امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راه‌ اندازی سامانه ملی کنترل ام‌ اس و تجویز و مصرف دارو
(2012/05/25, 12:24 PM)hamdam نوشته است: موافقت وزیر بهداشت با راه‌اندازی سامانه ملی کنترل ام‌ اس

سلامت نیوز: معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت گفت:‌میزان مصرف دارو برای درمان بیماران ام‌‌اس در کشور بیش از سایر کشورهاست که با راه‌اندازی سامانه ملی کنترل بیماری ام‌ اس روند تجویز و مصرف این دارو کنترل می‌شود.

مصطفی قانعی در گفت‌وگو با فارس در مورد روند راه‌اندازی سامانه‌های ثبت بیماری‌ها اظهار داشت: بعد از سامانه ثبت سرطان پستان سامانه جدیدی هنوز راه‌اندازی نشده ولی وزیر بهداشت با راه‌اندازی سامانه کنترل بیماری ام‌اس موافقت کرده است.

وی در مورد تاثیر راه‌اندازی این سامانه گفت: در زمان حاضر بیماران ام‌اس در کشورهای دیگر و به‌ویژه کشورهای پیشرفته 20 درصد و در نهایت 50 درصد بیماران داروی درمان ام‌اس (اینتر فرون‌ها) را مصرف می‌کنند ولی در کشور ما 95 درصد افرادی که به ام‌اس مبتلا هستند دارو مصرف می‌کنند.

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت تصریح کرد: قطعاً مصرف دارو در کشور ما بالاتر از سایر کشورهاست و با راه‌اندازی این سامانه، دارو برای افرادی که واقعاً نیاز دارند تجویز می‌شود و مصرف و تجویز داروی ام‌اس کنترل می‌شود.

بر اساس نقشه تحول نظام سلامت قرار است. سامانه‌های مختلفی برای کنترل و ثبت روند بیماری به مرور در کشور راه‌اندازی شود که سامانه ثبت سرطان سینه نیز یکی از آنهاست که اسفند سال 90 رونمایی ‌شد. این سامانه‌ها می توانند در کاهش بار مالی نظام سلامت و پرداخت از جیب مردم موثر باشند.

بیشتر: .::سلامت نیوز :سرویس خبری: سلامت نیوز:موافقت وزیر بهداشت با راه‌اندازی سامانه ملی کنترل ام‌ اس::.
سامانه چطور می تونه در کاهش بار مالی نظام سلامت و پرداخت از جیب مردم موثر باشه ؟

حالا اگه ندیدید تو این سامانه به من به زور دارو بدن laughing3
همه عمر بر ندارم سر از این خمار مستی
که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی
نمیدونم کدوم فرد عاقلی دوست داره بگه من ام اس دارم به من لطف کنید سینووکس تزریق کنید.خدا انصافتون بده.

خاص فقط خداست
 تشکر شده توسط : yummy , neda.n
ینی چی اونوقت؟! مثلا ماها که خفیفه ام اسمون فعلا باید صبر کنیم و دارویی بهمون ندن تا بیماری پیشرفت کنه بعد دارو بدن؟! [تصویر:  323viv.gif]
فکــــــ کـــــــن!
دور نرو...
بیا کنار دلم
من غیر از اینها که می نویسم
نوازش هم بلدم...
 تشکر شده توسط : ثریا , neda.n , Mirani
این که نوشته موافقت وزیر بهداشت معنیش اینه که قبلا این طرح داده شده و وزیر موافقت نمی کرده تا بالاخره موافقت کرده ؟!
یعنی این طرح ،طرح وزیر نبوده ! پس طرح کی بوده ؟evilgrin0039.gif
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
واقعا که،یعنی وقتی زمینگیر شدیم،اجازه بهمون میدن که دارو بگیریم!!!! مثل اینه که یه دیابتی وقتی کور شد،بهش انسولین بدن!!!!!!! من نمیدونم این طرحها رو کی میده؟؟؟؟؟
آخه فلسفه داروهای ما اینه که کنترل کننده هستند و مخصوص حالتیه که حمله فروکش کرده و مشکل خاصی نیست. آوونکس که کلا برای کسی تجویز میشه که بتون چند قدم به تنهایی راه بره. این دارو اکثرا برای کسایی که مشکل خاصی ندارن و برای تخفیف حملات و کاهش فاصله زمانی حملات استفاده میشه. من که دکتر نیستم می دونم یعنی خانم دکتر نمی دونهconfused2 نه بابا احتمالا یه اشتباهی شده خبر درست منعکس نشدهconfused
با درد بساز چون دواي تو منم، در كس منگر كه آشناي تو منم
 تشکر شده توسط : Mirani
یکی می تونه به من بگه این خانم دکتر وافعا دکتر هست یا قلابیه ؟؟؟Huh
این یعنی چی که در کشورهای دیگه کم دارو مصرف می کنند ، این آمار رو از کدوم منبع گفتن؟؟
بگذرد این روزگار تلخ تر از زهر بار دگر روزگار چون شکر آید

شاید امروز نه ؛ اما من ایمان دارم که سرانجام همه چیز درست خواهد شد ... آری ، روزهای خوب خواهند آمد.
 تشکر شده توسط : Mirani
بچه ها این که در کشورهای دیگه دارو کم مصرف می کنند از نظر من فقط معنیش اینه که تعداد مبتلایان به ام اس کمتر هست
وگرنه کسی نمی تونه بگه فرد مبتلا به ام اس دارو مصرف نکنه و ریسک به این بزرگی رو قبول کنه
شاید هم همه این ها بهونه ای هست برای برداشتن یارانه داروها
نه که خیلی زیاده...
همه چیزمون همینه angry3angry3angry3angry3
 تشکر شده توسط : آنا , Mirani , neda.n
ما که ازاوضاع مالی بیماران ام ااس داخل کشور خبر نداریم که باچه مشکلاتی دست وپنجه نرم می کنندconfused2confused2confused2حذف داروهای بیماران خاص هم روش اشکالی داره فکرنمیکنم اشکالی داشته باشه فقط آرامش بیماران بهم میریزهangryangryangryangryangryangryangryکه ازثانیه های زندگیشون فقط دنبال داروباشندfighting0030.giffighting0030.giffighting0030.giffighting0030.gif اینم بد گله داریمlaughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3
(2012/05/28, 11:37 AM)yummy نوشته است: ینی چی اونوقت؟! مثلا ماها که خفیفه ام اسمون فعلا باید صبر کنیم و دارویی بهمون ندن تا بیماری پیشرفت کنه بعد دارو بدن؟! [تصویر:  323viv.gif]
فکــــــ کـــــــن!

ای بابا ازین واضح تر که نمیشه.

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تجویز های غیرضروری و اشتباه در بیماری ام اس nahid 0 1,358 2019/09/06, 08:03 PM
آخرین ارسال: nahid
  راه‌اندازی شبکه مراکز جامع خدمات بیماران خاص nahid 0 1,375 2018/11/12, 06:15 PM
  بیماران خاص نگران دارو نباشند nahid 0 1,798 2018/07/24, 07:35 PM
  ارائه خدمات توانبخشی با راه‌اندازی کلینیک مغز و شناخت nahid 0 1,774 2016/10/30, 03:49 PM
  رئیس سازمان غذا و دارو: واردات ربيف مغایر با اصل اقتصاد مقاومتی است. Mehdish 16 8,949 2016/05/23, 10:11 AM
  اطلاعیه سازمان غذا و دارو در مورد سهمیه بندی داروها nahid 17 10,847 2015/08/05, 11:29 AM
آخرین ارسال: abed6311
  راه‌اندازی درمانگاه تخصصی MS در ساری nahid 0 1,814 2015/08/04, 11:35 AM
  ماجرای دارو لاغری که باعث مرگ شد! paeazan 9 67,908 2014/04/24, 08:29 AM
آخرین ارسال: سالومه
  بخش دندان پزشکی درکلینک های بیماران خاص راه اندازی شود sargol 2 3,245 2014/01/19, 11:44 PM
آخرین ارسال: شهرزاد
Rainbow ۵ میلیارد دلار کالای اساسی و دارو با ارز ۱۲۲۶ تومان وارد می شود Saina 3 3,057 2013/10/17, 09:13 PM
آخرین ارسال: mahdiye1989

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست