امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 4.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دانشمندان با مسدود کردن پروتئینی بیماری ام اس را متوقف کردند.
دانشمندان با مسدود کردن پروتئینی بیماری ام اس را متوقف کردند.

پروفسور کلود برنارد و دکتر استیون پتراتوس

(خدمات بهداشتی درمانی اکسپرس) - بر اساس یک مطالعه جدید با مسدود کردن پروتئین که منجر به آسیب عصبی می شود، می توان پیشرفت بیماری ناتوان کننده مولتیپل اسکلروزیس. (MS) را آهسته و یا حتی متوقف ساخت.

در این پژوهش که در مجله مغز(brain) منتشر شده است، دانشمندان ایمونولوژی موناش و آزمایشگاه سلول های بنیادی (MISCL)، دانشگاه تورنتو، دانشگاه ییل و دانشگاه وسترن استرالیا، نشان داده اند، عدم واكنش پروتئین میانجی collapsin response mediator protein 2 (CRMP-2) نقش کلیدی در توسعه MS. دارد

رهبری این تحقیق توسطدکتر استیون پتراتوس ، دانشمند ایمونولوژی و سلول های بنیادی آزمایشگاه دانشگاه موناش (MISCL) و همچنین پروفسور کلود برنارد، از دانشگاه RMITاسترالیا، انجام شد و تیم تحقیقی دریافتند که نسخه اصلاح شده ازCRMP-2 که در ضایعات فعال MS نقش دارد، در مدل آزمایشگاهی ام اس به سیستم عصبی آسیب می رساند.

پروتئین تغییریافته CRMP-2، درتعامل با پروتئین دیگر ی که منجر به آسیب فیبر عصبی است ،موجب بی حسی، کوری، مشکلات گفتار و مهارت های حرکتی، و اختلالات شناختی در افراد مبتلا می شود.

مسدود شدن پروتئین تغییر یافتهCRMP-2 و یا تعامل بین دو پروتئین، با استفاده از یک روش موردتایید در ایالات متحده و استرالیا منجر به متوقف شد ن پیشرفت بیماری شد..

مدیر MISCL، پروفسور ریچارد بوید گفت: این کشف می تواند به معالجات تازه برای MS منجر شود.

پروفسور بوید گفت: "مسدود کردن این پروتئین در افراد مبتلا به MS می تواندترمز پیشرفت این بیماری را بکشد."

دکتر پتراتوس گفت: روش مورد استفاده در مسدود کردن این پروتئین برای درمان شرایط دیگر بیماری توسط اد اره مواد غذایی و دارویی ایالات متحده آمریکا غذایی ایالات متحده و دارو و اداره درمانی استرالیا تایید شده است.

به گفته ی دکتر پتراتوس:" این بدان معنی است که آزمایش های بالینی در این باره به عنوان شکلی از مدیریت درمانی مورد تایید بزودی و باسرعت شروع و دنبال خواهد شد .

تخمین زده می شود د که بیماری ام اس بیش از 20،000 نفررا در استرالیا، و تا 2.5 میلیون نفر را در سراسر جهان مبتلا ساخته است.درحال حاضر این بیماری در اوایل بلوغ بیشتر اتفاق می افتد و زنان سه برابر بیشتر از مردان با این بیماری تشخیص داده می شوند. کل هزینه جامعه استرالیا، از این بیماری سالانه 1 میلیارد دلار برآورد شده است.

بودجه اصلی این پژوهش از انجمن ملی مولتیپل اسکلروزیس ایالات متحده آمریکا دریافت و تامین مالی بخشی از تحقیقات توسط انجمن MS استرالیا تامین شد.

ارائه شده توسط دانشگاه موناش

ترجمه از:همدم
http://hamdam2002.blogfa.com/

تمامی حقوق این خبر متعلق به سایت ام اس سنتر میباشد و انتشار خبر بدون درج نام ام اس سنتر غیر مجاز میباشد

منبع :

http://medicalxpress.com/news/2012-04-sc...ke-ms.html
باور نکن تنهایی ات را تا یک دل و یک درد داریم
 تشکر شده توسط : khojaste , ارزو , Sina , ساغر , شیرین , melody , N00shin , نازلی , min00 , mehdisalimi , najva , somaye_602000 , عمومهربان , sohaa , blue sky , parastoo joon , maedeh_1362 , fireboud , Prime , naz.gigili , شهرزاد , esmaeil , zohrevand , mehdernet2 , earth , MFhealth , O#!!! , shokolat , hedieh , ونوس , زهرا59 , غزل , yummy , Hegan , AVID2000 , liliyam , shahrzad.s , ghaside , sattar , مینا ح , ساحل , sarir , kaveh_plus , طلایه , rahaei , Hasty , sooorooosh , Pooya.N , maede , yasmin , ehsan 10054 , آیدا , مهرافروز , roya-n , farkhonde , sargol , احمدرضا , پروانه , آسو , agin , elii
نور امید هر روز شدت پیدا میکنه به امید سلامتی هممونlove51love51love51love51love51
همه عمر بر ندارم سر از این خمار مستی
که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی
 تشکر شده توسط : naz.gigili , hedieh , غزل , liliyam , ساغر , sattar , مینا ح , reihane , rahaei , sooorooosh , Pooya.N , maede , zohrevand , roya-n , sargol , احمدرضا , agin
با چه روشي مسدود ميشه؟
 تشکر شده توسط : sargol
با مسدود کردن پروتئین...؟!!! icon_cryicon_cryicon_cry
من معنیش رو نمی فهمم confusedconfusedconfused
یعنی یه پروتئینی توی بدن هست که موجب ام اس می شه؟!!!!!
 تشکر شده توسط : شهرزاد , sattar , sooorooosh
(2012/04/28, 08:16 PM)N00shin نوشته است: با مسدود کردن پروتئین...؟!!! icon_cryicon_cryicon_cry
]یعنی یه پروتئینی توی بدن هست که موجب ام اس می شه؟!!!!!

نوشین علاوه بر این پروتئینی تو بدن ... مورد اینم... (تغییر CRMP-2، درتعامل با پروتئین دیگر که منجر به آسیب فیبر عصبی است موجب بی حسی، کوری، مشکلات گفتار و مهارت های حرکتی، و اختلالات شناختی در افراد مبتلا می شود.) هستwink2

خوب خداروشکر دارن دانشمندای دنیا به نتیجه ای میرسنhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gif
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : غزل , zohrevand
طبق تحقیقات جدید، دانشمندان موفق به کشف پروتئینی شدند که در تخریب اعصاب در بیماران ام اس شرکت می کند و با کنترل این پروتئین با روشهای تائید شده FDA موفق به متوقف کردن پیشرفت این بیماری شدند.
تیم تحقیقی به رهبری پروفسور پتراتوس متوجه شد که نسخه اصلاح شده (پروتئین) CRMP-2 که در ضایعات فعال MS نقش دارد، در مدل آزمایشگاهی ام اس به سیستم عصبی آسیب می رساند. تغییر CRMP-2، درتعامل با پروتئین دیگر که منجر به آسیب فیبر عصبی است موجب اختلالات حرکتی در افراد مبتلا می شود.
مسدود کردن هر دو تغییر CRMP-2 و یا تعامل بین دو پروتئین، با استفاده از یک روش موردتایید در ایالات متحده و استرالیا منجر به متوقف شد ن پیشرفت بیماری شد. این کشف می تواند به معالجات تازه برای MS منجر شود.
پروفسور بوید از اعضای این تیم تحقیقاتی می گوید: "مسدود کردن این پروتئین در افراد مبتلا به MS می تواندترمز پیشرفت این بیماری را بکشد."

محققان امیدوارند با توجه به روشهای مورد تائید در مسدود کردن پروتئینها این روش درمانی با سرعت بیشتری به نتیجه برسد.
منبع:
http://medicalxpress.com/news/2012-04-sc...ke-ms.html
 تشکر شده توسط : sohaa , MFhealth , نازلی , غزل , liliyam , سارا29 , zohrevand , Hasty , roya-n
پس معلوم شد این پروتئین بی همه چیز بوده که تمام مدت رو مخمون بوده !confused0006.gif
باید فیـل تـرش کنن.Confused
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : مینا ح , sooorooosh , roya-n , agin
سلام
من هنگ کردمHuh یعنی همه اینا کار یه پروتئینconfused0006.gifconfused0006.gifconfused0006.gif
من میرم ورزش و پروتئین مکمل استفاده می کنم، حالا تکلیف چیه؟ استفاده کنم یا نه؟Huh
بنده ای خدا را گفت:
اگر سرنوشت مرا نوشته ای چرا دعا کنم؟؟؟؟؟؟
خدا گفت: شاید نوشته باشم ، هرچه دعا کند
عامل كندسازی بیماری ام اس شناسایی شد[تصویر:  80101413-2497774.jpg]
تهران- دانشمندان پروتئینی را كشف كرده اند كه در پیشرفت بیماری ام اس نقش مهمی دارد. این یافته ها می تواند به ارایه شیوه درمانی برای كند سازی روند پیشرفت این بیماری و یا توقف كامل آن منجر شود.

به گزارش ساینس دیلی، یك گروه بین المللی از دانشمندان دریافتند عدم واكنش پروتئین میانجی 2- ( CRMP-2) در پیشرفت بیماری ام اس نقش بسیار مهمی دارد.
محققان در این مطالعه با بررسی مدل های آزمایشگاهی ام اس دریافتند یك نسخه تغییر یافته از پروتئین CRMP-2 در هنگام بیماری ام اس فعال می شود و موجب آسیب سیستم عصبی می شود .
پروتئین تغییر یافته CRMP-2 با پروتئین دیگری كه موجب آسیب دیدگی رشته های عصبی می شود، وارد تعامل شده و موجب بروز بی حسی ، نابینایی، مشكلاتی در تكلم ، مهارت های حركتی و اختلالات شناختی بیمار می شود.
زمانی كه پروتئین تغییر یافته CRMP-2 یا تعامل بین این دو پروتئین متوقف شود ، پیشرفت بیماری ام اس نیز متوقف می شود.
دانشمندان می گویند این كشف می تواند به ارایه درمانهایی برای ام اس منجر شود.
پروفسور 'ریچارد بوید' از محققان این طرح از دانشگاه موناش گفت: متوقف سازی همین پروتئین درافراد مبتلا به ام اس می تواند یك 'ترمز دستی' برای پیشرفت بیماری باشد.
دكتر' استیون پتراتوس ' از دیگر مجریان این طرح نیز گفت: روش استفاده شده برای متوقف سازی این پروتئین در سازمان نظارت بر غذا و داروی آمریكا (FDA )و اداره نظارت بر كالاهای درمانی استرالیا (TGA ) به تایید رسیده است.
این امر به آن معناست كه این شیوه درمانی می تواند سریعتر وارد آزمایش های بالینی شود.
نتایج این تحقیقات در نشریه مغز منتشر شده است.

www.iran-bioelectric.com

هر مشكلي آسان شود از مستي و
ترسم خداي من, ساغر بشود خالي و هشيار بميرم.
 تشکر شده توسط : somaye_602000 , parisa2011 , mari , arezoo_azizi , najva , domeh , زهرا59 , rahaei , Hasty , zohrevand , sargol , عمومهربان , agin
(2012/05/05, 11:28 AM)ونوس نوشته است: سلام
من هنگ کردمHuh یعنی همه اینا کار یه پروتئینconfused0006.gifconfused0006.gifconfused0006.gif
من میرم ورزش و پروتئین مکمل استفاده می کنم، حالا تکلیف چیه؟ استفاده کنم یا نه؟Huh

سلام دوستان عزیزم: در بدن موجود زنده چه گیاه چه جانور همه اعمال فیزیولوژیک به وسیله پروتئین ها انجام می شود. پروتئینهای هر بافت در بدن اختصاصی به همون ناحیه هست. مثلا پروتئینی که در سلولهای قرمز خون کار انتقال اکسیژن رو انجام می ده هموگلوبین که معرف حضور همه هست. در تمام بیماریها سرنخ اصلی برای درمان، کشف همون پروتئین اختصاصی هستش. خدارو هر نفس هزاران هزار شکر.
برای اولین بار تولد را درک کنید فرصتهای ناب تکرار نمی شوند. من امشب هفت شهر آرزوهایم را گم کرده ام. اینجا ستاره ها پنهان شده اند. تا به خویش آمدم تمامم تباه شد........

تشکر شده توسط : ابراهیم , zohrevand , sargol

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حقیقت پنهان بیماری MS hamdam 2 3,761 2024/01/02, 01:41 AM
آخرین ارسال: dz.vahid1359
  دلایل احتمالی بروز بیماری ام اس: تیم ترجمه ام اس سنتر 0 1,394 2019/06/06, 01:07 PM
آخرین ارسال: تیم ترجمه ام اس سنتر
  مهرداد شهلایی مبتلا به بیماری دویک، در مسیر بام جهان hamid 0 3,568 2018/03/16, 05:17 PM
آخرین ارسال: hamid
  تاثیر مصرف امگا-3 در روند بیماری ام اس sooorooosh 23 16,469 2017/12/20, 08:07 AM
آخرین ارسال: مهوش
  کتاب غلبه بر بیماری ام اس hamdam 194 177,525 2016/08/12, 04:31 PM
آخرین ارسال: ندا1366
  4فردی که ام.اس را متحول کردند hamdam 1 3,075 2015/12/19, 11:19 PM
آخرین ارسال: بهار شیرازی
  تصویربرداری جدید نانوممکن است منجر به درمان های جدید بیماری مولت hamdam 1 4,632 2015/07/13, 09:05 AM
آخرین ارسال: niloofary
  شناگر 86 ساله‌ی مبتلا به بیماری ام.اس فراتر از انتظارات و باورها! hamdam 18 12,641 2015/07/07, 06:27 PM
آخرین ارسال: helli
  نبرد شجاعانه لوسی کوچولو با بیماری ام اس hamdam 13 12,084 2014/12/03, 08:41 PM
آخرین ارسال: شهره
  تست تنفس روشی پیشرفته برای تشخیص بیماری مولتیپل اسکلروزیس (m.s) hamdam 9 10,584 2014/04/15, 07:04 PM
آخرین ارسال: آرزو

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست