•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 6
  • 7
  • 8(current)
  • 9
  • 10
  • 11
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امیتازات : 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چهار نوع بيماري ام اس
الان مثلاً تو لیست داروهایی که دوستمون داده ریتوکسیماب رو هم نوشته این داروی ارتریت روماتوئید هست. به بیمارهای مبتلاش میدن.
خوب جوابگویی داشته. چون این بیماری هم اتو ایمنی هست تصمیم گرفتن به بیماران مبتلا به ام اس هم بزننش. خوب تو یه سری کنترل میکرد تو یه سری نمیکرد
میدونین دلیلش چیه؟
دلیلش اینه که هر دارو یه سری از سلولهای ایمنی رو تحت تاثیر قرار میده- باید با توجه به اونکه کدوم گروه دارن حمله میکنن نوع داروی مناسب رو بزنن. اینجوری میتونن بیماری رو اول کار کنترل کنن. و وقت پزشک و بیمار هم تلف نمیشه. در ضمن هزینه اضافی هم تحمیل نمیشه
الان همشون به این نتیجه رسیدن که فقط گروه T در ام اس تاثیر ندارن و گروه B هم میتونن عامل باشن- تازه هر کدوم از اینا کلی زیر شاخه دارهconfused2
دوست عزیز هریسون ادیشن 2013 رو من چک کردم. ما تو سایتمون پزشک داریم. میتونین در مورد اعتبار این مرجع سوال کنید. در ضمن اگر سندیت احتیاج دارین کتاب امینف هم هست اون رفرنس اصلی بچه های مغز و اعصاب هست-
من تو اون کتاب هم عین همین اعداد رو دیدم.
اگر شما اون تحقیقات رو انجام میدین. خوب منم خیلی سایتهای معتبر هستم و این مطالب رو جمع آوری میکنم. بحث تحقیق کردن نیست. بحث این هست که شما به رفرنس های خود پزشکی هم اعتقاد ندارین. کتابهایی که هر یال باز نگری میشن.
دوست خوبم اگر این دو مرجع برای متقاعد کردن شما کافی نیست هیچ کتاب دیگری وجود نخواهد داشت که تاییدی باشه بر حرف من.
(2013/06/22, 01:50 PM)mysis نوشته است: سروش جان اون هریسون که شما بهش استناد میکنی سال 2006 چاپ شده

اما امروزه دائما داره مقاله های مختلف و تحقیقات مختلف میاد که نتایج

کتابهای دیگه را گاهی اوقات رد میکنه یا کامل میکنه مخصوصا در زمینه پزشکی

چرا میگن که پزشکان باید آپدیت باشن به همین دلیل که دائما مقاله ها در حال

به روز رسانیه مخصوصا در زمینه ام اس ، پس نمیشه به یک کتاب 7 8 سال پیش استناد کرد

در مورد نمودار ARR یعنی Absolute risk reduction یعنی امکان عود کلینیکی

مثلا با مصرف فینگولیمود 16% امکان عود وجود داره
دوست عزیز هریسون ادیشن 2013 رو من چک کردم. ما تو سایتمون پزشک داریم. میتونین در مورد اعتبار این مرجع سوال کنید. در ضمن اگر سندیت احتیاج دارین کتاب امینف هم هست اون رفرنس اصلی بچه های مغز و اعصاب هست-
من تو اون کتاب هم عین همین اعداد رو دیدم.
اگر شما اون تحقیقات رو انجام میدین. خوب منم خیلی سایتهای معتبر هستم و این مطالب رو جمع آوری میکنم. بحث تحقیق کردن نیست. بحث این هست که شما به رفرنس های خود پزشکی هم اعتقاد ندارین. کتابهایی که هر یال باز نگری میشن.
دوست خوبم اگر این دو مرجع برای متقاعد کردن شما کافی نیست هیچ کتاب دیگری وجود نخواهد داشت که تاییدی باشه بر حرف من.
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : paeazan , mysis
(2013/06/22, 01:53 PM)sooorooosh نوشته است: دوست خوبم اگر این دو مرجع برای متقاعد کردن شما کافی نیست هیچ کتاب دیگری وجود نخواهد داشت که تاییدی باشه بر حرف من.

سروش عزیز من همیشه از مطالب و پست های شما استفاده میکنمicon_question

اگر هریسون ورژن جدید را شما چک کردید پس 100% حق با شماست چون منبع معتبرتری هستش

تشکر شده توسط : sooorooosh , paeazan , ahya , zohaa
(2013/06/22, 04:13 PM)mysis نوشته است: سروش عزیز من همیشه از مطالب و پست های شما استفاده میکنمicon_question

اگر هریسون ورژن جدید را شما چک کردید پس 100% حق با شماست چون منبع معتبرتری هستش
دوست عزیز من از مطالب شما خیلی استفاده میکنم- و به حق میدونم بخاطر خواهرتون در مورد این بیماری خیلی تحقیق میکنین. من به عنوان کسی که خودش بیمار ام اس هست برای این حستون خیلی احترام قائلم چون دقیقاً حس خانوادهی من رو دارین.
اما به عنوان کسی که هنوژ دانشجو هست. تو رشته خود من خیلی سریعتر از پزشکی علم تولید میشه. این رو از تعداد ژورنالهایی که منتشر میشه میفهمیم. مثل IEEE وSPRINGER.
اما همیشه استناد همه دانشجوها و استادان به کتابهای مرجع هست. حتی اگر بر مبنای فرموده شما مطلب به روز بشه -باز هم هر سال کتاب ویرایش میشه و ادیشنهای جدید هر کتاب حاوی مطالب جدید خواهد بود.
من از دوستانیم که در دانشگاه تهران پزشکی میخوندن و شاگردها همون دکتر صحراییان بودن هم در همین مورد سوال کردم. مثل اینکه در رشته اون ها هم به همین نحو هست.
به هر حال من به عنوان کسی که فقط ناظر بر مطالب پزشکی هستم((چون به هیچ وجه در این موضوع اطلاعاتی ندارم)) میتونم مطالبی رو که اونا در موردش بهم میگن و تایید میکنن مطلب بنویسم.من هر مطلبی رو که میزارم یا سوال هر دوستی رو که جواب میدم اگر خودم اطلاعاتی نداشته باشم از پسر عموم که خودش نرورولوژ هست یا دوستانم سوال میکنم.
امیدوارم نحو صحبتم حمل بر بی ادبی نبوده باشهicon_questionicon_questionicon_question
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : mysis , paeazan , movahedi , zenith , ahya , ابراهیم , zohaa
سلام
ببخشید یه سوال دارم
یکی از بستگان من یه نوعی از ام اس رو داره که هفته ای یکبار آمپول سینووکس رو تزریق میکنه
میخواستم ببینم میشه فهمید کدوم نوعه ام اس اش؟
ممنون میشم بهم بگین
خونوادم بهم نمیگن Sad
 تشکر شده توسط : zenith , zohaa
همون نوع عودکننده فروکش کننده فائزه جونی
نگران نباش عزیزم
اکثر ام اسی ها همین نوع رو دارندicon_questionicon_questionicon_questionicon_question
If you live to be a hundred
I want to live to be
,a hundred minus one day
so I never have to live
love28.without you
 تشکر شده توسط : محبوب64 , فائزه , zohaa
ممنون که جوابمو دادی
از استرس دارم میمیرم
یعنی چجوریه؟ کی خوب میشه؟ چه اتفاقی میافته؟ دکترش گفته فعلا از شیش ماه تا دو سال باید اینو تزریق کنه
فک کنم مدت چند سالی هم این بیماریو داشته ولی تشخیصش ندادن
(2014/01/21, 04:22 PM)فائزه نوشته است: سلام
ببخشید یه سوال دارم
یکی از بستگان من یه نوعی از ام اس رو داره که هفته ای یکبار آمپول سینووکس رو تزریق میکنه
میخواستم ببینم میشه فهمید کدوم نوعه ام اس اش؟
ممنون میشم بهم بگین
خونوادم بهم نمیگن Sad

عزیزم سینووکس آمپولی هست که روندش هفته ای یه باره
برا هر نوعی از ام اس اگه تجویز بشه باید این روند باشه
فقط میتونید از رو ام ارایشون و نوار چشمو علائمشون بفهمید از کدوم نوع ام اسه
خوش به حالش چون شخصی رو داره که اینجوری نگرانشهicon_question
شما هم نگران نباشید agreement2
میبینی مادر..؟
دیگر سیگار هم غم هایم را تسکین نمیدهد ...
سلطان غم بگو مسکنت چیست ..؟
فرزندت از پای درآمده ...
 تشکر شده توسط : zohaa
سلام من پلاک گردن نداشتم وضعیتم به نظرتون چه جوریه

سلام به نظر من ترس نداره چرا ما همیشه باید به بدی فک کنیم.به نظر من شما هرچی تو یتفکرتون باشه همون میشه نویسنده کتاب قدرت میگه ما با تفکرو ذهنیتمون همه چیز رو جذب میکنیم شاید باورت نشه من بعد از خوندن این کتاب چقد تویزندگیم موفق شدم حتی بعضی از ام ارای هام منفی در اومد .به نظر منم شما فکر این که بیمار هستین رو از سرتون بندازید بیرون و همیشه چیزاهی خوب رو در نظر بگیرین چرا برنامه ریزی نمیکنید که تا سال اینده فلان مدل ماشینو میخرم یا فلان خونه ....نشتن و ترسیدن بدتر.شاید ما بایه اتفاق دیگه از دنیا بریم شایدتا چند دقیقه دیگه ......اینا همش امتحانه سعی کنیم موفق باشیم دیدی هر بازیگری معروفترو کار بلدتر باشه نقش مهم داره من بعضی وقتا فک میکنم ما از اون دسته هستیم بخدا خدا دوسمون دار.........ترس برادر مرگه
 تشکر شده توسط : mohammadreza1369
سلام ام ارای گردن من منفی در اومده وبه تشخیص دکتر cis هستش فرق بین ام اس وسی ای اس چیه
با تشکر
ناشنوا باش
وقتی همه
از محال بودن آرزوهایت سخن می گویند …
(2009/12/07, 09:52 PM)sara نوشته است: چهار نوع اصلي بيماري ام اس عبارتند از:

1) نوع عود كننده_ فروكش كننده
2) نوع پيشرونده_ اوليه
3) نوع پيشرونده_ ثانويه
4) نوع پيشرونده_ عود كننده

شايعترين نوع بيماري ام اس ، نوع عود كننده_ فروكش كننده مي باشد. حدود75درصدبيماران در ابتداي شروع بيماريشان در اين نوع قرار مي گيرند كه در اين نوع، بيمار بطور ناگهاني دچار حملاتي مي شود كه يك يا چند قسمت از بدنش را درگير مي سازد. سپس بيمار بطور كامل يا اينكه تا حدود زيادي بهبود مي يابد و بيماري تا حمله بعدي كه اتفاق بيفتد پيشرفت نمي كند. حمله بعدي مي تواند خيلي زود و يا اين كه سال ها بعد اتفاق بيفتد.
خطرناك ترين نوع بيماري ام اس ، نوع پيشرونده _ اوليه مي باشد كه حدود 15درصد بيماران مبتلا به ام اس به اين نوع دچار هستند. بيماران مبتلا به نوع پيشرونده_ اوليه بطور پيوسته حالشان بدتر مي شود و در بين حملات، حالشان هيچ گونه بهبودي نمي يابد و يا اين كه بهبودي اندكي دارند.
بيماران دچار ام اس نوع پيشرونده_ ثانويه ابتدا در نوع عود كننده_ فروكش كننده قرار دارند و در آخر نيز به نوع پيشرونده تغيير خواهند كرد. در طي 10 سالي كه از شروع بيماري مي گذرد، حدود 50 درصد بيماران كه در ابتدا در نوع عود كننده_ فروش كننده قرار داشتند در نوع پيشرونده ثانويه قرار مي گيرند. در عرض 25 سال حدود 90 درصد بيماراني كه ام اس آنها در نوع عود كننده _ فروكش كننده قرار داشته است به نوع پيشرنده ثانويه تغيير خواهند نمود.
بيماراني كه به چهارمين نوع ام اس ، يعني پيشرونده _ عود كننده مبتلا هستند از ابتدا دچار ضايعات پيشرونده اي هستند اما در طي آن دچار حملات حاد نيز مي شوند كه علايم آن ظاهر شده و بعد از مدتي از بين مي رود. حدود 6 تا 10 درصد بيماران به اين نوع از ام اس دچار مي شوند. بيشتر اين نوع در افرادي ديده مي شود كه بعد از سن 40سالگي به اين بيماري مبتلا مي گردند.
به غير از اين چهار نوع ام اس، پزشكان هم چنين نوع خفيفي از اين بيماري را شناسايي كرده اند كه اصطلاحا به آن نوع " حسي خوش خيم" گفته مي شود. بيماراني كه به اين نوع ام اس دچار هستند دچار حملاتي مي شوند كه فقط باعث از دست رفتن بينايي و يا حس هاي ديگر آن ها مي شود. اين علايم موقتي بوده و اين نوع ام اس خيلي به ندرت باعث بروز ناتواني هاي دائمي مي شود. با اين حال حملات آن مي تواند همانند ساير انواع ام اس بصورت غير قابل پيش بيني رخ دهد.

سلام خدمت شما دوست عزيز ببخشيد مزاحم وقت كرانقدرتان ميشوم دكتر بيماري منو عود كننده بهبود يابنده نوشتن تو توضيحات شما جيزي در اين باره نبود يا من متوجه نشدم ميشه بكيد بيماري من از جه نوعي است يه برام توضيح دهيد من الان يك ماهه ك بيماريم تشخيص دادن واصلا اطلاعات ندارم .مرسي
 تشکر شده توسط : ehsan 10054

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 6
  • 7
  • 8(current)
  • 9
  • 10
  • 11
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علت شناسي – بيماري زايي و آسيب شناسي ام اس h.kakavand 8 14,615 2016/01/11, 09:38 AM
آخرین ارسال: niloofary
  درمان هاي غير دارويي بيماري MS maya 8 11,227 2011/11/23, 01:38 PM
آخرین ارسال: فرناز
  چاي سبز موثر در درمان بيماري هاي اتوايميون-MS maya 6 12,012 2011/11/19, 10:23 PM
آخرین ارسال: arezoo_azizi
  علائم بيماري ام اس در انجام تمرينات توانبخشي افزايش مي يابد aztab 1 4,691 2011/03/07, 06:32 PM
آخرین ارسال: shahrzad
  كمبود ويتامين B,ابتلا به بيماري «ام.اس» را افزايش داده ا maya 0 2,838 2010/01/09, 07:37 PM
آخرین ارسال: maya

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان