امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ماجرای دارو لاغری که باعث مرگ شد!
#1
ماجرای دارو لاغری که باعث مرگ شد!
دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۱

در این گفت‌وگو، دکتر سیدمحمد علی اکبریان، نورولوژیست و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران به توضیح در مورد مهم‌ترین بیماری‌های نورولوژیک در ایران می‌‌پردازد و ماجرای واقعی بیمارانی را نقل می‌کند که به دنبال مصرف داروهای لاغری دچار عوارض عصبی شده و جانشان را از دست داده‌اند.
مجله ایده آل: اگر سيستم مغز و اعصاب با اختلال خونرساني مواجه شود اختلالات حسي،‌ حركتي به وجود مي‌آورد که با علائم خاص خود همراه است؛‌ اگر اين سيستم تحليل برود يكسري از بيماري‌ها مثل آلزايمر، پاركينسون و ام اس را پديد مي‌آورد و اگر اين سيستم تحت تاثير ميكروب‌ها و ويروس‌ها بيمار شده باشد به اشكال مختلف علائم دیگری آشکار می‌شود. اینها همه بیماری‌هایی هستند که در تخصص «مغز و اعصاب» یا «نورولوژی» به آن پرداخته می شود. در این گفت‌وگو، دکتر سیدمحمد علی اکبریان، نورولوژیست و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران به توضیح در مورد مهم‌ترین بیماری‌های نورولوژیک در ایران می‌‌پردازد و ماجرای واقعی بیمارانی را نقل می‌کند که به دنبال مصرف داروهای لاغری دچار عوارض عصبی شده و جانشان را از دست داده‌اند.


.jpg   m.jpg (اندازه: 31.92 KB / تعداد دفعات دریافت: 7)
چطور می شود از ام اس پیشگیری کرد؟

همه مي‌توانند با اين بررسي‌هاي به موقع، سن ابتلا به سكته‌هاي مغزي را خيلي طولاني‌تر كرده و زمان بروز اين مشكلات را تا دهه‌هاي ۷۰ و ۸۰ زندگيشان به تعويق بيندازند. درخصوص بيماري‌هايي مثل صرع و تشنج هم بايد به موقع افراد شناسايي شده و تحت درمان قرار گيرند. براي بيماري «ام‌اس» كه گفته مي‌شود عوامل استرس‌زا و فشارهاي عصبي تشديدكننده حملات آن است بايد راهكارهاي مقابله‌اي را پيش گرفت. با استفاده از مواد غذايي تازه، مصرف آنتي‌اكسيدان‌ها و ويتامين‌هاي موردنياز بدن در كنار داشتن تحرك كافي و لازم روزانه مي‌توان از بروز بسياري از مشكلات در سنين پایین جلوگيري كرد. برخي از بيماري‌هاي سيستم عصبي جنبه ارثي و ژنتيك دارند؛ مثلا بيماري‌هايي مثل آلزايمر كه جنبه وراثت دارد. اینجا هم با شناسايي به موقع فرد بيمار و بررسي‌هاي ساختار ژنتيك او مي‌توان احتمال بروز و شيوع اين بيماري را در تك‌تك افراد خانواده و بستگان كاهش داد و با درمان‌ها و اقدامات پيشگيرانه مي‌توان بروز آن را به تاخير انداخت.

ایرانی ها باید از کدام بیماری بیشتر بترسند؟

آنچه در كشور ما به نسبت تمامي بيماري‌هاي اعصاب شيوع بالاتري دارد، اختلالات عروقي و سكته‌هاي مغزي است. در بسياري از كشورهاي جهان، سكته‌هاي مغزي سومين عامل مرگ و مير محسوب مي‌شود كه اين جايگاه در ايران به دليل آمار بالاي تصادفات،‌ سكته‌هاي مغزي را به جايگاه چهارم سوق داده است. با كمي دقت و بررسي‌ها سلامت از جمله فشارخون، ديابت، چربي خون، مصرف دخانيات، كاهش استرس، بهبود تغذيه و انجام پيشگيرانه مي‌توان اين جايگاه كشورمان را به گونه‌‌اي تنزل داد تا ديگر شاهد بروز سكته‌ براي افراد در دهه‌هاي چهارم به بعد عمر نباشيم. خونريزي‌هاي مغزي از يك‌سو و ناتواني بدن در رساندن خون به قسمت‌هاي مختلف مغز از سوي ديگر، ۲ عامل اصلي سكته‌هاي مغزي محسوب مي‌شوند. براساس اينكه خون به كدام قسمت مغز نرسد يا كمتر برسد، عملكرد آن نقطه از مغز دچار اختلال شده و درنهايت از كار مي‌افتد و فرد را دچار عواقب و پيامدهاي مقطعي يا دائمي آن خواهد كرد. اگر خون به نقاطي كه فرمان‌هاي حركتي مغز را صادر مي‌كند نرسد يا دچار اختلال شود، بي‌شك آن نقطه دچار مشكل شده و باعث فلج اندامي يا حركتي در ناحيه وابسته به آن قسمت از مغز مي‌شود. فلج دست و پا، فلج صورت، بي‌اختياري در ادرار و مدفوع، اختلال در ديد و تكلم و تحرك ازجمله پيامدهاي آن است.

مرگ ناگهانی به دنبال خروج از سرویس بهداشتی!

سكته مغزي از يك اختلال سرگيجه‌اي موقت يا اختلال موقتي حركتي در راه رفتن آغاز شده و حتي در موارد ناگهاني، منجر به مرگ يكباره مي‌شود. اگر سكته به دليل خونريزي‌هاي مغزي باشد يا به دليل سابقه فشارخون بالا بوده يا اختلالات عروق مغزي مطرح مي‌شود. با يك فعاليت ناگهاني و فشار به بدن، برخي افراد دچار پارگي عروق مغزي و درنهايت، علائم سكته در درجات خفيف تا شديد مي‌شوند؛ به همين دليل توصيه مي‌شود افراد از هرگونه حركت ناگهاني، ورزش‌هاي سنگين بدون آمادگي قبلي (در مواردي شاهد مرگ ورزشكاران حرفه‌اي بوديم)، همچنين از فشار آوردن هنگام اجابت مزاج در زمان يبوست‌هاي مزمن پرهيز كنند. از يك ضعف، اختلال سطح هوشياري گرفته تا مرگ ناگهاني، محدوده آسيب‌هاي مغزي در اينگونه افراد است. هنگام اجابت مزاج به منظور جلوگيري از فشار آمدن به عروق مغزي علاوه‌بر خويشتنداري براي زور زدن پيشنهاد مي‌شود از دستشويي‌هاي فرنگي استفاده شود. موارد متعددي از مرگ‌هاي ناگهاني پس از خروج از سرويس بهداشتي به دليل همين مسئله است.

چرا سکته مغزی درجوانان بیشتر شده؟

نبايد فراموش كرد كه سكته‌هاي مغزي در افراد جوان كشورمان نيز آمار بالايي دارد. در خانم‌هاي ۲۰ تا ۴۵ساله كشورمان كه به‌دلايل خاص مجبور به مصرف ناگهاني و خودسرانه داروهاي ضدبارداري مي‌شوند به دليل افزايش يكباره غلظت خون و لخته شدن آن در سياهرگ‌هاي مغزي، بارها شاهد سكته‌هاي ناگهاني بوده‌ايم. این افراد با اختلالات هوشياري، حركتي، فلج‌اندام‌ها يا ناتواني در تكلم توسط اورژانس يا خانواده‌ها به بيمارستان منتقل می‌شوند كه در پي دريافت شرح حال و معاينات باليني، متخصصان به مصرف اينگونه داروها در دوزهاي خطرناك يا بدون تجويز پزشك پي مي‌برند. توصيه مي‌شود كه خانم‌ها از مصرف داروهاي ضدبارداري موسوم به كنتراسپتيوها (contraceptives) بدون تجويز پزشك و خودسرانه يا به صورت ناگهاني جدا اجتناب كنند. هرگونه به‌هم خوردن تعادل در هورمون‌هاي استروژن و پروژسترون بدن به صورت ناگهاني و غيرمنطقي مي‌تواند حتي به مرگ افراد ختم شود.

اگر بغل دستی‌تان سکته کرد، چه باید بکنید؟!

با مشاهده اختلال در تعادل و سرگيجه موقتي، اختلال سطح هوشياري، فلج موقتي، اختلال حسي نيمه بدن، دوبيني يا كوري ناگهاني، اختلال در ميدان ديد به صورت ناگهاني، اختلال اسفنگتري و بي‌اختياري‌هاي ادراري و مدفوعي، اختلال گفتاري و رفتاري به صورت ناگهاني بايد به احتمال بروز سكته يا خونريزي مغزي پي ببريم و فرد بيمار را به سرعت به بيمارستان انتقال دهيم. در اين شرايط از باز بودن راه‌هاي هوايي دهان و بيني بيمار مطمئن شويد و از خوراندن هرگونه ماده غذايي يا نوشيدني اجتناب كنيد. توصيه مي‌شود از گرم كردن بدن بيمار خودداري كنيد زيرا گرم شدن بدن اينگونه افراد موجب افزايش نياز مغز به اكسيژن شده و درصد آسيب‌هاي مغزي را بالا مي‌برد. بررسي‌ها حاكي است كه اگر افراد دچار سكته مغزي را در شرايط سرد به بيمارستان انتقال داده يا در شرايط سرما تحت مداوا قرار دهيم، درصد عوارض و اختلالات مغزي پيرو سكته و خونريزي مغزي تا ۲۵درصد كاهش مي‌يابد. در موارد فشارخون بالا از خوراندن قرص‌هاي ضدفشارخون، قرص زيرزباني يا كاهنده فشارخون مثلا آدالات (نفيدپين) يا هر اقدامي كه موجب كاهش ناگهاني فشار خون مي‌‌شود بايد جدا خودداري كرده و بيمار را توسط اورژانس در اولين زمان ممكن به بيمارستان يا درمانگاه نزديك محل انتقال داد.


یک داستان تلخ اما واقعی

نمونه بارز و عيني مطلبی که گفته شد، بروز چند مورد مرگ‌ در اثر مصرف داروي گياهي ضدچاقي كه از طريق ماهواره تبليغ مي‌شد در شهر تهران است. يك مورد داروي گياهي ضدچاقي كه داخل كپسول پر شده بود، پس از چندبار مصرف توسط يك خانم ۲۶ساله چندي پيش موجب مرگش شد.

موضوع از اين قرار بود كه نامبرده با تهيه داروي ضدچاقي گياهي از يكي از شبكه‌هاي ماهوار‌ه‌اي و مصرف چند دوز آن دچار مسموميت با الكل صنعتي يا در اصطلاح متانول شده است.

از آنجا كه محيط داخل كپسول‌هاي قرص گياهي، بي‌هوازي بوده و پس از تخمير گياه داخل آن منجر به توليد عرق چوب يا الكل متيليك مي‌شود، مصرف‌كننده با چندبار مصرف اين دارو كه دوزاژ مشخصي نيز براي افراد ندارد، دچار عوارض مسموميت با الكل صنعتي و درنهايت مرگ مي‌شود.

اين خانم ۲۶ساله كه در بيمارستان آريا بستري شده بود پس از بررسي‌هاي آزمايشگاهي و تعيين ميزان خوني الكل متيليك در پي مصرف قرص‌هاي ضدچاقي گياهي با اختلالات سطح هوشياري، درنهايت فوت شد. نامبرده ۱۱۰ كيلوگرم وزن داشت و با مصرف قرص‌هاي جادويي كاهش‌ وزن به ۹۳ كيلوگرم رسيده بود.

۲ مورد ديگر نيز توسط آقاي دكتر آذر و آقاي دكتر وطن‌دوست، از همكاران من مورد پيگيري قرار گرفت كه آن دو نيز در پي مصرف اينگونه قرص‌ها دچار نابينايي هر دو چشم به دليل اثر الكل متانول توليد شده در نتيجه تخمير داخل كپسول دارو شده و ديگري پس از بروز عوارض عصبي و اختلالات هوشياري، درنهايت جان خود را از دست داد كه موارد از نظر پزشكي قانوني تاييد شد و علت نيز همان مصرف قرص‌هاي حاوي متانول بود.


.jpg   2.jpg (اندازه: 44.08 KB / تعداد دفعات دریافت: 2)
چطور مواد مخدر، مغز را می‌ترکانند!

سيستم عصبي بدن ما توسط ۳۰نوع ماده شيميايي واسطه‌اي موسوم به نوروترانسميتر تحت‌كنترل است و هرگونه اختلال در روند طبيعي آن يا دست‌كاري موجب تاثيرات مختلفي در عملكرد مغزي فرد مي‌شود. با همين ديدگاه است كه بسياري از داروها در دنيا توليد شده و از آنها در درمان بسياري از بيماري‌هاي مغز و اعصاب بهره‌گيري مي‌‌شود. در بيماري‌هايي چون ‌آلزايمر، صرع، تشنج، پاركينسون و... با همين مكانيسم متخصصان ميزان مواد شيميايي و واسطه‌هاي عصبي را به تعادل رسانده يا افزايش و كاهش مي‌دهند تا علائم بيماري از بين برود. اما در افرادي كه از سلامت كامل هم برخوردارند با مصرف هرنوع دارو يا ماده مخدري از جمله هروئين، حشيش و ساير آمفيتامين‌ها و مواد محرك شاهد بروز اختلالاتي در این نوروترسمیترها هستیم و گاهي عوارض حتي تا پايان عمر هم می‌ماند. اين در شرايطي است كه در برخي افراد آلودگي با اين مواد حتي فقط براي يك يا دو بار بوده است اما به دليل تفاوت پاسخگويي بدني هر فرد با فرد ديگر، مي‌بينيم كه در يكي پاسخ به شكلي حاد و طولاني‌مدت است اما در يكي ديگر گذرا و سطحي است. يكي از علل قتل‌ها و جنايات در افرادي كه از داروها و مواد روان‌گردان استفاده كرده‌اند همين برهم ريختن تعادل در نروترانسميترهاست. از اين‌رو بسياري از معتادان درنهايت قابليت مجرم شدن و آسيب‌رساندن به سلامت تك‌تك افراد جامعه را دارند اگرچه بيمار محسوب مي‌شوند..jpg   3.jpg (اندازه: 37.55 KB / تعداد دفعات دریافت: 3)
داروهای ماهواره‌ای، دشمن مغز!

درخصوص مصرف داروها و موادمخدر گفتيم؛ در ادامه بد نيست در مورد مصرف داروهاي ماهواره‌اي به ويژه آن دسته از داروهايي كه براي كاهش يا افزايش وزن تبليغ مي‌شود نيز بدانيد. بسياري از اين داروها به كم‌عارضه، بي‌عارضه، سريع‌الاثر و از همه مهم‌تر گياهي بودن موسوم هستند؛ گياهي بودن يك دارو دلالتي بر بي‌ضرر بودن آن ندارد. هرچيزي كه به عنوان دارو مصرف مي‌شود بايد ابتدا از نظر دوزاژ و مواد موثر آن مورد ارزيابي قرار گرفته، سپس با تاييد كارشناسان ادارات غذا و دارو و مراجع ذي‌صلاح عموميت پيدا كند. متاسفانه در بسياري از موارد هر نوع دارو با هر دوزي از مصرف براي هرنوع اختلال و افزايش يا كاهش وزن تجويز مي‌شود كه اين رفتاري غيرعلمي محسوب مي‌شود. نكاتي ريز اما مهم در مصرف اين داروها بايد مورد توجه قرار گيرد؛ به عنوان مثال گل انگشتانه كه از آن براي ساخت نوعي داروي قلبي استفاده مي‌شود اگر خارج از دوزاژ مصرف مي‌شود با وجود اينكه گياهي نيز بوده قادر به ايجاد مرگ در مصرف‌كننده است يا اينكه مصرف ميوه گريپ‌فروت با داروهاي ضدچربي خون موجب چند مورد مرگ در بيماران شده است؛ بدين‌ترتيب از مصرف تجربي و غيرعلمي داروهاي گياهي بايد پرهيز كرد.

هشدارها را جدی بگیرید!

درخصوص تبليغات ماهواره‌اي مجددا هشدار مي‌دهيم. همين‌طور يك مورد تبليغ ديگر درخصوص درمان بيماري‌هاي سخت و صعب‌العلاج عصبي با سلول‌هاي بنيادين در ماهواره وجود دارد كه نسبت به آن نيز هشدار مي‌دهيم. درخصوص داروهاي گياهي بايد دانست كه تركيب كردن چند نوع گياه با هم توصيه نمي‌شود. مصرف بيش از حد آن نيز مضر بوده، چون مواد سمي از خود آزاد كرده يا اثر خود را برجاي نمي‌گذارد. اين نكته حتي درخصوص چاي سبز نيز توصيه مي‌شود؛ اينكه مصرف بيش از حد آن هم مي‌تواند خالي از عارضه نباشد. همچنين باید سعي شود از داروهايي كه مورد تاييد سازمان غذا و داروي ايران يا ايالات‌متحده بوده (FDA) و با نظر پزشك معالج تجويز مي‌شود استفاده کرد.
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

 تشکر شده توسط : najva , شفا یافته , Hasty , mehdisalimi , somaye_602000 , reza_akrami_a , شهرزاد , shahrzad.s , نازلی , mahdiye1989 , asall , سالومه , behzad mkh
#2
ملت میرن مانکن بشن میوفتن میمیرنlaughing3laughing3:60::60::60::60::60:
خوب چاق باشین چه عیبی داره؟Smile (16)Smile (16)Smile (16)
مهم اخلاق هست نه ظاهر انقدر بدم میاد از این پسرای سطحی نگر و ظاهر بین...واقعاً این جوونا به چی فکر میکننangry2
[تصویر:  43679430772591471299.gif] تشکر شده توسط : paeazan , somaye_602000 , shahrzad.s , zohaa , سالومه , اميدوار , behzad mkh
#3
سلام
با عرض معذرت از طولانی بودن مطلب..
یکی از راههای لاغری که حتی توی داروخونه های ما هم سفارش میکنن استفاده از شیرین کننده های مصنوعی بجای قند و شکر هست که از اسپارتیم تهیه میشن .حالا بقیه ماجرا رو توی این مقاله بخونین.
اگر هم حوصلشو ندارین بطور مختصر بدونین که اسپارتیم یه ماده ی سمی هست که میتونه حتی باعث فلج و علایمی مثل ام اس هم بشه.
ممنون

تهیه و ترجمه : دکتر هوشنگ فاضل عضو سابق هیات مدیره انجمن ام اس کانادا و بینانگزار مرکز آموزش علوم دندانپزشکی دانشگاه آزاددر اکتبر سال 2001 خواهرم بیمار شد. او مبتلا به انقباض معده شده و دوره سختی را می گذراند. راه رفتن برایش طاقت فرسا شده بود و برای خروج از تختخواب متوسل به هر چیزی می شد؛ او مبتلا به چنین درد فوق العاده ای بود.
تا ماه مارس 2002، از او آزمایشات متعددی به عمل آمد وعضلات مختلفی از او بیوپسی شد، بافتهای عضلانی اومورد آزمایش قرار گرفت و 24 نوع دارو برایش تجویز گردید. پزشکان نتوانستند بیماری او را تشخیص دهند و بفهمند که مشکل او در کجااست. او پیوسته از درد فوق العاده ای رنج می برد و آنقدر بیماری او شدت پیدا کرده بود که احساس می کرد دارد می میرد.
او تمام موجودی بانکی، خانه و زندگی و بیمه خود و هر آنچه را که مالک بود به دختر بزرگش بخشید واز او خواست که از خواهر کوچکش سرپرستی و حمایت کند.

به تاریخ 22 مارس به عنوان آخرین تلاش برای نجات خود تصمیم گرفت به فلوریدا سفر کند.( البته با استفاده از ویلچر)
در تاریخ 19 مارس به او تلفن کردم که سوأل کنم نتیجه آخرین آزمایش های او چه بوده است، و او گفت که در آزمایشها چیزی یافت نشد، ولی پزشکان به این نتیجه رسیده اند که مبتلا به بیماری ام اس هستم.

مقاله ای را که دوستی برایم ایمیل کرده بود مجددا مورد بررسی قرار دادم و از خواهرم سوأل کردم که آیا از سودای رژیمی (دایت سودا) استفاده می کرده است؟ او به من گفت که از این نوع سودا مصرف می کرده است. در حقیقت با این پاسخ، آمادگی پیدا کرد که یکی از مشکلات را از بین ببرد.
به او گفتم این امر را مورد توجه قرار دهد ومصرف دایت سودا را کنار بگذارد! مقاله دوستم را برایش فرستادم، که یک قانون دان برایم فرستاده بود. خواهرم در خلال 32 ساعت بعد از آن مذاکرات تلفنی به من گفت که نوشیدن سودای رژیمی را قطع کرده و اکنون قادر به راه رفتن شده است.
اسپاسم های عضلانی از بین رفته بود. او گفت که او احساس صد در صد بهبودی ندارد ولی به یقین احساس می کرد که حالش بسیار بهترشده است.
او به من گفت که می خواهد با این مقاله نزد دکترش برود و به هنگام بازگشت به شهر خود به من زنگ خواهد زد.
بسیار خوب، او به من زنگ زد، و گفت پزشکش بسیار متعجب شده است. او گفت به همه بیمارانش که مبتلا به ام اس هستند زنگ خواهد زد و توصیه خواهد کرد که از مصرف هر نوع قند مصنوعی از هر نوع آن اجتناب کنند زیرا این بیمارش ازاین نوع قند مسموم شده بود. مسمومیت توسط آسپارتایمی که در دایت سودا وجود داشت ودر واقع او به مرگ مرموز وتدریجی محکوم شده بود.
در تاریخ 22 مارس که او به فلوریدا برگشت، تمام داروئی که باید مصرف می کرد تنها یک قرص بود، و آن قرص فقط برای درمان مسمومیت با اسپارتیم بود! او به راه خود به رسیدن سلامتی کامل ادامه می داد.او اکنون راه می رفت! دیگر نیازی به ویلچر نداشت.
این مقاله زندگی او را نجات داد. در آن مقاله آمده بود که:
اگر در روی برچسب هر محصولی نوشته شده بود بدون قند یا Sugar Free؛ حتی در باره آن فکر هم نکنید!من چندین روز وقت خود را صرف کنفرانس جهانی امور مربوط به محیط زندگی در باره آسپارتیم کرده ام که دارای مارک های زیربودند:
" 'Nutra Sweet,' 'Equal,' and'Spoonful.' "
در متن راهنمای EPA"آژانس محافظت از محیط زیست آمریکا" بیان شده بود که در ایالات متحده آمریکا و در سال 2001، یک بیماری همه گیرام اس و لوپوس سیستمیک دیده شده است. مشکل بود که بدرستی تصور کرد که چه سمِّی سبب شیوع این بیماری شده بود.
در این هنگام در هنگام اجرای آن کنفرانس برخاستم و گفتم که من با مقاله ای در آنجا حضور دارم که دقیقا درمورد آن سوژه تهیه کرده ام. من برایتان علتش را توضیح خواهم داد تا بدانید که به چه علت این بیماریها شایع شده است وچرا آسپارتیم یا قند های مصنوعی اینقدر خطرناک است:
زمانی که حرارت این شیرین کننده از 86 درجه فارنهایت بالاتر برود، الکل چوب موجود در آسپارتیم تبدیل به فرمالدئید می شود و سپس مبدل به اسید فرمیک می گردد، که در نتیجه در بدن انسان سبب اسیدی شدن مواد خورده شده می شود... اسید فرمیک سمی است که در نیش مورچه قرمز یافت می شد. مسمومیّت با متانول در هنگام وجود شرایط دیگر، علائمی شبیه به ام اس و لوپوس سیستمیک از خود نشان می دهد.
بسیاری از بیماران مورد تشخیص غلط قرار می گیرند. اگرچه ام اس باعث مرگ نمی شود ولی مسمومیّت با متانول باعث مرگ می گردد.

ابتلا به لوپوس سیستمیک تقریبا به اندازه ام اس شایع است، بویژه در کسانی که عادت به نوشیدن نوشابه های دایت کوک و دایت پپسی دارند.
قربانی معمولا نمی داند که آسپارتیم مقصر اصلی بیماری او است. او مصرف آن را ادامه می دهد؛ با این کار آنچنان لوپوس تحریک می شود که بیمار را تا حالت رسیدن به مرگ تهدید می کند. بیمارانی را دیده ایم که اگر دایت سودا را از خوراکیهای خود حذف کنند علائم لوپوس سیستمیک در آنها از بین می رود.
در مورد کسانی که برای آنها تشخیص ام اس داده شده است با ترک استفاده از نوشابه های دایت بسیاری ازعلائم بیماری آنها از بین خواهد رفت. ما بسیاری ازاینگونه بیماران را مشاهده کرده ایم که بینائی و شنوائی از دست رفته آنها بطور بسیار قابل ملاحظه ای بهبود یافته است. همچنین در مواردی وز وز گوش و گرفتگی عضلات در اثر استفاده از همین مواد است.
در هنگام ایراد یک سخنرانی گفتم" اگر شما از اسپارتیم با مارک های
(Nutra Sweet, Equal, Spoonful,)

و موادی مشابه آنها استفاده می کنید واگر از علائم گرفتگی عضلانی، سفتی عضلات، درد های کشنده، بیحسی در پاهایتان، دردهای عضلانی، سرگیجه، دوران سر، سردرد، وزوز گوش، درد های مفصلی، افسردگی های بدون علت، حملات اضطرابی، مشکل در ادای کلمات و صحبت کردن، به هم ریختگی بینائی واز دست دادن خاطرات در رنج هستید، باید به این فکر بیافتید که مسمومیت با اسپارتیم ممکن است عامل اصلی آنها باشد.
حضار درخلال آن سخنرانی بالا می پریدند،
" درسته! درسته! من بعضی از این نشانه ها را دارم... یعنی من خوب میشوم؟"
پاسخ دادم که نوشیدن دایت سودا را کنار بگذارید و روی برچسب های مواد خوراکی نگاه کنید که حاوی اسپارتایم نباشد.
بسیاری از محصولات با این مواد ساخته می شوند! این مشکل بزرگی است. دکتر اسپارت( یکی از سخنرانان من) گوشزد کرد که در مشاهدات اخیر کلینیکی خود بسیاری از بیماران را می بینم که دارای علائم
ام اس هستند؛ یکی از نرسها هم اعلام کرد که 6نفر از دوستانش، که بسیار به دایت کوک معتاد بودند، روی همه آنها تشخیص ام اس داده شده است. این امر نشانه تطابق نشانه های ام اس و مسمومیت با اسپارتیم است.
مصرف قند های رژیمی نه تنها ازچاقی جلوگیری نمی کنند بلکه باعث چاقی بیشتر می شوند!!!

دایت سودا یک محصول رژیمی نیست! این مایع به طور شیمیائی تغییر پیدا کرده است، چند ماده سدیم دار(نمک) و اسپارتایم از محتویات دایت سودا است که در واقع شما را به تمایل به قند ها ترغیب می کند.
ین امر درست بدان معنی است که شما اضافه وزن پیدا کنید. همینطور این محصولات محتوی فرمالدئید است که در سلولهای چربی بویژه در باسن و رانهای شما وذخیره می شود.
فرمالدئید محصولی واقعا سمّی است که برای نگهداری نمونه های بافتی مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از محصولاتی که ما روزانه از آن استفاده می کنیم حاوی این ماده شیمیائی است ولی نباید آنرا در بدن خود ذخیره کنیم.
دکتر اچ.جی. رابرتز در سخنرانی های خود بیان کرد که بیمارانش با ترک استفاده از این گونه محصولات رژیمی و بدون انجام ورزش های اضافی؛ دردوران انجام تحقیقات، بطور متوسط 19 پوند از وزنشان کاسته شد.
آسپارتایم بوِیژه برای بیماران مبتلا به دیابت خطرناک است. ما در یافتیم که بعضی از پزشکان، که باور داشتند بیماری دارند که مبتلا به رتینوپاتی بوده و شبکیه چشم آنها دچار گرفتاری شده است، در واقع، علائمی داشتند که مسبب آن اسپارتیم بوده است. آسپارتایم قند خون را از کنترل خارج می کند.
بیماران دیابتیک در معرض از دست دادن مشاعر خود هستند به علت این واقعیت که اسید آسپارتیک و فنیل الانین مسموم کننده اعصاب هستند، زمانی که بدون سایر آمینو اسید های لازم و بدون تعادل کافی مصرف شوند، این اختلال مشاعر را باعث می گردند.
درمان دیابتیکی ها تماما موضوع ایجاد تعادل می باشد. بطور ویژه با دیابتی ها، اسپارتیم از موانع عبور خون/مغز رد شده و سپس نورون های عصبی مغز را از بین می برد؛که باعث فساد در میزان های مورد تعادل اجزای مختلف مغز، حملات عصبی، افسردگی، دپرسیون دیوانه وار، حملات اضطرابی وهیجانی و بالاخره خشونتهای غیر قابل کنترل و شدید می شود.
همینطورمصرف آسپارتایم همین گونه عوارض را در بیماران غیر دیابتیک هم باعث می شود. مشاهدات پزشکی و مقالات متعدد نشان می دهد که هزاران کودکان بیماری که با بیماریهای ADDوADHD (نوعی بیماری ناشناخته کودکان که باعث فعالیت بیش از اندازه و بی توجهی و موارد مشابه می شود)تشخیص داده می شوند در چرخه زندگیشان و در عادات غذائیشان از اینگونه مواد شیمیائی استفاده می کرده و با حذف آن بهبود پیدا کرده اند.
بیماری شناخته شده ی "ساندروم جنگ خلیج فارس" در مردان و زنانی که در آن جنگ شرکت داشتند مورد این سوء ظنّ است که در اثر مصرف دایت کوک و دایت پپسیبه این بیماری مبتلا شده بودند.
دکتر رابرت اخطار می کند که این گونه مواد، اگر درهنگام شروع رشد جنین و در ابتدای حاملگی مصرف شود ممکن است سبب آسیب هائی در زمان تولد شود، یعنی، کم هوشی و کند ذهنی کودکان.
در چنین مواردی کودکان بویژه درمعرض خطر ابتلا به ناراحتی های عصبی خواهند شد و هرگز نباید به کودکان شیرین کننده های مصنوعی داده شود.
بسیاری از تاریخچه های بیماری های مختلف کودکانی که در آنها تغییرات و مشکلات سیستم عصبی دیده شده است گفته می شود که مستقیمن در اثر مسمومیت کشنده اینگونه شیرین کننده ها است.
در این باره یک معما نهفته است که :
بحثی در مورد آسپارتایم در کنگره آمریکا مورد بحث قرار گرفت، زمانی که در ساختن صد گونه محصولات مختلف از این ماده استفاده شده بود ومصرف آن محصولات موجب اعتراضات بسیار شدید گردید. از زمان بررسی این گفتگو ها، ازاین مباحث دو نتیجه در مورد آن گرفته شد، ولی هنوز هیچ اقدام عملی در این مورد صورت نگرفته است. زیرا لابی های دراگ و مواد شیمیائی مربوطه دارای جیب های گل و گشادی هستند که به این زودی پر نمی شود.
با کمال تأسف،با آن که حق امتیازMONSANTO در مورد آسپارتایم تاریخش گذشته است! در حال حاضر بیش از 000/5 محصول در بازار موجود است که محتوی این ماده شیمیائی کشنده است و هزاران محصول دیگر نیز ساخته می شود. هر کسی دوست دارد یک قطعه پای محتوی آسپارتایم میل نماید. من اطمینان دارم کهMONSANTO، خالق آسپارتایم، بخوبی اطلاع دارد که این ماده تا چه میزان کشنده است.
خنده دار است اگر بدانیم که در میان دیگرانMONANTYOبانی و بنیانگزار انجمن دیابتی های آمریکا ، انجمن دیابتی های آمریکا و کنفرانس کالج پزشکان امریکائی است.
این امر اخیرا در نیویورک تایمز منعکس گردید. این انجمن ها حق انتقاد در مورد مواد افزودنی ندارند و نمی توانند لینک آنها را به دیگران برسانند زیرا از مراکز صنایع غذائی پول دریافت می کنند و موظفند که محصولات آنها را مورد تأیید قرار دهند.
در آمریکا، سناتورHoward Metzenbaum لایحه ای را نوشت و ارائه کرد که ملزم می ساخت برچسب اخطار دهنده روی محصولاتی که محتوی آسپارتایم است، بویژه در مورد زنان حامله ، کودکان و نوزادان ، باید به مورد اجرا در آید.
همچنین بر اساس این لایحه باید انجمن مستقلی روی خطرات و مشکلاتی که این ماده ایجاد می کند تحقیق کند تا معلوم شود چه تأثیرات سوئی از نظربیماریها، تغییرات شیمیائی مغز، تغییرات عصبی و رفتاری روی عموم مردم می گذارد.
این لایحه رد شد.
از آن جهت که لابی های قدرتمند دارو و مواد شیمیائی مسئول این امر هستند، اجازه داده می شود که این مواد بیماریهای فراوان و مرگباری را باعث شودکه در جامعه شناخته نشده اند.
شاه کلید خوشبختی و تموم موفقیتا خود رو دوست داشتنهicon_questionعاشقونه خودتونو دوست داشته باشین.love28
 تشکر شده توسط : رامنا , shahrzad.s , نازلی , سالومه , behzad mkh
#4
بنده ازمصرف کنندگان قرصهای لاغری بودم باورتون نمیشه اگه بگم معجزه بودکه زنده موندم...تامردن وسکته مغزی رفتم امابه خواست خداوهوشیاری خودم عزراییل روجواب کردم.....خواهشامصرف نکنین
عید من آن روزی است که زحمت یک سال دهقان، شام یک شب پادشاه نباشد!
 تشکر شده توسط : paeazan , رامنا , shahrzad.s , نازلی , zohaa , اکبر , asall , سالومه , اميدوار , behzad mkh
#5
منم اینجا اعتراف میکنم که قرص لاغری تنوئید مصرف کردم و واقعا اشتها را صفر میکرد و لاغرم کرد ولیییییییییییی سردرهای خیلی بدی با مصرفش داشتم ویک کمی هم توهم بهم دست میداد مثلا موقع رانندگی تمرکز را از دست میدادم و عکس العمل هام ضعیف شده بودconfused
آخه عروسی برادم بود و می خواستم بترکونمsad2
و 3ماه بعد از مصرفش اواین حمله را داشتم و هنوز هم سردرهای بدم را دارمsad خیلی وقتها یاد اون قرصها میفتم و با خودم میگم شاید اونها در بیماریم نقش داشتنSad
واقعا چرا باید این همه تبلیغ الکی وجود داشته باشه آخه پول به چه قیمتی !! چه جوری از گلوشون پایین میره!!!!!
سرنوشت را کی توان از سر نوشت......
 تشکر شده توسط : paeazan , zohaa , سالومه , اميدوار
#6
منم یه خاطره بد دارم از قرصهای لاغری:
یه دختری اومده بود بیمارستان اختر. با درد شدید مفصل هیپ (ران). بهش گفتن که مفصل تخریب شده و باید تعویض بشه. اما دکتر بهش گفت اگه میتونی صبر کن و دیرتر تعویض مفصل رو انجام بده چون مفصل مصنوعی باید بعد 15 سال دوباره عوض بشه.... اما دختره میگفت که میخواد زودتر عمل کنه چون نمیتونست درد رو تحمل کنه. تعویض مفصل اصلا عمل راحتی نیست و بعد از عمل هم مشکلات فراوانی داره. دختر بیچاره همش 19 سالش بود. دکتر براش قرصهای لاغری تجویز کرده بود اما بهش نگفته بود که یکی از عوارض نادر این قرصها میتونه تخریب مفصل باشه... دکتر ارتوپد بیمارستان اعتقاد داشت که این تخریب مفصل از عوارض اون قرصهاست که در حال خوردنشون بود confused
... I'm a fighter ...
"از پیش غصه خوردن ، دوبار غصه خوردن است."
 تشکر شده توسط : paeazan , zohaa , سالومه
#7
آدم باید طبیعی چاق یا لاغر بشه یکی نیست بگه کمتر بخور تا لاغر شی نه به زوره قرص و سوزنو . . .
از ديروز بياموز، براي امروز زندگي كن و به فردا اميد داشته باش
 تشکر شده توسط : سالومه
#8
فریب این داروها را نخورید


مصرف این قرص‌ها، عواقب و عوارض جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت...

دکتر داوود سرلک استفاده از داروهای لاغری را خارج از دستور پزشک، اکیداً ممنوع دانست و ادامه داد: «این داروها نه تنها بعد از مصرف‌ طولانی مدت تنها 5 تا 10 کیلو از وزن فرد را کاهش می‌دهند بلکه استفاده از این قرص‌ها در بلند مدت عوارض جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت.»

دکتر داوود سرلک، متخصص تغذیه گفت: «در دنیا راه‌های بسیاری برای کاهش وزن وجود دارد، اما متأسفانه افراد مختلف تحت تأثیر تبلیغات دروغین داروها و قرص‌های لاغری به این راه بسیار خطرناک روی می‌آورند؛ غافل از این‌که مصرف این قرص‌ها، عواقب و عوارض جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت.» دکتر سرلک، ادامه داد: «داروهائی که در اسم، مصرف چربی سوز دارند، در گونه‌ها و برندهای مختلفی وارد بازار شده‌اند؛ پودرها، آمپول، قرص و حتی برچسب‌های جذبی از سطح پوست به وفور در بازار موجود بوده و به راحتی در اختیار افراد قرار می‌گیرند. با وجود این تنوع هنوز هیچ داروئی وجود ندارد که بتوان گفت برای لاغری به کمک افراد می‌آید و متابولیسم بدنی آن‌ها را مختل نمی‌کند.» وی ادامه داد: «حتی داروهائی که متأسفانه به عنوان داروی تناسب اندام به وسیله مربیان در باشگاه‌های بدن‌سازی توصیه می‌شوند، تنها می‌توانند 30 درصد از جذب چربی را کاهش دهند.»

این متخصص تغذیه ادامه داد: «مصرف تمامی این داروها کاملاً ممنوعیت پزشکی دارد. این داروها نه تنها برای رفع چاقی مناسب نیستند، بلکه با از بین بردن نظم در متابولیسم بدن می‌توانند تا مدت‌ها بعد از قطع مصرف نیز عوارض بسیاری را بر جای بگذارند.» وی با محوریت عوارض جانبی داروهای لاغری ادامه داد: «دل دردهای شدید خصوصاً در اطراف ناف، اسهال‌های شدید و چرب، سردردهای مزمن و حساسیت به نور و در نهایت بروز سوء تغذیه به دلیل اختلال در سیستم جذب ویتامین‌ها و املاح محلول در چربی از عوارض این داروها به حساب می‌آید.» این متخصص تغذیه در کنار عوارض جسمی به دسته‌ای از عوارض روانی نیز که این داروها به وجود می‌آورند اشاره ای کرد و ادامه داد: «وجود درصد بالای کافئین در این قرص‌ها و داروها باعث می‌شود که فرد در بلند مدت، حالت‌های عصبی و پرخاشگری شدید، سردردهای عصبی و تپش قلب‌های شدید و تعریق شبانه را تجربه کند.»

به گفته دکتر سرلک، حتی با کیفیت‌ترین این داروها، با مصرف حداقل یک ساله تنها می‌توانند 5 تا 10 کیلو از وزن افراد را کم کنند. این در حالی است که به راحتی می‌توان با رژیم‌ها غذایی مناسب و ورزش در کنار سلامت جسمی در ماه حدود چهار کیلو کاهش وزن ایده‌آل را نیز داشت.» وی تأکید کرد: «البته تجویز این داروها به وسیله پزشک، دلیلی جدا از کاهش وزن شدید و ناگهانی دارد. این داروها با کاهش وزن محسوس اولیه می‌توانند در افرادی که از چاقی مفرط رنج می‌برند برای ادامه رژیم ایجاد انگیزه کنند.»
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : asall , عسل راد , سالومه
#9
خانمی رو میشناختم بخاطر تناسب اندامش از این قرص ها مصرف کرده ومتاسفانه فوت کرد
شاید باورتون نشه شوهرش هم دکتر وخودش هم پرسنل بیمارستان بود
 تشکر شده توسط : سالومه , اميدوار
#10
من هیچ وقت دنبال این جور قرصا نرفتم و نمیرم
منم دوست دارم تناسب اندام عالی داشته باشم ولی نه اینجوری
مشکل من به خاطر همین پالس تراپیای زیادی بود که تو این یه سال انجام دادم confusedconfused
 تشکر شده توسط : اميدوار
  


موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ماجرای اختلاف قیمت داروهای ام اس در بازار nahid 2 1,725 2019/09/10, 07:49 PM
آخرین ارسال: nahid
  بیماران خاص نگران دارو نباشند nahid 0 1,720 2018/07/24, 07:35 PM
آخرین ارسال: nahid
  رئیس سازمان غذا و دارو: واردات ربيف مغایر با اصل اقتصاد مقاومتی است. Mehdish 16 8,596 2016/05/23, 10:11 AM
آخرین ارسال: nahid
  اطلاعیه سازمان غذا و دارو در مورد سهمیه بندی داروها nahid 17 10,625 2015/08/05, 11:29 AM
آخرین ارسال: abed6311
Rainbow ۵ میلیارد دلار کالای اساسی و دارو با ارز ۱۲۲۶ تومان وارد می شود Saina 3 2,997 2013/10/17, 09:13 PM
آخرین ارسال: mahdiye1989
  چگونگی تخصیص یارانه دارو به بیماران صعب العلاج sargol 47 20,780 2013/10/17, 08:40 PM
آخرین ارسال: rezami
  گفتگو با دکتر صحرائیان درباره وضعیت دارو sooorooosh 10 6,889 2013/10/06, 01:30 PM
آخرین ارسال: Hasty
  زخم کهنه "دارو"، سرباز کرده است... hamdam 0 2,235 2013/07/02, 06:22 PM
آخرین ارسال: hamdam
  قیمت دارو همچنان در ابهام hessam 8 5,282 2013/06/30, 11:17 AM
آخرین ارسال: فرناز
  نسخه درمانی بهارستان برای حذف ارز مرجع دارو paeazan 1 2,520 2013/04/28, 12:30 AM
آخرین ارسال: hessamکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان