امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خوشخیم یا بدخیم بودن -- مصرف دارو
دوست من سال 87 یه حمله چشمی داشت که برطرف شد یه سری حمله های ملایم
هم تو سال 88 داشت تو پا و گلوش درد می گرفت موقع حرف زدن گفتم ملایم چون
24 ساعت تا 48 ساعت طول می کشیدن از 89 تا الان هیچ حمله نداشته و هیچ نوع دارویی
مصرف نمیکنه دو تا پلاک داره ضمنن و دکترش هم گفته خوش خیمه.

منم که تازه برام تشخیص دادن و خب ده تا پلاک تو مغزم دارم که البته غیرفعالن پلاکی که تو نخاع
هست یه سانته و فعاله Sad

من هیچ وقت کامل نبودم، اما واقعیت دارم.
 تشکر شده توسط : paeeze , paeazan , hessam , movahedi , مستانه , DavidBili
من 10 ساله ام اس دارم ولی ام اسم خیلی با حاله Smile (52) کلی باهاش حال می کنم laughing3 فکر کنم از نوع عود کننده فروکش کننده است ۴ سال آخر که ربیف ایتالیایی می زنم ازش نیتجه خوبی گرفتم و آخرین ام ار ای من هیچ کدام از پلاکام ماده نگرفتند ولی یک پلاک خیلی کم ( بر اساس گزارش روی خود ام ار ای ) و به صورت نا محسوس ماده گرفته امیدوار باشید ام اس قابل کنترل است agreement2
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : movahedi , liliyum , DavidBili , paeeze , مریم۷۲
آقا تو رو خدا دارتون رو برنید .یه وقت جو گیر نشین بگین من خوب شدم .چه میدونم با طب حاشیه خودم رو خوب میکنمangry3
تو رو قرآن با زندگی خودتون بازی نکنینangryangryangry
حتی نزارین تو تزریق یک نوبت هم اختلال به وجود بیاد.angry
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : hessam , یه غریبه , movahedi , liliyum , shahrzad.s , ماه , آقا صادق , مستانه , DavidBili , یوسفی نازنین , paeazan , hadisss , مریم۷۲
ام اس منم خفیفه.دقیقاً چهارسال از اولین حملم میگذره و تو این چهارسال به جز همون حمله اول دو سه تا حمله خفیف که به خاطر استرس زیاد بود داشتم و کلاً تو این چهار سال 12پالس کورتون گرفتم
بعد از دو سال به خاطر یه روز درمیون بودن بتا و مداخله اش تو کارام سینووکسو شروع کردم و حالا بعد از 9 ماه مصرفش به سرم زده دارومو ول کنم. هی میگم تو که خوبی و چیزیت نیست ولی از یه طرف هم به خاطر تاکید دکترم و حرفای دوستان مخصوصاً سروش که اینقده هم مصرّه میترسم پشیمون بشم!
فک کنم تا یه سال دیگه ادامه بدم ببینم چی میشه!!
میگن ام اس سیر پیشرفتش مثل 5 سال اولشهconfused2confused2
نگران منی به تو قرصه دلم
تو کنار منی نمی ترسه دلم
 تشکر شده توسط : sooorooosh , مستانه , DavidBili
آقا داروتون را قطع نکنید و با پزشکتون در تماس باشید با این بیماری مبارزه fighting0030.gif کنید آخرش شما برنده اید icon_biggrinicon_biggrinicon_biggrin
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : مستانه , DavidBili , یوسفی نازنین
SALAM MAN 21 salame alanam 4mahe motevajeh bimarim shodam daroo sinovex estefadeh mikardam vali motevajeh shodam bardaram kheyli rohiyam behtar shode cheshmam yekam tar hast vali kam kam kkhob mishe khoda kheyli bozorge va hamishe khodesh be vaghtesh komak mikone omideton be khoda bashe bad ham chize mohemi nist rohiyatono hefz konin va labkhand bezaninShy
 تشکر شده توسط : مستانه , liliyum
من فکر بکنم جواب درستی به سوالتون بدم و همون نمونه ای باشم که در موردش سوال پرسیدی البته نخوندم پستهای بقیه رو ولی بهرحال
من بجز 6 سال پیش عود دیگه ای رو تجربه نکردم و فقط همون موقع اونم خیلی ذخفیف فقط تهوع وئ نیستاگموس هردوچشم تشخیص داده شد و همین
و از همون موقع تزریقام بدون وقفه شروع شد و قرار بود قطع بشه ولی دکتر میگه بزنی بهتره و خیالم راحتره منم الان شده که یه ماه نزنم یا دو ماه و الان در حال حاضر دو هفته یه بار میزنم مشکلیم پیش نمیاد یعنی وقتی میبینی نمیزنی هیچ تغییر خاصی نمیکنی ولی خب بخاطر اینکه قرار بود داروم قطع بشه و دکتر زد زیرش اینکارو کردم خودشم میدونه گفت حالا بزن ولی منظورش همیشه هست
برای سفرم چون کسی از بیماری من اطلاعی نداره یا نمیبرم داروها رو یا توی یخ میذارم پیش نیومد دارو ببرم
ولی اون اوایل توی صد تا چیز قایمش میکردم از روزنامه و پارچپه و پلاستیک گرفته بعد بنام داروی مامان توی یخچال کسی میذاشتمش یا هم دکتر میدونست نمیزنم این هفتشو یا هم نمیبردم یا هم توی یخ معمولی توی کلمن
همین

راز زندگی آرام اینست امروز را در کنار خدا گام بردار و فردا را به او بسپار baybay
 تشکر شده توسط : DavidBili
این مملکت بیمارم بشی دیگه اخر ضد حاله.دوست دارم اول کسای که بی پولن خوب بشن .به امید سلامتیمونagreement2
 تشکر شده توسط : یوسفی نازنین , e.ehsan , paeeze , برگ 7
من دوران دانشجویی تقریبا 82 یا 83 یه بار پاهام بیحس شد کسی جدی نگرفت خوردن زمین هم داشت م و لی کسی فکر نمی کرد که بیماری باشه آخه مامانم همین جوری بود می کفتند مث مامانتی laughing3 بعداز ازدواجم بازهم اینتطور شدم اینبار رفتم پزشک خانواده فرستادم ارتوپد ارتوپد ...... (هرچی فحش در چارچوب موازنی اخلاقی هست ودوست دارید بخونید) من رو فرستاد که عکس رادیولوژی بگیرم اونم نوبت داد واسه یه ماه دیگه این هم مضرات بیمه نفت منم تایه ماه دیگه خوب شدم آقا جونم واستون بگه زد و مامانم ام اس گرفت ما هم یکی دوسال بعدش چشمم تار شد دیگه نفت مجبور شد به طور اوژانسی منو رو درمان کنه و بفهمه که ام اس دارم و از اون موقع هرروز دارم سوزن میزنم و هنوز علایم وجودداره و رفع نشده و پلاکای عزیزمن واسه خودشون تغییر جا میدن می گردن بزرگ میشن همه کاری می کنن منو میندازند...
قصه ما به سر رسید کلاغه به خونش نرسیدwoman
 تشکر شده توسط : رامنا , برگ 7
(2011/01/31, 09:36 AM)baback نوشته است: سلام به همه دوستان خوبم در سایت

می خوام سه تا سوال بپرسم و خواهشاً شرکت کنید و مشورت بدید :

1 . آیا کسی به ام اس خوشخیم دچار هست ؟ ( اونایی که بالای 7،8 سال ام اس دارن فکر کنم بهتر میتونن جواب بدن ) یعنی یه حمله داشتن و دیگه تا چند سالی حمله نداشتن .

2. کسی هست که ام اس داره و دارویی تزریق نمی کنه و حالشم خوبه ؟ ( فکر کنم این سوال هم دوستان بالای 5 سال جواب بدن بهتر نتیجه میده )

3. آیا با وجود ام اس و تزریق دارو میشه مثلا دو هفته یا بیشتر رفت سفر ؟؟ مثلا سفر خارج ؟

هر کی اطلاعی داره خوشحال میشم بگه و اطلاعات بقیه از جمله من رو زیاد کنه.

ممنون از همه icon_question

* ببخشید از دوستایی که تاحالا جواب دادن 2سوال بود ، اما حالا شد 3 تا ! ممنون
دوست عزیز سلام. در جواب سوال 3 باید بگم بله من 2 هفته رفتم مکه ومدینه.و داروهامم بردم. وسعی می کردم هرجا می رم دمای بدنمو پایین بیارم. خداروشکر هیچ مشکلی هم پیش نیومد

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  عود مجدد ام اس بعد از قطع دارو sara 208 125,633 2023/09/24, 11:24 PM
آخرین ارسال: Mahshidi
  تعطیلی ادارات ونرسیدن دارو Mobarz 2 1,194 2020/07/27, 03:29 PM
آخرین ارسال: Mobarz
  قطع کردن دارو golemaryam 149 75,201 2018/11/02, 10:33 AM
آخرین ارسال: S.hz
  طول دوره استفاده از دارو min00 76 44,816 2018/03/05, 10:27 PM
آخرین ارسال: hadisss
  تهیه دارو در آمریکا آتوسا یزدانی 3 2,786 2017/06/20, 06:52 AM
آخرین ارسال: hamid
  منظوراز فعال بودن یا نبودن پلاک mina_a 71 74,137 2017/05/28, 03:29 PM
آخرین ارسال: nahid
  تایید و تهیه دارو - تعداد نسخه min00 52 29,243 2016/11/09, 03:01 PM
آخرین ارسال: nahid
  نحوه گرفتن دارو از طریق بیمه تکمیلی طلایی آموزش وپرورش البرز 2 5,407 2016/10/24, 10:37 PM
آخرین ارسال: glassheart
Rainbow مصرف چای مرزه بعنوان مسکن درد بعد از تزریق سینووکس sharmin 11 11,255 2015/12/06, 12:17 AM
آخرین ارسال: seebche
  تغییر دارو 7714 31 18,784 2015/09/19, 09:43 AM
آخرین ارسال: parva

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست