امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نحوه تهیه دارو برای بیماران خاص (ام اسی ها) با دفترچه بیمه ...
دوستان عزیز سلام
امیدوارم این موضوع به دردتون بخوره آخه منم مثل بعضی از شماها مراحلش رو نمیدونستم که چطور باید رسیژن تهیه کنم یا هر داروی خاص دیگه ای رو...
ابتدا مراحل رو خلاصه وار میگم بعد کامل توضیح میدم...
1_دریافت نامه ی تشخیص ام اس از پزشک همراه با مهر و امضا
2-دریافت معرفی نامه از انجمن ام اس ایران با تحویل نامه ی پزشک به انجمن ام اس
3_دریافت فرم بیمه برای دریافت کارت هوشمند و تعویض دفترچه بیمه به دفترچه ی خاص ( که باید این فرم را نزد پزشکتون ببرید تا زیر برگه را مهرو امضا کنه)
4_دریافت برگه ی حواله ی دارویی یکساله (این مرحله نیاز به رعایت ترتیب نداره یعنی میتونید اول یا آخر سر این برگه رو دریافت کنید اما حتما باید دریافت کنید)

به نام خدا
اول از همه اگه پزشکتون داروی خاصی رو برای شما تجویز کرد باید یه نامه ی مهر و امضا شده با عنوان تشخیص ام اس ازش دریافت کنید که این نامه ی پزشک برای دریافت معرفی نامه از انجمن ام اس ایران لازمه و این انجمن برای شما کارت عضویت هم صادر میکنه که برای یک سری مراکز ارائه دهنده ی خدمات تخفیف داره وحدودا 20 روز طول میکشه تا آماده بشه و این مدارک رو برای ارائه معرفی نامه و صدور کارت عضویت از شما میخواد: نامه ی پزشک +1قطعه عکس+کپی صفحه اول و دوم شناسنامه)
آدرس انجمن ام اس ایران: خ انقلاب خ وصال شیرازی نرسیده به چهار راه طالقانی کوچه محمد شمس پلاک 35 تلفن : 66951187
بعدش که با نامه ی پزشک نامه ی انجمن ام اس رو دریافت کردید این نامه رو میبرید بیمه سلامت یا تامین اجتماعی (بستگی به نوع بیمتون داره) برای دریافت کارت هوشمند که باهاش بتونید دارو تهیه کنید
(آدرس بیمه سلامت و تامین اجتماعی: خ فاطمی روبروی سازمان آب _ تلفنش رو ندارم شرمنده)
سخت ترین مرحله اینجاست که بیمه چند تا فرم بهتون میده و این مدارک رو از شما میخواد : اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه پشت و رو+اصل و کپی برگه ی معرفی نامه انجمن ام اس ایران+اصل و کپی جواب ام آر آی + کپی از صفحه اول دفترچه بیمه + یک قطعه عکس+ از همه مهمتر باید همون فرم رو ببرید دوباره پیش پزشکتون تا زیر فرم رو مهر وامضا کنه)
البته دو ماه طول میکشه تا کارتتون آماده شه... اما تو این دو ماه باید بعد از اینکه فرم رو همراه با مهر و امضای پزشک تکمیل کردید فعلا با برگه ی تایید شده ی بیمه تا قبل از صادر شدن کارت هوشمندتون همراه با برگه ی حواله ی دارویی یکساله (که باید این برگه همیشه همراتون باشه و توی این برگه آدرس و تلفن 6 تا دارو خانه همراه با آدرس و تلفنشون هست) میتونید دارو بگیرید.
در ضمن مرکز بیمه دفتر چه ی شما رو باطل میکنه و همون لحظه یه دفترچه دیگه بهتون میده که اون دفترچه خاص هست (یعنی برای بیماران خاص)
آدرس دریافت برگه ی حواله دارویی یکساله:برای دریافت این حواله هیچ چی نمیخواد فقط یه فرم پر میکنی (خ حافظ تقاطع جمهوری پلاک 252 ط دوم تلفن 66720438)
پس برای دریافت دارو باید حواله دارویی یکساله به همراه کارت هوشمند یا علی الحساب برگه تاییدیه بیمه همراتون باشه...
هزینه ی دارو با بیمه 10 درصد حساب میشه مثلا آمپولای من که 12 تا رسیژن بود 780 هزار تومن شد که با بیمه 78 هزار تومن پرداخت کردم
امید وارم سرتون رو درد نیاورده باشم
فدای همتون عاشقتونم ...baybay
اگه شد ، شد ، اگرم نشد میرم آلمان ...Dash2
 تشکر شده توسط : mahdiye1989 , FBF , mahdie , اميدوار , عروس , Ferfer , mstoday , Azad , f.aryan , N@RGES , عمومهربان , Nds
كاش يه فكري هم به حال اعلام مراحل تمديد سهميه دارو ميشدWink
به هر ﭼﯿﺰﯼ ﮐﻪ ﺁﺳﯿﺒﯽ ﮐﻨﯽ ﺁﻥ ﭼﯿﺰ ﺟﺎﻥ ﮔﯿﺮﺩ ، ﭼﻨﺎﻥ ﮔﺮﺩﺩ ﮐﻪ ﺍﺯ ﻋﺸﻘﺶ ﺑﺨﯿﺰﺩ ﺻﺪ ﭘﺮﯾﺸﺎﻧﯽ،
ﻣﺮﻭﺡ ﮐﻦ ﺩﻝ ﻭ ﺟﺎﻥ ﺭﺍ ﺩﻝ ﺗﻨﮓ ﭘﺮﯾﺸﺎﻥ ﺭﺍ ، ﮔﻠﺴﺘﺎﻥ ساز زندان را بر اين ارواح زنداني،
 تشکر شده توسط : mohammadreza1369 , mahdiye1989
سلام. یک سوال. من از امپول بتافرون استفاده میکنم هزینه ی دارو هام ۲ میلیون میشه که با بیمه تکمیلی هزینه ای نمیدم. حالا اگه بیمه بیماری های خاص بگیرم هزینش چقد میشه؟ بیمه بیماری های خاص چقد از این هزینه ی این دارو رو پرداخت میکنه؟؟
سلام دوست عزیز من موقعی که بتافرون میگیرم با دفترچه خدمات درمانی میشه حدودای ۷۲۰ من با بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ حدودای ۳۹۰پرداخت میکنم,شما که رایگان میگیری چرا میخوای بیمترا عوض کنی؟
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
منظورتون از بیمه بیماری های خاص کدوم بیمه هست ؟
خوب بیمه های مختلف با هم فرق میکنن از نظر تقبل هزینه داروهای خاص.
همون بیمه تکمیلی شما هم احتمالا شرایط ویژه ای برای بیماران خاص داره .
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : niloofary
نمیدونستم کجا باید این مورد رو بزنم؟

من داروم رو 9اردیبهشت ماه گرفتم و هر دفعه 12عدد یعنی بک بسته میگیرم
این دفعه بیمه میگه هم 9اردیبهشت گرفتی هم 26اردیبهشت

هیچ جوره هم قبول نمیکنه نگرفتم....
اگر الان بهم ندن یعنی من خرداد ماه یعنی یک ماه دارو ندارم.....

لطفا مرا راهنمایی کنید کجا برم؟
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
سلام
برید بیمه و ماجرا رو بگید. اونا میتونن مشکل رو حل کنند
تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نیاز !؟
میکشم ناز یکی تا به همه ناز کنمsmiling
(2016/05/28, 10:45 AM)الی کوچولو نوشته است: سلام
برید بیمه و ماجرا رو بگید. اونا میتونن مشکل رو حل کنند

رفتم بیمه میگه گرفتی
حتی رفتم با مدارک پیش خوده همون داروخانه ولی میگه 26 ام گرفتیDash2

درحالیکه اولا نمیشه تو یک ماه دوبار دارو بگیرم دوما مدارکم همه تاریخ 9 اردیبهشته
درست شد خداروشکر

دوستان حداقل الامکان نزارید تاریخی رو براتون با دست بزنن چون همین دست نویسی تاریخ برام مشکل شد.....
(2014/06/09, 02:26 AM)mohammadreza1369 نوشته است: دوستان عزیز سلام
امیدوارم این موضوع به دردتون بخوره آخه منم مثل بعضی از شماها مراحلش رو نمیدونستم که چطور باید رسیژن تهیه کنم یا هر داروی خاص دیگه ای رو...
ابتدا مراحل رو خلاصه وار میگم بعد کامل توضیح میدم...
1_دریافت نامه ی تشخیص ام اس از پزشک همراه با مهر و امضا
2-دریافت معرفی نامه از انجمن ام اس ایران با تحویل نامه ی پزشک به انجمن ام اس
3_دریافت فرم بیمه برای دریافت کارت هوشمند و تعویض دفترچه بیمه به دفترچه ی خاص ( که باید این فرم را نزد پزشکتون ببرید تا زیر برگه را مهرو امضا کنه)
4_دریافت برگه ی حواله ی دارویی یکساله (این مرحله نیاز به رعایت ترتیب نداره یعنی میتونید اول یا آخر سر این برگه رو دریافت کنید اما حتما باید دریافت کنید)

به نام خدا
اول از همه اگه پزشکتون داروی خاصی رو برای شما تجویز کرد باید یه نامه ی مهر و امضا شده با عنوان تشخیص ام اس ازش دریافت کنید که این نامه ی پزشک برای دریافت معرفی نامه از انجمن ام اس ایران لازمه و این انجمن برای شما کارت عضویت هم صادر میکنه که برای یک سری مراکز ارائه دهنده ی خدمات تخفیف داره وحدودا 20 روز طول میکشه تا آماده بشه و این مدارک رو برای ارائه معرفی نامه و صدور کارت عضویت از شما میخواد: نامه ی پزشک +1قطعه عکس+کپی صفحه اول و دوم شناسنامه)
آدرس انجمن ام اس ایران: خ انقلاب خ وصال شیرازی نرسیده به چهار راه طالقانی کوچه محمد شمس پلاک 35 تلفن : 66951187
بعدش که با نامه ی پزشک نامه ی انجمن ام اس رو دریافت کردید این نامه رو میبرید بیمه سلامت یا تامین اجتماعی (بستگی به نوع بیمتون داره) برای دریافت کارت هوشمند که باهاش بتونید دارو تهیه کنید
(آدرس بیمه سلامت و تامین اجتماعی: خ فاطمی روبروی سازمان آب _ تلفنش رو ندارم شرمنده)
سخت ترین مرحله اینجاست که بیمه چند تا فرم بهتون میده و این مدارک رو از شما میخواد : اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه پشت و رو+اصل و کپی برگه ی معرفی نامه انجمن ام اس ایران+اصل و کپی جواب ام آر آی + کپی از صفحه اول دفترچه بیمه + یک قطعه عکس+ از همه مهمتر باید همون فرم رو ببرید دوباره پیش پزشکتون تا زیر فرم رو مهر وامضا کنه)
البته دو ماه طول میکشه تا کارتتون آماده شه... اما تو این دو ماه باید بعد از اینکه فرم رو همراه با مهر و امضای پزشک تکمیل کردید فعلا با برگه ی تایید شده ی بیمه تا قبل از صادر شدن کارت هوشمندتون همراه با برگه ی حواله ی دارویی یکساله (که باید این برگه همیشه همراتون باشه و توی این برگه آدرس و تلفن 6 تا دارو خانه همراه با آدرس و تلفنشون هست) میتونید دارو بگیرید.
در ضمن مرکز بیمه دفتر چه ی شما رو باطل میکنه و همون لحظه یه دفترچه دیگه بهتون میده که اون دفترچه خاص هست (یعنی برای بیماران خاص)
آدرس دریافت برگه ی حواله دارویی یکساله:برای دریافت این حواله هیچ چی نمیخواد فقط یه فرم پر میکنی (خ حافظ تقاطع جمهوری پلاک 252 ط دوم تلفن 66720438)
پس برای دریافت دارو باید حواله دارویی یکساله به همراه کارت هوشمند یا علی الحساب برگه تاییدیه بیمه همراتون باشه...
هزینه ی دارو با بیمه 10 درصد حساب میشه مثلا آمپولای من که 12 تا رسیژن بود 780 هزار تومن شد که با بیمه 78 هزار تومن پرداخت کردم
امید وارم سرتون رو درد نیاورده باشم
فدای همتون عاشقتونم ...baybay
سلام این ادرس هنوزم حواله رایگان یکساله میده یا نه کسی خبر داره

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دریافت هزینه داروی ام اس از بیمه تکمیلی 630701 116 64,927 2020/02/19, 11:55 AM
آخرین ارسال: hourieh
  جراحی selective dorsal rhizotomy برای بهبود در راه رفتن i_sh 1 1,512 2019/11/02, 09:08 AM
آخرین ارسال: Silverlight
  تزریق بوتاکس برای سفتی عضلات 1467127681 8 3,241 2019/10/31, 11:00 AM
آخرین ارسال: alireza1111
  ام اس بدون استفاده از دارو mehdernet2 27 16,804 2019/09/24, 09:55 AM
آخرین ارسال: helli
Smile یه خبر جالب برای علاقمندان به جراحی ccsvi goli61 10 7,425 2019/09/20, 05:50 PM
آخرین ارسال: Shokolat2
  تولید یک دارو توسط چند شرکت داروسازی چه لزومی داره ؟! nahid 14 4,547 2018/07/16, 08:29 PM
آخرین ارسال: nahid
  پایان نامه ای برای ام اس سنتر matinfard 45 31,694 2018/05/13, 03:27 PM
آخرین ارسال: houri
Rainbow توصیه های غذایی برای بهبود ام اس dr.dentist 118 111,601 2017/09/22, 02:58 PM
آخرین ارسال: samiramiss
  نحوه برخورد خانواده همسر پس از ازدواج عمومهربان 76 42,840 2017/07/26, 09:57 PM
آخرین ارسال: famoon
  فایل مدارک بیمه i_sh 2 2,153 2017/07/14, 02:07 PM
آخرین ارسال: i_sh

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان