امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال در مورد روند سیر بیماری ام اس در مردان
[QUOTE='sooorooosh' pid='220268' dateline='1336233270']
دستت درد نکنه ندا...خیلی خوب گفتی......خدائیش این مردا رو که گفتی واقعی گفتی؟خیلی امیدوارم کردی.....خدایا کمکم کن............
sad2sad2sad2sad2sad2sad2sad2sad2

بله واقعا گفتم . و به خاطر همه چیزایی که تا امروز دیدم و تجربه کردم اعتقاد دارم که اصل این ماجرا فقط و فقط خود ما هستیم . خدا رو شکر همین الان تاپیک مرد آهنین هم بالا هست .
Peace begins with a smile
 تشکر شده توسط : sooorooosh , kaveh_plus
امید امید امید
باور باور باور
خسته نشو
پاشو
دنیا داره صدات میکنه
حالا این تویی که توی رینگ اون وسط خودت با خودت داری میجنگی و میتونی خودتو پیروز اعلام کنی یا شکست خورده
میبینی دورو ورتو که چقدر تماشاچی برای هر ضربه ای که به خودت میزنی چه دردی میکشن؟؟؟؟؟؟
همه چی رو بدون اما فکر نکن هرچی میدونی برات پیش میاد
از همه کس نپرس که دنیایی رو که داری دوباره به زحمت میسازی یه شبه ویرون ببینی
همه ما میدونیم که چقدر الان دیگه کمه آدمهایی که با وجود داروهامون بخوان کم بیارنو زمین بخورن!!!!!!
پاشو وایسااااااااااااااااااا
بچه که بودی قطعأ با هر زمین خوردنی انقدر کم نمیوردی تا تونستی راه رفتنو یاد بگیری
سروش الان از سروش بچگیش کمتره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یا علی......
If you live to be a hundred
I want to live to be
,a hundred minus one day
so I never have to live
love28.without you
 تشکر شده توسط : neda.n , sooorooosh , nazii , Ali 324 , Hegan , kaveh_plus , hamid t , شيدا رها
اي بابا سروش جان ... اين تويي داري اين سوال رو مي كني پسر؟ angry2
من كه هر موقع به انجمن سر ميزنم مي بينم يكي از پايه هاي خبرهاي جديد در مورد دارو ها و سير تحقيقاتي ام اس خودتي Smile
من نميدونم چرا وقتي خودمون در مورد يه مطلبي هزار هم بدونيم و تحقيق كرده باشيم و تجربه هاي مختلف اطرافمون ديده باشيم بازم با اولين قضاوت نادرست به دونسته هامون شك مي كنيم!!
انصافا اگر تمامي اطلاعاتي كه تا حالا جمع كرده بودي مي تونستند حرف بزنند ها تا دروازه قرآن يه لنگه پا مي بردنت Wink
منم پسر يكي از اقواممون بيش از 7 ساله ام اس داره، اتفاقا تكنسين هم هست و داره كار فني مي كنه. ازدواج هم كرده دوتا بچه هم داره. هرسال عيد و تابستون با خواهر و برادراش و اقوام خانومش چندتا ماشين ميشند و ايرانگرديش هم مي كنه.

ديگه شك نكنيا كه از نظر من كم لطفيه نسبت به همه اين دوستاني كه اطرافت هستند و تجربه هاشون رو صادقانه در اختيار همديگه ميذارند.
اين شعر هم تقديم به همه دوستان :
icon_questionگرچه آلوده دنياي غريبم اما / سينه اي پاك به پهناي صداقت دارم/دل من عاطفه را مي فهمد/به خودم مي بالم / با كسي سبزتر از عشق رفاقت دارم icon_question

تشکر شده توسط : مـه ســـا , neda.n , Ali 324 , zenith , sooorooosh , ورپریده , Hegan , kaveh_plus
آقای سروش عزیز من در مورد اینکه روند پیشرفت ام اس در مردان بیشتر یا نه اطلاعی ندارم.اما فکر میکنم روند پیشرفت ام اس و اصلا کل بیماریهای مربوط به مغز و اعصاب بیشتر بستگی به روحیه و نحوه زندگی(میزان استرس و فشارهای عصبی.تغذیه و.......)فرد داره تا جنسیت بیمار.من خودم واقعا اثر بد استرس زیاد و روحیه پائین رو در مورد روند بیماری خودم دیدم و برعکسشم اثرخوب روحیه قوی رو تو خیلی از افراد که ام اس دارنو دیدم.البته اینا همش نظر کارشناسی خودم بود Tongue
ارزوی شادی و موفقیت براتون میکنم
 تشکر شده توسط : sooorooosh , kaveh_plus , zenith
ای بابا...
من الان 11ساله که ام اس دارم
12سال پیش ازدواج کردم
کلی خوشبختم
سر کارمیرم
تو سر کارم مسئول یه قسمت خیلی بزرگ هستم

تا دلت بخواد پلاک فعال تو مخچه ..تو نخاع دارم
راستی اصلا حرف دکترا رو قبول ندارم
اگه خواستی بگو تا برات بگم که ....
بارالها ،درشب فقرم بسوزان
ولی محتاج نامردان مگردان
 تشکر شده توسط : Hegan , sooorooosh , zenith , kaveh_plus , hamid t , rana , شيدا رها
(2012/05/06, 06:56 AM)mirzaee نوشته است: ای بابا...
من الان 11ساله که ام اس دارم
12سال پیش ازدواج کردم
کلی خوشبختم
سر کارمیرم
تو سر کارم مسئول یه قسمت خیلی بزرگ هستم

تا دلت بخواد پلاک فعال تو مخچه ..تو نخاع دارم
راستی اصلا حرف دکترا رو قبول ندارم
اگه خواستی بگو تا برات بگم که ....
قربونت برم كاكام....اكه بفرماييد لطف ميكني....اكر هم امكان داشته باشه زنك ميزنم خدمتتون

[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : zenith , hamid t
سروش جان
من اصولاً تو این مباحث نظر نمیدم، چون به نظرم نتیجه گیری در این بحث ها با مراجع و منابع کاملاً پزشکی و افراد متخصص قابل اعتماد و پذیرش خواهد بود نه با تحقیق و سرچ اینترنتی اونهم از منابع داخلی و یا احساس و برداشت های شخصی.
اما در این مورد چون دیدم به شدت روحیت بهم ریخته ازت میخوام به چندتا نکته توجه کنی:
اولاً یادت باشه بخش زیادی از نتایج و اطلاعات موجود در اینترنت و یا نظرات، یه سری حرف کلیشه ای است که بنا به تجربه بیان میشه و این خودش به دو حالت بر میگرده اول اینکه همۀ پزشکان تجربۀ کافی ندارند و دوم اینکه همه مطالعه و تخصص کافی ندارند. خودت که بهتر میدونی روش درمان ام اس، علم بروز و کاملاً نویی است که هر لحظه ممکنه دست آورد جدیدی داشته باشه. ماشالا تو که خودت تحصیلکرده ایی و میدونی علم از تجربه به دست می آد و با گذر زمان درست و غلط ماندن بسیاری از نظریات و تئوری ها به همین تجربیات بر میگرده. پس مطمئن باش هیچ نظری وحی منزل و مطلق نیست.
دوماً دقیقاً دوستان دیگه درست گفتن، بهترین کار برات اینه که به خودت و توانایی هات اعتماد کنی و امید داشته باشی. انتخاب با خودته بر فرض اگر چنین قضیه ایی هم صحت داشته باشه، میخوای از الان عزا بگیری، دست رو دست بزاری تا ببینی کی اتفاق میافته؟؟؟ به نظر من بهترین کار میتونه این باشه که عین قبل به زندگیت برسی، تازه باید بیشتر هم زندگی کنی...بیشتر دنبال خواسته ها و اهدافت بری. انسان یکروزی پیر و ناتوان میشه حالا دیر یا زود معلوم نیست....اما هیچکس جاودانه نمی مونه پس بهترین استراتژی اینه که زمان توانمندی خودش رو برای آیندۀ احتمالی آماده کنه. اگرشد که آماده ایی ، اگر هم نشد از هم سن و سالهای خودت جلوتری.
در مورد ازدواج حق داری الان تصمیم نگیری، برو خوب تحقیق کن، خوب برسی کن و بعد، اما بدون اگر قرار بود هرکس با ابتلا به ام اس زندگی رو کنار بزاره که الان 2 میلیون بازنشسته در سنین 17 تا 35 داشتیم تو دنیا. بعضی از بچه هایی که تو همین سایت هستند برای من به شخصه یک الگو محسوب میشن حتی با اینکه سنشون از من خیلی کمتره؛ میتونی از تجربیات اونها استفاده کنی و یا تجربه دوستان دیگه که سالهاست مبتلا هستند و زندگی مشترک دارند.
پزشکت رو عوض کن، ممکنه پزشک خوب و مشهوری باشه اما مشخصه تجربه اش در مورد ام اس کمه، یادت باشه، زندگی با ام اس، زندگی با بیماری ناشناخته و شرایط تحت تاثیر اونه، پس بهترین کار اینه که همیشه خودت رو از لحاظ علمی و اطلاعاتی بروز کنی و البته این وظیفه پزشک معالج توست که تورو حمایت روحی و اطلاعاتی کنه وقتی این کمبود رو داره معلومه تو این بحث ضعیفه.
در آخر اینکه نگران نباش درسته که یک سری از همین کلیشه ها میگه "خبر بد اینست که...."، اما "خبر خوب اینکه..." بعد ها تحقیق کردند و متوجه شدند هورمون تستوسترون به کاهش روند بیماری ام اس در مردان کمک میکنه.

नियंत्रण अपने भाग्य को या किसी और होगा.

Jack Welch
 تشکر شده توسط : zenith , kaveh_plus , sooorooosh , neda.n , mirzaee , rana
(2012/05/05, 01:32 PM)همسر یک مشکوک به ام اس نوشته است: دوست عزیز من
اگر بخواهم صادقانه و علمی جواب بدهم تحقیقات دراز مدت می گوید وقتی کسی ام اس می گیرد خبر خوب برایش این است که
1- مونث باشد
2- زیر 40 سال باشد
3- ام اس او از چشمش شروع شود

و خبر بد برای او این است که
1- مرد باشد
2- بالای 40 سال داشته باشد
3- درگیری مخچه ای داشته باشد

هر کدام از اینها بر روی مسیر پیشرفت اثر دارد اما تعیین کننده نهایی نیست که اگر کسی مرد بود حتما مشکل بر می خورد و اگر کسی زن بود حتما خوب می شود عوامل زیادی در روند مسیر ام اس نقش دارند و بعضی عوامل که شاید تعیین کننده هم باشند هنوز کشف نشده اند پس جای نگرانی نیست مرد های ام اس داری هستند که بالای 40 ام اس گرفته اند و با داشتن در گیری مخچه ای همچنان بعد از 10 سال بدون مشکل جدی، هستند ضمنا عزیزم تا 10 سال دیگه درمانهای واقعا حیرت انگیزی در درمان ام اس در راه است که اصلا جای نگرانی ندارد

من متاسفم که برداشت نا مناسبی از گفته ام شده است من گفتم خبر خوب و خبر بد این است اما اما چی؟

اما تعیین کننده نهایی نیست عوامل زیادی در روند مسیر ام اس نقش دارند و بعضی عوامل که شاید تعیین کننده هم باشند که قطعا هستند هنوز کشف نشده اند پس جای نگرانی نیست . این عوامل بعضی به تجربه توسط خود شما بدست آمده مانند نقش روحیه توکل به خدا ورزش و غیره
سروش جان اگر تو بخواهی مطلبی که ذهنت را درگیر کرده فراموش کنی خیلی سخت است. روحیه دادن هم باعث نمیشه ذهن خلاقت از سوالی که برایت مطرح شده بود غافل شود اما کمی تحقیق صحیح و کشف دلایل و شواهد و تجزیه و تحلیلهای واقع بینانه می تواند جواب سوالت را بدهد و دلایل و چرایی آن را مشخص کند و آنوقت هم به آرامش می رسی و هم روحیه ات برای مبارزه با تمام مسائل مطرح چندین برابر می شود. من هم فقط خواستم بگم چرا بعضی فکر می کنند اگر مرد باشی ام اس بد است فقط به خاطر همان جمله بود که در کتب آمده و دکترت هم آن را گفته اما واقعیت این است که ام اس امروز تحت کنترل در آمده و باید واقعیات و شایعات بلند مدت گذشته را دوباره بر اساس درمانهای جدید بازنگری کرد
 تشکر شده توسط : sooorooosh
داداشم ،نوکرتم
اینقدر خودتو اذیت نکن،confused2
سعی کن ازبین این همه پیغامهای که برات دوستان می فرستند ،مثب هاش رو انتخاب کنی ،کاری به اونهایی که انرژی منفی می دن نداشته باشangry3
بخند ،شاد زندگی کن ،به مردم محبت کن ،
چاکریمicon_biggrin
بارالها ،درشب فقرم بسوزان
ولی محتاج نامردان مگردان
 تشکر شده توسط : Hegan , zenith , sooorooosh , okhtapus
معلومه که این دکتره شیرین میزنه
البته ببخشید ها آقا سروش
چون توی این بهبود این بیماری اول روحیه خوب هستش.
من خودم پیش 15 تا دکتر برا مشاوره رفتم هر کی چرت و پرت گفت منم پشت گوش انداختم . الانم خوف خوفم....
foodanddrinkundecided2icon_smileicon_surprised
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم , موجیم که آسودگی ما عدم ماست ....
 تشکر شده توسط : mirzaee , sooorooosh

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آیا این ها علایم بیماری ام اس است ؟ modemo 94 27,944 2022/02/18, 04:21 AM
آخرین ارسال: aydamirzaii
  اطلاعات در مورد کپسول سینوتک Maserati 0 4,157 2020/11/03, 10:18 PM
آخرین ارسال: Maserati
  سوال past 21 4,833 2020/01/07, 11:48 AM
آخرین ارسال: glassheart
  سوال در مورد شرایط قبل از آزمایش و M.R.I hessam 0 1,313 2019/11/14, 07:45 PM
آخرین ارسال: hessam
  آیاباتب بیماری ام اس تشدیدمیشود؟ sargol 5 6,799 2018/09/25, 12:36 AM