امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مصرف چای مرزه بعنوان مسکن درد بعد از تزریق سینووکس
Rainbow 
دوستان خوبم سلام
من الان دو ماه و نیمه که سینووکس مصرف می کنم. هربار علائمی مثل آنفولانزا و بدن درد و ... داشتم. 2 تا مسکن رو حتما" باید می خوردم. الان 2 هفته اس که گیاه مرزه من رو از دست مسکن ها راحت کرده. من بعد از تزریق فورا" یه فنجون چای مرزه و بعد از 2،3 ساعت یه فنجون دیگه می خورم و خوشبختانه درد ندارم.
مصرف چای مرزه رو به همتون پیشنهاد می کنم.
طرز تهیهTongue: یک قاشق غذا خوری مرزه را داخل قوری حاوی( مثلا" یک لیوان) آب جوش ریخته و روی حرارت ملایم بگذارید. بجوش که آ مد روی کتری یا سماور گذاشته تا دم بکشد.
راستی آیا کسی می دونه که این گیاه تداخلی با داروی سینووکس داره یانه ؟
 تشکر شده توسط : kamal , omid_nejad , arezooo82 , رامنا , OMG! , سمیرا67 , nasi_20 , سمیرا , paeeze , zohaa , مینا میلانی
دوستان،منم یه تجربه ای دارم که خواستم بهتون بگم..من بعد از تزریق دو بار تصادفی بستنی خوردم! آمپول اصلا اذیتم نکرد! واقعا تاثیر داشت.
به یاد آرزوهایم سکوتی میکنم بالاتر از فریاد..
 تشکر شده توسط : رامنا , OMG! , سمیرا67 , سمیرا , ارزو
سلام، شرمین عزیز اول که گفتی مرزه خوبه خوشم اومد که منم مصرفش کنم ولی راس میگی ها! شاید با دارو تداخل داره که عوارضشو از بین میبره آخه میدونی همین داروهایی که ما مصرف میکنیمو کلا داروهای شیمیایی از همین داروهای گیاهی درست میشه!
 تشکر شده توسط : OMG! , سمیرا67 , سمیرا
من به دکترم گفتم بعد از تزریق سردرد میگیرم گفت روز تزریق آب زیاد بخور.

قبلا تو خبرهای پزشکی خونده بودم یکی از دلایل سردرد کمبود آب بدنه، منم که خیلی کم آب میخورم خوب مستعد میگرن و سردرد هستم دیگه.

فکر کنم یه قاشق مرزه چیز زیادی نیست که به زیانش فکر کنیم. عصاره که نیست ، مثل سبزیهای دیگه که میخوریم،مثل دمنوشها و جوشانده های دیگه ، اینم یه سبزیه دیگه !
حالا مرزه تازه یا خشک ؟
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : OMG! , سمیرا67 , سمیرا , zohaa , ارزو
مرسی شرمین جانicon_question اینجا هم کلی از مرزه تعریف کرده :
http://www.beytoote.com/health/cure-herb...rties.html
همنطور که مسکن اثر دارو رو از بین نمی بره احتمال میدم اینم تداخل دارویی نداشته باشه ولی بهرحال تشخیص این مورد در تخصص ما نیست باید از یه داروساز یا پزشک بخوایم روی جنبه ی تداخل دارویی ش تحقیق کنهconfused2

پ ن: راستش من بستنی رو به مرزه ترجیح میدم ولی فکر کنم سود چای مرزه بیشتر از بستنی باشه:دی

"حبابها همیشه قربانی هوای درون خودشان هستند!"
 تشکر شده توسط : سمیرا67 , سمیرا
منم سینوویکس میزنم ولی درد ندارم علائم آنفولانزا هم ندارمagreement2agreement2agreement2
به اندوه خود لبخند بزن...
 تشکر شده توسط : سمیرا , paeeze
(2014/02/16, 09:54 PM)nahid نوشته است: من به دکترم گفتم بعد از تزریق سردرد میگیرم گفت روز تزریق آب زیاد بخور.

قبلا تو خبرهای پزشکی خونده بودم یکی از دلایل سردرد کمبود آب بدنه، منم که خیلی کم آب میخورم خوب مستعد میگرن و سردرد هستم دیگه.

فکر کنم یه قاشق مرزه چیز زیادی نیست که به زیانش فکر کنیم. عصاره که نیست ، مثل سبزیهای دیگه که میخوریم،مثل دمنوشها و جوشانده های دیگه ، اینم یه سبزیه دیگه !
حالا مرزه تازه یا خشک ؟

ناهید عزیز من مرزه خشک دم کردم. ولی قطعا" تازه اش خیلی موثر تره!

(2014/02/16, 05:33 PM)طلایی نوشته است: سلام، شرمین عزیز اول که گفتی مرزه خوبه خوشم اومد که منم مصرفش کنم ولی راس میگی ها! شاید با دارو تداخل داره که عوارضشو از بین میبره آخه میدونی همین داروهایی که ما مصرف میکنیمو کلا داروهای شیمیایی از همین داروهای گیاهی درست میشه!

البته اینو بگم که چای مرزه برای سر درد آدم های معمولی هم خیلی اثر داره و اصلا" من بخاطر این که دخترخالم برای سردردهاش بجای مسکن از چای مرزه استفاده می کنه،ترغیب شدم که امتحان کنم.confused2
 تشکر شده توسط : nahid , مریم۷۲
چقدر خوب،یعنی واسه من هم میتونه فایده داشته باشه(من رسیژن میزنم)
بعد تزریق امتحان می کنم امیدوارم عمل کنه،لا اقل بهتر از استامینوفنهicon_biggrin
...
 تشکر شده توسط : سمیرا
مرزه چه شکلیه؟confused

منم این هفته تست میکنم میام اینجا اطلاع میدم اگه رو من اثر کنه یعنی رو همه اثر میکنه چون من خیلی با عوارض بعد تزریق مشکل دارمevilgrin0039.gif

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

تشکر شده توسط : zohaa
معرفی برخی مسکن های گیاهی که میشه برا کاهش درد بعداز تزریق استفاده کرد البته اول با پزشکتون مشورت کنید بعد استفاده کنین:
1-ترخون (Tarragon): ترخون درد‌های شما را تسکین می‌دهد. اسانس ترخون باعث افزایش گردش خون شده و اعصاب و عضلات به ویژه مفاصل را آرام می‌کند. این گیاه با خاصیت گرم‌کنندگی خود ناحیه دردناک را (مانند ورم مفاصل و درد روماتیسمی) التیام می‌بخشد. ترخون مانع از لخته‌شدن خون نیز می‌شود.
2.گیاه سوسن اصغر (Calamus herb): گیاه سوسن اصغر برای درمان بیماری‌های زیادی مانند ورم مفاصل، سرطان، تشنج، سوء هاضمه، صرع، ورم‌های التهابی، زخم، درد قولنج، دندان درد و بیماری‌های لثه استفاده می‌شود. از گیاه معطر سوسن اصغر در ساخت روغن‌های معطر نیز استفاده می‌شود. این روغن در صنعت عطرسازی و هم‌چنین در ساخت انواع مسکن از ارزش بالایی برخوردار است. (عطر درمانی)
3.دانه کنجد (Sesame seeds): از زمان گذشته تا کنون دانه‌های کنجد و روغن کنجد جزئی از طب سنتی بوده‌اند. از کنجد برای کاهش ورم بدن و دیگر دردهای مرتبط با روماتیسم مفصلی استفاده می‌شود.
4.برگ چریش (Neem leaves): درخت چریش به‌عنوان درختی مقدس، شفا دهنده، داروخانه‌ای در طبیعت و نوش‌دارو برای تمام بیماری‌ها شناخته شده است. این برگ‌های قدرتمند برای درمان دردهای عصبی و عضلانی مورد استفاده قرار می‌گیرند. روغن چریش برای درمان دردهای عضلانی استفاده می‌شود؛ درد را تسکین می‌دهد و بریدگی‌ها، سوختگی‌ها، گوش درد، رگ به رگ شدن، بدن درد، سردرد و تب را نیز بهبود می‌بخشد. روغن چریش برای زیبایی و پاکسازی پوست هم کاربرد دارد.
5.برگ بو (Bay leaves): برگ بو و روغن برگ بو به طور گسترده‌ای در طب گیاهی به عنوان مسکن مورد استفاده قرار می‌گیرد. این گیاه به درمان درد ناشی از ورم مفاصل کمک می‌کند. کافی است روغن برگ بو را روی ناحیه دردناک بزنید و شاهد باشید که به سرعت دردتان از بین می‌رود. ۳ تا ۴ برگ بو را در یک لیتر آب جوش بریزید و اجازه دهید به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در آب بجوشند. سپس این محلول دارویی را به آب وان حمام‌ اضافه کنید تا عضلات و بدن‌تان را احیا کند و انرژی بگیرید.
به اندوه خود لبخند بزن...
 تشکر شده توسط : sharmin

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  عوارضی که با تزریق دگزامتازون پیش آمده صدف 39 49,439 2023/05/22, 09:14 AM
آخرین ارسال: abbas_ghanavati
  سینوفارم و سینووکس Shirin6795 3 1,059 2021/06/17, 11:21 AM
آخرین ارسال: Ali7mahboobi7
Exclamation خوشخیم یا بدخیم بودن -- مصرف دارو baback 42 65,623 2019/11/25, 03:34 PM
آخرین ارسال: glassheart
  تاخیر در زمان تزریق nahid 56 29,156 2019/04/08, 04:47 PM
آخرین ارسال: الی کوچولو
  اثربخشی و عوارض تزریق سینومر vahid.sh 44 34,424 2019/01/01, 01:05 PM
آخرین ارسال: mahbub
Lightbulb عوارض تزریق - تب و لرز، درد Narges 75 58,505 2017/10/03, 06:05 PM
آخرین ارسال: yas8866
  تزریق nahid 135 94,899 2017/08/10, 11:53 PM
آخرین ارسال: yas8866
  زمان خوردن قرص مسکن در روز تزریق nahid 97 75,528 2017/07/20, 09:07 AM
آخرین ارسال: آنا
  تفاوت اکتووکس ، آوونکس و سینووکس asal2_20 5 10,001 2015/09/30, 01:42 PM