امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دارو بگیرم یا نه؟
به خواهرم گفتن ام اس داره اون الان افسرده ست حوصله خودش هم نداره من به جاش در مورد این بیماری اطلاعات جمع میکنم. به این میگن یه خواهر فداکارShyتو MRI تو تا پلاک هست LP ش هم مثبته. حمله اول هم از چشمش شروع شده. دکتر تصمیم این که دارو بگیره یا نه، به عهده خودش گذاشته ولی گفته از نظر اون بهتره دارو شروع نشه و منتظر باشه ببینه حمله دیگه ای اتفاق می افته یا نه. میخواستم از تجربتون استفاده کنم نظر شما چیه؟
 تشکر شده توسط : hamid_147 , minoshka
(2013/10/09, 09:08 PM)rozgool نوشته است: به خواهرم گفتن ام اس داره اون الان افسرده ست حوصله خودش هم نداره من به جاش در مورد این بیماری اطلاعات جمع میکنم. به این میگن یه خواهر فداکارShyتو MRI تو تا پلاک هست LP ش هم مثبته. حمله اول هم از چشمش شروع شده. دکتر تصمیم این که دارو بگیره یا نه، به عهده خودش گذاشته ولی گفته از نظر اون بهتره دارو شروع نشه و منتظر باشه ببینه حمله دیگه ای اتفاق می افته یا نه. میخواستم از تجربتون استفاده کنم نظر شما چیه؟
دارو را باید زودتر شروع کنه
تا فاصله حملات از هم دیگه بیشتر بشه
وشدت حملات هم کمتر بشه
از کجا معلوم حمله به صورت غیر قابل جبران روخ نده
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : minoshka , nahal , آنا
در این مورد فقط پزشکش صلاحیت اینو داره که تعیین کنه تصمیم نهاییتون چی باشه . اما اگه تجربه های شخصیمون رو می خوای من هم پزشکم تا یک سال بهم دارو نداد اما بعدش چون مجددا یه التهاب خفیف پیدا کردم برام دارو تجویز شد . بعضی از پزشکا تا حمله یا التهاب یا عوارض مجدد ، صبر می کنن . در نهایت بر اساس نظر پزشکان متخصص مغز و اعصاب تصمیم بگیرین .
Peace begins with a smile
 تشکر شده توسط : minoshka , hessam , arezooo82
این ریسکی بود که دکتر اولم بهم پیشنهاد داد و من هم پذیرفتم angry3و حمله ای که بهم داد واقعا بدجور بود و مجبور شدم زیادپالس بگیرم به نظرم با یه دکتر دیگه مشورت کنین بهتره .
میشه باز هم نفس کشید و زندگی کرد  
 تشکر شده توسط : hessam , nahal
پس چرا دکترش میگه بهتره منتظر بمونیم؟البته یه دکتر دیگه هم رفتیم گفت بهتره هفته ای یه بار دارو بگیره.من میخام پیش چند تا دکتر دیگه هم برم مگه این دکتر ها تو یه دانشگاه درس نخونندن Huh چرا هر کدوم یه نظر دیگه ای دارن؟ در ضمن میخام بدونم این تصور من تا چه حد درسته "ممکنه تا دو سال دیگه هیچ حمله ای نداشته باشه بیخودی چرا خودشو با تزریق اذیت کنه اگه بعد حمله دارو شروع کنه به حالت اولش برنمی گرده"؟
 تشکر شده توسط : minoshka
من فکر کردم خودش می خواد فعلا دارو را شروع نکنه
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : minoshka , nahal
دکترها هم تقصیری ندارند بیماری ما بیماری هزار چهره اس و روال مشخصی نداره بخاطر همین هم قابل پیشبینی نیس
من فکر میکنم بهتره که به دکترش اعتماد کنید چون مواردی هم بوده که بیماری بعد از یک حمله خودبخود فروکش کرده
"یک راند دیگر مبارزه کن"
وقتی پاهایت چنان خسته اند که بزور راه میروی...
 تشکر شده توسط : arezooo82 , آنا

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  عود مجدد ام اس بعد از قطع دارو sara 208 125,622 2023/09/24, 11:24 PM
آخرین ارسال: Mahshidi
  تعطیلی ادارات ونرسیدن دارو Mobarz 2 1,194 2020/07/27, 03:29 PM
آخرین ارسال: Mobarz
Exclamation خوشخیم یا بدخیم بودن -- مصرف دارو baback 42 65,620 2019/11/25, 03:34 PM
آخرین ارسال: glassheart
  قطع کردن دارو golemaryam 149 75,199 2018/11/02, 10:33 AM
آخرین ارسال: S.hz
  طول دوره استفاده از دارو min00 76 44,811 2018/03/05, 10:27 PM
آخرین ارسال: hadisss
  تهیه دارو در آمریکا آتوسا یزدانی 3 2,785 2017/06/20, 06:52 AM
آخرین ارسال: hamid
  تایید و تهیه دارو - تعداد نسخه min00 52 29,241 2016/11/09, 03:01 PM
آخرین ارسال: nahid
  نحوه گرفتن دارو از طریق بیمه تکمیلی طلایی آموزش وپرورش البرز 2 5,407 2016/10/24, 10:37 PM
آخرین ارسال: glassheart
  تغییر دارو 7714 31 18,783 2015/09/19, 09:43 AM
آخرین ارسال: parva
  تزريق دارو و مصرف مسكن liliyam 44 28,490 2014/07/19, 04:09 PM
آخرین ارسال: arezooo82

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست