امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
داروهاي خارجي بيماران ام اس بدون حمايت بيمه‌ها عرضه مي‌شود
مرتبط با موضوع : بنا به حکمت دولت فخیمه : قیمت داروی آونکس ظرف نیم روز دو برابر شد

وزارت بهداشت در پی اعتراضات مکرر بیماران ام.اس به افزایش قیمت داروی آونکس اعلام کرد : يارانه داروي خارجي بيماران ام‌اس قطع نشده بلكه معادل يارانه داروي توليد داخل اين بيماران شده است.
دكتر محمدرضا شانه ساز مديركل نظارت بر امور دارو و مواد مخدر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي ضمن اعلام اين خبر گفت: افزايش قيمت داروي خارجي بيماران ام‌اس ناشي از معادل‌سازي يارانه اين دارو با يارانه داروي توليد داخل بنابر مصوبه كميسيون قيمت است.
وي افزود: قيمت اين داروي خارجي در طول چند سال اخير ثابت مانده و تغيير نكرده است و افزايش قيمت چند روز اخير به اين دليل است كه يارانه اين داروي خارجي كه چند برابر يارانه داروي توليد داخل است معادل داروي ايراني شده است.
دكتر شانه‌ساز با اشاره به اين كه داروي توليد داخل بيماران ام‌اس از نظر كيفيت تفاوتي با داروي خارجي ندارد به جز اين كه برند آن ايراني است، اظهار داشت: اين دارو به چند كشور صادر مي‌شود كه نشان از كيفيت مرغوب آن دارد، بنابراين بيماران ام‌اس كه توانايي مالي ندارند مي‌توانند با اطمينان، از داروي توليد داخل استفاده كنند.
مديركل نظارت بر امور دارو و مواد مخدر در خاتمه تصريح كرد: به زودي جلسه‌اي با حضور معاون غذا و داروي وزارت بهداشت در همين رابطه تشكيل مي‌شود تا در مورد داروهاي بيماران ام‌اس تصميم‌گيري شود.

منبع: ام اس لينك
"چقدر ابد زمان اندکی ست برای آنکه به کفایت کنارت باشم...
 تشکر شده توسط : sadaf
البته خوب بود که اسم کشورهایی که دارو بهشون صادر میشه هم ذکر میکردن.چون به مالاویی وکوموروساحل عاج وسوآزیلند صادر کردن دارو اهمیت خاصی نداره.به هر حال من که تصمیم گرفتم که قطعش کنم.بعد از 6 سال.آلان انگار اثرش کم شده.هر چه بادا باد.من تاسفم بابت اونهایی هست که بهش وابسته شدن و اثر خوبی هم روشون داشته.حالا نگران نشین.بلاخره یک چیزی یک طوری خواهد شد.بابت این موضوع به خودتون فشار نیارین.
این قافله عمر عجب می گذرد
دریاب دمی که با طرب می گذرد
ساقی غم فردای حریفان چه خوری
پیش آر پیاله را که شب می گذرد
 تشکر شده توسط : mahsa , sayna , askariar
تا اونجايي كه من ميدونم تو كشورهاي پيشرفته بيمارا رو مثل ... دور نميريزن خيليها هستن كه حتي 100 تومنم براشون خيليه چه برسه به دويست هزار
خدا به هممون رحم كنه با اين سياستهاي اشتباه
خوب باشيد و خوب بمانيد
به راحتي آب خوردن، قيمت آونكس از 400 به 600 تومن رسيد
سلام بچه ها من هم ازلج اينا اونكس نميزنم
منم با این لطف دولت به اصطلاح خدمتگزار دیگه نمیتونم آونکس بزنم،پولم کجابود!؟ البته اینم بگم که به هیچ وجه سراغ سینووکس مزخرفم نمیرم.دیگه واسه همیشه قیدآمپول رو میزنم هرچی بشه مهم نیس.چون مطمئنم نزدن آونکس عوارضش کمتراز زدن سینووکسه!!
حرف هایی هست برای نگفتن و ارزش عمیق هرکس به اندازه حرف هایی است که برای نگفتن دارد.
(2010/09/07, 12:45 AM)mahsa نوشته است: منم با این لطف دولت به اصطلاح خدمتگزار دیگه نمیتونم آونکس بزنم،پولم کجابود!؟ البته اینم بگم که به هیچ وجه سراغ سینووکس مزخرفم نمیرم.دیگه واسه همیشه قیدآمپول رو میزنم هرچی بشه مهم نیس.چون مطمئنم نزدن آونکس عوارضش کمتراز زدن سینووکسه!!

مهسا جان اين چه حرفيه ميزني آمپول نزدن كه راه حل نيست ما كه نبايد با خودمون لج بازي كنيم اينجوري كسي رو تنبيه نخواهيم كرد و اثراتش هم فقط به خودمون برميگرده عزيزم
حالا سينووكس هم اينقدا بد نيست خيلي از بچه ه دارن ميزنن و راضيند نميدونم تو چي ديدي ازش البتهconfused2
"چقدر ابد زمان اندکی ست برای آنکه به کفایت کنارت باشم...
(2010/09/07, 08:49 AM)nazaninn نوشته است: مهسا جان اين چه حرفيه ميزني آمپول نزدن كه راه حل نيست ما كه نبايد با خودمون لج بازي كنيم اينجوري كسي رو تنبيه نخواهيم كرد و اثراتش هم فقط به خودمون برميگرده عزيزم
حالا سينووكس هم اينقدا بد نيست خيلي از بچه ه دارن ميزنن و راضيند نميدونم تو چي ديدي ازش البتهconfused2

من ازاخبار تلویزیون شنیدم که گفت:" بااینکه داروی ایرانی رو40درصدبیماران عوارض بدی نشون داده وحملاتشون روبیشترکرده اما بازم مسئولین کشور نمیخان قبول کنن و باگرون کردن آونکس دارن بیماران روبه اجباربسمت داروی ایرانی میکشونن وبعدشم یه سری از بیمارا رونشون دادکه این حرف روکاملا تاییدکردن"
اتفاقا خودمن یه مدت بود که تصمیم گرفتم داروم رو به سینووکس تغییربدم،اماازوقتی این اخبارروازتلویزیون شنیدم کلاذهنیتم درمورد سینووکس تغییرکردوبشدت ازش ترسیدم
حرف هایی هست برای نگفتن و ارزش عمیق هرکس به اندازه حرف هایی است که برای نگفتن دارد.
 تشکر شده توسط : sayna , pariya
قيمت آونكس 440 تومان شد.

حالا معلوم نيست اين قيمت 1 ماه ثابت ميمونه يا مونده گاره.
یعنی به اعتراضات ترتیب اثر دادند!!!!!!!!!!!
امیدوارم ثابت بمونهicon_cryicon_cryicon_cry
شخصيت منو با برخوردم اشتباه نگير!
شخصيت من چيزيه كه "من" هستم اما برخوردِ من بستگي به اين داره كه "تو" كي هستي...!

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سودجويان بيماران ام اس را فريب مي‌دهند hamdam 4 4,336 2015/05/18, 09:24 AM
آخرین ارسال: niloofary
  عرضه رایگان داروهای ایرانی ام اس دربرخی استان ها sargol 11 8,717 2015/02/04, 12:38 PM
آخرین ارسال: فرید 1353
  انجام رايگان M.R.Iبراي بيماران M.S maya 12 8,088 2013/11/02, 07:22 PM
آخرین ارسال: ahya
  نخستين محموله داروهاي بيماران MSهفته آينده وارد كشور میشود hamdam 1 2,208 2013/07/14, 10:25 AM
آخرین ارسال: محمود
  بسته پوشش خدمات دارويي بيماران خاص در يارانه‌ها اجرايي شود hamdam 0 2,125 2013/06/28, 12:48 PM
آخرین ارسال: hamdam
  عرضه کارت هوشمند داروهاي يارانه اي به بيماران صعب العلاج hessam 0 2,112 2013/05/05, 09:38 PM
آخرین ارسال: hessam
  مثلث تحريم، گراني و سوء مديريت، بيماران را هم كلافه كرد؛ paeazan 16 7,936 2013/04/19, 12:30 PM
آخرین ارسال: sargol
  بهره برداري از خط توليد داروهاي بيوتکنولوژي در استان البرز paeazan 1 2,643 2013/03/05, 06:14 PM
آخرین ارسال: hessam
  ازمحل درآمدهاي هدفمندي به بيماران ام اس کمک شود hamdam 2 2,479 2012/08/08, 10:59 PM
آخرین ارسال: nahid
  افزايش پوشش بيمه‌اي "ام.اس" مرتضی 4 3,626 2012/06/25, 11:36 AM
آخرین ارسال: زهراجون

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست