امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نگاهی گذرا به تعدادی از تحقیقات در دست انجام در دنیا
#1
امروزه به هر دانشگاه و مرکز علمی پزشکی که مراجعه می شود حجمی از تحقیقات را مشاهده می کنیم که درباره موضوع ام اس است و بسیار جای خوشحالی دارد که این حجم از تحقیقات در حال انجام است . من سری زدم به یکی از این انجمنها و تعداد اندکی از تحقیقات در دست اجرای این مرکز را در زیر برای شما معرفی می کنم

شناسایی سلول های ایمنی التهابی در مایع نخاعی بیماران با MSعود کننده – فروکش کننده

انواع مختلفی از سلول های ایمنی وجود دارد. این پروژه به دنبال سلول های ایمنی مهاجمی است که باعث آسیب در MS می شود
هدف از این مطالعه برای پاسخ به دو سوال زیر است:
1.چه انواع خاصی از سلول های ایمنی وجود دارد؟
2.چطور حضور این سلول های ایمنی به علائم ام اس ربط می یابد؟درک تغییرات ژنتیکی در مولتیپل اسکلروزیس

محققان در حال حاضر می دانند که MS در بستگان افراد مبتلا به MS شایع تر است، و این به دلیل به اشتراک گذاشتن DNA است.
یک ژن خاص به نام CD86 با سلول های سفید خون به عنوان بخشی از سیستم ایمنی بدن مرتبط است و آنها را به حمله تحریک می کند.. این مطالعه سطوح و عملکرد ژن CD86 در 200 نفر را مطالعه می کند.
دارویی به نام Abatacept شناخته شده است که بر روی ژن CD86 عمل می کند و آن را مسدود می کند تا ازازتحریک در سلول های سفید خون بکاهد.. این دارو برای کمک به افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید موثر نشان داده شده است و در حال حاضر برای درمان MS نیز در حال تحقیق است.


ترسیم demyelination و remyelination در افراد مبتلا به MS

ماده خاکستری و ماده سفید مغز از دو نوع بافت ساخته شده است.هدف از این پروژه تجسم و درک بهتر ضایعات در مغز با استفاده از تصویربرداری های تخصصی است و به ما کمک خواهد کرد که آنچه باعث ناتوانی در MS می شود را بهتر درک کنیم
با استفاده از پیشرفته ترین اسکنر MRI (هفت تسلا) دکتر Evangelou افراد مبتلا به MS را عکس برداری می کند و با استفاده ازاین تکنیک است که می تواند به تجسم از میلین کمک کند و . تیم او قادر خواهد بود به مطالعه ماده خاکستری در جزئیات بپردازد.بررسی چگونگی عملکرد میتوکندری در MS

یافته های اخیر نشان می دهد که برخی از علائم MS ممکن است با توجه به کمبود انرژی در سلول های مغزی باشد..

هدف از این پروژه این است که:
• بدانید چگونه سلول های مغز کمبود انرژی می یابند
• توسعه روش های درمانی برای مقابله با کمبود انرژی.
میتوکندری ساختاری در درون سلول است که به عنوان نیروگاه عمل می کنند، تولید انرژی برای سلول برای استفاده مغز. محققان درحال مطالعه بر روی جزئیات در میتوکندری در سلول های مغزی هستند تا ببینید که چگونه آنها به آسیب های ناشی از MS واکنش نشان می دهند.عفونت های مربوط به پیشرفت ناتوانی در افراد مبتلا به MS (فاز دوم)

هدف بلند مدت این پروژه این است که بداند آیا عفونت ها، مانند سرماخوردگی و یا عفونت های قفسه سینه، ممکن است بر روی پیشرفت ناتوانی در MS تاثیر گذارد.
این پروژه در مرحله دوم مطالعه دراز مدت است. در طول مرحله محققان بررسی می کنند که آیا عفونت نقش مهمی در پیشرفت ناتوانی بازی می کند.نتایج حاصل از مرحله اول مثبت بود و در مرحله دوم تجزیه و تحلیل اطلاعات جمع آوری شده است.
اگر این تحقیق نشان دهد که عفونت منجر به پیشرفت معلولیت، می شود به طور فعال جلوگیری از عفونت در افراد مبتلا به MS ممکن است تبدیل به یکی از اولویت های بالینی شود.


عوامل کنترل در سد خونی مغزی در MS

تحت شرایط عادی سلول ها و مولکول ها از ورود به مغز توسط سد خونی مغزی جلوگیری می شوند.

در طول یک حمله MS، سد خونی مغز باز می شود و اجازه می دهد تا سلول های ایمنی بدن به مغز وارد شوند - که در آن زمان آنها می توانند به میلین حمله کنند. - اما نشانه ای از یک کلاس از مولکول های کوچک به نام microRNA ها وجود دارد که ممکن است نقشی در کنترل سد مغز خون بازی کنند.
دانش به دست آمده از این مطالعه ممکن است به محققان به منظور توسعه درمان هایی که ار باز شدن سد خونی مغزی در افراد مبتلا به MS ممانعت می کندمنجر شود.


شناخت چگونگی عمل سیستم ایمنی بدن در تخریب سیستم عصبی در MS

تحقیقات قبلی نشان می دهد که در MS علاوه بر اینکه سیستم ایمنی بدن، به میلین حمله می کند، به پروتئینی موجود در خود بافت های عصبی به نام ) neurofilament Light (NF-L نیز حمله می کند.
این پروژه برای پیدا کردن اینکه آیا سیستم ایمنی بدن به NF-L حمله می کند و بهبود درک ما از چگونگی آن باعث کاهش آسیب به بافتهای عصبی می شود.


آشنایی با سیستم ایمنی در MS

در MS، یک نوع خاص از سلول های سیستم ایمنی موسوم به سلول T- به میلین حمله می کند.
حمله به میلین منجر به عود در افراد مبتلا به MS می باشد. تحقیقات اولیه نشان می دهد که یک مولکول به نام CD46، یافت شده در سلولهای T، آن گونه که باید در افراد مبتلا به MS کار نمی کند.در این پروژه محققان سلول های T را از افراد مبتلا به MS با سلولهای T از مردم بدون MS را با هم مقایسه می کنندنتایج این تحقیق به توسعه استراتژی های درمانی جدید برای افرادی که با این بیماری زندگی می کنند ممکن است منجر شود.


آیا ضایعات ماده خاکستری مربوط به مشکلات شناختی در افراد مبتلا به MS است

مغز به دو نوع بافت (ماده خاکستری و ماده سفید) تقسیم شده است.
در گذشته، محققان قادر به دیدن ضایعات در ماده خاکستری از افراد مبتلا به MS نبودند. اما دستگاههای MRI قوی امروزه به این معناست که در حال حاضر امکان آن برای پژوهشگران برای دیدن ضایعات در این مناطق از مغز فراهم است.
اگر محققان بتوانند نشان دهند که ضایعات ماده خاکستری با علائم شناختی در افراد مبتلا به MS مرتبط است، آنها ممکن است قادر به استفاده از این اطلاعات به منظور کاهش توسعه مشکلات شناختی در افراد مبتلا به MS شوند.


نقشه برداری ژنی از MS

MHC - بخشی از ژنوم انسان است که شامل ژن های مهمی است که برچگونگی عملکرد سیستم ایمنی بدن تاثیر می گذارند.
تحقیقات تعدادی از ژن ها در MHC را شناسایی کرده است که ه با MS مرتبط هستند و می تواند خطر توسعه بیماری در یک فرد را تغییر دهد.
افزایش دانش در این زمینه کمک می کند تا درک بیشتری در مورد علل ام اس وجود داشته باشد و برای توسعه استراتژی به منظور کاهش خطر توسعه بیماری در فرد مهم است.
تفاوت شما می توانید


شناخت MS در دوران کودکی

تخمین زده می شود که حدود یک نفر از 20 نفر مبتلا به MS دچار علایم قبل از سن 16 سالگی هستند تا همین اواخر، MS در دوران کودکی به خوبی شناخته شده نبود و محققان هنوز درک بسیار کمی در مورد MS در دوران کودکی دارند.

هدف از این پروژه پیدا کردن این مسئله هستند که چگونه بسیاری از کودکان توسط MS مورد حمله قرار می گیرند و چگونه ام اس در بعضی از آنها پیشرفت می کند.


درمانهای کاهش سطح آنتی بادی های خاص بر روی ام اس

اخیرا گروه پروفسور Linington مجموعه ای از مولکول های (به نام آنتی بادیهای اختصاصی Neurofascin-) موجود در برخی از افراد مبتلا به MS را کشف کرده اند که می تواند باعث آسیب به فیبرهای عصبی در مدل آزمایشگاهی MS شود.
افرادی که دارای سطح بالایی از آنتی بادیهای خاص Neurofascin هستند ممکن است به درمانهایی که باعث کاهش سطح این آنتی بادی در خون می شود پاسخ مناسب بدهند اما در حال حاضر غیر ممکن است پیش بینی شود چه افرادی از مصرف این دارو بهره مند شوند.
تیم تحقیقاتی گلاسکو مبتنی بر یک آزمایش ساده برای کمک به تعیین این موضوع شکل گرفته است تا بررسی کند چه کسی به احتمال زیاد از درمان های کاهش سطوح آنتیبادیهای خاص Neurofascin در خون بهره مند شوند.اثر یک برنامه تمرین عملی در فعالیت های بدنی و کیفیت زندگی در افراد مبتلا به MS

ما می دانیم که ورزش برای افراد مبتلا به MS مفید است - اما هنوز بسیاری از سوالات بدون جواب مانده است که چه زمانی بیشترین سود وجود دارد، چه مقدار ورزش مفید است و چه نوع از ورزش توصیه می شود. برنامه ورزشی به طور خاص برای افراد مبتلا به MS مطالعه خواهد شد تا در صورت موفقیت، این برنامه بتواند به طور گسترده ای توسط افراد مبتلا به MS مورد استفاده قرار گیرد.
تابع تحریک های الکتریکی ( FES ) به عنوان یک درمان برای MS

در MS، ضعف عضلات پا می تواند منجر به مشکلات تحرک و خستگی شود. اینها از علائم رایج بیماری MS می باشد و گزینه های درمانی کنونی محدود است.
تابعی از تحریک الکتریکی (FES) می تواند کمک به راه رفتن افراد مبتلا به ضعف و ناتوانی در پا شود و به عنوان درمان در شرایط دیگر مانند سکته مغزی مورد استفاده قرار می گیرد. نیاز به شواهد بیشتری از اثر آن در MS، است تا بتوان آن را به طور گسترده تر به افراد مبتلا به MS توصیه کرد.چقدر درمان مناسب بوده است . آیا داروها تاثیریی بر درمان داشته است.

آزمایشات بالینی در حال انجام است برای پیدا کردن این موضوع که آیا درمان مناسب بوده است و آیا این درمان بی خطر است. ارزیابی این موضوع معمولا شامل نتایج اندازه گیری در مقیاسهای استاندارد می شود. انواعی از مقیاس های مختلف وجود دارد که می تواند مورد استفاده قرار گیرد. ما نمی دانم که کدام مقیاس مناسب ترین برای اندازه گیری جنبه های مختلف MS است.هدف این پروژه پیدا کردن مقیاسهای مناسب برای ضبط و اندازه گیری اثرات درمان MS است. تشکر شده توسط : neda.t , hamid , shokolat , zohrevand , najva , baran , نازلی , parisa2011 , MFhealth , khojaste , مولتی ام اس , ساغر
#2
MAN AZ SHOMA MTSHAKERAM
 تشکر شده توسط : همسر یک مشکوک به ام اس
  


موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نتایج تحقیقات خارجی درمان ام.اس با سلول‌های بنیادی mohammad.ali 59 41,680 2016/07/18, 12:13 AM
آخرین ارسال: sia
  تحقیقات جدید : استفاده از سلول های کشت داده شده در بیماران ام اس sia 2 4,037 2014/10/22, 12:55 PM
آخرین ارسال: hadisss
  آخرین نتایج تحقیقات در مورد ام اس sooorooosh 12 13,189 2013/11/22, 11:07 PM
آخرین ارسال: شهرزاد
  انجام درمان رهایی بخش goli61 33 23,836 2012/12/03, 09:48 AM
آخرین ارسال: ghaside
  آغاز تحقیقات جدید بین المللی مشترک بر روی ام اس پیش رونده همسر یک مشکوک به ام اس 0 2,101 2012/09/02, 01:14 PM
آخرین ارسال: همسر یک مشکوک به ام اس
  انتشار تحقیقات در کنفرانس مغز و اعصاب اروپا همسر یک مشکوک به ام اس 4 4,761 2012/06/13, 11:32 PM
آخرین ارسال: sara-m
  انجمن جهانی تحقیقات ام اس واثبات مراحل درستی روش دکتر زامبونی shams_taban2000@yahoo.com 16 15,596 2012/03/10, 11:16 PM
آخرین ارسال: صدف
  انجام روش درمانی دکتر زامبونی در کویت maya 9 7,849 2010/04/26, 02:14 PM
آخرین ارسال: rezaکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست