امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمایی برای انتخاب داروهای تایسبری و کوپاکسون
سلام دوستان
من به تازگی برای تحصیل اومدم سوید. ۱۱ ساله که ام اس دارم و فعلاْ بیماریم در مرحله RR است.
چند ماه پیش که تازه اومده بودم برام Copaxone رو تجویز کردن. امروز دگترم زنگ زد و گفت چون نتایج ام آر آی زیاد جالب نیست تصمیم گرفتیم که از Tysbri یا Madthera برای ادامه درمان استفاده کنیم! همینطور تاکید کرد که بیماری من هنوز در مرحله RR است.
از دوستان آیا گسی هست که از این دو تا دارو اطلاعاتی داشته باشه؟
ممنون 
 تشکر شده توسط : amirfarhag , paeazan
(2010/04/20, 02:47 PM)alireza1111 نوشته است: سلام دوستان
من به تازگی برای تحصیل اومدم سوید. ۱۱ ساله که ام اس دارم و فعلاْ بیماریم در مرحله RR است.
چند ماه پیش که تازه اومده بودم برام Copaxone رو تجویز کردن. امروز دگترم زنگ زد و گفت چون نتایج ام آر آی زیاد جالب نیست تصمیم گرفتیم که از Tysbri یا Madthera برای ادامه درمان استفاده کنیم! همینطور تاکید کرد که بیماری من هنوز در مرحله RR است.
ممنون 

سلام علیرضا خان
تایسابری رو میتونی اینجا پیدا کنی
کار خود بچه های سایته
اما اونیکی رو من نمیدونم.
درخت را به نام برگ
بهار را به نام گل
ستاره را به نام نور
کوه را به نام سنگ
دل شکفته مرا به نام عشق
عشق را به نام درد
و مرا به نام کوچکم صدا بزن
 تشکر شده توسط : alireza1111
ممنون 

علیرضای عزیزریتوکسیماب که با نام تجاری (MabThera)،توزیع می شود یه نوع داروی ضد سرطان که تاثیرش در درمان ام اس درحال بررسی البته اگه اسم دارو رو درست خونده باشمicon_cry
 تشکر شده توسط : alireza1111
ممنون 

من تايسبري مصرف ميكنم
آنارام باشید
دوستان عزیز خیلی خیلی ازتون ممنونم که بهم لطف کردید و جواب دادین.
راستش من بعد از خوندن اون پی دی اف ار تایسبری ترسیدم!Confused
آنارام جان شما هیچ کدوم از اون عوارض وحشتناک رو نداشتی بعذ از تزریق؟ من تو ایران چون به ابنترفرون ها حساسیت داشتم از Methotroxide برای درمان استفاده میکردم که جواب هم داد بهم ولی اینجا که اومدم دکترا گفتن که از این دارو برای درمان ام اس استفاده نمیکنن و برای همین عوض کردم دارو رو. توی کاتالوگ خوندم که نوشته بود برای کسانی که سابقه مصرف داروهای سرکوب کننده ایمنی دارند یا در حال مصرفش هستند خطرناکه! نمی حوام PML بگیرررررررررررررم! Confused
(2010/04/21, 12:56 PM)alireza1111 نوشته است: دوستان عزیز خیلی خیلی ازتون ممنونم که بهم لطف کردید و جواب دادین.
راستش من بعد از خوندن اون پی دی اف ار تایسبری ترسیدم!Confused
آنارام جان شما هیچ کدوم از اون عوارض وحشتناک رو نداشتی بعذ از تزریق؟ من تو ایران چون به ابنترفرون ها حساسیت داشتم از Methotroxide برای درمان استفاده میکردم که جواب هم داد بهم ولی اینجا که اومدم دکترا گفتن که از این دارو برای درمان ام اس استفاده نمیکنن و برای همین عوض کردم دارو رو. توی کاتالوگ خوندم که نوشته بود برای کسانی که سابقه مصرف داروهای سرکوب کننده ایمنی دارند یا در حال مصرفش هستند خطرناکه! نمی حوام PML بگیرررررررررررررم! Confused

تويه كله دنيا تا بحال تنها 40 نفر دچاره اين عارضه شده ان
نترس
البته من تويه قسمتي كه رضا لينكشو گذاشته سعي كردم تمام تجربياته خودمو بيارم ولي نترس
تا قبل از شروعه درمان ( با تايسبري ) تنها 30و اگه اشتباه نكنم 6 نفر دچاره اين عارضه شده بودن . ديروز كه پيش دكتر صحراييان بودم گفت آماره جديد ميگه 40 نفر دچاره اين عارضه شده ان . البته اين به اون معني نيست كه درصده افراده مبتلا به pml بالا رفته . نه . چون عده ي بيشتري از تايسبري استفاده كرده ان ....
نكته ي دومي كه دكتر صحراييان گفت اين بود كه ظاهرا از اين 40 نفر ، 31 نفرشون بعد از 2 سال مصرفه تايسبري دچاره pml شده ان . يعني خطره ابتلا به pml بيشتر متوجه افراديه كه بالايه 2 سال تايسبري مصرف كرده ان .
در آخر اينكه بزودي دارويه خوراكي مياد . نگران نباش . ...
يه نكته ديگه !
تايسبري يه خوبيه بزرگ داره
ماهي يكبار بصورت وريدي ( سرم ) تزريق ميشه و بقيه ي ماه اصلن كاري به كارت نداره wink2
درضمن منم بدليل حساسيته بدنم نسبت به ربيف داروم به تايسبري تغيير كرد
( همه اينا تويه لينكي كه رضا گذاشته هست )
سوالي بود بازم در خدمتم
آنارام باشید
 تشکر شده توسط : paeazan , alireza1111 , saeid35
تا اونجایی که من میدونم احتمال اینکه مشکلی پیش بیاد از احتمال خطر توی پنیسیلین کمتره امیدوارم که هر دوتون همیشه خوب باشید
 تشکر شده توسط : anaram
بسیار خوشحال و خشنود شدم که پاسخ هاتون همگی موجب ریزش ترس و عزم راسخ تر من برای مواجهه با این دارو شدن. agreement2
راستی بچه ها تو ایران Copaxone استفاده نمیشه نه؟
 تشکر شده توسط : paeazan
(2010/04/22, 02:46 PM)alireza1111 نوشته است: بسیار خوشحال و خشنود شدم که پاسخ هاتون همگی موجب ریزش ترس و عزم راسخ تر من برای مواجهه با این دارو شدن. agreement2
راستی بچه ها تو ایران Copaxone استفاده نمیشه نه؟

نه . ولي بزودي قراره اونيكي دارويه خوراكي ( اسمش يادم نيست ) وارد بشه
آنارام باشید
آنی میشه بگی این به زودی یعنی چه زمانی؟ دکتر صحرائیان چیزی درموردش بهت گفته؟
دیگه تحمل آمپولهام رو ندارم، جاشون حسابی دردناک شدن و جای جدیدی هم نیست!confused
رسول خدا صل الله علیه و آله و سلم فرمودند: هر که مومنی را شاد سازد، مرا شاد ساخته و هر که مرا شاد کند، خدا را شاد کرده است.

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ام اس را برای طرف مقابل (برای ازدواج) چگونه مطرح کنم ؟ AIDA 151 93,675 2022/11/05, 09:37 PM
آخرین ارسال: powerful
  انتخاب پزشک مغز و اعصاب ؛ آزمايشگاه و مراکز درمانی khatoon25 49 39,062 2020/05/08, 03:36 PM
آخرین ارسال: Tanhafatima
  استفاده از Tiwan برای سهولت در راه رفتن ستاره تهرانی 0 1,290 2019/09/23, 10:10 AM
آخرین ارسال: ستاره تهرانی
  راهنمایی برای انتخاب و یا تغییر داروی ام اس hadyeh 171 103,799 2019/07/01, 08:43 PM
آخرین ارسال: سمیرا67
  ام اس را برای خانواده همسر آینده کی و چطور مطرح کنم؟! siamak.m.h 59 20,120 2018/08/31, 09:45 AM
آخرین ارسال: siamak.m.h
  شهربازی و بازی های هیجانی برای ام اس بده؟ نگین م 29 17,769 2017/05/24, 11:59 PM
آخرین ارسال: سها
  داروهای خط اول، دوم و سوم؟ zahra :) 19 18,425 2016/11/20, 07:25 PM
آخرین ارسال: nahid
  چه نوع ورزش برای ام اس مناسب است ؟ paeeze 45 25,545 2016/06/28, 10:57 AM
آخرین ارسال: niloofary
Sad راهنمایی در مورد عدم تاثیر پالس تراپی Hasty 44 28,416 2016/05/10, 02:15 AM
آخرین ارسال: leili-asmaneh
  کپسول Wellwoman برای بیمار ام اس ضرر داره؟ paeazan 5 33,427 2015/10/28, 08:05 AM
آخرین ارسال: glassheart

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست