•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38(current)
امتیاز موضوع:
  • 12 رأی - میانگین امیتازات : 4.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بهبود ام اس
با سلام خدمت دوستان
من هنوز هیچ علامتی از بیماری ندارم
 تشکر شده توسط : رزمینا , دلان , برگ 7
Rainbow 
(2010/02/23, 09:35 AM)hamed نوشته است: امیدوارم از این دست خبرای سلامتی و بهبودی و زیاد بشنویم.
در مورد رژیم غذایی که من از دکترم سوال کردم هیچ تاکید خاصی نداشت.
گفت که همه چیز بخورم فقط مقدار چربی در رژیم غذایی را به حداقل برسونم.

سلام من عضو جديدم ،ميتونم بگم 100% تغذيه تو بهبود اين بيماري اثر گذاره ،من مدتي قبل از يه سري دارو استفاده كردم كه با مصرفشون بايد رژيم غذاييم رو هم رعايت ميكردم ،البته داروها تا 90 درصد مفيد بود فقط چون دوزش پايين بود بيماريم باز برگشت،من الان به لبنيات لب نميزنم ،دقيقا منم از دكتر اينجا پرسيدم استفاده كنم يا نه گفتن بله بخور صيچ ربطي نداره !!!!!اگه ربط نداره چطور وقتي ماست ميخورم تا دو روز مثل جنازه بي حال ميشم!!!!!
يا چرا وقتي سبزيجاتي مثل اسفناج يا كرفس ميخورم حتي اين تاري ديدمم بهتر ميشه يا اكثر ميوه ها مخصوصا سيب ،دوستان خودتون بهترين كسي هستين كه ميتونين بفهمين چي بهتون ميسازه يا نميسازه ، زياد در اين باره از دكترا سئوال نكنين چون در اين خصوص خودتون ميتونين بهتر از هر دكتري به خودتون كمك كنين ، من الان گوشت قرمز رو هم تقريبا كامل از غذام برداشتم.
موفق باشين همتون و سلامتي همتون رو از خدا ميخوام.baybay
پرودگارا بخاطر همهء الطافی که تا به امروز در حقم داشتی ازت سپاسگذارم.الحمدلله.
 تشکر شده توسط : برگ 7 , فاطمه_2 , رزمینا , fariba 68 , rahaaa , ساسان , caspian , جلال علایی موسوی
من همه چی میخورم از گوشت قرمز وسفید گرفته تا لبنیات وسبزیجات ومیوه برنج وماگارانی و.........................confused خدارو شکر هیچ مشکلی هم ندارمinnocent0001.gif امیدوارم شماهم خوب باشینicon_question
به اندوه خود لبخند بزن...
 تشکر شده توسط : mehdisalimi , ayda.m , rahaaa , ساسان
* روحیه بالا درمان «ام‌اس» را راحت‌تر می‌کند
علیرضا وکیلیان عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان و متخصص مغز و اعصاب نیز گفت‌: راه قطعی برای درمان بیماری ام‌اس وجود ندارد، هر چه روحیه بهتر و با‌نشاط‌‌تر باشد کمتر دچار حملات می‌شوید و درمان این بیماری راحت‌تر صورت می‌گیرد.
وی ادامه داد: بیماری ام‌اس در نواحی اروپایی بیشترین آمار و در نواحی استوایی پایین‌ترین آمار را درگیر کرده است‌.
وکیلیان افزود‌: سرگیجه‌، اختلال دید، عدم تعادل، اختلال در راه رفتن و احساسات خاص از جمله عوامل این بیماری است، این بیماری سیستم ایمنی و اعصاب مرکزی را درگیر می‌کند و با ایجاد اختلال در سیستم ایمنی بدن، دستورات به اندام‌های بدن نمی‌رسد.
وی تصریح کرد‌: تست و آزمایش خاصی برای تشخیص این بیماری وجود ندارد و با انجام آزمایشات متعدد از جمله ام‌آر‌آی، بررسی مایع نخاع و انجام آزمایشات چشم و گوش و با چینش این تست‌ها در کنار هم می‌توان به نتیجه رسید.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان بیان کرد‌: این بیماری نیازمند توجه است و از آنجایی که ژنتیک، اثرات زیست محیطی و آب و هوایی در بروز این بیماری موثر است، شیوع آن در کشورهای آفریقایی و آسیایی کمتر از دیگر نواحی جهان است.
وی ادامه داد‌: در ایران نیز برای به دست آوردن علت افزایش این بیماری نیاز به تحقیقات گسترده وجود دارد و عزم جامعه را می‌طلبد.
وکیلیان خاطرنشان کرد‌: در ایران از هر یک هزار نفر بین 20 تا 60 نفر به ام‌اس مبتلا هستند که این رقم به 100 در هزار نیز خواهد رسید.
وی گفت: درمان قطعی برای درمان این بیماری وجود ندارد و علائم بیماری حداقل باید 24 ساعت در بیمار ماندگاری و پایدار باشد تا بتوان تشخیص درست و قطعی بدهیم.
استرس مهم‌ترین مشکلی که بیماری ام‌اس را فعال می‌کند
رئیس بیماری‌های خاص دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان نیز گفت‌: شاد زندگی کنید، با غم و اندوه مقابله جدی داشته باشید و برای مقابله با این بیماری بدانید که می‌توانید.
علی‌اصغر رنجبر افزود‌: ام‌اس بیماری غیرواگیر‌دار است و سیستم ایمنی بدن را درگیر و تخریب می‌کند‌.
وی در پایان متذکر شد: در حوزه بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج بیماری‌های دیالیز، تالاسمی، هموفیلی و ام‌اس وجود دارد و در رفسنجان 210 نفر و در کل استا‌ن کرمان یک هزار و 130 نفر به این بیماری مبتلا هستند.
 تشکر شده توسط : 0MID , یاسی , foo-mo
(2010/02/23, 10:13 AM)Sina نوشته است: دکتر منم گفت هر چی میخوای در حد نرمال بخور
خدادادی تا حالا یه دونه دیپلم افتخار در مورد درمان بيماري آندومتريوز داشته
ولی خیلی ها باهاش مخالفا ... به خصوص دکترا و دولت و همه کسایی که دارن عادی زندگی میکنن
چون خدادادی میگه اگه میخوای سلامت بمونی هر چیزی که تلویزیون تبلیغ میخوره ... تو نخور
..... این یعنی بدبختی واسه کلی آدم و سرمایه گذاری و کلا پول....
مثلا از چهار پنج سال قبل خدادادی تاکید داشته رو گوشت بوقلمون .... خودتون دیدین که همین امسال دانشمندا به این نتیجه رسیدن که بوقلوم واسه ام اس و چند تا بیماری دیگه خوبه
دکترها هم باید باهاش مخالف باشن چون هیچ مدرک پزشکی نداره .... یعنی واسه دکترها خیلی عاره که یه فوق تخصص موتور جت بیاد رژیم غذایی بده

اینو قبول دارم که دکترهای ما اصلا طب سنتی رو قبول ندارن....چرا که اصلا هم اثبات نشده تو طب سنتی مشکل کسی حداقل تو این بیماری کامل برطرف بشه...وگرنه خود دولت می آد حمایت می کنه وگرنه مگه کم داره هزینه می کنه بابت پولی که واسه دارو و بیمه داره هزینه می کنه.....ضمنا کی خوشش می آد این همه درگیر این بیماری باشن و بتونه درمان کنه و اما نزارن
 تشکر شده توسط : niloofary

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38(current)

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  جراحی selective dorsal rhizotomy برای بهبود در راه رفتن i_sh 1 1,512 2019/11/02, 09:08 AM
آخرین ارسال: Silverlight
Rainbow توصیه های غذایی برای بهبود ام اس dr.dentist 118 111,601 2017/09/22, 02:58 PM
آخرین ارسال: samiramiss
  مشاركت در طرح بهبود روش هاى درمان بيماران ام اس Biomedical Engineering 4 2,731 2017/06/04, 03:51 PM
آخرین ارسال: Biomedical Engineering
  آیا آسیکلوویر می تواند برای بهبود موقت بکار رود؟ farda20032020 3 3,068 2016/11/01, 01:16 PM
آخرین ارسال: الهه درد
  زمان بهبود حمله بدون درمان استروییدی مینا میلانی 15 10,823 2015/03/25, 12:01 PM
آخرین ارسال: arman alagha
  تاثير جنسيت جنين در بهبود وضعيت مادر مبتلا به ام اس mehdernet2 5 4,698 2014/04/11, 07:00 AM
آخرین ارسال: neghar

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست