جا خوندیم کوپاکسون بهترهconfused2
رو این حساب من رفتم خود رفرنس اصلی رو گیر آوردم. اادیشن آخر هاریسون
ازش اسکن کردم. کلاً 15 صفحه هست مطالبی که در مورد ام اس هست.
گاید لکچر درمان هم هست. که برای درمان ام اس چکار باید بشه با توجه به نوع ام اس
مطمئن باشین منبعی مطمئنتر از این کتاب وجود نداره.
ایشالا در اولین فرصت اسکن این چند صفحه رو میزارم رو سایت. و به تمامی بحث هایی که بین اطبا پیش میاد خاتمه میدم.
البته با حمید صحبت کردم. یه سری چیز دیگه هم هست که میخوام آپلود کنه. همش و با هم میزاریم رو سایت
تو این کتاب هیچ اسمی از benign MS نیست.
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : paeazan , FBF , glassheart
خب هردو دارین با منبع حرف میزنین.حالا اینکه کدوم منبع معتبرتره یکی مث من نمیدونم
آقا سروش باز بحث کوپاکسان رو پیش کشیدی؟
اون دکتر از منبع دیگه حرف میزد که میگفت کوپاکسان برابر یا بیشتر از بتافرونه.ضمنا تو جواب سوالهای منو ندادی.من گفتم اگ به گفته ی شما کوپاکسان کمتر از بتافرونه چرا باید یه فلوشیپ به من با اون جالم که به بتافرون جواب ندادم بیاد کوپاکسان بده؟!
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

زهرا خانم. شما سازگاری با نوانترون نداشتی- اینو خودتون به من گفتین- گفتین اکو قلبتون مشکل داشته-
هر کدام از استادا صحبت کنید بسته به حال شما صد در صد نظر به تایسبری یا فنگولیماید دارن- خوب وقتی که شرایط اقتصادی کشور اینجوره که آمپوا از 3.5 ملیون یک مرتبه میشه 11 ملیون الان هم میگن 8 ملیون- خوب پزشک بی خیال میشه. شما اینتر فرونها بهت نساخته که بیماری پیشروی کرده- خوب نوع داروتون حتماً باید عوض میشد- تنها داروی در دسترس هم فعلاً کوپامر هست- شما انشا الله این رو مصرف کنید تا مهر. مهر ماه به امید خدا فنگولیمو اسوه تو بازاره و هم من و هم دوستانم میتونن مصرف کنن. از جمله شما.
در ضمن من منبعم کتابه زهرا خانم. خود کتابی که پزشکان برای درمان بهش استناد میکنن. این دو سایت خودم عضو هستم-خیلی از مقاله هایی که ترجمه میکنم مال نشنال ام اس هست.
اما خوب روی سایت اعتباری نیست. من با صحبت دوستم عنادی ندارم- حرفشون متین- اما فقط گفتم توی منابع اصلی از این نوع ام اس حرفی نزدن-اما ایشون مثل اینکه ناراحت شدن.
به هر حال ایشالا هر دارویی استفاده میشه جوابگویی مناسب رو برای من و شما و ایر دوستان داشته باشه.
دقت کن باز هم اگر مثلاً تو کتابی که من آوردم نوشته بود بتا فرون بهترین دارو هست این دلیلی نیست. خیلی وقتها هست که دارو به هیچ طریقی با یک بیمار خاص نمیسازه- و اثرش خیلی روی اون بیمار بده-
شما مطمئناً نمونه ای هستین که کوپامر با هاتون ساز گاری داره

تشکر شده توسط : paeazan
دوستان عزیز تحقیقات جدید تفاوت زیادی را بین کوپاکسون و ربیف و بتافرون نشون نمیده ! اما اگر بخواهیم خیلی دقیق و بر حسب صدم درصد مقایسه کنیم

میشه گفت کوپاکسون بهتره

[تصویر:  42758828102465326027.jpg]
 تشکر شده توسط : paeazan , FBF
دقیقاً خلاف این رو تو کتاب نوشته دوست خوبم. یعنی زده کوپاکسون 29 درصد کاهش عود- و بتافرون 36 درصد و ربیف 34 درصد-
من گفتم مطالعات مختلف نتیجه های مختلف میده-
با توجه به اونکه که هاریسون رفرنس اصلی و مهم بچه های پزشکی هست سعی میکنه تیم نگارنده به مطالعات معتبر تر استناد کنه. دلیلی بر بی اعتباری این تحقیق نیست. اما مرجع به این اشاره نکرده

بعدشم اینا خط اول دفاع هستن. فکر نکنم انقدر اهمیت داشته باشه. درمان اصلی ام اس الان تای سبری و فنگولیمد هست. تای سبری در 40 درصد بیماران ام اس رو کلاً خاموش میکنه. داروی 68 درصد هست. با مکانیسم عمل مشخص
الان رو نمودار شما زده ناتالی زوماب 23...این 23 چی هست؟
بایوژن آیدک خودش 68 اعلام کرده. میشه منظور از 23 رو برامون بگین؟

یا مثلاً المتیزومَب رو زده 0.10
خوب این دارو 74 درصد هست- باسبک تزریق جدیدش - یعنی سال اول 5 روز سال دوم 3 روز. دیگه در مورد اون دارو که نوشتم. لطف کنید نمودارتون رو تشریح کنید

(2013/06/22, 01:14 PM)sooorooosh نوشته است: زهرا خانم. شما سازگاری با نوانترون نداشتی- اینو خودتون به من گفتین- گفتین اکو قلبتون مشکل داشته-
هر کدام از استادا صحبت کنید بسته به حال شما صد در صد نظر به تایسبری یا فنگولیماید دارن- خوب وقتی که شرایط اقتصادی کشور اینجوره که آمپوا از 3.5 ملیون یک مرتبه میشه 11 ملیون الان هم میگن 8 ملیون- خوب پزشک بی خیال میشه. شما اینتر فرونها بهت نساخته که بیماری پیشروی کرده- خوب نوع داروتون حتماً باید عوض میشد- تنها داروی در دسترس هم فعلاً کوپامر هست- شما انشا الله این رو مصرف کنید تا مهر. مهر ماه به امید خدا فنگولیمو اسوه تو بازاره و هم من و هم دوستانم میتونن مصرف کنن. از جمله شما.
در ضمن من منبعم کتابه زهرا خانم. خود کتابی که پزشکان برای درمان بهش استناد میکنن. این دو سایت خودم عضو هستم-خیلی از مقاله هایی که ترجمه میکنم مال نشنال ام اس هست.
اما خوب روی سایت اعتباری نیست. من با صحبت دوستم عنادی ندارم- حرفشون متین- اما فقط گفتم توی منابع اصلی از این نوع ام اس حرفی نزدن-اما ایشون مثل اینکه ناراحت شدن.
به هر حال ایشالا هر دارویی استفاده میشه جوابگویی مناسب رو برای من و شما و ایر دوستان داشته باشه.
دقت کن باز هم اگر مثلاً تو کتابی که من آوردم نوشته بود بتا فرون بهترین دارو هست این دلیلی نیست. خیلی وقتها هست که دارو به هیچ طریقی با یک بیمار خاص نمیسازه- و اثرش خیلی روی اون بیمار بده-
شما مطمئناً نمونه ای هستین که کوپامر با هاتون ساز گاری داره
بنظر من بحث سازگاری نیست.ام اس من پیشرفت داشته و باید داروی قوی تر از اینترفرون ها مصرف کنم

چرا میگی کوپامر با من سازگاری داشته؟!
angry2
منتظرم برم برای فینگلومد.دکتر نیک سرشت همون موقع نامه داد که برم پیش دکتر صحرائیان برای فینگلومد

ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

(2013/06/22, 01:33 PM)paeazan نوشته است: بنظر من بحث سازگاری نیست.ام اس من پیشرفت داشته و باید داروی قوی تر از اینترفرون ها مصرف کنم

چرا میگی کوپامر با من سازگاری داشته؟!
angry2
منتظرم برم برای فینگلومد.دکتر نیک سرشت همون موقع نامه داد که برم پیش دکتر صحرائیان برای فینگلومد
چون آدم باید همیشه مثبت فکر کنه- ایشالا که به شما جواب میده-
حالا اگر این دارو به شما هم جواب نداد مطمئناً فنگولیمد عملکرد خوبی خواهد داشت. ایشالا به امید خدا از مهر-
یه چیزی که خدا خیلی جای شکرش رو باقی گذاشته اینه که نوانترون بهت نساخته. چون اگر نوانترون رو مصرف کرده بودی دیگه از فنگولیمد یا تای سبری نمیشد استفاده کنی.
پس هیچ کار خدا بی حکمت نیست اینه
icon_biggrin

اها یه چیز دیگه- شما رو این داروها که دارین نگاه میکنین مثالاً میگن ناتالی زوماب 68 درصد عود مینگین بیماران رو کم میکنه یعنی تو یه جامعه بزرگ رو یک نفر ممکنه صفر درصد کار کنه رو یک نفر صد در صد . میانگین تو مثلا 4000 نفر شده 68 درصد. این رو FDA اپروو کرده صد در صد درسته. سازمان غذا دارو اروپا و ژاپن هم همین عدد رو دادن . ژاپن یخورده بیشتر
یعنی ممکنه یک نفر تای سبری رو بزنه صد در صد از پیشرفت بیماریش جلوگیری کنه. یا یک نفر بزنه هیچ تاثیری نداشته باشه.
در مورد ربیف و بتافرون هم همین بحث صادقه

(2013/06/22, 01:27 PM)sooorooosh نوشته است: دقیقاً خلاف این رو تو کتاب نوشته دوست خوبم. یعنی زده کوپاکسون 29 درصد کاهش عود- و بتافرون 36 درصد و ربیف 34 درصد-
من گفتم مطالعات مختلف نتیجه های مختلف میده-
با توجه به اونکه که هاریسون رفرنس اصلی و مهم بچه های پزشکی هست سعی میکنه تیم نگارنده به مطالعات معتبر تر استناد کنه. دلیلی بر بی اعتباری این تحقیق نیست. اما مرجع به این اشاره نکرده

بعدشم اینا خط اول دفاع هستن. فکر نکنم انقدر اهمیت داشته باشه. درمان اصلی ام اس الان تای سبری و فنگولیمد هست. تای سبری در 40 درصد بیماران ام اس رو کلاً خاموش میکنه. داروی 68 درصد هست. با مکانیسم عمل مشخص
الان رو نمودار شما زده ناتالی زوماب 23...این 23 چی هست؟
بایوژن آیدک خودش 68 اعلام کرده. میشه منظور از 23 رو برامون بگین؟

یا مثلاً المتیزومَب رو زده 0.10
خوب این دارو 74 درصد هست- باسبک تزریق جدیدش - یعنی سال اول 5 روز سال دوم 3 روز. دیگه در مورد اون دارو که نوشتم. لطف کنید نمودارتون رو تشریح کنید

سروش جان اون هریسون که شما بهش استناد میکنی سال 2006 چاپ شده

اما امروزه دائما داره مقاله های مختلف و تحقیقات مختلف میاد که نتایج

کتابهای دیگه را گاهی اوقات رد میکنه یا کامل میکنه مخصوصا در زمینه پزشکی

چرا میگن که پزشکان باید آپدیت باشن به همین دلیل که دائما مقاله ها در حال

به روز رسانیه مخصوصا در زمینه ام اس ، پس نمیشه به یک کتاب 7 8 سال پیش استناد کرد

در مورد نمودار ARR یعنی Absolute risk reduction یعنی امکان عود کلینیکی

مثلا با مصرف فینگولیمود 16% امکان عود وجود داره
 تشکر شده توسط : paeazan , sooorooosh

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • 9
  • ...
  • 11
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علت شناسي – بيماري زايي و آسيب شناسي ام اس h.kakavand 8 14,615 2016/01/11, 09:38 AM
آخرین ارسال: niloofary
  درمان هاي غير دارويي بيماري MS maya 8 11,227 2011/11/23, 01:38 PM
آخرین ارسال: فرناز
  چاي سبز موثر در درمان بيماري هاي اتوايميون-MS maya 6 12,012 2011/11/19, 10:23 PM
آخرین ارسال: arezoo_azizi
  علائم بيماري ام اس در انجام تمرينات توانبخشي افزايش مي يابد aztab 1 4,691 2011/03/07, 06:32 PM
آخرین ارسال: shahrzad
  كمبود ويتامين B,ابتلا به بيماري «ام.اس» را افزايش داده ا maya 0 2,838 2010/01/09, 07:37 PM
آخرین ارسال: maya

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان