•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 7
  • 8
  • 9(current)
  • 10
  • 11
  • ...
  • 16
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
زيفرون به جاي بتا فرون ؟ (بحث های 2011 - 2013)
(2013/05/31, 07:32 PM)mary909 نوشته است: سلام به همگی لطفا منو راهنمایی کنید!!؟ من تازه تصمیم گرفتم که داروی بتافرون با آمپول ایرانی یا رسیژن یا زیفرون عوض کنم! میخاستم بدونم این دو آمپول چه فرقی با هم داره؟ کسی هست که تازه آمپول عوض کرده باشه؟ راستش من خیلی از عوارضش میترسم!! به نظرتون کدوم بهتره؟ زیفرون یا رسیژن؟

واقعیتش من تازه مبتلا شدم و دکترم با توجه به نبود و کمبود بتافرون برام زیفرون تجویز کرد.باید از دوز کم شروع کنی تو برگه ای که داخل جعبه هست گفته که چه اونایی که برای اولین بار آمپول مصرف می کنن چه اونایی که قبلن بتافرون مصرف کردن باید از دوز کم شروع کنن.هفته اول رو 0.25 هفته دوم 0.5 هفته سوم 0.75 و هفته چهارم روی یک.
سرنگش آماده ی تزریق نیست و خودت باید آماده اش کنی جدیدن یه آداپتور هم گذاشتن که آماده سازیش رو خیلی راحت کرده و زمان تزریق آب مقطر به ماده کف نمی کنه.دو تا سر سرنگ داره یکی برای آماده سازی و یکی برای تزریق که مثل سرنگ انسولین هست.
عوارضش هم مثل همون بتافرون هست قبلش یه استامینفن 500 بخوری تب نمی کنی.من از وقتی رفتم رو یک تا یک ماه و نیم فردای روز تزریق تا ظهر بیحال بودم ولی الان نه.حتی دیشب تزریق داشتم و امروز صبح زود پا شدم و رفتم کوه .مشکلی هم نبود.اردیبهشت از شرکت شون بهم زنگ زدن و پرسیدن که آیا مشکلی دارم یا نه.و گفت هر زمان مسئله ای بود باهاشون تماس بگیرم.
میتونی با این شماره ها با خودشون صحبت کنی که دو تا شماره ی آخر 24 ساعته هست:
02188504382
09352203041
09352203042
البته اینو بگم که مطمئنن کیفیت بتافرون رو نداره هر چی باشه از سال 89 تولید شده و بتافرون 25 سال هست که تولید میشه.علاوه بر اون خود باکتریش رو از آلمان آوردن و همینجا کشت می کنن.کیف و حوله هم نداره البته گفتن کیف رو سفارش دادن.

من هیچ وقت کامل نبودم، اما واقعیت دارم.
 تشکر شده توسط : zenith , hessam , mary909 , melody
شنبه هفته پیش آخرین آمپولم تموم شد (بتافرون)
دکترم همین دارو رو مجدد نسخه کردن برای دو ماه (در دو نسخه مجزا)
اما هنوز توی داروخونه ها موجود نیست که نیست
با دکتر تماس گرفتم
گفتند یه هفته تا ده روز هم نزنی اشکالی نداره
ولی اگه طولانی تر شد
بیا نسخه جدید برات بنویسم (قرص یا آمپول ایرانی)
با این تفاسیر فک کنم زیفرون جایگزین بتافرون شده confused
بارها پرسیده بودند
بزرگ شدی میخواهی چکاره شوی؟ ما هیچوقت نگفتیم "خوشبخت" بچه بودیم دیگر، عقل مان نمیرسید
 تشکر شده توسط : 1359 , melody
ممنون از اطلاعات خوبی که دادی. ولی من ساری زندگی میکنم تماس گرفتم گفتن بتا موجود نیست و معلوم هم نیست که اصلا بیاد! اگه باشه که من عمری عوض نمیکنم! ممنووووووووووووووووووون
 تشکر شده توسط : hessam , سمانه میم
تو رشت هم بتافرون نیست یا خیلی کم میاد و میگن نمیدونیم که ممکنه بیاد یا نه خلاصه هیچ وضعیت پایداری نیست.
دکتر من دیگه الان بیمارهایی که بتافرون میزدن رو برده رو زیفرون.فقط می گفت چون استفاده کننده از زیفرون زیاد شده
شرکت زیست دارو تو ماده ی اولیه اش مشکل نداره اما خط تولیدش ممکنه نتونه میزان جوابگوی همه ی مصرف کننده ها باشه

تشکر شده توسط : mary909
(2013/06/02, 09:55 AM)سمانه میم نوشته است: تو رشت هم بتافرون نیست یا خیلی کم میاد و میگن نمیدونیم که ممکنه بیاد یا نه خلاصه هیچ وضعیت پایداری نیست.
دکتر من دیگه الان بیمارهایی که بتافرون میزدن رو برده رو زیفرون.فقط می گفت چون استفاده کننده از زیفرون زیاد شده
شرکت زیست دارو تو ماده ی اولیه اش مشکل نداره اما خط تولیدش ممکنه نتونه میزان جوابگوی همه ی مصرف کننده ها باشه

وای به حال روزی که زیفرون هم گیر نیاد!! اون وقت ما باید چیکار کنیم!!!sadsadsad
 تشکر شده توسط : saeid
(2013/06/02, 08:42 PM)mary909 نوشته است: وای به حال روزی که زیفرون هم گیر نیاد!! اون وقت ما باید چیکار کنیم!!!sadsadsad

نگران نباش حالا که هست و میشه استفاده کرد باید امیدوار باشیم که وضعیت بتا درست بشه و علاوه بر اون از ظواهر ماجرا معلومه که زیست دارو داره خیلی تلاش میکنه حالا نه اینکه عاشق چشم و ابروی ما باشه اینکه بتونه خودش را تو جامعه ی ام اس ایران جا بندازه به نفعشه مسلمن و از زمان تولید اولیه اش تو سال 89 خیلی تغییر کرده و بهتر شده میشه امیدوار بود که بتونه خط تولید رو هم افزایش بده باز خوبه که از لحاظ ماده ی اولیه مشکل نداره

تشکر شده توسط : mary909 , saeid , Yanis
من دیشب بجای بتافرون زیفرون زدم برای بار اول
اصلازیر بار نمی رفتم که اینکار رو بکنم و در نهایت با دکترم شرط بستم و تزریق زیفرون رو شروع کردم smilingwink2
سر سوزنش و نگیم از بتافرون نازکتره اما خدایی فرقی هم با هم ندارن .
قیافه و تجهیزاتش اصلا قابل مقایسه نیست و با هم زمین تا آسمون فرق دارن ( بتا بهتره خیلی)
دیشب اصلا تزریق دردناکی نداشتم البته دوز خیلی کمی بود و اگر هم درد داشت نفهمیدم
دیگه براتون بگم که
صب که پا شده فقط یکم محل تزریق درد داشت و کبود هم نشده بود
فکر کنم جواب خوبی بده icon_questionو واسم اوکی باشه
دیزوز تو مرکز تحقیقات خیلی از بچه هایی که زیفرون می زدن رو دیدم که هیچ کدوم ابراز نارضایتی نمی کردن
فقط کمی در جای تزریق میگفتن که اون هم با مراقبت و تزریق درست حل میشه
توکل به خدا به هر حال ما هم زیفرونی شدیم evilgrin0039.gif
نبایـــد وایســــم باید بـــرم جلوتـــر
نبـــایـــد وایســـم
نبـــایــــد وایسیـــم
بریم برسیــــم به چیزایی که خواستیــــم
agreement2

تشکر شده توسط : یه غریبه , Hasty , neda.n , melody , nahid , Yanis , sooorooosh , leili , نازی ی
منم میخوام از این ماه زیفرون بزنم خسته شدم از بس دنبال بتافرون بودم.
مهم این نیست که در کجای این دنیا ایستاده ایم
مهم اینست که در چه راستائی گام برمیداریم.
 تشکر شده توسط : Hasty , mahmah
اینجا تو مازندران بتا ریخته بود هیچکس بخاطر قیمتش نمی خرید اما یکدفعه قعطی اومد دیگه پیدا نمی شهsadsadsad
باورتون نمی شه وقتی شوهرم زنگ زد وگفت که بجای بتا ذاره زیفرون می گیره از ترس تنم می لرزید من قبلا یکبار زده بودم که خیلییییی دردناک بودsad2sad2rolleyesrolleyesrolleyes
خلاصه اینقدر با خوردم حرف زدم حتی آرام بخش خوردم تا شوهرم بیاد.......وقتی بسته جدیدو دیدم کلی تعجب کردم خیلی با قبل فرق کرده.........همه چیزش بهتر شده فقط موقع تزریق دارو بازم درد داره اما دیگه اصلا جای تزریق دردناک نمی شه وقابل تحملهevilgrin0039.gifevilgrin0039.gifevilgrin0039.gifashamed0006.gifashamed0006.gifashamed0006.gif
پیش خودم گفتم بازم شکر اگه اینم پیدا نشه چی کار کنمicon_cryicon_cryicon_cryicon_cry
امارضا ممنونم که من رو طلبیدی به زیارتت اومدم وکلی با شما حرف زدم love28
 تشکر شده توسط : mahmah , Narges , kaveh_plus , neda.n , melody , nahid , Yanis , sooorooosh , leili , نازی ی
من امروز مادرم رفته بود بتا بگیره اما داروخانه گفته بود یک و ششصدicon_biggrin
دفعه آخر 430 و دفعه قبل تر 210
اما دیگه یک و ششصد رقمه زیادیه من هنوز یک ماه دیگه بتا دارم ولی بعدش ببینم دکتر چی میگه
زندگی مثل یه لیوان پر از آب ولی ترک خورده است
آب رو بخوری تموم میشه --- آب رو نخوری حروم میشه

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 7
  • 8
  • 9(current)
  • 10
  • 11
  • ...
  • 16