امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نکاتی که مبتلایان به MS و اطرافیان آنها باید بدانند.
1. فعاليت شديد كه باعث افزايش درجه حرارت بدن شود نبايد انجام دهيد. زيرا
گرما هدايت عصب را مختل مي كند� و لازم است بيمار همواره خودش را خنك نگه دارد.
2. حمام آب داغ نگيريد.
3. استرس وفشار روحي نداشته باشيد.
4. وزن متعادل داشته باشيد.
5. پياده روي . ورزش ونرمش وشنا درآب ملايم داشته باشيد اما ورزشي كه
دماي بدن را زياد بالا ببرد و سونا ممنوع است. ورزشهاي هوازي انجام دهيد.
6.خواب خوبي داشته باشيد. ( قابل توجه آقا حميد Wink)
7. منتظر عود حمله و عوارض بيماري نباشيد.
8. ام اس يك بيماري تنها نيست مكانيسم و اثرات آن درهر فرد متفاوت است
هركس بيماريش مختص خودش است.
9. آرامش داشته باشين.
10. به پزشك خود اعتماد كنيد.
11. هميشه اميدوار باشيد روزي به تنهايي بتوانيد ام اس را ازپاي درآوريد.
� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � �
� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � گروه تحقيق ام اس
[move]چيزي كه معمولا بزرگترين لطمه را به ما مي زند ام اس نيست بلكه ترس ما از ام اس است[/move]
بي خيال حرفايي كه تو دلم جا مونده
 تشکر شده توسط : شفا یافته , MAHDI , voodoo , anita , tanha , mirali , simorgh , Matilat , mahnaz5352 , salman121 , soha , محمود , سحــــــــر , matilda , mehran_a , nooresefid333 , zaynab , h.kakavand , مریم شیمیست , زهرا59 , سمانه , yummy , 1359 , DavidBili , parisa2011 , سیدرضا , visko , آنا , MoNa rajabi , zohaa , razie , Azad
بدترين قسمت ام اس اينه كه من همش منتظر يه حمله جديدم
:38::38::38::38::38::38:
ديگر گذشته را به باد نخواهم سپرد
گذشته من با وجود تو بهشتي است
كه من آن را با ذره ذره هستي ام به آينده خواهم سپرد
 تشکر شده توسط : visko
(2010/06/23, 09:35 PM)anita نوشته است: بدترين قسمت ام اس اينه كه من همش منتظر يه حمله جديدم
:38::38::38::38::38::38:

این ربطی به ام اس نداره ... تقصیره خودته
میتونی مثلا همیشه منتظر یه خبر جدید در مورد ام اس باشی که مسیر زندگیت و دوباره عوض کنه
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

تشکر شده توسط : pariya , visko , آنا
آنیتا جون فکر می کنی حمله چیه ؟
اسمش ناجوره وگرنه فعال شدن بیماری یا پلاکها بیشتر بهش میخوره
ببین من اخیرا چیزی که به اصطلاح میگن حمله رو داشتم اما بعداز پالس و بعدش هم ام آر آی معلوم شد که وضع پلاکهام بهتر از قبل شده ! پس نترس عزیزم دشمن که نمیخواد حمله کنه، دوسته ، اصلا خودمونیم به خودمون حمله میکنیم!
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : pariya , visko , مینا ح
در ثانی یادم رفت بگم ... تو خودتم بکشی تا در شرایط مناسب برای ایجاد پلاک قرار نگیری ... پلاکی ایجاد نمیشه و حمله ای صورت نمیگیره
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

سلا اینکه آقا سینا فرمودن در شرایط قرار گرفتن برای ایجاد پلاک.من متوجه نمی شم شرایط مناسب برای ایجاد پلاک چیه؟
(2010/06/30, 12:54 PM)sarajahed نوشته است: سلا اینکه آقا سینا فرمودن در شرایط قرار گرفتن برای ایجاد پلاک.من متوجه نمی شم شرایط مناسب برای ایجاد پلاک چیه؟

شرایط محیط اطرافت
آدما ... آب و هوا ... افکارت ... رفتارت و...

بیمار ام اس باید بدشانسیشو قبول کنه.
(2010/07/05, 03:39 PM)nooresefid333 نوشته است: بیمار ام اس باید بدشانسیشو قبول کنه.
آنيتا جونم تا وقتي آدم به اين چيزا اينطور نگاه كنه ام اس بايدم براش بدشانسي بياره
قربونت برم چرا به چيزاي خوبش نگاه نميكني؟
ميدونم با خودت ميگي مگه چيز خوبم داره؟
ولي كافيه چشاتو وا كني و دنبال چيزاي خوبش بگردي
اونوقت به خودت ميخندي كه چرا تا حالا اينهمه رو ول كرده بودم ، چسبيده بودم به يكي دو تا نكته منفيش agreement2
چشماتو بشور فدات شم
يه جور ديگه بببين love51
آنارام باشید
 تشکر شده توسط : سمیرا67 , visko , آنا
(2010/07/05, 03:39 PM)nooresefid333 نوشته است: بیمار ام اس باید بدشانسیشو قبول کنه.

دوست عزيزم تا وقتي به ام اس به چشم يه بدشانسي نگاه كني هرگز نمي توني اونو كنار خودت بپذيري.
ام اس بدشانسي نيست، ام اس يه بيماريه مثل خيلي از بيماري هاي ديگه كه خوش بختانه در حال حاضر تا حد زيادي كنترل شدست.
بي خيال حرفايي كه تو دلم جا مونده
 تشکر شده توسط : anaram , احمدرضا , سمیرا67

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سوالاتی که باید از پزشک خود درمورد MS بپرسید! Prime 39 24,709 2017/03/03, 01:16 AM
آخرین ارسال: glassheart
  نقش حفاظتی ویتامین B در تحلیل رفتن عصب مبتلایان به ام اس # پریسا # 12 9,903 2016/03/12, 01:49 PM
آخرین ارسال: niloofary
  بازیهای آنلاین برای مبتلایان به ام اس! mohammad.ali 4 5,203 2015/11/26, 01:11 AM
آخرین ارسال: SSA
  هوای گرم بر میزان «هشیاری» مبتلایان به MS تأثیر منفی دارد melody 58 34,885 2014/06/12, 06:38 PM
آخرین ارسال: pesareshoja_ir71
  مشکلات فکری در مبتلایان به ام اس (MS) paeazan 14 9,591 2013/12/03, 11:14 PM
آخرین ارسال: roya7116
  دولت و مجلس مبتلایان به ام اس را فراموش کرده اند hamdam 1 2,576 2013/06/02, 04:28 PM
آخرین ارسال: anaram
  مبتلایان به ام اس دستهای خودرامرتب شستشوبدهند sargol 0 2,174 2013/02/20, 10:02 AM
آخرین ارسال: sargol
  غذا و احساسات در مبتلایان ام اس maya 2 3,947 2012/01/26, 09:05 PM
آخرین ارسال: parastoo joon

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست