•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5(current)
  • 6
  • 7
  • ...
  • 11
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امیتازات : 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چهار نوع بيماري ام اس
سلام
یک سوال درباره ام اس خودم داشتم
من نمی دانم اماسم کدومه نوعه آخه من 9 سال پیش تشخیص را با مشکل بینا ئیی روی من دادند بعد آوانکس زدم که روی این دارو سالی تغریبا 2 تا سه حمله داشتم که هر کدامش شدیدتر از قبلیش بود و دکترم گفت دارو را عوض کن که من اولش نمی خواستم دارو را عوض کنم بعد دیگه راضی شدم ربیف بزنم ولی حدود 3 ساله که من دارم ربیف می زنم حتی یک حمله نداشتم اگر هم داشتم ارزش کرتون تراپی نداشته (مثل:یک بی حسی جزئی یا یک تاری دید که خودش خوب شده)
من چه نوع ام اسی دارم ؟
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : movahedi
[quote='luckhesam' pid='236339' dateline='1340648868']
سلام
من نمی دانم اماسم کدومه نوعه آخه من 9 سال پیش تشخیص را با مشکل بینا ئیی روی من دادند بعد آوانکس زدم که روی این دارو سالی تغریبا 2 تا سه حمله داشتم که هر کدامش شدیدتر از قبلیش بود و دکترم گفت دارو را عوض کن که من اولش نمی خواستم دارو را عوض کنم بعد دیگه راضی شدم ربیف بزنم ولی حدود 3 ساله که من دارم ربیف می زنم حتی یک حمله نداشتم اگر هم داشتم ارزش کرتون تراپی نداشته (مثل:یک بی حسی جزئی یا یک تاری دید که خودش خوب شده)
من چه نوع ام اسی دارم ؟
[

شما تا الان عودکننده-فروکش کننده بودید و فک کنم احتمالن و حتمن تو این مدل می مونید! چون حملاتی هم که داشتید بعد از کورتون برطرف شده! اینم تو یه کتابی خوندم که نوع عودکننده-فروکش کننده اگه خدایی نکرده بخواد پیشرونده ثانویه بشه تو نهایتن 15 سال این اتفاق می افته که شما خدا رو شکر بیشترش رو رد کردید!
عذاب می کشم ولی عذاب من گناه نیست
وقتی شکنجه گر تویی،شکنجه اشتباه نیست
(2012/06/25, 11:06 PM)sara-m نوشته است: [quote='luckhesam' pid='236339' dateline='1340648868']
سلام
من چه نوع ام اسی دارم ؟
[

شما تا الان عودکننده-فروکش کننده بودید و فک کنم احتمالن و حتمن تو این مدل می مونید! چون حملاتی هم که داشتید بعد از کورتون برطرف شده! اینم تو یه کتابی خوندم که نوع عودکننده-فروکش کننده اگه خدایی نکرده بخواد پیشرونده ثانویه بشه تو نهایتن 15 سال این اتفاق می افته که شما خدا رو شکر بیشترش رو رد کردید!
سلام
با تشکر فراواناز پاسخ شما و از سایت کامل و جامع تان من با مطالعاتی از این سایت انجام دادم فکر کنم از نوع عود كننده_ فروكش كننده به حسي خوش خيم نزدیک شدم
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : sara-m , movahedi , zenith , glassheart
(2012/06/26, 09:47 AM)luckhesam نوشته است: سلام
با تشکر فراواناز پاسخ شما و از سایت کامل و جامع تان من با مطالعاتی از این سایت انجام دادم فکر کنم از نوع عود كننده_ فروكش كننده به حسي خوش خيم نزدیک شدم
حتمن همین طوره که می گید دوست عزیز! من هم با توجه به دسته بندی معمول ام اس پاسخ دادم که عودکننده-فروکش کننده،پیشرونده ثانویه،پیشرونده اولیه و پیشرونده اولیه-عود کننده هست! حالا فک کنم خوش خیم حسی هم زیر مجموعه عودکننده-فروکش کننده می شه!! امیدوارم هرچهار مدلش زودتر درمان بشه!
عذاب می کشم ولی عذاب من گناه نیست
وقتی شکنجه گر تویی،شکنجه اشتباه نیست
 تشکر شده توسط : somaye_602000 , movahedi
منم الان 12 سالی میشه که ام اس دارم و اون سالهایی که نمیدونستم ام اسه مشکلم حملاتم شدیدتر بود از بعد ازدواج حملاتم خفیفتر شده و کلا دوبار پالس تراپی شدم همیشه فکرم این بوده که ام اس بیماریه مهمی نیست تا خالا هم تزریق نکردم باید امسال ام ار ای بدم امید دارم به خدا که پیشرفتی در کار نباشه و من بتونم بدون تزریق واسه دخترام مادری کنم به امید شفای کامل هممون
همه عمر بر ندارم سر از این خمار مستی
که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی
 تشکر شده توسط : kaveh_plus , zenith , movahedi , a.majd , glassheart
سمیه نوشته بود آمار بگیریم که بعد از چند سال از نوع عود و فروکش ام اسشون به پیشرونده ثانویه تبدیل شده.من بعد از حدودا 3-4 سال ام اسم شد پیشرونده ی ثانویه.
دقیقا نمیدونم قبلش ام اسم چه نوعی بود.حمله ای نداشتم تو این 3-4 سال.بعد از اولین حمله که توی دستم بود و بعداز دوماه خودش خوب شد، 4 ماه من هیچ مشکلی نداشتم بعدش حمله ی پام شروع شد و کم کم زیاد شد که بعد از 5 ماه برام تشخیص دادن.3-4 سال بیماریم آروم بود، حمله ای نداشتم اما بدون مشکل فقط یک کیلومتر میتونستم راه برم.بعدش شروع کرد به پیشرفت و بتدریج حالم بد شد.البته حمله ی خاصی نداشتم بیماریم از نوع حمله ای نیست

بنظر من روحیه و ورزش و رژیم غذایی بخشی از کاره، بخش مهم تر نوع ام اس شخصه.میشناسم کسی رو که چند سال زودتر از من بیمار شده، اهل ورزش هم نیست اکستاویا هم میزنه روحیه هم اصلا نداره تا اون حد که حتی تزریقاتش رو یادداشت نمیکنه میگه روحیم بد میشه اگ بنویسم 1 روز در میون تزریق میکنم!!! من خیلی از اون محکم ترم سوالاتشو از من میپرسه با هام دردودل میکنه و... انقدر سرپاس که از اطرافیانس کسی نمیفهمه بیماره
خب نوع ام اس اون خفیفه و من نوع دیگس
اتفاقا من خیلی راضیم که اطلاعات ام اسم رو بردم بالا و مطالعه دارم.چون برام هضم شده که چرا با اینقدر رعایت من، حالم از همچین افرادی بدتره

همچنان دارم مبارزه میکنمagreement2
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : ehsan 10054 , movahedi , liliyum
یه چیزی که یادم رفت بنویسم و بچه ها صفحات قبل بهش اشاره کرده بودن:
محل پلاکها هم مهمه.با این میزان ورزشی که من میکنم فیزیوتراپم هم میگه عضلاتت قوی شدن اما باز نمیتونی درست راه بری!
من در مخچه پلاک دارم و این باعث عدم تعادلم در راه رفتن میشه
دکتر نیک سرشت ماه قبل که ام آر آیم رو دید گفت پلاکات چندان فعال نیستن اما بزرگن.خب اینم نقش داره در بدی حالم
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

دیگه ام اس خوش خیم بدخیم نداره بچه ها. این 4 دسته رو انجمن ام اس آمریکا مطرح کرد. به این معنی که اومدن سال 1998 انجمن ام اس آمریکا یه بیانیه داد. و بیمارهای ام اس رو در 4 گروه تقسیم بندی کرد.این مهمتر از هر چیزیه که بدونید ام اس Personal illness هست.یعنی بیماری شخصی ای هست و تو هر کسی روند مخصوص به خودش رو داره. چیزی که مهمه روحیتون و طریقه بر خوردتون با بیمتاری در آینده بیماری تاثیری مستقیم داره. و میتونه مسیر سیر بیماری رو مشخص کنه.دقیقاً چیزی که پزشکا میگن. ب حتی مشخصات فردی طرف هم بر میگردهIndividual characteristics
....پس زیاد به این فکر ها نباشین که بیماری چه سیری رو در آینده داره. و میخواد چکار کنه.
دارو ها خیلی تازه هستن و ماها بیماری رو نداریم که مثلاً 15 سال اثر دارو روش رو بررسی کرده باشیم.پس با این حساب بهتره امیدوار باشیم و به خدا توکل کنیم. چون حسابی روی این بیماری نیست.
ام اس رو وقتی میگن خوش خیم هست Benign که مثلاً طرف 30 سال از بیماریش گذشته باشه هنوز راحت و سر حال راه بره و هیچ مشکلی نداشته باشه.
یعنی خوش خیم بودن یا نبودنش با گذشت زمان مشخص میشه و نمیشه در موردش در ابتدای بیماری چیزی گفت. شاید خوب بشه شاید بد بشه.
تو رفرنس های پزشکی نوشته 5 سال از بیماری بگذره و ناتئانی خاصی باقی نمونه. الان خودشون این زمان رو کردن 10 سال . و گفتن اگر بعد از 10 سال مشکل خاصی برای بیمار پیش نیاد بیماری کنترل پذیره و میشه راحت باهاش زندگی کرد
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : sina gt , glassheart
سلام دوستان
من دیروز داشتم یه کتابی درمورد ام اس از یک پزشک معروف می خوندم، ایشون نوشته بودند که اغلب بیماران که به فرم عودکننده-فروکش کننده ام اس مبتلا هستند بعد از گذشت 15 الی 20 سال بیماری اونها به نوع پیشرونده ثانویه تبدیل میشه
به نظرتون این حقیقت داره!؟
تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نیاز !؟
میکشم ناز یکی تا به همه ناز کنمsmiling
 تشکر شده توسط : movahedi , FBF
(2013/03/24, 08:48 PM)الی کوچولو نوشته است: سلام دوستان
من دیروز داشتم یه کتابی درمورد ام اس از یک پزشک معروف می خوندم، ایشون نوشته بودند که اغلب بیماران که به فرم عودکننده-فروکش کننده ام اس مبتلا هستند بعد از گذشت 15 الی 20 سال بیماری اونها به نوع پیشرونده ثانویه تبدیل میشه
به نظرتون این حقیقت داره!؟

نوع ام اس منمrelapsing rimetingعودکننده-فروکش کننده است ایشالاکه اینطوری نمیشه اصن خودتونگران نگن من یک بیمارام اسی درباره اش ازدکترم شنیدم که 40ساله که ام اس داره هنوزاکه هنوزه مث افرادسالم زندگی میکنه من به دکترگفتم شماشایداین حرف روبرای روحیه دادن بمن میگوییدگفتندنه اصلامیخوایی اون مریضم روبهت نشون بدم
اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : hessam , movahedi , FBF

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5(current)
  • 6
  • 7
  • ...
  • 11
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علت شناسي – بيماري زايي و آسيب شناسي ام اس h.kakavand 8 14,593 2016/01/11, 09:38 AM
آخرین ارسال: niloofary
  درمان هاي غير دارويي بيماري MS maya 8 11,210 2011/11/23, 01:38 PM
آخرین ارسال: فرناز
  چاي سبز موثر در درمان بيماري هاي اتوايميون-MS maya 6 11,962 2011/11/19, 10:23 PM
آخرین ارسال: arezoo_azizi
  علائم بيماري ام اس در انجام تمرينات توانبخشي افزايش مي يابد aztab 1 4,683 2011/03/07, 06:32 PM
آخرین ارسال: shahrzad
  كمبود ويتامين B,ابتلا به بيماري «ام.اس» را افزايش داده ا maya 0 2,827 2010/01/09, 07:37 PM
آخرین ارسال: maya

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست