نظرسنجی: تعریف شما از درمان ام اس چیه؟
روند پیشرفت بیماری را کم کند
0%
0 0%
جلوی پیشرفت بیماری را بگیرد
8.70%
2 8.70%
جلوی پیشرفت بیماری را بگیرد و تا "حدی" بهبودی حاصل کند
30.43%
7 30.43%
جلوی پیشرفت بیماری را بگیرد و 100% بهبودی حاصل کند
60.87%
14 60.87%
در کل 23 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده اید. [نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تعریف شما از درمان ام اس
"درمان" یکی از مهمترین دغدغه های ذهنی نه تنها مبتلایان به ام اس, بلکه هر کسی که به نوعی رابطه ای با ام اس داره هست.
یک سوال اساسی پیش میاد اینکه, آیا ام اس "درمان" ندارد؟
تعریف دقیق "درمان" از شخص تا شخص دیگه ای بسته به فاکتورهای مختلف مثل سن, نوع و میزان پیشرفته بودن بیماری و... ممکنه فرق داشته باشه. این تاپیک فرصتی فراهم می کنه تا از نظرات همدیگه در این زمینه مطلع بشیم.
انتظار شخصی من از درمان ام اس اینه که بتونه جلوی پیشرفت بیماری و ناتوانایی ایجادشده ناشی از اون رو بگیره.
تعریف شما چیه؟
سحر اضافه کن به فهم آسمانم
 تشکر شده توسط : مـه ســـا , edarzi , sooorooosh , chipchip , earth , minoshka , fireboud , hamid , neda.n , آنا , دل آرام , zohaa , برگ 7 , عسل راد
جواب الان من اینه : جلوی پیشرفت بیماری را بگیرد و تا "حدی" بهبودی حاصل کند*

ولی خواست قلبیم و آرزوم اینه: جلوی پیشرفت بیماری را بگیرد و 100% بهبودی حاصل کندAngel
هزار مرتبه بیماری از سلامت به
تو گر کنی قدمی رنجه بر عیادت من...
 تشکر شده توسط : chipchip , minoshka , FBF , دل آرام , leili-asmaneh , glassheart , zohaa , عسل راد
خوب درمان متفاوته.
اگر در ابتدای بیماری هست بتونه جلوی پیشرفت بیماری رو بگیره و و ناتوانی روند پیشرونده نگیره. این خودش یک درمان خوب حساب میشه. اگر بعد از گذشت 5 سال از شروع بیماری ناتوانی ای به و جود نیومده باشه و حمله ای اتفاق نیافته بیماری کنترل شده محسوب میشه.
پس الان همه داروهایی که وجود دارن نقش کنترل کننده رو دارن. یک بحث دیگه در درمان اینه که بتونن ناتوانی ای رو که ایجاد شده باز گردونن. این کار تقریباً ممکن نیست.یعنی تا الان پاسخگوای نداشتن. فعلاً برای این کار امیدشون فقط به سلول های بنیادی هست یعنی همون steam cell tr
که البته بازم جوابگو نبوده . ولی چیزی رو که متوجه شدن اینه که سلول های بنیادی ارزش کار کردن و بحث کردن رو داره. یعنی اگر نوع سلول بنیادی که وظیفه ساخت میلین رو داره پیدا کنن و محل تزریقش رو هم پیدا کنن به این مهم دست پیدا میکنن.
البته نوع درمانی که فعلاً آمریکایی ها روش کار میکنن اینه که سیستم ایمنی رو کامل لز بین میبرن و دوباره با تزریق سلول ها ساخت سیستم ایمنی بنای جدیدی رو علم میکنن. که یحتمل سیستم ایمنی جدید حمله نخواهد کرد و درمان امید بخش بوده.یعنی رو نمونه های ازمایشی خیلی این روش خوب جواب داده. باید دید.
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : chipchip , minoshka , FBF , zohrevand , ابراهیم , دل آرام , Exhautless , ساسان , zohaa , برگ 7
من متوجه نشدم تعریف درمان یا انتظار ما از درمان ؟
درمان یک معنی داره و با نظر شخصی ما عوض نمیشه .
وقتی بیماری تمام آثارش در بدن از بین بره ، یعنی گزینه 4.
گزینه های 1و2 و حتی 3 کنترلن نه درمان.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : chipchip , minoshka , FBF , AVID2000 , shaytoon , دل آرام
دقیقا ب نظر من تعریف درمان از یک آدم به آدم دیگه فرق داره از نظر من درمان یعنی نابود شدن پلاکای بوجود اومده
اما شاید از نظر کسی که بیماریش سیر صعودی داشته،همین که متوقف شده و بدتر نشده هم یه جور درمانه
 تشکر شده توسط : chipchip , edarzi , earth , minoshka , sooorooosh , FBF , amin.noury , mahdie , zohaa
به نظر منم درمان یعنی اینکه یه ام آر آی ازت بگیرند و هیچ اثری از همچین بیماری نباشه. انگار نه انگار هیچ نقیصه ای بوده. حتا اگه پلاکها هم خوب شده باشه حتا جاش هم به قول دکتر لطفی نمونده باشه. آخه دکتر لطفی اون روز پرسش و پاسخ می گفت که پلاکهای ام اس رو تصور کنید که یه جاده رو که آسفالتش آسیب دیده بردارند ترمیم کنند درسته که ترمیم شده این پلاکها هم حتی اگه کمرنگ و ناپدید بشن توی ام آر آی ها جاشون دیده خواهد شد و نشان دهنده این هست که یه وقتی اینجا یه مشکلی بوده. من می خوام آم آر آیم عین وقتی باشه که هیچ اثری از هیچ نقیصه ای نباشه.
وقتی تنها شدی تنها تر از تمام غریبان روزگار
از قیل و قال حادثه باری دلت گرفت
بر خویش تکیه کن برعرش
 تشکر شده توسط : minoshka , edarzi , FBF , zohaa
بهبودی کامل بدون استفاده از دارو و رفتن به بیمارستان و خلاصه مثل مردم عادی باشم اصلا خاص نباشم صعب العلاج نباشم
دستم نمی رسد به بلندای چیدنت
باید بسنده کرد به رویای دیدنت
 تشکر شده توسط : earth , FBF , zohaa
(2013/06/06, 10:00 PM)earth نوشته است: به نظر منم درمان یعنی اینکه یه ام آر آی ازت بگیرند و هیچ اثری از همچین بیماری نباشه. انگار نه انگار هیچ نقیصه ای بوده. حتا اگه پلاکها هم خوب شده باشه حتا جاش هم به قول دکتر لطفی نمونده باشه. آخه دکتر لطفی اون روز پرسش و پاسخ می گفت که پلاکهای ام اس رو تصور کنید که یه جاده رو که آسفالتش آسیب دیده بردارند ترمیم کنند درسته که ترمیم شده این پلاکها هم حتی اگه کمرنگ و ناپدید بشن توی ام آر آی ها جاشون دیده خواهد شد و نشان دهنده این هست که یه وقتی اینجا یه مشکلی بوده. من می خوام آم آر آیم عین وقتی باشه که هیچ اثری از هیچ نقیصه ای نباشه.

درمانی که همه اثرات بیماری رو کاملا پاک کنه به نظر من غیر قابل دسترس هست.
به این علت که همیشه دقت ابزار پزشکی در حال افزایش هست شاید روزی درمانی پیدا بشه و کاری بکنه که توی ام آر آی هیچ اثری از بیماری مشخص نباشه ولی قطعا روزی دستگاه دیگه ای با دقت بالاتر و وضوح بیشتری میاد که نقاط آسیب دیده رو هرچند خیلی کوچیک باشن نشون بده.
طبیعت همیشه ردپای خودشو باقی میذاره.
به نظر من اگر عوارض ناشی از بیماری رو حس نکردی معنیش اینه که 100% درمان شدی.
سحر اضافه کن به فهم آسمانم
 تشکر شده توسط : ابراهیم , zohaa
من بیشتر به جنبه عاطفی قضیه توجه کردمsad2sad2
فک کنم درمان ام اس یعنی نابودی پلاکها وترمیم
میلین واصلاح عوارض به جا مونده از ام اس
پس همه باهم یک صدا"مرگ بر ام اس"fighting0030.giffighting0030.giffighting0030.gif
وقتشه جونم قدم بزاری توخونم
قهوموباعشق بریزی توی فنجونم******
 تشکر شده توسط : FBF , zohaa
به نظر من که حالم عالی است ،فقط اسما ام اس دارم نه جسما،منتظر درمان قطعی نباشم بهتره ولی اگه درمان قطعی کشف بشه همون اسم رو از من پاک کنه عالی میشه.ام اس 4نوع است هر بیماری برای خودش نظر مختلفی راجع به درمان قطعی داره.
اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : FBF , zohaa

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نظر طب سنتی درباره ام اس و درمان آن ostad2000 96 104,433 2019/01/24, 01:06 AM
آخرین ارسال: مینا1234
  بیماری خود را از نظر خودتون کاملا تعریف و معرفی کنید maryamm 78 51,709 2018/01/02, 04:22 PM
آخرین ارسال: hourieh
  مشاركت در طرح بهبود روش هاى درمان بيماران ام اس Biomedical Engineering 4 2,733 2017/06/04, 03:51 PM
آخرین ارسال: Biomedical Engineering
  چرایی علم فیزیک از بیماری و روش درمان آن arhpir 9 43,152 2016/11/01, 01:24 PM
آخرین ارسال: الهه درد
  ادعای درمان .nazanin 3 3,107 2016/08/14, 11:01 PM
آخرین ارسال: nahid
  چقدر به آینده درمان ام اس امیدوارید؟ همسر یک مشکوک به ام اس 77 52,935 2015/09/30, 03:33 PM
آخرین ارسال: omid882
  زمان بهبود حمله بدون درمان استروییدی مینا میلانی 15 10,826 2015/03/25, 12:01 PM
آخرین ارسال: arman alagha
  درمان بدون تزریق ZAKER 0 2,325 2014/08/23, 10:42 PM
آخرین ارسال: ZAKER
  انتخاب درمان ام اس - مسئله ای مهم همسر یک مشکوک به ام اس 4 4,160 2012/11/14, 02:53 PM
آخرین ارسال: mehdernet2
  در مورد طرح درمان خستگی چه می دانید ؟ nahid 18 11,928 2012/09/28, 02:40 AM
آخرین ارسال: edarzi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان