امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
زانوم کلافه ام کرده!
سلام دوستان
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید,من سال 87 به دلیل افتادن از روی یک پله تقریبا 10 سانتی مینیسک زانوم پاره شد(!) که بعدش مجبور شدم زانومو جراحی کنم والان 5 ساله که اگه پای من بیشتراز یک ربع در یک حالت ثابت بمونه خشک میشه,یا اگه یه کم فعالیتم بیش از پیش بشه و ...
علاوه براین سرما ام شدت میده به این اوضاع,نه میتونم یه خورده پیاده روی کنم,نه شنا و...
یه جورایی دیگه ام اس یادم رفته!!!
دکتر ارتوپدم رفتم میگه زانوتون مشکلی نداره Huh
به نظرتون من باید چیکار کنم?
خدایا شکرت....
 تشکر شده توسط : رامنا
(2013/10/24, 02:44 AM)mahdiye1989 نوشته است: سلام دوستان
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید,من سال 87 به دلیل افتادن از روی یک پله تقریبا 10 سانتی مینیسک زانوم پاره شد(!) که بعدش مجبور شدم زانومو جراحی کنم والان 5 ساله که اگه پای من بیشتراز یک ربع در یک حالت ثابت بمونه خشک میشه,یا اگه یه کم فعالیتم بیش از پیش بشه و ...
علاوه براین سرما ام شدت میده به این اوضاع,نه میتونم یه خورده پیاده روی کنم,نه شنا و...
یه جورایی دیگه ام اس یادم رفته!!!
دکتر ارتوپدم رفتم میگه زانوتون مشکلی نداره Huh
به نظرتون من باید چیکار کنم?

عزیزم حتما خودت میدونی که کار منیسک تغذیه مفصل و برداشتن فشار از روی مفصل ه. وقتی جراحی میکنن منیسک آسیب دیده رو که ببینن یه قسمتی ازش آسیب دیده که شانس ترمیم براش وجود نداره. در اینحالت جراحی میکنن و اون قسمتی رو که کنده شده بر میدارن تا توی حرکت مفصل مزاحمت ایجاد نکنه.
چنین زانویی نسبت به یه زانوی عادی تا حدی و نه کاملا تغذیه ضعیف تری پیدا میکنه و از طرفی فشار بیشتری رو حین وزن اندازی متحمل میشه. برای اینکه فشار رو برداری از روی زانو و کمترش کنی تنها یه راه داری و اونم تقویت عضلات اطراف مفصل زانو ه. اینطوری عضلات فشار رو خودشون متحمل میشن و از میزان فشار بر زانو کاهش میدن. در مورد عضلات و تقویت اونها فیزیوتراپیست میتونه کمکت کنه. حتما بعد از عمل هم فیزیوتراپی شدی البته ولی خب الان اگه بری تمریناتت با احتیاط کمتری انجام میشن و متنوع تر خواهند بود. به نظرم فیزیوتراپی جایی که ورزشکارها رو میبینن برای شما مناسب تره. هم کوادریسپس باید تقویت بشه و هم همسترینگ و معمولا نسبت توجهت به این دوتا عضله باید 2 به 1 باشه. یعنی اولی دو برابر دومی.
اوایل تمرینات هم ممکنه بعد از تمرینات حس کنی کمی مثلا یه نیم ساعتی درد داری که به مرور کمتر میشه این درد.
یه کار جالب انجام تمرینات تقویت اندام تحتانی توی آب ه. اینطوری بدون اینکه فشار به زانو بیاد میتونی عضلات اطراف رو تقویت کنی. خبر دارم توی تهران مثلا جاهایی هست براش (مثلا ورزشگاه انقلاب) ولی فقط شنیدم فقط و اطلاعات کامل ندارم.
اینکه نمیتونی الان حتی استخر بری و اون هم اذیتت میکنه احتمالا اینه که در حال حاضر تمام عضلات اطراف مفصل رفتن توی اسپاسم تا به زور یه حمایتی رو از مفصل زانوت فراهم کنن و از فشار روی اون کاهش بدن. سرما این اسپاسم رو شدیدتر میکنه. اما اگر عضلات رو تقویت کنی، با افزایش قدرتشون دیگه مجبور نیستن با زحمت (اسپاسم) این حمایت رو فراهم کنن و کم کم از میزان درد هه کاسته میشه.
تمرینات تعادلی هم میتونه کمک کنه که بین عناصر حسی داخل مفصل و مرکز پردازش (مغز) ارتباطات قویتری ایجاد بشه و عضلات سنجیده تر و به موقع وارد عمل بشن. بعد از اعمال جراحی معمولا این ارتباطات کمی ضعیف میشن و باید مجددا با تمرین برش گردونی به حالت اول. خیلی وقت ها علت درد فقط همینه. پس سعی کن تمرینات تعادلی مثل تیلت برد رو حتما داشته باشی

موفق باشی
... I'm a fighter ...
"از پیش غصه خوردن ، دوبار غصه خوردن است."
 تشکر شده توسط : paeazan , mahdiye1989
رامنای عزیز مرســــــــــــــــــــــــــــــــــــــی از راهنماییتicon_questionlove51agreement2
خدایا شکرت....

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آیا هومیوپاتی را امتحان کرده اید؟ آیدا 6 17,902 2018/05/25, 11:26 AM
آخرین ارسال: nazanin
  آیا دکتر شما داروی بتامتازون براتون تجویز کرده؟ mahmoodbnjr 7 26,080 2013/03/22, 06:11 PM
آخرین ارسال: sargol

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان