•  قبلی
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 10
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امیتازات : 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نظر طب سنتی درباره ام اس و درمان آن
(2012/01/30, 10:09 AM)ساغر نوشته است: دوست من رفته پیش دکتر شیخ الاسلام و اون بهش گفته این داروها عوارض خیلی بدی دارن و باید کنار بزاریشون .فقط استرس نداشته باشی حلهconfusedاونم کلا داروشو بدون نظر دکترش کنار گذاشتهangry2

منکه روزه روزش داروها رو به زور مصرف میکنم ولی ضرر نداره یه سر برم پیش این جور دکترها....
منکه7تا دکتر عوض کردم با این میشه.......7+1=؟؟؟؟؟؟laughing3laughing3
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : nazaninamiri70 , somaye_602000 , ثریا , ابراهیم
به نظر من در درمان ام اس طب سنتی خیلی بهتر از پزشکی کلاسیکه .
چون ظب سنتی علت را توضیح میده و سعی میکنه علت را از بین ببره ولی توی درمانهای معمولی بدون اینکه بدانند علت دقیق بیماری چیه ، فقط دارو تجویز میکنن.
 تشکر شده توسط : nazaninamiri70 , somaye_602000 , Ali 324 , ostad2000 , kia , رزمینا , ثریا , ابراهیم , nahal , sahar1361
فقط امید و انگیزه و انرژی مثبت!!!!!!!!
 تشکر شده توسط : sami , ساغر , somaye_602000 , فرناز , ابراهیم
Rainbow 
دکتر خیراندیش گفتن که این بیماری بیشتر افرادی رو درگیر میکنه که طبع سردی دارند و یا خیلی سردی جات مصرف می کنن، اگر واقعا این طوریه چرا منی که طبعم فوق العاده گرمه و زیاد هم سردی جات استفاده نمی کنم مبتلا به ms شدم؟
تمام چراغ های خانه روشن است
و من صدای خنده ات را
بلندتر از همیشه نقاشی می کنم
لطفی کن، به کسی چیزی نگو
بگذار همسایه ها خیال کنند تو آمده ای....
 تشکر شده توسط : سها
(2012/01/31, 09:04 PM)رنگین کمان نوشته است: دکتر خیراندیش گفتن که این بیماری بیشتر افرادی رو درگیر میکنه که طبع سردی دارند و یا خیلی سردی جات مصرف می کنن، اگر واقعا این طوریه چرا منی که طبعم فوق العاده گرمه و زیاد هم سردی جات استفاده نمی کنم مبتلا به ms شدم؟
آیا دکتر متخصص طب سنتی بهتون گفته که طبعتون گرمه؟در بعضی از موارد هر کدام از اعضای رئیسه بدن دچار غلبه ی خلط ای خاص میشن و بر حسب غلبه ی هر خلط اون عضو دچار عارضه میشه,مثلا ممکنه یکی معده ی سردی داشته باشه ولی کبدش گرم باشه یا سر گرمی داشته باشه و بدنش سرد باشه.
به گفته ی استاد خیر اندیش در ایران اکثر افراد مزاج صفرا و بلغم دارند.

فان مع العسر يسرا
 تشکر شده توسط : somaye_602000 , najva , شفا یافته , nahal , sahar1361
Rainbow 

من به قدر طبعم گرمه که با خوردن گردو، کشمش و... توی چشمم جوش می زنه و داخل دهانم زخم و صورتم پر از جوش میشهconfused2
به همین دلایل زیاد گرمی نمی خورم ولی سردی هم زیاد استفاده نمی کنم
یک سوال: دکترهای طب سنتی مطب دارن؟ در ایران در کدوم دانشگاه ها طب سنتی تدرس میشه؟
تمام چراغ های خانه روشن است
و من صدای خنده ات را
بلندتر از همیشه نقاشی می کنم
لطفی کن، به کسی چیزی نگو
بگذار همسایه ها خیال کنند تو آمده ای....
(2012/02/01, 01:04 PM)رنگین کمان نوشته است: من به قدر طبعم گرمه که با خوردن گردو، کشمش و... توی چشمم جوش می زنه و داخل دهانم زخم و صورتم پر از جوش میشهconfused2
به همین دلایل زیاد گرمی نمی خورم ولی سردی هم زیاد استفاده نمی کنم
یک سوال: دکترهای طب سنتی مطب دارن؟ در ایران در کدوم دانشگاه ها طب سنتی تدرس میشه؟
این دلیل کافی برای اینکه طبع شما مشخص بشه نیست شاید کبد گرمی داشته باشین و با خوردن گرمی کبد واکنش نشون بده,تشخیص طبع باید توسط متخصص صورت بگیره.

در شهرهای بزرگ معمولا میتونید به مطبشون دسترسی داشته باشید,مخصوصا تهران
سوال دوم تون رو مطمئن نیستم ولی فکر کنم در دانشگاه تهران و مشهد و شیراز تدریس بشه
فان مع العسر يسرا
 تشکر شده توسط : رنگین کمان , فرناز , nahal

دکتر حمیدالله افراسیابیان در چهارمین همایش طب اسلامی و سنتی که در ارومیه برگزار شد، اظهار
کرد: طب سنتی، طب بسیار عمیق و عظیمی بوده که در آن شناخت انسان‌ها براساس طبیعت یا مزاج آنان صورت می پذیرد.

وی به عوامل استقبال مردم از طب سنتی اشاره کرد و افزود: داروهای استفاده شده در طب سنتی عوارض بسیار کمتری نسبت به داروهای شیمیایی داشته و دسترسی به آنان بسیار راحت‌تر است و عامل دیگر استقبال مردم از این طب این است که مردم اعتماد خود را نسبت به تئوری های طب جدید از دست داده‌اند.

این مدرس طب سنتی به عناصر تشکیل دهنده بدن انسان اشاره کرد وگفت: در طب نوین بدن انسان از 105 تا 106 عنصر تشکیل شده است اما در طب سنتی بدن انسان و کل کاینات از چهار ماده اصلی آب (سرد و تر)، باد (گرم و تر)، آتش(گرم و خشک) و خاک (سرد و خشک) تشکیل یافته است که اگر رابطه و تنظیم این عناصر به هم بخورد، سبب ایجاد بیماریهای مختلف در افراد خواهد شد.

این دکتری علوم پزشکی، ویژگی‌های طبایع چهارگانه بدن را برشمرد و تصریح کرد: برخی افراد دارای طبع بهاری یا دموی (گرم و تر) بوده و حجم خون در آنها بالاست، با اشتها غذا می‌خورند، چاق و درشت اندامند و چهره‌ای قرمز رنگ دارند.

وی افزود: دموی‌ها به لحاظ شخصیتی بسیار دوست داشتنی، مهربان، اجتماعی و برون گرا هستند، دارای حرکاتی سریع و بسیار اجتماعی‌اند؛ این افراد قدرت جنسی بالا و همیشگی داشته و بیشتر از دیگر افراد مستعد ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی و سکته‌های مغزی هستند و باید از غذاهایی با طبع لطیف برای کاهش غلظت خون خود استفاده کنند.

وی ادامه داد: دموی‌ها می‌توانند در رشته‌های هنر و پزشکی بسیار موفق باشند.

این عضو هیات علمی دانشگاه به ویژگی افراد صفراوی مزاج یا تابستانی اشاره کرد و گفت: صفراوی‌ها (گرم و خشک) عصبی و کم خواب هستند و دیر چاق می‌شوند، معده شان هضم بسیار خوبی دارد و دارای استخوان بندی واضح، هوش بالا و سرعت عمل زیادی هستند؛ این افراد برون گرا و اجتماعی بوده و علی رغم رشد سریع موها افراد کم مویی هستند.

وی افزود: تابستانی‌ها چون دارای بدن گرمی هستند از عوارضی چون خشکی دهان رنج می برند.

عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی خصوصیات افراد سوداوی مزاج را نیز برشمرد و گفت: کسانی که دارای طبع پاییزی (سرد و خشک) بوده، لاغر اندام و پرمویند و حرکاتی کند و بافت عضلانی کمی دارند، آنان خوشخواب بوده اما اشتهای چندانی ندارند و زود سیر می‌شوند. سوداوی‌ها شخصیتی بسیار حساس، دقیق، منظم، قضاوت‌گر و زود رنج دارند.

وی در ادامه به ویژگی بلغمی‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: افراد زمستانی یا بلغمی به علت سرد و تر بودن طبع دارای چربی زیادی در بدن بوده و مستعد چاقی هستند، آنان دارای پوستی سفید، حرکاتی کند و از لحاظ روحی و روانی تمایل به تنهایی دارند. بلغمی‌ها در جمع افرادی آرام و ملایم هستند. تمایلات جنسی چندانی ندارند. این افراد در رشته های تاریخ، جامعه شناسی و روانشناسی می‌توانند موفق باشند.

افسردگی و بی خوابی نتیجه غلبه بلغم است

وی همچنین افزود: بیماری‌های شایعی مانند ام اس، افسردگی و بی خوابی، ضعف اعصاب، آرتروز، درد معده و غیره، نتیجه غلبه بلغم بوده و با استفاده از مواد غذایی با طبع گرم و خارج شدن سردی، به تدریج می‌توان بر این بیماریها غلبه کرد.

دکتر افراسیابیان به عوامل شش گانه موثر در بروز بیماری‌ها و سلامتی از دیدگاه طب سنتی و اسلامی اشاره کرد و گفت: به طور کلی در طب سنتی، شش عامل که به سبک زندگی معروف هستند در سلامتی و بیماری افراد موثر است.

وی با بیان اینکه استفاده از غذا و نوشیدنیهای سالم عامل مهمی در سلامتی افراد است، خاطرنشان كرد: اگر افراد سوداوی از غذاهایی با طبع سرد استفاده زیادی کنند، دچار غم و غصه شده و اگر افراد افسرده‌ای باشند، بیماری آنان تشدید خواهد شد.

وی ادامه داد: اگر این افراد از ترکیب سرکه و عسل و نوشیدنی‌های سالم استفاده کنند، اثر خوبی بر کبد خود بر جای خواهند گذاشت.

اضطراب و غم و غصه بیماری‌های سردی هستند

این دکترای علوم پزشکی به حالات روحی و روانی و تاثیر آن در سلامتی اشاره و اذعان کرد: اضطراب و غم و غصه بیماری‌های سردی هستند و اگر به طور مداوم این حالات تکرار شود، نیروی دفاعی بدن تضعیف شده و فرد ممکن است به بیماری سرطان مبتلا شود.

افراسیابیان به اهمیت آب و هوای سالم اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: هوای پاکیزه نقش مهمی در سلامتی افراد بر عهده داشته و اگر هوای تنفسی حاوی سرب باشد روی قند خون تاثیر گذاشته و ضریب هوشی افراد را پائین می آورد.

وی با اشاره به اهمیت تحرک در سلامتی گفت: از نظر طب سنتی زندگی یعنی گرما و رطوبت و اگر در طی روز حداقل بیست دقیقه وقت خود را به ورزش اختصاص دهیم گرما و نشاط ایجاد می‌شود ولی اگر اکثر اوقات را پشت میز بگذرانیم سردی غلبه می‌کند و کسل و چاق خواهیم شد.

این عضو هیئت علمی دانشگاه به اهمیت دفع و احتباس را اشاره كرد و گفت: دفع مواد زائد بدن بسیار مهم بوده و مدت طبیعی آن یک ساعت پس از غذاست و اگر این مواد به موقع از بدن دفع نشود فرد دچار یبوست شده که مادر تمام بیماری‌هاست.

وی با بیان اینکه میزان خواب و بیداری نیز در سلامتی افراد موثر بوده و در افراد مختلف با توجه به مزاجها متغیر است، افزود: افراد دموی مزاج به علت رطوبت مغز روزانه 7 یا 8 ساعت می‌خوابند ولی بالعکس سوداوی‌ها به جهت خشکی مغز (مانند افراد مسن) کم خواب و دچار اختلالاتی درخواب هستند.

منبع : isna.ir
مهم این نیست که در کجای این دنیا ایستاده ایم
مهم اینست که در چه راستائی گام برمیداریم.
 تشکر شده توسط : somaye_602000 , # پریسا # , shahrzad , arezooo82 , parisa2011 , احمدرضا , ostad2000 , طلایه , رنگین کمان , عمومهربان , رزمینا , kia , mari , nahal , hoori
علایم غلبه سودا
از علایم غلبه سودا بر پوست،سردی و خشکی پوست،بروز لکه از کمرنگ تا تیرگی کامل پوست که بستگی به درجه مصمومیت با سودا می باشد.
خارش پوست.
تیرگی قسمت های انتهایی دست ها و پاها. به دلیل سنگینی سودا و رسوبات آن در محل تجمع سودا.
افت خلق و آستانه تحمل – خستگی زود هنگام - عصبانیت زود همگام
بروز حالت دل پریشی به خصوص در لحظات غروب
اختلال در ریتم خواب.(عمق خواب کاهش یافته و گاهاً به صورت کسالت های صبحگاهی بروز پیدا می کند.
پیشنهاد:
· حمام گرم ،هفته ای 1 الی 2 بار و حداقل زمان 45 دقیقه تا ایجاد تعریق کامل پوستی.
· استفاده از روغن های گرم مثل روغن زنجبیل و روغن کنجد.
· استفاده از دمنوش بادرنجبویه،شب ها قبل از خواب یا نوشیدن چند لیوان آب جوش.
· استفاده از دمنوش به لیمو در طی روز.

با عرض پوزش مسمومیت اشتباه نوشته شده.
مهم این نیست که در کجای این دنیا ایستاده ایم
مهم اینست که در چه راستائی گام برمیداریم.
 تشکر شده توسط : رنگین کمان , somaye_602000
منبع :
http://lifestyle.timclinic.ir/different-...drugs.html

طب سنتی / تغذیه بر اساس ماههای سال!!!

در طب سنتی تغذیه بر اساس معیارهای خاصی بنا شده و از شخصی به شخص دیگر متفاوت است. هر مزاجی تغذیه خاص خودش را دارد. در این قسمت توضیحاتی درباره تغذیه بر اساس ماه‌های سال ارائه می‌شود. هر ماهی به دلیل آب و هوا و شرایط ویژه‌ای که دارد، خصوصیاتی متفاوت با ماه‌ گذشته یا بعدی خود خواهد داشت. به همین دلیل ما نیز باید بر اساس این تغییر و تحولات نوع تغذیه خود را تنظیم کنیم تا دچار «سوء مزاج» نشویم.
فروردین‌ماه
مزاج این ماه «گرم‌ و تر» است.
در این ماه باید غذاهای لطیف، گوشت‌های نازک و تخم‌مرغ نیم‌پز مصرف کرد و از خوردن پیاز، سیر و ترشی‌ها پرهیز کرد. در این ماه استفاده حجامت مناسب است.
اردیبهشت
مزاج این ماه نیز «گرم و تر» است و این مزاج در اردیبهشت به حد کمال خود می‌رسد. در این ماه مصرف خورشت‌ها، گوشت‌های بریان و آنچه در «سرکه» داخل کرده باشند مناسب است (مانند انواع ترشی‌ها).
در این ماه با معده خالی و ناشتا نباید‌ آب خورد. بوییدن ریحان و بوی خوش و خوردن روغن ماهی در این ماه توصیه شده است.
خرداد
مزاج این ماه «گرم و تر» است.
مصرف گوشت‌های غلیظ مثل گوشت کله، گوشت گاو (برای افراد گرم مزاج، زیرا گوشت گاو ایجاد سردی می‌کند و برای سرد مزاجان مضر است) و آشامیدن شیر مناسب است. ریاضت و حرکت زیاد در این ماه برای بدن فواید بسیار دارد.
تیر
مزاج این ماه «گرم و خشک» است.
مصرف گوشت‌های چرب و چیزهای خنک مثل برگ کاسنی، برگ خرفه، میوه تازه و پررطوبت، ترشی‌ها و ماهی تازه مفید است.
مرداد
مزاج مردادماه «گرم و خشک» است.
در این ماه خوردن‌آب خنک (نه سرد و یخ!) ناشتا مفید است. باید غذاهای لطیف زودهضم مثل گوشت شیشک، بزغاله و گوشت طیور مصرف کرد.
همین‌طور نوشیدن شیر و بوییدن شکوفه‌های سرد و تر بسیار توصیه شده است.
شهریور
مزاج شهریورماه «گرم و خشک»‌ است.
خوردن خوراکی‌های «سرد و تر» مثل ماست
و ... مناسب است. در این ماه حتی‌الامکان از خوردن مسهل دوری کنید و حرکت سخت بدنی انجام ندهید.
بوییدن ریحان و گل‌های بهاری و تابستانی خنک مناسب است.
مهر
مهرماه مزاج «سرد و خشک» دارد.
در این ماه سودای بدن افزایش می‌یابد. مصرف مسهل و نیز شیرینی‌ها و اقسام گوشت‌های معتدل مثل گوشت بزغاله و بره یکساله مناسب است.
از مصرف گوشت گاو (که سودا زاست) و انواع بریان‌ها حتی‌الامکان اجتناب کنید و همچنین از مصرف خربزه و خیار پرهیز کنید.
آبان
مزاج این ماه نیز «سرد و خشک» است.
مصرف مسهل مضر است و باید به‌وسیله غذاها و میوه‌ها رفع یبوست کرد. خوردن گوشت‌های فربه مناسب است. در این ماه گوشت‌ها را باید با سبزیجات گرم (سبزی خوردن) مصرف کرد. باید آب کمتر نوشید و انجام حرکات سخت و سنگین در این ماه مناسب است.
آذر
آذر مزاجی «سرد و خشک» دارد.
نوشیدن آب در شب توصیه شده و اول هر روز (ناشتا) نوشیدن جرعه‌ای آب گرم مناسب است. انواع سردیجات را نباید مصرف کرد.
دی
مزاج این ماه «سرد و تر» است.
در این ماه نیز همچون آذر از خوردن طعام سرد باید اجتناب کرد.
بهمن
این ماه نیز مزاجی «سرد و تر» دارد.
در این ماه بلغم بدن رو به ازدیاد می‌رود و نوشیدن آب گرم ناشتا مناسب است. خوردن کاچی‌های گرم و سبزی‌های گرم مثل کرفس نافع است.
در این ماه از خوردن شیرینی‌جات چرب و ماهی تازه باید حذر کرد.
اسفند
مزاج اسفند «سرد و تر» است.
در این ماه خوردن سیر، گوشت پرند‌گان و میوه خشک نافع است. حرکات سخت و ریاضت بدنی نیز پسندیده است.
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : yummy , ابراهیم , shahrzad.s , نازلی , رزمینا , شيدا رها , زهرا59 , شفا یافته , mari

•  قبلی
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 10
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مشاركت در طرح بهبود روش هاى درمان بيماران ام اس Biomedical Engineering 4 2,734 2017/06/04, 03:51 PM
آخرین ارسال: Biomedical Engineering
  چرایی علم فیزیک از بیماری و روش درمان آن arhpir 9 43,153 2016/11/01, 01:24 PM
آخرین ارسال: الهه درد
  ادعای درمان .nazanin 3 3,107 2016/08/14, 11:01 PM
آخرین ارسال: nahid
  چقدر به آینده درمان ام اس امیدوارید؟ همسر یک مشکوک به ام اس 77 52,935 2015/09/30, 03:33 PM
آخرین ارسال: omid882
  زمان بهبود حمله بدون درمان استروییدی مینا میلانی 15 10,826 2015/03/25, 12:01 PM
آخرین ارسال: arman alagha
  درمان بدون تزریق ZAKER 0 2,325 2014/08/23, 10:42 PM
آخرین ارسال: ZAKER
  تعریف شما از درمان ام اس FBF 12 6,889 2014/04/18, 09:43 AM
آخرین ارسال: سالومه
  انتخاب درمان ام اس - مسئله ای مهم همسر یک مشکوک به ام اس 4 4,160 2012/11/14, 02:53 PM
آخرین ارسال: mehdernet2
  در مورد طرح درمان خستگی چه می دانید ؟ nahid 18 11,928 2012/09/28, 02:40 AM
آخرین ارسال: edarzi
  تشکیل گروهی برای درمان farda20032020 150 91,606 2012/05/20, 11:21 PM
آخرین ارسال: farda20032020

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان