امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاخیر در زمان تزریق
سلام دوستان عزیز
یه سوال دارم : اگه تزریق به موقع انجام نشه چی میشه ؟
کسانی که هفتگی میزنن اگه دو روز تاخیر داشته باشه تو نتیجش تاثیر میذاره یعنی دارو بی خاصیت میشه یا نه ؟ :-[ :-X
اگه چیزی در این مورد می دونین لطفا بگین چون فعلا تزریق بلد نیستم به خاطر یه آمپول باید بیرون برم . :'( :'( :'( :-[
البته از یه دکتر شنیدم که یه روز اشکال نداره .ولی دو روز وبیشتر چی ؟؟!!! :-[ :-\
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
ناهید جون
ببخشین که من اولین جواب رو میدم چون میدونم همه با نظراته من مشکل دارن ... چون همه دوست دارن منظم باشن ولی من خیلی بی خیالم و کلا در نظر منظم ها خیلی ناجور ... و خیلیا میگن جواب های تو بچه هارو گمراه میکنه ...

در مورد تزریق حتی بعضی از دکترا میگن باید ساعت تزریق رو هم مشخص کنی و هر هفته همون ساعت بزنی ...
ولی من بازم میگم ... توی ۶ سال اگه همش و جمع کنیم تقریبا میشه ۱۰ تا تزریق که الان هم میدونم از همتون بهترم ...
نه اینکه از تزریق بترسم یا بدم بیاد، همیشه یا یادم میره یا وقت نمیکنم

ولی به پیشنهاد دکتر میگم حتما ساعتشم مشخص کن
Wink
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

تشکر شده توسط : فرناز
منم بگم پس چون دقيق برعكس سينا هستم
تو اين 6-7 ماهه كه من تزريق ميكنم فقط يك شب اونم چون فرداش ميخواستم برم دكتر نسخه بنويسه (يعني تو وقت گرفتن اشتباه كرده بودم ) . تزريقم يك روز جابه جا شد . اون روزم مشكلي پيش نيومد .
ساعتشم مشخص نكردم . بهم گفتن 2 ساعت قبل از خواب تزريق كنم ولي بعضي اوقات 1 ساعت ميشه بعضي اوقاتم 4 ساعت !
منظمم نيستم اونجوري كه سينا گفت ولي به اين يه موضوع حداقل خيلي اهميت ميدم
چون واقعا اينده اين بيماري رو نميدونيم امكان داره 20 سال ديگه اثراي تزريق نكردن الان معلوم بشه (ترسو هم فكر نكنم باشم ! )

سينا مشكلت يادت رفتنه ؟ من هر موقع بخواي زنگ ميزنم يادت ميندازم . بهونه نيار� Wink
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
tahala 2,3 bar tazrigham� namonazam shodan , vali khodaro shokr moshkeli pish nauomad ( az yek roz ta 3 roz takhir dar tazrigham bod)
دوست دارم وقتی که چشمات می بندی....با من به دردای این دنیا می خندی....
ناهيد جون بايد سعي كني تزريقاتو به موقع انجام بدي چون اگه تو راهنماشم نگاه
كني مي بيني گفته بايد هر هفته در روز مشخص وساعت مشخص انجام بشه
ولي فكر نمي كنم يكي دو روز اشكالي داشته باشه ولي اگه به تزريق دفعه بعدت نزديك شد
ديگه نميخواد اون قبلي رو بزني
حالا نگيد من كه لالايي بلدم چرا خودم خوابم نمي برها
من ديگه مثل يه دختر خوب آمپولام مي زنم
بي خيال حرفايي كه تو دلم جا مونده
nahid jun fekr konam betuni khodet tazrigh koni,yadame man ba'ade 1mah khodam majbur shodam tazrigh konam,chon khaharam ke tazrigh mikard ezdevaj kard.darukhune az tarafe sherkate avunex ye CDe amuzeshie tazrigho behem dad.tazrigh az jeloye azole ran dar vazeiate neshaste ru sandali tori ke un pat dar halate shol bashe anjam mishe.albate bayad havaset bashe hatman ghable tazrigh aspire koni va har hafte az paye digeat tazrigh koni,ta mahale tazrigh fibroze nashe,hamun balaii ke sare man umad.
dar morede zamanesh ham bayad tu saate moshakhasi az ruz bashe.injuri fek konam badanemun behtar betune ba avunex kenar biad.akhe yeki az elali ke ba gozashte zaman in daruha momkene ke khub asar nakonan ine ka systeme imenie badanemun ba gozashte zaman antibadi aleihe in daruha ke noee interferone bigane be systeme imeniand misaze.
---------------------
به فارسی :
ناهید جون فکر کنم بتونی‌ خودت تزریق کنی‌،یادمه من بعد ۱ماه خودم مجبور شدم تزریق کنم،چون خواهرم که تزریق میکرد ازدواج کرد.داروخونه از طرف شرکت اوونکس یه سی دی آموزشی تزریقو بهم داد.تزریق از جلوی عضله ران در وضعیت نشسته رو صندلی‌ طوری که اون پات در حالت شل باشه انجام می‌شه.البته باید حواست باشه حتما قابل تزریق اسپیر کنی‌ و هر هفته از پای دیگت تزریق کنی‌،تا محل تزریق فیبروزه نشه،همون بالایی‌ که سر من اومد.
در مورد زمانش هم باید توی ساعت مشخصی‌ از روز باشه.اینجوری فکر کنم بدنمون بهتر بتونه با آوونکس کنار بیاد.آخه یکی‌ از عللی که با گذشته زمان این داروها ممکن که خوب اثر نکنن اینه کار سیستم ایمنی‌ بدنمون با گذشته زمان آنتی بادی علیه این دروها که نوعی اینترفرن بیگانه به سیستم ایمنی اند میسازه.
منم بگم..
البته من ربیف میزنم ولی
گفته میشه منظم زدن داروها
برای خودت خوبه شاید تاثیرات
بهتری داره...
این به موقع زدن خوبه...
حالا یه بار 2بار اینورو اونور بشه مشکلی
نداره...
منم پیش آمده که نزدم ولی خیلی کم...
T a n T a n
هر که در این بزم مقرب تر است جام بلا بیشترش می دهد
سلام چي بگم
من از تجربه خودم ميگم

من يك سال بتافرون تزريق ميكردم هر موقع ميرفتم سفر يا بيرون هر موقع وقت ميكردم يعني هر موقع كسي نبود تزريق ميكردم
صبح عصر اخر شب هر موقع
با اجازتون دو ماه هم اصلا تزريق نكردم و هيچ اتفاقي نيفتاد

بعدش هم اوونكس تزريق ميكنم چون خودم خواستم و پزشكم هم موافقت كرد بهتر بود برام
االن هم اصلا برام مهم نيست هر وقت جايي باشم و نتونم وقتي برگشتم تزريق ميكنم
دكترم هم ميگه اشكال نداره
برو خوش باش
اگه وقت كردي به نسخه ما هم يه توجهي كن منم ميگه چشم قربان� Wink

راز زندگی آرام اینست امروز را در کنار خدا گام بردار و فردا را به او بسپار baybay
خیلی چاکرتیم یاسی جون ...
بالاخره یکی هم پیدا شد مثل ما یه کم قاطی باشه .... (البته از نظر دوستان)
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

وای من از پاسخ فریبا جون به بعد رو ندیده بودم تا الان !! ??? ???
نقل قول: برو خوش باش
اگه وقت كردي به نسخه ما هم يه توجهي كن منم ميگه چشم قربان
نگران نباش من انقد این دفعه رفتم خوش شدم که یک هفته به تاخیر افتاده میشود!!!� :-\
من برعکس حمید تا حالا فقط دوبار شاید به موقع زدم اونم سر ساعت که به هیچ وجه .در روز خاص. وبقیشو با 1یا 2یاسه روز تاخیر و الانم با .....روز تاخیر :o :o :o
مشکل نسخه داشتم خوب :Smileتازه کارت هوشمند سوخت گرفتم .از این به بعد درست میشه� Wink
ولی با توجه به توصیه فریبا کمی نگران شدم کمی فقط . :-[ ممنون از توضیحت :-*
دوستانی که میگن هیچیمون نشد با تاخیر ، خوب معلومه انتظار داشتین چی بشه ؟!! :-X� Smile (16) Smile (16) منظور من از پرسش این بود که تزریق غیر منظم اثر 40 درصدی اون رو به 1 در صد تبدیل نکنه . وگرنه سالهایی که داشتیم و نمیدونستیم مگه تزریق می کردیم ؟ Smile (16) Smile (16)� :-X
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  عوارضی که با تزریق دگزامتازون پیش آمده صدف 39 49,435 2023/05/22, 09:14 AM
آخرین ارسال: abbas_ghanavati
  اثربخشی و عوارض تزریق سینومر vahid.sh 44 34,422 2019/01/01, 01:05 PM
آخرین ارسال: mahbub
Lightbulb عوارض تزریق - تب و لرز، درد Narges 75 58,505 2017/10/03, 06:05 PM
آخرین ارسال: yas8866
  تزریق nahid 135 94,895 2017/08/10, 11:53 PM
آخرین ارسال: yas8866
  زمان خوردن قرص مسکن در روز تزریق nahid 97 75,527 2017/07/20, 09:07 AM
آخرین ارسال: آنا
Rainbow مصرف چای مرزه بعنوان مسکن درد بعد از تزریق سینووکس sharmin 11 11,255 2015/12/06, 12:17 AM
آخرین ارسال: seebche
  آزمایش خون بعد از تزریق nahid 12 8,251 2015/08/19, 11:31 PM
آخرین ارسال: web1001
  روزهای تزریق داروهای ربیف و رسیژن hamid 34 20,920 2015/07/19, 09:47 PM
آخرین ارسال: 1361hr87
  هواگیری سرنگ تزریق i_sh 8 33,422 2014/11/22, 12:54 AM
آخرین ارسال: سمیرا67
  ام اسي هاي با مدت زمان بيماري بيش از 10 سال mehdernet2 33 21,205 2014/09/13, 09:48 AM
آخرین ارسال: omid882

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست