امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خوشخیم یا بدخیم بودن -- مصرف دارو
Exclamation 
سلام به همه دوستان خوبم در سایت

می خوام سه تا سوال بپرسم و خواهشاً شرکت کنید و مشورت بدید :

1 . آیا کسی به ام اس خوشخیم دچار هست ؟ ( اونایی که بالای 7،8 سال ام اس دارن فکر کنم بهتر میتونن جواب بدن ) یعنی یه حمله داشتن و دیگه تا چند سالی حمله نداشتن .

2. کسی هست که ام اس داره و دارویی تزریق نمی کنه و حالشم خوبه ؟ ( فکر کنم این سوال هم دوستان بالای 5 سال جواب بدن بهتر نتیجه میده )

3. آیا با وجود ام اس و تزریق دارو میشه مثلا دو هفته یا بیشتر رفت سفر ؟؟ مثلا سفر خارج ؟

هر کی اطلاعی داره خوشحال میشم بگه و اطلاعات بقیه از جمله من رو زیاد کنه.

ممنون از همه icon_question

* ببخشید از دوستایی که تاحالا جواب دادن 2سوال بود ، اما حالا شد 3 تا ! ممنون
1- دکترم به من گفته ام اس من خوشخیمه. من 11 سال ام اس دارم بین هر حمله هم تقریبا 3 سال فاصله بوده( که از نظر دکتر من خیلی خوبه) توی آخرین MRI وضعیتم ثابت بوده بعد از 11 سال

2-من 8 ساله آونکس مصرف می کنم( توی این سوال نمی تونم کمک کنم)اما حالم هم خوبه در واقع من الان تنها مشکلم خستگی زیادمه. که اونم طبیعیه چون ساعت کارم طولانیه و استراحتم کم
 تشکر شده توسط : baback , h.kakavand , sooorooosh , FBF
احتمالا خودت مي دوني ام اس بيماري كه تو هر فردي يه سري علايم و يه شدت داره. با تقريب خوبي هيچ دو بيمار ام اسي شبيه هم نيستن.
من خودم 3 سال پيش حدودا اولين حمله ام اس رو داشتم. وحشتناك شديد بود. كل بدنم تحت تاثير قرار گرفته بود. دستا و پاهام و تقريبا جايي نبود كه در امان مونده باشه. اون موقع در تدارك يه كاري بودم و اين اتفاق زندگيمو فلج كرد طوري كه واقعا فكر كردم دارم مي ميرم.
اما تنها شانسي كه شايد آوردم تشخيص سريع بود كه 24 ساعت بعد از شروع حمله بيشتر طول نكشيد و بعد بلافاصله بستري شدن تو بيمارستان و پالس تراپي. بعد هم دارو و يه سري از درمان هاي تكميلي ديگه. الان 3 سال از اون موقع مي گذره و ديگه حمله نداشتم خدارو شكر.
با شرح حالي كه بهت دادم مي خواستم بگم كه نميشه دقيق گفت ام اس خوش خيم چيه چون هم شدت حمله ها مهمه هم فاصله بينشون
هميشه مردم لباس هاي كهنه و پوسيده اشون رو دور مي ندازن دارم به اين فكر مي كنم كه چرا بعضي ها افكار كهنه و پوسيدشون رو هيچ وقت دور نمي ندازن
 تشکر شده توسط : baback , h.kakavand , yummy
دكتر من ميگه چيزي به نام خوش خيمي در ام اس وجود نداره
اين روند پيشرفت ام اسه كه بسته به سرعتش و تغييراتي كه ايجاد ميكنه بهش ميگم خوش خيم و بد خيم كه خدا رو شكر جديدا يا تشخيصاي به موقع و تجويز دارو اكثرا به راحتي دارن با ام اس زندگي ميكنن

سعيده رو ميدونم كه چند وقته امپول نميزنه ديگه و خدا رو شكر حالش خوبه و مشكل خاصي نداشته ايشالله كه تا اخر عمرش هم نيازي به امپول نداشته باشه
"چقدر ابد زمان اندکی ست برای آنکه به کفایت کنارت باشم...
 تشکر شده توسط : baback , anaram , h.kakavand , آنا , biparva
man ba MAHDI movafegham

ام اس بيماري كه تو هر فردي يه سري علايم و يه شدت داره. با تقريب هيچ دو بيمار ام اسي شبيه هم نيستن.

icon_cry
من از معبود یکتایم فقط یک چیز میخواهم
نگیرد هرگز از قلبم امید استجابت را...
 تشکر شده توسط : baback , h.kakavand
عنوان ویرایش شد
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

تشکر شده توسط : baback
من مریضیم هیچ وقت حمله ای نبوده.چند سال متوقف شد.بعد چون خودم را خسته کرد درب و داغون شدم.الان فعلا همچنان در وضع خوبی نیستم.پس توصیه من:خودتو ن رو خسته نکنیدوخواب و استراحت کافی داشته باشیدوعصبی نشید و استرس نداشته باشید تا خوب بشید.
این قافله عمر عجب می گذرد
دریاب دمی که با طرب می گذرد
ساقی غم فردای حریفان چه خوری
پیش آر پیاله را که شب می گذرد
 تشکر شده توسط : MAHDI , سحــــــــر , baback , yummy , somaye_602000 , paeazan
1-من از 7 سال پیش ام اس دارم پزشکم میگه خوش خیمه ولی من به طور متوسط سالی 2 تا 3 حمله دارم!!
2-من مدتی به توصیه چند پزشک مصرف داروم رو قطع کردم ولی مجبور شدم دوباره شروع کنم.الان بتافرون مصرف میکنم.
3-سفر میشه رفت.من فکر میکنم هممون کیف حمل دارو داریم که مشکل نگهداری و حمل و نقل دارو رو برطرف میکنه.
(2011/01/31, 02:06 PM)goli61 نوشته است: 1-من از 7 سال پیش ام اس دارم پزشکم میگه خوش خیمه ولی من به طور متوسط سالی 2 تا 3 حمله دارم!!
2-من مدتی به توصیه چند پزشک مصرف داروم رو قطع کردم ولی مجبور شدم دوباره شروع کنم.الان بتافرون مصرف میکنم.
3-سفر میشه رفت.من فکر میکنم هممون کیف حمل دارو داریم که مشکل نگهداری و حمل و نقل دارو رو برطرف میکنه.

سلام به شما

یعنی میشه با کیف سفری دارو دو هفته رفت مسافرت ؟ مشکلی نیستش ؟؟
 تشکر شده توسط : nooresefid333
(2011/01/31, 02:49 PM)babak1360 نوشته است: سلام به شما

یعنی میشه با کیف سفری دارو دو هفته رفت مسافرت ؟ مشکلی نیستش ؟؟

سفر منظورت چیه؟
تو هواپیما نمی تونی بیاریش
مگه بدی تو قسمت بار
نهایتا 12 ساعت یخ و کیف
اما اگه میخوای بری کوه و کمر و بیابون چادر بزنی یه سری دستگاه من دیدم تو ترکیه
که تا یک هفته با شارژ کار یخچال رو میکنه

کیف یخ خشک و بند و بساطش
12 ساعت فقط اونم تو سایه
 تشکر شده توسط : anaram , TITI , FBF

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  عود مجدد ام اس بعد از قطع دارو sara 208 125,695 2023/09/24, 11:24 PM
آخرین ارسال: Mahshidi
  تعطیلی ادارات ونرسیدن دارو Mobarz 2 1,194 2020/07/27, 03:29 PM
آخرین ارسال: Mobarz
  قطع کردن دارو golemaryam 149 75,204 2018/11/02, 10:33 AM
آخرین ارسال: S.hz
  طول دوره استفاده از دارو min00 76 44,818 2018/03/05, 10:27 PM
آخرین ارسال: hadisss
  تهیه دارو در آمریکا آتوسا یزدانی 3 2,786 2017/06/20, 06:52 AM
آخرین ارسال: hamid
  منظوراز فعال بودن یا نبودن پلاک mina_a 71 74,142 2017/05/28, 03:29 PM
آخرین ارسال: nahid
  تایید و تهیه دارو - تعداد نسخه min00 52 29,245 2016/11/09, 03:01 PM
آخرین ارسال: nahid
  نحوه گرفتن دارو از طریق بیمه تکمیلی طلایی آموزش وپرورش البرز 2 5,408 2016/10/24, 10:37 PM
آخرین ارسال: glassheart
Rainbow مصرف چای مرزه بعنوان مسکن درد بعد از تزریق سینووکس sharmin 11 11,256 2015/12/06, 12:17 AM
آخرین ارسال: seebche
  تغییر دارو 7714 31 18,784 2015/09/19, 09:43 AM
آخرین ارسال: parva

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست