امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انجام روش درمانی دکتر زامبونی در کویت
#1
کویت اولین کشور جهان است که در اقدامی جنجالی، شروع به درمان کلیه بیماران مبتلا به ام اس که انسداد رگ گردنی دارند، نموده است. سی تی وی نیوز تائید کرده که وزیر بهداشت کویت از رادیولوژیست های کشورش خواسته است تا با استفاده از بودجه بهداشتی دولت، شروع به درمان بیماران ام اسی نمایند که در گردنشان دارای رگ مسدود شده و جریان غیر طبیعی خون هستند.بر طبق نظریه پیشنهادی دکتر زامبونی از دانشگاه فرارای ایتالیا، و پخش گزارشی در این خصوص در برنامه W5 شبکه سی تی وی در نوامبر گذشته، بیشتر بیماران مبتلا به ام اس، دارای رگهای تنگ یا مسدود شده درگردن و سینه هستند. اینحالت را CCSVI یا نارسایی مزمن مغزی وریدی می نامد.


دکتر زامبونی معتقد است انسداد وریدی، مانع تخلیه مناسب خون شده، و آن را مجددا به مغز باز میگرداند،؛ و این عمل، باعث تحریک سیستم ایمنی بدن یعنی همان بروز علائم ام اس میشود.
نظریه فوق در کشور کویت مورد توجه فراوان قرار گرفته است. این کشور، با میزان زیاد مبتلایان به بیماری ام اس خصوصا در میان زنان روبروست.
دکتر طارق سنان، رادیولوژیست و استادیار گروه رادیولوژی دانشکده پزشکی دانشگاه کویت، در مصاحبه تلفنی با شبکه سی تی وی گفت: دولت به رادیولوژیست های انتخاب شده، اجازه داده تا به عنوان بخشی از یک تحقیق در حال انجام، از هفته آینده شروع به درمان آن دسته از بیماران ام اسی که مبتلا به انسداد وریدی هستند، نمایند.


خبرگذاری رسمی کویت ( کونا )، خبرهای تکمیلی را با نقل قولی از دکتر یوسف النصف _ رئیس کمیته دائمی هماهنگی پژوهش های پزشکی دولت_ ارائه می دهد. این مقام رسمی اعلام داشته است که این اقدام، با رعایت تمام ملاکهای قانونی، اخلاقی و علمی که توسط سازمان های مربوطه از جمله سازمان بهداشت جهانی تعیین شده است، انجام می گیرد.


این تصمیم بر اساس اقدام تیم تحقیقاتی دکتر طارق سنان که دوازده بیمار مبتلا به ام اس را مورد مطالعه قرار داده بود، اخذ شده است. تمام این بیماران، مبتلا به انسداد وریدی بوده و همه آنها تحت روش درمانی دکتر زامبونی که او آنرا "درمان رهایی بخش" نام نهاده است قرار گرفته اند. این درمان، روشی از آنژیوپلاستی است که طی آن با وارد کردن یک بالون کوچک به رگ مسدود شده، اقدام به باز کردن مسیر رگ می کنند.

( در این روش درمانی به هیچ عنوان از استنت استفاده نمی شود. استنت ها داربست يا لوله های فلزي ظریفی هستند که داخل رگ قرار مي گيرند تا آن را باز نگه دارند. معمولا قطر استنت ها بسته به نوع کاربردشان بين 2 تا 10 ميلي متر است. این روش توسط بعضی از پزشکان در سراسر دنیا انجام میشود ولی دکتر زامبونی آنرا به هیچ عنوان تائید نمیکند.)

دکتر سنان اعلام کرده است که در علائم تمامی بیماران، بهبودی دیده شده و این نتایج در بعضی موارد، کاملا چشمگیر و قابل ملاحظه بوده است. دکتر سنان اینطور ادامه میدهد که در تاریخ سوم مارس در عرض یک روز، سه بیمار تحت این عمل جراحی قرار گرفتند. دو نفر از آنها شاهد بهبودی چشمگیری بوده و شروع به گریه کرده اند زیرا نمی توانستند چنین اتفاقی را باور کنند.

او اعلام کرد در بیمارانی که دارای علائم بسیار شدید ام اس بوده اند، بهبودی کمتری دیده شده است البته آنها بعد از عمل جراحی احساس کرده اند که انرژی زیادتری نسبت به قبل داشته و سفتی بدنشان (سختی و کوفتگی عضلانی) کمتر شده است. آنهایی هم که علائم ضعیفی از این بیماری را داشتند، تا نود درصد در میزان خستگی و بی حسی دستها و پاهایشان، بهبودی مشاهده کرده اند.

سنان ادامه داد: موردی هم دیده شد که بیماری که یک چشمش نمی توانست ببیند؛ بعد از جراحی، مجددا قادر به دیدن شد.

دکتر سنان گفت: او مطمئن است نتایج دیده شده، در اثر تلقین بیمار نبوده است ( پدیده ای که در درمانهای غیر موثر، بیماران خود را فریب میدهند که حالشان بهتر شده است) .

او ادامه داد: حتی اگر این بهبودها، حاصل تلقین بوده و من یک بیمار مبتلا به بیماری ام اس باشم، باز هم این تلقین را می خواهم.
بهبودی مشاهده شده در بیماران، شگفت انگیز است و نمی تواند همگی بخاطر تلقین بیمار باشد. بینا شدن کسی که قبلا نمی توانست ببیند، کنترل بهتر مثانه، برطرف شدن لنگیدن پا، نمی تواند همه تحت تاثیر تلقین باشد.

دکتر سنان می گوید: هفته پیش گروهی از متخصصین اعصاب، نامه ای به وزارت بهداشت مبنی بر درخواست توقف این روش درمانی ارسال کرده اند. نگرانی آنها _ مانند سایر متخصصان ام اس در سراسر دنیا _ از این بابت است که هنوز ارتباط بین انسداد رگها و بیماری ام اس ثابت نشده است و این روش درمانی می تواند خطرناک باشد. آنها همچنین خواستار بررسی و مطالعات بیشتر شدند.

پس از بررسی و تائید علائم بهبود توسط پزشکان و بیماران، تصمیمات لازم برای صدور اجازه انجام این روش درمانی اخذ شد و مقرر گردید هزینه آن از طریق سیستم پزشکی دولت، تامین شود.


البته روش فوق، فی نفسه برای درمان ام اس نخواهد بود؛ بلکه فقط برای درمان انسداد رگهای خونی و روان کردن جریان خون در آنها انجام خواهد گرفت.
پس بهتر است بگوئیم که این یک مشکل عروقی در گردن است، و زمانی که شما رگها را گشاد میکنید، بیمار احساس بهتری پیدا میکند. ما اصلا مجبور نیستیم در مورد ام اس و یا ارتباط انسداد رگها با ام اس، صحبت کنیم.

البته به بیماران هشدار داده خواهد شد که روش مذکور فقط یک روش آزمایشگاهی است و خطرات احتمالی عروقی هم در فرم های رضایت بیماران ذکر خواهد شد. بیمارانی که با این روش درمانی موافقت میکنند، در واقع قسمتی از تحقیق در حال انجامی خواهند بود که با همکاری متخصصین مغز و اعصاب کشور کویت انجام می گردد.


تیم مذکور از ونوگرامهای فراصوتی و رزونانس مغناطیسی، برای اسکن رگهای گردن استفاده خواهد کرد. و همینطور از ام آر آی، برای ردیابی تغییرات مغز و پیدایش ضایعات مربوط به ام اس بهره خواهد برد.

انجام اعمال جراحی، از هفته بعد آغاز خواهد شد و پزشکان امیدوارند در هر هفته تعداد ده بیمار کویتی را مورد عمل جراحی قرار دهند.
www.ms-links.org
 تشکر شده توسط : earth , farda20032020 , nahid , فریبا
#2
به امید اینکه این تحقیقات در ایران هم انجام شود
بگذرد این روزگار تلخ تر از زهر بار دگر روزگار چون شکر آید

شاید امروز نه ؛ اما من ایمان دارم که سرانجام همه چیز درست خواهد شد ... آری ، روزهای خوب خواهند آمد.
 تشکر شده توسط : فریبا
#3
دیشب در برنامه شباهنگ صدای آمریکا بخش بهداشت دکتر وحید بهروان که جوون دوست داشتنیه و من خیلی دوسش دارم در مورد کنفرانسی که اخیرا درباره تئوری جدید دکتر زامبونی در آمریکا برگزار شده بود صحبت می کرد. بحث این بود که این صرفا یک فرضیه است که باید روش خیلی کار بشه اما خیلی امید بخش می تونه باشه. از طرفی خود دکتر زامبونی گفته فقط بیمارانی خیلی پیش رونده که با داروهای کنونی بیماریشون قابل پیشگیری نیست روش جدید روشون امتحان بشه و سایر بیماران فعلا دنبال این قضیه نباشند تا تحقیقات کامل بشه
خلاصه برای من جالب بود دوست داشتم شمام بدونی
هميشه مردم لباس هاي كهنه و پوسيده اشون رو دور مي ندازن دارم به اين فكر مي كنم كه چرا بعضي ها افكار كهنه و پوسيدشون رو هيچ وقت دور نمي ندازن
 تشکر شده توسط : shadii , Sina , earth , فریبا
#4
خوب این همون کنفرانسی بود که من لینکشو دادم و زنده توی اینترنت هم پخش شد فکر کنم هیچکدومتون نرفتین ببینین
#5
khoda kone in kara natije bede
#6
بچه ها درباره فرومی که گفتم اینجا میتونین مطاله کنین اینم لینکش http://www.nationalmssociety.org/researc...x?nid=3040
 تشکر شده توسط : avonex
#7
خوب اینم جوابی که دکتر طریق به ای میل داده

I will attempt to answer all your questions
1- Yes the treatment is best suitable for your condition. It can remove all your symptoms and prevent further deterioration.
2- To prove CCSVI, you need to do ultrasound for your neck veins and MRV for your neck veins. If you come for treatment with us, we can do the tests for you.
3- After liberation treatment, the use of Interferon depends on any residual symptoms. If you have no symptoms or attacks then you must consult you Neurologist who may stop the Injections.
4- In Kuwait, I can only do treatment for Kuwaitis but I am doing the procedure for foreigners in Egypt and Bahrain. Our dates are 6th May, next is 3rd of June.
The cost is 6000 $.
For further details please check: www.ccsvikuwait.com
www.drsinan.com
You may contact me at: 00-965-99959994.
Best regards,
Dr. Tariq

ترجمه :
من سعی می کنم تمامی سوالاتتون رو جواب بدم
1.بله،این درمان مناسبترین برای سرایط شماست،و می تواند تمامی علائم رو از بین ببره و مانع از بدتر شدنش بشه
2.برای اثبات ccsvi،باید از امواج فراصوت و ام ار وی برای رگ های گردنتون استفاده کنین.اگر برای درمان پیش ما آمدین،می توانیم تست رو برای شما انجام بدیم
3.پس از درمان آزادساری،استفاده از اینترفرون بسته به اثرات جنبی دارد.اگر علامت یا حمله نداستید باید با متخصص مغز و اعصاب خود مشورت کنید تا تزریق رو متوقف کنید.
4در کویت من فقط اطباع کویت رو می تونم تحت درمان قرار بدم،اما برای خارجی کار ها رو در مصر و بحرین در حال انجام دادن هستم.تاریخ های ما 6ام می و بعدی هم 3وم جولای هست
هزینه هم 6 هزار دلار خواهد بود
درخت را به نام برگ
بهار را به نام گل
ستاره را به نام نور
کوه را به نام سنگ
دل شکفته مرا به نام عشق
عشق را به نام درد
و مرا به نام کوچکم صدا بزن
#8
بابا کویت چیه ... من امیدوارم همینجا هم شروع بشه .......
شدید امیدوارم .... در جریان باش
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

#9
سلام. روش درماني اين دكتر را ميشه براي من هم توضيح بدين؟
ممنون ميشم.
درد بي دردي علاجش آتش است
#10
(2010/04/26, 01:47 PM)avonex نوشته است: سلام. روش درماني اين دكتر را ميشه براي من هم توضيح بدين؟
ممنون ميشم.

تقریبا 9 تا تاپیک در این مورد داریم !
از جستجو استفاده کن تا بهش برسی
درخت را به نام برگ
بهار را به نام گل
ستاره را به نام نور
کوه را به نام سنگ
دل شکفته مرا به نام عشق
عشق را به نام درد
و مرا به نام کوچکم صدا بزن
 تشکر شده توسط : hamid
  


موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  FDA روش زامبونی در درمان ام اس را رد کرد aztab 129 63,918 2013/08/25, 06:21 PM
آخرین ارسال: رامنا
  کشف هدف درمانی بالقوه جدید در ام اس همسر یک مشکوک به ام اس 1 2,305 2013/02/02, 09:38 AM
آخرین ارسال: joker
  راز درمانی گیاهان دارویی سنتی چین در درمان ام اس همسر یک مشکوک به ام اس 0 3,573 2013/01/20, 11:08 AM
آخرین ارسال: همسر یک مشکوک به ام اس
  انجام درمان رهایی بخش goli61 33 24,156 2012/12/03, 09:48 AM
آخرین ارسال: ghaside
  نگاهی گذرا به تعدادی از تحقیقات در دست انجام در دنیا همسر یک مشکوک به ام اس 1 2,612 2012/05/24, 08:29 AM
آخرین ارسال: zohrevand
  دکتر عالیشاهی و درمان ام اس dr.dentist 10 16,347 2012/03/28, 12:54 AM
آخرین ارسال: صدف
  انجمن جهانی تحقیقات ام اس واثبات مراحل درستی روش دکتر زامبونی shams_taban2000@yahoo.com 16 15,818 2012/03/10, 11:16 PM
آخرین ارسال: صدف
  ارائه روشهای درمانی آینده بیماری "ام اس voodoo 1 3,812 2010/07/03, 02:08 PM
آخرین ارسال: pariyaکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست