• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 12
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرداخت 20 تا 80 درصد از شهریه دانشجویان عضو بهزیستی

رییس سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد: 11 هزار و 763 دانشجوی معلول تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور قرار دارند و شهریه آنها از 20 تا 80 درصد توسط این سازمان پرداخت می‌شود.
احمد اسفندیاری با اشاره به کمک هزینه تحصیلی که این دانشجویان دریافت می کنند گفت: دانشجویان معلولی که در دانشگاه های غیر دولتی تحصیل می کنند بر حسب نوع معلولیت و وضعیت مالی از 20 تا 80 درصد شهریه آنان پرداخت می شود.
رییس سازمان بهزیستی کشور درباره مشکلات ثبت نام دانشجویان معلول به دلیل تاخیر در پرداخت شهریه گفت: سازمان بهزیستی مشکلی در پرداخت شهریه ندارد، برخی مواقع بخشی از شهریه را سازمان پرداخت می کند و مابقی را دانشجو خود باید پرداخت کند شاید در این مواقع با مشکل رو برو می شوند.
وی با بیان اینکه اگر مشکلی باشد قابل پی گیری است افزود: اعتبارات به صورت استانی توزیع می شود و دانشگاه ها با استان ها تفاهم نامه دارند و شهریه دانشجویان را پرداخت می کنند.

یادت باشد گاهی اوقات بدست نیاوردن آنچه می خواهی نوعی شانس و اقبال است.
در روز تولدت درختی بکار،که در سبزی دنیا تو هم سهیم باشی .
طوری زندگی کن که هر وقت اطرافیانت خوبی، مهربانی و بزرگواری دیدند، به یاد تو بیفتند.
 تشکر شده توسط : nazaninn , Matilat , TootFarangi , nazanin , شفا یافته , هانیه , naz.gigili , fafa , Ermia , baran1390 , arezooo82 , maedeh , مريم پاشا
خب این شبانه دانشگاه دولتی رو شامل نمیشه دیگه؟
الان ما معلولیمlaughing3

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

تشکر شده توسط : h.kakavand
آقاي كاكاوند سلام وتشكر بابت اين راهنمايي تون اين كمك هزينه براي تمام مقاطع تحصيلي هست يانه فقط براي كارشناسي چون ارشد آزاد خيلي هزينه بر استicon_cry
صبورانه در انتظار زمان بمان، هر چیز در زمان خود رخ می دهد. حتی اگر باغبان، باغش را غرق آب کند، درختان خارج از فصل خود، میوه نمی دهند.
من هنوز اقدام نکردم برای بهزیستی راستش ترسیدم ضایم کنند laughing3
ولی احتمالا بعد از عید برم یک سری بزنم ببینم چی میشه !
فقط یک سوال فنی جناب ho.kakavand میشه بفرمایید این تخفیف شامل چه مراحلی از تحصیل هست ؟ البته دوست خوبمون جناب مهدیه هم همین رو پرسیدن . ضمن اینکه می خوام بدونم چند ترم رو شامل میشه ؟ یک ترم ؟ دو ترم ؟ یا همه طول تحصیل ؟
ضمن اینکه می خوام بدونم واسه ی آزاد هم میدن ؟ confused2
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
دوستان عزیز
مطلب که من گذاشتم کاملا گرفته شده از سایت سازمان بهزیستی می باشد. شما ها چند راه برای رسیدن به جواب دقیق سولاتتان دارید :
1- مراجعه به سایت و رسیدن به سوالاتتان
2- رفتن به دانشگاه و پرسیدن
3- رفتن به نزدیکترین شعبه سازمان بهزیستی به محل زندگیتان و مراجعه به مددکارتان
در صورت داشتن سوالات بیشتر در خدمت هستم.
طوری زندگی کن که هر وقت اطرافیانت خوبی، مهربانی و بزرگواری دیدند، به یاد تو بیفتند.
 تشکر شده توسط : TootFarangi
من اصلا باورم نمیشه که به ام اسی هایی که دارن سر و مر و گنده برای خودشون میگردن ، اسم معلول روشون بذارن و بیان تخفیف بدن !
آقای کاکاوند ، یکی دونفر دیگه رو هم عضو کنید تا باورمون بشه اشتباهی نشده.smiling
اصلا الان ما تو هر دانشگاهی معلول واقعی داریم ، بپرسید ببینید اونا می تونن تخفیف بگیرن ؟ بهزیستی این همه عضو می پذیره ؟
بیماران شامل 5 نوع بیماری خاص به اضافه فلج اطفال و معلولین واقعی وبیماران قلبی و .....
خانواده های تحت پوشش شامل : بد سرپرستان ، بی سرپرستان و.....

چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : baran1390 , تندیس
(2011/03/07, 11:43 PM)nahid نوشته است: من اصلا باورم نمیشه که به ام اسی هایی که دارن سر و مر و گنده برای خودشون میگردن ، اسم معلول روشون بذارن و بیان تخفیف بدن !
آقای کاکاوند ، یکی دونفر دیگه رو هم عضو کنید تا باورمون بشه اشتباهی نشده.smiling
اصلا الان ما تو هر دانشگاهی معلول واقعی داریم ، بپرسید ببینید اونا می تونن تخفیف بگیرن ؟ بهزیستی این همه عضو می پذیره ؟
بیماران شامل 5 نوع بیماری خاص به اضافه فلج اطفال و معلولین واقعی وبیماران قلبی و .....
خانواده های تحت پوشش شامل : بد سرپرستان ، بی سرپرستان و.....

ناهید خانم
سلام
حداقل در انجمن ام اس 50 نفر را فرستادم در حالی که راحت راه می روند و توانستن با درجهای متفاوت از خفیف ، متوسط و شدید عضو شوند.
عضو شدن در بهزیستی یک مبحث است و استفاده از 113 خدمات بهزیستی یک بحث دیگر.
شما درست می گویید گرفتن حق و امکانات و ساده ترین کارهای اداری در ایران جزء مشکل ترین کارها در جهان است.
ولی من با تمام قدرت همیشه در پی انجام کارهای اداری هستم و هیچ مشکلی با سختی انجام کارندارم. تازه فردا می خوام برم بهزیستی تا برای معافی برادرم اقدام کنم ، دعا کن بشه .
ناهید خانم
اگر کاری بود با من از طریق پیام خصوصی هماهنگ کن ، در خدمتم ، خیلی خوشحال خواهم شد

تشکر شده توسط : fireboud , nahid , Yitzak , maedeh
سلام دوستان
یک خبر خوب برای پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد سال 1390!
در صورتیکه عضو بهزیستی، (شدت معلولیت: شدید / خیلی شدید و نوع معلولیت: جسمی - حرکتی) باشید، هر ترم تحصیلی تا حداکثر یک میلیون تومان تسهیلات پرداخت شهریه دانشگاه سراسری (شبانه) و دانشگاه آزاد اسلامی دریافت خواهید کرد.
لازم به ذکر است ابتدا دانشجو شهریه را پرداخت خواهد کرد و سپس مدارک ذیل را به اداره بهزیستی ارائه می دهد.
مدارک شامل:
پرینت انتخاب واحد - کپی کارت ملی و کپی شناسنامه- اصل فیش واریزی به حساب دانشگاه ( یا کپی در صورتی که مهر واحد مالی دانشگاه را داشته و برابر اصل شده باشد) - کپی کارت حساب بانک ملت به نام خود شخص
لازم به ذکر است در صورتیکه مبلغ شهریه شما بیش از یک میلیون تومان باشد باید در دو فیش جداگانه شهریه را به دانشگاه پرداخت نموده و فیش یک میلیون تومانی را به اداره بهزیستی ارائه دهید! ضمن اینکه شهریه ثابت و متغیر نیز باید جداگانه پرداخت شود.

بعنوان مثال:
شما در یکی از رشته های علوم انسانی - دانشگاه سراسری (شبانه ) پذیرفته شده اید. باید به صورت علی الحسای ده میلیون ریال واریز نمایید.
واریز شهریه در دو فیش جداگانه 3500000 ریال شهریه ثابت و 6500000 ریال شهریه متغیر خواهد بود.

با آرزوی موفقیت برای دانشجویان عزیز
منبع: اداره بهزیستی شهر ری - مسئول بخش دانشجویان
 تشکر شده توسط : Prime , Mahdieh , parvaneh , nahid , fireboud , zabih , شهرزاد , arezooo82 , سیما جون , maedeh , h.kakavand
شدید و خیلی شدید؟!!!!!!!!!!!!!!!
خب معلومه به کسی چنین درجه ای نمیدن یا شاید باز هم بند پ!

پس مجبوریم اونقدر بخونیم که روزانه قبول شیم,تازه ممکنه بعد قبولی چون خیلی به خودمون فشار آوردیم خدای نکرده طوری بشیم که درجه شدید رو بگیریم...که دیگه تخفیف هم لازم نیست چون روزانه ایمconfused

این قانون ها رو ما سالیان درازه که داریم مرور میکنیم و کاربردی نداشته.
آیه یأس نمیخونم,حقیقت رو میگم.

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

تشکر شده توسط : parvaneh
(2011/09/11, 12:21 AM)sara.161 نوشته است: شدید و خیلی شدید؟!!!!!!!!!!!!!!!
خب معلومه به کسی چنین درجه ای نمیدن یا شاید باز هم بند پ!

پس مجبوریم اونقدر بخونیم که روزانه قبول شیم,تازه ممکنه بعد قبولی چون خیلی به خودمون فشار آوردیم خدای نکرده طوری بشیم که درجه شدید رو بگیریم...که دیگه تخفیف هم لازم نیست چون روزانه ایمconfused

این قانون ها رو ما سالیان درازه که داریم مرور میکنیم و کاربردی نداشته.
آیه یأس نمیخونم,حقیقت رو میگم.

سارا جان، يعني چي بند پ؟ من خودم معلوليت شديد جسمي - حركتي دارم! بدون بند پ!!!wink2
حتي مستمري هم به معلوليت با نوع خفيف و متوسط تعلق نميگيره!!!
نميدونم شدت معلوليت شما چقدره، براي من كه اين قانون ها كاربرد داره! الان كه ظرفيت ها افزايش پيدا كرده، ممكنه روزانه قبول بشيد اما آموزش محور! خب اگه آموزش محور باشه، چندان فايده اي نداره! ممكنه همزمان آزاد هم همون رشته رو قبول بشيد! خب اينجا ميشه از تسهيلات استفاده كرد و دانشگاه آزاد رو انتخاب كرد! كه هم آموزش و هم پ‍ژوهش داره و مدرك دانشگاه آزاد رو هم در خارج از كشور قبول دارن اما سراسري آموزش محور رو نه!
يا حتي يك گرايش بالا با بازار كار خوب در آزاد و گرايش پايين بدون بازار كار در سراسري! باز هم اينجا دانشگاه آزاد الويت داره! دقيقا مثل من كه امسال اين اتفاق برام افتاد ...!!

• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 12
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بیمه طلایی-پرداخت بدون سقف هزینه بیماران خاص paeazan 33 29,779 2019/12/15, 09:11 AM
آخرین ارسال: glassheart
  بیماران ام اس می توانند عضو بهزیستی شوند h.kakavand 239 205,455 2018/09/17, 06:42 PM
آخرین ارسال: elaheh1366
  تخفیف کارت مترو و بی آر تی با نامه بهزیستی شهرزاد 30 24,809 2014/06/19, 12:35 AM
آخرین ارسال: kohedard

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست