امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
هوای گرم بر میزان «هشیاری» مبتلایان به MS تأثیر منفی دارد
یه چند روزیه که دمای هوا اینجا به 36 رسیده که واقعاً روی هوشیاری من تاثیر منفی گذاشته نمیدونم که توی تابستون چیکار باید بکنم کارمم نیاز به تمرکز زیاد و دقت بالا دارهconfused2
جايي كه راه نيست خداوند راه ميگشايد
 تشکر شده توسط : melody , Hasty , احسيني
(2012/04/12, 11:48 AM)زهرا59 نوشته است: یه چند روزیه که دمای هوا اینجا به 36 رسیده که واقعاً روی هوشیاری من تاثیر منفی گذاشته نمیدونم که توی تابستون چیکار باید بکنم کارمم نیاز به تمرکز زیاد و دقت بالا داره:40:

جواب:
چند چيز طبع را خنك ميسازد: سيب سبز(نه ترش)- آلو سياه(يا زرد)- خيار تخم دار- كاسني- كاهو"
سيب سبز درون را خنك ميسازد و تب را ميبرد. عناب و سنجد تب را ميبرد و كاسني و بنفشه تب را ميبرند.
آلوي تازه نيز حرارت را خاموش مي كند و صفرا را فرو مي نشاند.
در كتب گياهان دارويي اين گياهان نيز خنك كننده و صفرا بر اند:
طالبي-هلو-كاهو-سنجد-انار-ازگيل-زالزالك-خرمالو-زردآلو-هليله ها(سياه-زرد-كابلي)-كدو -خيار ...
ادويه جات حرارت بدن را بالا ميبرد كه بايد اجتناب شود.
شكم اگر چند بار كار كند بدن خنك ميشود.
از درد مناليـد كه مردان ره عشـق ........ با درد بسـازند و نخـواهند دوا را
حديث:" من اراد البقاء و لا بقاء له ..."
" هر كس طالب بقاء است در حاليكه بقاءي نيست 4 كار انجام دهد: خوردن سيب در سحرگاهان ..."
 تشکر شده توسط : هانیه , melody , ارزو , زهرا59 , رزمینا
اره هوای گرم باعث میشه خیلی تمرکز نداشته باشم ولی توی هوای خیلی سردم باز همین حالت هارو دارم
 تشکر شده توسط : Hasty , marmar
من وقتی گرمم می شه سر درد شدید میگیرم .قابل تحمل نیست .
 تشکر شده توسط : marmar , احسيني , رزمینا
من که خیلی حالم بده. تازه بد اخلاقم میشم. سر درد. عدم تمرکز شدید و ... هم دارم و حافظم هم که خیلی ضعیف تر از قبل. و کلی کلافه ام.
اگه تو این هوا پیاده روی هم کنم که تمام این حالتها چندین برابره.confusedconfused
 تشکر شده توسط : melody , احسيني , رزمینا , arezooo82
من كه تو هواي گرم احساس ميكنم يكي داره خفه ام ميكنه sad2
ديگه نفسم بالا نمياد
عظمت واقعی در آن نیست كه هرگز زمین نخوریم ؛ بلكه در آن است كه هر بار سقوط كردیم، دوباره برخیزیم icon_question
من از وقتی یادمه تو زندگیم سردم بوده و همیشه به عنوان سرمایی ترین فرد مثال زده میشدم ولی از پارسال وضع کاملا عوض شده angry3
همیشه گرممه و از گرما به شدت میترسم پارسال تابستون خیلی اذیت شدم سردردای شدید و اصلا قدرت انجام هیچ کاری نداشتم تو گرما حتی گوش کردن به حرف دیگران و بعدشم که اولین حمله ام اس رو تجربه کردم sad2
خلاصه الان طوری شده که از اسم گرما و آفتاب فراری ام اصلا یه ترس روانی شدید نسبت به روزای گرم سال پیدا کردم حتی تو تقویم که میبینمشون angry
زندگی کوتاه نيست ..... مشکل اینجاست که ما زندگی را دير شروع ميکنيم!!!
 تشکر شده توسط : marmar , احسيني , melody , رزمینا , f.karamzadeh , sweetbasil
(2012/04/12, 04:51 PM)احسيني نوشته است: جواب:
چند چيز طبع را خنك ميسازد: سيب سبز(نه ترش)- آلو سياه(يا زرد)- خيار تخم دار- كاسني- كاهو"
سيب سبز درون را خنك ميسازد و تب را ميبرد. عناب و سنجد تب را ميبرد و كاسني و بنفشه تب را ميبرند.
آلوي تازه نيز حرارت را خاموش مي كند و صفرا را فرو مي نشاند.
در كتب گياهان دارويي اين گياهان نيز خنك كننده و صفرا بر اند:
طالبي-هلو-كاهو-سنجد-انار-ازگيل-زالزالك-خرمالو-زردآلو-هليله ها(سياه-زرد-كابلي)-كدو -خيار ...
ادويه جات حرارت بدن را بالا ميبرد كه بايد اجتناب شود.
شكم اگر چند بار كار كند بدن خنك ميشود.
از جوابتون ممنونم.یه سوال برام پیش اومد یعنی توی تابستون غذابا طبع گرم نباید خورد ؟ میشه یه خورده توضیح بدید عین زمستون رفتار کردم مدام ادویه و عسل خوردم واقعاً احساس میکنم که تب دارم الان هوا یه خورده خنک شده ولی من همش گرممه انگار داره دود از من بلند میشه
جايي كه راه نيست خداوند راه ميگشايد
من هم در گرما گيج ميشوم وحسميكنم سرم سنگين ميشود وحس ميكنم دورتادور سرم ميخواد بتركه
 تشکر شده توسط : احسيني , f.karamzadeh
(2012/04/13, 10:35 PM)فرخ نوشته است: من هم در گرما گيج ميشوم وخشمگينم .سرم سنگين ميشود و حس ميكنم دورتادور سرم ميخواد بتركه.

--------
جواب:
بله دقيقا و همينطور تمام ايام سال كه دماي بدن بايد مثل سايرين باشد.

گرما بشدت در ام اس مضر است.سيب كانديد خيلي خوبي براي همه است چه گرمايي ها و چه سرمايي ها. همينطور هليله سياه- هليله زرد- هليله كابلي- سنا- مويز- كاسني- بنفشه
موفق باشيد
از درد مناليـد كه مردان ره عشـق ........ با درد بسـازند و نخـواهند دوا را
حديث:" من اراد البقاء و لا بقاء له ..."
" هر كس طالب بقاء است در حاليكه بقاءي نيست 4 كار انجام دهد: خوردن سيب در سحرگاهان ..."
 تشکر شده توسط : ostad2000 , زهرا59 , رزمینا , f.karamzadeh

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نقش حفاظتی ویتامین B در تحلیل رفتن عصب مبتلایان به ام اس # پریسا # 12 9,928 2016/03/12, 01:49 PM
آخرین ارسال: niloofary
  بازیهای آنلاین برای مبتلایان به ام اس! mohammad.ali 4 5,218 2015/11/26, 01:11 AM
آخرین ارسال: SSA
  نکاتی که مبتلایان به MS و اطرافیان آنها باید بدانند. sara 29 19,754 2013/12/05, 11:55 PM
آخرین ارسال: samiramiss
  مشکلات فکری در مبتلایان به ام اس (MS) paeazan 14 9,613 2013/12/03, 11:14 PM
آخرین ارسال: roya7116
  دولت و مجلس مبتلایان به ام اس را فراموش کرده اند hamdam 1 2,580 2013/06/02, 04:28 PM
آخرین ارسال: anaram
  مبتلایان به ام اس دستهای خودرامرتب شستشوبدهند sargol 0 2,180 2013/02/20, 10:02 AM
آخرین ارسال: sargol
  غذا و احساسات در مبتلایان ام اس maya 2 3,958 2012/01/26, 09:05 PM
آخرین ارسال: parastoo joon

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان