امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
داروهای کمیاب صرفه‌جویی و اولویت‌بندی می‌شوند
Star 
داروهای کمیاب صرفه‌جویی و اولویت‌بندی می‌شوند
چهارشنبه ۱۵ شهريور 1391

دکتر سلیمان عباسی در گفتگو با سینا نیوز با اشاره به صرفه جویی در زمینه استفاده از برخی دارو‌ها اظهار کرد: در صورت کمبود برخی از دارو‌ها، ممکن است در بسیاری از موارد صرفه جویی‌هایی صورت گیرد که به هیچ وجه جای نگرانی ندارد.

کمبودهای دارویی نگران کننده نیست!!

نماینده مردم گناباد در نهمین دوره از مجلس شورای اسلامی در خصوص تمهیدات وزارت بهداشت در زمینه مصرف داروهای کمیاب تصریح کرد: وزارت بهداشت و درمان تمهیدات قابل قبولی را در زمینه مصرف داروهایی که با کمبود مواجه هستند، به کار برده است و اگر احساس خطر در زمینه بحران دارو داشته باشد، تهمیدات و صرفه جویی‌های خود را بیشتر خواهد کرد. وی ادامه داد: یکی از این تهمیدات، اولویت بندی مصرف و تزریق دارو‌ها در نظام سلامت است که این کار به خوبی در وزارت بهداشت انجام شده است.

بیماران نگران کمبود دارو نباشند، دارو‌ها تامین می‌شوند

سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس با اشاره به موثر بودن پیگیری‌های بیماران در دستیابی به داروهای مورد نظر گفت: تا حالا گزارشی به کمیسیون اعلام نشده است که در آن، فردی تقاضای دسترسی به داروی ضروری را داشته و با عدم همکاری‌ها و در ‌‌نهایت نرسیدن به دارو مواجه شده باشد. به هر حال داروهای ضروری تهیه می‌شوند.

حمایت و تجویز داروهای ایرانی، راهکار برخی از پزشکان

عباسی با اشاره به تجویز داروهای مشابه و کمیاب خارجی، خاطر نشان کرد: کمبود داروهای خارجی مشکلی ایجاد نخواهد کرد ودر حال حاضر بسیاری از پزشکان نیز اقدام به تجویز داروهای مشابه و ساخت داخل کرده‌اند.

ﭼﻘﺪﺭ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻨﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ٬ ﺁﺩﻣﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺷﺒﯿﻪ ﺣﺮﻓﻬﺎﯾﺸﺎﻥ ﻫﺴﺘﻨﺪ...
 تشکر شده توسط : # پریسا # , MFhealth , ساغر , ابراهیم
این تمهیدات تنها در جهت فروش داروهای داخلی و حمایت از داروساز هاست و توجهی به بیمار نشده بهتره بگن تمهیدات برای داروسازها نه بیماران. داروسازها نگران نباشید رقبای خارجی رو براتون کنار میزنیم دیگه رقیب ندارید بیمارا مجبورن داروی شما رو استفاده کنن چاره ندارن. angry
با درد بساز چون دواي تو منم، در كس منگر كه آشناي تو منم
 تشکر شده توسط : shahrzad.s , ساغر , فریبا , مهري , aalieh , edarzi
نماینده مردم گناباد در نهمین دوره از مجلس شورای اسلامی در خصوص تمهیدات وزارت بهداشت در زمینه مصرف داروهای کمیاب تصریح کرد: وزارت بهداشت و درمان تمهیدات قابل قبولی را در زمینه مصرف داروهایی که با کمبود مواجه هستند، به کار برده است و اگر احساس خطر در زمینه بحران دارو داشته باشد، تهمیدات و صرفه جویی‌های خود را بیشتر خواهد کرد. وی ادامه داد: یکی از این تهمیدات، اولویت بندی مصرف و تزریق دارو‌ها در نظام سلامت است که این کار به خوبی در وزارت بهداشت انجام شده است.

یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟یعنی مثلا کسی که ام اس داره وحالش خوبه هیچی نزنه و کسی که حالش بده آمپول بگیره!!!!!!!!! چه شود !!هر دم از این باغ بری میرسد!!!!!!!!!!!!
به قول ....هییییی وای من...........
سرنوشت را کی توان از سر نوشت......
با زبان بی زبانی عزیزم دارن انجامش می دند دیگه ، چند روزه دارم دنبال داروم می گردم، نیست که نیستangry2angry2angry3
خدایا من در کلبه حقیرانه خود کسی را دارم که تو در عرش کبریایی خود نداری
من چون تویی را دارم وتو چون خود نداری...

خاک بر سرشون !!! بعد از 4 سال دیگه نمیتونم اونکس بزنم!!!angry3angry3angry3angry3
(2012/09/05, 02:52 PM)atefeh.l نوشته است: با زبان بی زبانی عزیزم دارن انجامش می دند دیگه ، چند روزه دارم دنبال داروم می گردم، نیست که نیستangry2angry2angry3

عزيزم گشتيم نبود نگرد نيست Dodgy
با دكترت صحبت كن, به جاى بتافرون اكستاويا مصرف كن
براى تو
براى چشمهايت..
براى من
براى دردهايم..
براى ما
اى كاش خدا كارى بكند...
تینا جان منو تو لیست سیاه گذاشتی!!!!!!نمیتونم جواب پیام خصوصیتو بدم!!!!!!Tongue
بتافرون گیرم نیاد به جاش هیچی نمی زنم دیگه دو سال بتافرون مصرف کردم همه بدنم سیاه و کبود شده و دردناک کلن یکی بهم دست بزنه دادم میره به آسمون بهتر که نیس بهانه واسه نکردن تزریق :60:

ضمن اینکه تصمیم دارم برم سراغ طب سنتی smiling هم ارزونتره هم دیگه بهانه دست اینا نمیاد واسه ورود و خروج غذا !
دارو های خودشون هم رو دست شون می مونه حداقل من استفاده نمی کنم confused
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
توت فرنگی جان حتما با دکترتون مشورت کنید بعدا تصمیم به قطع یا ادامه ی دارو بگیرین
چون میتونید به جای بتافرون از اکستاویا استفاده کنید(بتافرون و اکستاویا یکی هستن)

تشکر شده توسط : paeazan
(2012/09/18, 08:53 AM)naazanin نوشته است: توت فرنگی جان حتما با دکترتون مشورت کنید بعدا تصمیم به قطع یا ادامه ی دارو بگیرین
چون میتونید به جای بتافرون از اکستاویا استفاده کنید(بتافرون و اکستاویا یکی هستن)

2 تا دونه دیگه دارم به گفته ی آقای دوست پدر تا 15 ام توزیع میشه دوباره حالا این دو تا دونه رو به صورت جیره بنده میزنم تا 15 مهر برسه ببینم چی میشه ؟
البته من واسه طب سنتی که الکی گفتم :60: ولی کلن از داروهای دیگه خوشم نمیاد ...
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ماجرای اختلاف قیمت داروهای ام اس در بازار nahid 2 1,841 2019/09/10, 07:49 PM
آخرین ارسال: nahid
  داروهای در حال ورود به کشور nahid 3 3,382 2018/06/30, 08:36 PM
آخرین ارسال: hessam
  چه عواملي سبب ابتلاء به بيماري ام اس مي‌شوند؟ sooorooosh 27 26,991 2016/08/11, 12:28 PM
آخرین ارسال: somaye_602000
  وضعیت داروهای "ام اس" در بازار دارویی کشور hamdam 2 4,252 2016/05/10, 08:55 AM
آخرین ارسال: niloofary
  اختلال درتوزیع داروهای اکتووکس و اکتوفرون و سرگردانی بیماران niloofary 0 2,196 2015/12/28, 10:11 AM
آخرین ارسال: niloofary
  اطلاعیه سازمان غذا و دارو در مورد سهمیه بندی داروها nahid 17 10,855 2015/08/05, 11:29 AM
آخرین ارسال: abed6311
  تفاهم نامه داروهای بیماران خاص و صعب العلاج 5/3/1394 nahid 14 8,704 2015/06/05, 09:02 AM
آخرین ارسال: hessam
  240 میلیون دلار صرفه جویی ارزی با تولید داروهای بیماران خاص paeazan 1 2,644 2015/02/16, 12:09 AM
آخرین ارسال: فرید 1353
  عرضه رایگان داروهای ایرانی ام اس دربرخی استان ها sargol 11 8,741 2015/02/04, 12:38 PM
آخرین ارسال: فرید 1353
  سیرتولید داروهای MS، دکتر ترابی ، کنگره 11 nahid 1 3,115 2014/11/03, 06:43 AM
آخرین ارسال: sooorooosh

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست