امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
هوای گرم بر میزان «هشیاری» مبتلایان به MS تأثیر منفی دارد
من تابستونا تازه میفهمم ام اس دارم..چشام تار میشه،راه رفتنم مثل مستا،حرف زدنم رو وسط جمله فراموش میکنم و...
به یاد آرزوهایم سکوتی میکنم بالاتر از فریاد..
 تشکر شده توسط : fatima , احسيني , parastoo joon , Hasty , رزمینا , f.karamzadeh
تا اونجا که من می دونم هوای گرم و مرطوب و هوای خیلی سرد برا ام اس خوب نیس.
مواظب خودتون باشنicon_biggrin
ارزش تو به اندازه آن چیزی است که به آن دل می بندی
پس مواظب باش که به کمتر از بی نهایت عشق ، دلبسته نشوی...
 تشکر شده توسط : arezooo82 , Hasty , رزمینا
بسلامتی فاطمیا جان ایشالله دکتر خوبی بشی و بعد هم متخصص مغز و اعصاب agreement2

من وقتی میگم گرممه بقیه بجز خانواده خودم که میدونن جریان از چه قراره بهم میگن وای چته انگار گرما ندیده ای چه سوسول تحمل کن angry2
 تشکر شده توسط : fatima , سیدرضا , Hasty , احسيني , رزمینا
متشکرم یاس عزیزlove51
تحمل گرما برا ما سخت تر از بقیه س هرچند بقیه هم گرمشون میشه...
رفته بودیم سفر هوا خیلی گرم بود. من یه پنکه ی دستی داشتم که همواره روشن بود! همه ی مغازه دارا با تعجب نیگام می کردن!!!
ارزش تو به اندازه آن چیزی است که به آن دل می بندی
پس مواظب باش که به کمتر از بی نهایت عشق ، دلبسته نشوی...
 تشکر شده توسط : احسيني , رزمینا
(2012/03/18, 11:54 PM)ساغر نوشته است: کاملا درسته .تو هوای شرجی 50 درجه خوزستان آدم احساس میکنه مغزش داره ذوب میشه
ای خواهرم من از الان از تو دستام آتیش بیرون میاد به خاطر این گرمای لعنتی من از کار 7 سالم استعفا دادم
sad
 تشکر شده توسط : ساغر , Hasty , احسيني , رزمینا , f.karamzadeh
وااااااااااااااای از گرما متنفرم...من اصلا لباس زمستونی ندارم ..گرمم که میشه میشم عین لبو confusedangry
نههههههههههه داره تابستون خوزستان میادsad
 تشکر شده توسط : Hasty , احسيني , رزمینا
هوای گرم تاثیر بدی داره.یک مدت محل کارم سیستم سرمایشی نداشت تابستان ازساعت 11دیگه نمی فهمیدم میخوام چکارکنم مغزم از کارمیافتاد
دردوعالم جلال ما زهراست/رمزتغییرحال ما زهراست/عیدبافاطمیه می آیدذکرتحویل سال مازهراست
السلام علیک ایتهاالصدیقه الشهیده

تشکر شده توسط : احسيني , Hasty , رزمینا
اينكه گرما در بروز ام اس تاثير معني داري دارد كاملا حرف درستي است. دليل آن بالا رفتن صفرا و افزايش حجم مايع مغزي نخاعي و فشار به نرونهاي عصبي و ... است.
دليل آنرا ميتوانيد در اين پست ببينيد:
http://mscenter.ir/Thread-%D8%AF%D9%88%D...9%86%D8%9F
گرما در طبايع گرم زيان آور و در طبايع سرد بسيار مفيد است.
سوال: آيا ميتوان طبايع و مزاجها را عوض كرد؟ يعني يكنفر با مزاج گرم(صفرا-دم) را به حالت اعتدال درآورد؟
ابوعلي سينا و دكتر عبدالله احمديه نظرشان مثبت است.
در احاديث طبي نيز همين مسئله ذكر شده:
"4 چيز طبع را معتدل ميسازد: انار-كاسني-بنفشه-سيب" و
" چند چيز طبع را خنك ميسازد: سيب سبز(نه ترش)- آلو سياه(يا زرد)- خيار تخم دار- كاسني- كاهو"
و "سيب سبز درون را خنك ميسازد و تب را ميبرد. عناب تب را ميبرد- سنجد تب را ميبرد- كاسني و بنفشه تب را ميبرد"
و"ما اهل بيت بيماران تب دار خود را با آب سرد و سيب سبز درمان ميكنيم".
و "آلوي تازه حرارت را خاموش مي كند و صفرا را فرو مي نشاند".
در كتب گياهان دارويي اين گياهان نيز خنك كننده و صفرا بر اند:
طالبي-هلو-كاهو-سنجد-انار-ازگيل-زالزالك-خرمالو-زردآلو-هليله ها(سياه-زرد-كابلي)-كدو -خيار ...
چه غذاهايي صفرا را تحريك و توليد ميكنند:
كليه چربيها مخصوصا چربي گوشت و كره و خامه زيرا براي تحليل آن به صفرا نياز است. سپس همه غذاها.
چه غذاهايي كمترين صفرا را توليد ميكنند:
كدو(حلوايي-معمولي)-ترشيجات-ميوه ها. ولي ترشيجات براي سلسله اعصاب ،مفاصل، عضلات مضر هستند و در بيماري ام اس نيز ممنوع اند.
براي دفع صفراي موجود در بدن بايد چكار كرد؟
استفاده از مسهل هاي معتدل مثل "سيد ادويه" - گياهاني مثل سيب و آلو شيرين كه در چند سطر قبل به تفصيل گفته شد - باد زدن و پاشويه با آب سرد .

از درد مناليـد كه مردان ره عشـق ........ با درد بسـازند و نخـواهند دوا را
حديث:" من اراد البقاء و لا بقاء له ..."
" هر كس طالب بقاء است در حاليكه بقاءي نيست 4 كار انجام دهد: خوردن سيب در سحرگاهان ..."
 تشکر شده توسط : somaye_602000 , shahrzad.s , parastoo joon , ostad2000 , melody , رزمینا
(2012/04/09, 10:05 AM)احسيني نوشته است: اينكه گرما در ام اس تاثير منفي دارد كاملا حرف درستي است. دليل آن بالا رفتن صفرا و افزايش حجم مايع مغزي نخاعي و فشار به نرونهاي عصبي و ... است.
دليل آنرا ميتوانيد در اين پست ببينيد:
http://mscenter.ir/Thread-%D8%AF%D9%88%D...9%86%D8%9F
گرما در طبايع گرم زيان آور و در طبايع سرد بسيار مفيد است.
سوال: آيا ميتوان طبايع و مزاجها را عوض كرد؟ يعني يكنفر با مزاج گرم(صفرا-دم) را به حالت اعتدال درآورد؟
ابوعلي سينا و دكتر عبدالله احمديه نظرشان مثبت است.
در احاديث طبي نيز همين مسئله ذكر شده:
"4 چيز طبع را معتدل ميسازد: انار-كاسني-بنفشه-سيب" و
" چند چيز طبع را خنك ميسازد: سيب سبز(نه ترش)- آلو سياه(يا زرد)- خيار تخم دار- كاسني- كاهو"
و "سيب سبز درون را خنك ميسازد و تب را ميبرد. عناب تب را ميبرد- سنجد تب را ميبرد- كاسني و بنفشه تب را ميبرد"
و"ما اهل بيت بيماران تب دار خود را با آب سرد و سيب سبز درمان ميكنيم".
و "آلوي تازه حرارت را خاموش مي كند و صفرا را فرو مي نشاند".
در كتب گياهان دارويي اين گياهان نيز خنك كننده و صفرا بر اند:
طالبي-هلو-كاهو-سنجد-انار-ازگيل-زالزالك-خرمالو-زردآلو-هليله ها(سياه-زرد-كابلي)-كدو -خيار ...
چه غذاهايي صفرا را تحريك و توليد ميكنند:
كليه چربيها مخصوصا چربي گوشت و كره و خامه زيرا براي تحليل آن به صفرا نياز است. سپس همه غذاها.
چه غذاهايي كمترين صفرا را توليد ميكنند:
كدو(حلوايي-معمولي)-ترشيجات-ميوه ها. ولي ترشيجات براي سلسله اعصاب ،مفاصل، عضلات مضر هستند و در بيماري ام اس نيز ممنوع اند.
براي دفع صفراي موجود در بدن بايد چكار كرد؟
استفاده از مسهل هاي خنك مثل "سيد ادويه" - گياهاني مثل سيب و آلو كه در چند سطر قبل به تفصيل گفته شد - باد زدن و پاشويه با آب سرد .
يك سوال؟ اگر ما طبيعت گرم داريم پس چرا دكتراي طب سنتي ميگن گرمي مصرف كنيم؟؟؟ خيلي ذهنم را مشغول كرده
همه عمر بر ندارم سر از این خمار مستی
که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی
 تشکر شده توسط : احسيني , Hasty , رزمینا
(2012/04/09, 10:27 AM)somaye_602000 نوشته است: يك سوال؟ اگر ما طبيعت گرم داريم پس چرا دكتراي طب سنتي ميگن گرمي مصرف كنيم؟؟؟ خيلي ذهنم را مشغول كرده
جواب:
ما در مورد شروع و علت درگير شدن فرد به بيماري صحبت كرديم. در بسياري از بيماريها بهمين صورت است بعنوان مثال اگر شما سير زياد مصرف كنيد دندانهاي خوبي نخواهيد داشت و مشكلات لثه نيز اضافه خواهد شد اما بعد از ايجاد مشكل ،سير درد دندان را تسكين ميدهد.
يا ريزش مو در افراديكه گرميجات تند(مثل سير- رزماري...)زياد ميخورند بسيار زياد است و به طاسي نيز منجر ميشود(بعلت افزايش صفرا) ولي براي درمان همين مشكل اگر عصاره سير يا رزماري بطريقي روي سر آغشته شود باعث در آمدن ريشه مو ميشود كه بسياري از شامپوها و محلولهاي ضد طاسي سر حاوي اين دو ماده اند. سير خاصيت ضد قارچي پوست را هم دارد كه درمان كننده است.
در بيماريهاي قلبي اگر ادويه هاي بسيار گرم مثل دارچين يا زنجفيل... مصرف شود فوق العاده زيانبار و خطرناك است(بعلت افزايش فشارخون و گرم شدن بدن) ولي سير بسيار مفيد است زيرا فشارخون را كاهش ميدهد و...
بهمين دليل بيشترين آمار مبتلايان به بيماريهاي قلبي و فشارخون در كدام كشور جهان توقع داريم كه وجود داشته باشد؟ درست تشخيص داديد كشور هندوستان.
و در بيماريهاي ديگر مثل سنگ كليه و ... اينچنين است.
در بيماري ام اس يكي از شروط اصلي شروع بيماري فصل غلبه صفرا(15 تا 35 سالگي) و دارا بودن طبع صفراوي (بهمين علت علاقه زياد به ماست و ترشيجات و آب يخ و بستني ...دارند) است ولي بعد از ابتلا به بيماري، استفاده از گرميجات بدليل گرم كردن اعصاب و عروق، فقط علائم بيماري كاهش مي يابد ولي هرگز درماني اتفاق نميافتد. اما با استفاده از داروهاي مسهل و ملين و پاكسازي كننده مثل سيد ادويه(هليله سياه-زرد-كابلي، سنا و مويز بيدانه) و ... بيماري ريشه كن خواهد شد.
پس مراحل پيدايش بيماري-تسكين علائم بيماري و درمان، 3 موضوع جداگانه و مجزاست.

از درد مناليـد كه مردان ره عشـق ........ با درد بسـازند و نخـواهند دوا را
حديث:" من اراد البقاء و لا بقاء له ..."
" هر كس طالب بقاء است در حاليكه بقاءي نيست 4 كار انجام دهد: خوردن سيب در سحرگاهان ..."
 تشکر شده توسط : somaye_602000 , زهرا59 , رزمینا

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نقش حفاظتی ویتامین B در تحلیل رفتن عصب مبتلایان به ام اس # پریسا # 12 9,788 2016/03/12, 01:49 PM
آخرین ارسال: niloofary
  بازیهای آنلاین برای مبتلایان به ام اس! mohammad.ali 4 5,173 2015/11/26, 01:11 AM
آخرین ارسال: SSA
  نکاتی که مبتلایان به MS و اطرافیان آنها باید بدانند. sara 29 19,539 2013/12/05, 11:55 PM
آخرین ارسال: samiramiss
  مشکلات فکری در مبتلایان به ام اس (MS) paeazan 14 9,491 2013/12/03, 11:14 PM
آخرین ارسال: roya7116
  دولت و مجلس مبتلایان به ام اس را فراموش کرده اند hamdam 1 2,559 2013/06/02, 04:28 PM
آخرین ارسال: anaram
  مبتلایان به ام اس دستهای خودرامرتب شستشوبدهند sargol 0 2,142 2013/02/20, 10:02 AM
آخرین ارسال: sargol
  غذا و احساسات در مبتلایان ام اس maya 2 3,905 2012/01/26, 09:05 PM
آخرین ارسال: parastoo joon

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست