امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خواب محققان ایرانی در درمان ام اس
(2010/02/27, 04:38 PM)kamix نوشته است: باور كن حميد جون بخدا
ايرانيش كه بياد حالا به محتوياتش كاري نداريم الله اعلم .
اما مطمئنم كه به جا سوزن باريكو خوشگله بتا جون يه ميخ طويله ميزارن .
بقيشم كه معلومه به جا جعبه مقوايي به نايلون ميزارن يا نهايتان يه جعبه
تخمرغ شكيل !!!!‌‌Sad بازم بگم ؟؟

نه ميتونم تصور كنم وسعت افتضاح بودنش رو confused
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
 تشکر شده توسط : kami , okhtapus
(2010/02/27, 04:31 PM)hamid_xever نوشته است: واييييييييييي نههههه sad2sad2sad2sad2
از طرف منم تورو خدا دعا كن .

شما احیانا حمید خان نمی خوای به بقیه شیرینی بدی بابت 1001 ارسال در انجمن؟؟؟؟؟؟
با همت و امید، ناتوانی خاطره ای بیش نخواهد بود.agreement2
 تشکر شده توسط : okhtapus
(2010/02/27, 05:07 PM)saffari_mo نوشته است: شما احیانا حمید خان نمی خوای به بقیه شیرینی بدی بابت 1001 ارسال در انجمن؟؟؟؟؟؟

wowwwwwwwww
اصلا متوجه نشده بودم ... عمر گران ميگذرد خواهي نخواهي icon_cry
ولي اگه قرار باشه شيريني بدم الان تعداد ارسال هاي شما رو ميكنم 3000 تا laughing3
حالا شيريني ميخواي بازم ؟laughing3
مث حس ی عشق تازه بودی
بطور کلی از بحث اصلی خارج شدین . من تا حالا خواستگاری نرفتم ولی خواستگارا رو دیدم . کلا" از همه چی حرف می زنند غیر از حرف اصلی .
ابتدا باید بگم اصلا دنبال این نیستم که بگم کار دکتر زامبونی درسته و اثبات شده و یا اینکه کار محققان ایرانی رو کم جلوه بدم ، نه .
حرف من که شاید حرف خیلی از شما باشه که در پست های قبلی هم بود اینه که وقتی امکان وارد کردن داروهای نوترکیب وجود داره و هزینه تولیدش در داخل اینقدر زیاده چه دلیلی وجود داره برای تولید؟وقتی که برای مثال می توان بتافرون رو با اون سوزن های خوب تهیه کرد و تازه یک پرستار رو هم برای مشاوره می ده و این همه خدمات پس از فروش چه دلیلی وجود داره غیر از سود عده ای (بخوانید شرکت های بیمه) !
کاربر saffari_mo مقاله ای رو از اینترنت قرار دادند که بهتر بود کمی به تاریخ گذشته اون مقاله نگاهی می انداختند .البته تقصیر از مترجم اون مقاله و یا استفاده کننده از آن نیست بلکه تقصیر فرهنگ غلط کشور ماست که متاسفانه فکر می کنیم یک چیزی وحی منزله در حالی که دنیا هر روز داره پیشرفت می کنه و اون مقاله در نوع خودش قدیمی هست . من می خام بگم اگر کار دکتر زامبونی به زعم بسیاری جنجالی رسانه ای است چرا مقاله ها و سمینارهای برگزار شده در این مورد یعنی CCSVI را ترجمه نمی کنیم؟برای مثال چندی پیش سمیناری برای بررسی CCSVI در کشور کانادا برگزار شد که دانشگاههایی مانند دانشگاه استنفورد و همچنین دانشگاههایی از آمریکا برای بررسی آن داوطلب شدند .
نه اینکه از ابتدا بگویند غلط است . من می گویم ای کاش به جای اینکه بودجه های تحقیقاتی که به باد فنا می رود درست هزینه شود .اگر هزینه می شود و نتیجه ای حاصل می شود چرا هیچ کس خبری ندارد؟!! چرا من ایرانی خبر ندارم در کشورم چقدر وقت دانشگاهها صرف تحقیقات می شود؟و یا اگر هزینه می شود نتایجش کجاست؟چه شده است؟آیا نتیجه اش شده آمپولهای وطنی که که سوزنش مانند میخ طویله است و به قول دوستان هر روز داریم دعا می کنیم که بتافرون را تولید نکنند؟آیا نتیجه بودجه های تحقیقاتی شده ارائه یک جزوه و تمام؟!
به دوستی که خیلی از خیلی چیزها گله داشت گفتم :درست می شود اون هم به من گفت آری درست شود ، لیکن به خون جگر
بگذرد این روزگار تلخ تر از زهر بار دگر روزگار چون شکر آید

شاید امروز نه ؛ اما من ایمان دارم که سرانجام همه چیز درست خواهد شد ... آری ، روزهای خوب خواهند آمد.
داداش عزيزم همون طور كه قبلا هم گفتم ، شما خواستتون خيلي بالاست . اين انتظاري كه شما داريد از يك كشور جهان سومي و با مشكلات ... بسيار بسيار بالاست
نه اينكه از عهده اين كارها بر نياييم . اتفاقا برعكس ، اگه بتونيم يه اماري از فرار مغزها به كشورهاي غربي داشته باشيم ميبينيم كه علمم كم نيست و از عهده كارهاي زيادي بر خواهيم امد . ولي متاسفانه نميخواهند . ( لطفا بيش از اين وارد سياست نشيم )

و نكته بعدي كه ذكر كردي
محمد عزيز اون اخبار رو گذاشت شمام اگه خبر جديد تري داريد ميتونيد ترجمه كنيد و بزاريد كه هم اخبار جديد رو در اختيار داشته باشيم و هم بتونيم بحثمون رو راجع بهش ادامه بديم
مث حس ی عشق تازه بودی
منم تا حالا نرفتم خواستگاري ولي اون زمانهاي دور يه چند نفري اومدند خواستگاريم. دوست خوب من خيلي وقته كه اخبار رو پيگير نيستم. در مورد دكتر زامبوني هم فكر كنم اولين بار تو همين سايت يه چيزايي خوندم. همه كه مثل رضا نمي تونند برند و از نزديك مورد بررسي قرار بدهند. روزي كه من به اين بيماري مبتلا شدم يك ماه بعد از ترخيص از بيمارستان پزشك برايم تجويز كرده بود كه آونكس استفاده كنم. همون روزها ماجراهايي داشتيم دفترچه راهنما توضيح داده بود كه براي راحتي بيمار اين شكل فرم ويال آمپول را ترتيب داده ايم. خب اين يعني كه قبلا" شكل ديگه اي بوده. و الان تكميل تر شده شايد داروهاي ايراني هم از اين قاعده مستثني نباشه. اينها رو گفتم ولي همش دعا مي كنم كه فعلا" به دارو نياز پيدا نكنم. اگه خداي نكرده مجدد مجبور به زدن آمپول بشم راستش رو بخواهيد اصلا" دلم نمي خواد نوع ايراني را استفاده كنم. خود امنيت فكري در مورد دارو بخش زيادي از درمان را تشكيل مي دهد.
وقتی تنها شدی تنها تر از تمام غریبان روزگار
از قیل و قال حادثه باری دلت گرفت
بر خویش تکیه کن برعرش
(2010/02/27, 07:31 PM)farda20032020 نوشته است: بطور کلی از بحث اصلی خارج شدین . من تا حالا خواستگاری نرفتم ولی خواستگارا رو دیدم . کلا" از همه چی حرف می زنند غیر از حرف اصلی .
ابتدا باید بگم اصلا دنبال این نیستم که بگم کار دکتر زامبونی درسته و اثبات شده و یا اینکه کار محققان ایرانی رو کم جلوه بدم ، نه .
حرف من که شاید حرف خیلی از شما باشه که در پست های قبلی هم بود اینه که وقتی امکان وارد کردن داروهای نوترکیب وجود داره و هزینه تولیدش در داخل اینقدر زیاده چه دلیلی وجود داره برای تولید؟وقتی که برای مثال می توان بتافرون رو با اون سوزن های خوب تهیه کرد و تازه یک پرستار رو هم برای مشاوره می ده و این همه خدمات پس از فروش چه دلیلی وجود داره غیر از سود عده ای (بخوانید شرکت های بیمه) !
کاربر saffari_mo مقاله ای رو از اینترنت قرار دادند که بهتر بود کمی به تاریخ گذشته اون مقاله نگاهی می انداختند .البته تقصیر از مترجم اون مقاله و یا استفاده کننده از آن نیست بلکه تقصیر فرهنگ غلط کشور ماست که متاسفانه فکر می کنیم یک چیزی وحی منزله در حالی که دنیا هر روز داره پیشرفت می کنه و اون مقاله در نوع خودش قدیمی هست . من می خام بگم اگر کار دکتر زامبونی به زعم بسیاری جنجالی رسانه ای است چرا مقاله ها و سمینارهای برگزار شده در این مورد یعنی CCSVI را ترجمه نمی کنیم؟برای مثال چندی پیش سمیناری برای بررسی CCSVI در کشور کانادا برگزار شد که دانشگاههایی مانند دانشگاه استنفورد و همچنین دانشگاههایی از آمریکا برای بررسی آن داوطلب شدند .
نه اینکه از ابتدا بگویند غلط است . من می گویم ای کاش به جای اینکه بودجه های تحقیقاتی که به باد فنا می رود درست هزینه شود .اگر هزینه می شود و نتیجه ای حاصل می شود چرا هیچ کس خبری ندارد؟!! چرا من ایرانی خبر ندارم در کشورم چقدر وقت دانشگاهها صرف تحقیقات می شود؟و یا اگر هزینه می شود نتایجش کجاست؟چه شده است؟آیا نتیجه اش شده آمپولهای وطنی که که سوزنش مانند میخ طویله است و به قول دوستان هر روز داریم دعا می کنیم که بتافرون را تولید نکنند؟آیا نتیجه بودجه های تحقیقاتی شده ارائه یک جزوه و تمام؟!
به دوستی که خیلی از خیلی چیزها گله داشت گفتم :درست می شود اون هم به من گفت آری درست شود ، لیکن به خون جگر

دوست من،
مستند علمی شما از اینکه هزینه تولید دارو در کشور به نسبت واردات اون خیلی زیاده چیه؟
از قیمت جهانی و بدون سوبسید دولتی داروهای مصرفی خودتون خبر دارید؟

برای دریافت قیمت داروی آونکس اینجا را کلیک کنید
برای دریافت قیمت داروی ربیف اینجا را کلیک کنید
برای دریافت قیمت داروی بتافرون اینجا را کلیک کنید

حال قیمتی که شما بایت همون داروهای خارجی پرداخت می کنید چقدر است؟ خودتون بگید لطفا. با بیمه و یا بدون بیمه.

بیمه طبق قانون موظف است داروهایی رو که تولید داخل دارند از لیست داروهای تحت پوشش خارج کند که اینکار برای داروهای ام اس بسیار کند انجام شده است.

هنوز دولت برای واردات داروهای خارجی ام اس عوارض نمی گیرد در حالیکه موظف است که برای کالاهایی که تولید داخل دارند از 4 تا 70 درصد عوارض گمرکی دریافت کند.

داروهای ایرانی را شما با چه قیمتی دریافت می کنید؟
دولت روی داروهای ایرانی سوبسید پرداخت نمی کند. باز هم معتقدید تولید در داخل گرانتر از واردات است.؟؟؟
آیا اینکه پولی از جیب دولت (به معنی عام کلمه-خواهش می کنم حب و بغض های سیاسی را قاطی این تصمیم گیری و مباحثه نکنید) برای سوبسید به جیب شرکتهای خارجی برود را قبول دارید؟ (من فرض برابری در کیفیت داروهای مورد بحث را همچنان قبول دارم)

بهتر نیست که این بودجه نزدیک به 60 میلیارد دلاری سوبسید دداروهای ام اس برای داروهای بیماران سرطانی و یا هموفیلی هم مصرف شود؟

در مورد کیفیت:
گنه کرد در بلخ آهنگری-----به شوشتر زدند گردن مسگری
تجارب همه ما از تولیدات ایرانی و ساخت وطن عمدتا تجارب خوبی نیستند ولی هر تجربه برای موضوع خودش و مصداق عینی آن قابل اتکاست و در مورد سایر مقولات نمی توان آن را تعمیم دارد. اگر ما با داروی دگزامتازون ایرانی مشکل داریم حکم به بد بودن همه داروها نمی توانیم بدهیم...می توانیم؟؟
اگر یک شرکت داروسازی روی مسائل کیفی آنچنان که ما انتظار داریم حساس نیست این موضوع برای همه صادق نیست.
ضمنا آرامش و اعتماد بهترین دارو و درمان برای هر بیماری است. بگذارید مثالی را برایتان بزنم:
شما مریض می شوید و به دکتر می روی...دکتر برایتان دارو و رژیم غذایی و ورزشی تجویز می کند...ولی شما می گوئید که من اینها را نمی خورم و من فکر می کنم که فلان و فلان!!
سوال اینجاست اگر شما دکتر را قبول نداشتید چرا به دکتر مراجعه کردید؟ آیا دنبال راه درمان مد نظرخودتان از زبان دکتر بودید؟؟
همیشه در مورد قضاوت بیاییم و ذهن خود را از پیش فرضها خالی کنیم و همه جانبه قضاوت کنیم.
قبول دارم....ممکن است به این متهم شوم که کنار گود نشسته ام و می گویم لنگش کن...به من خواهید گفت تو که نمی دانی ما چه می گوئیم و چه میخ طویله هایی!!! را هر بار تزریق باید تحمل کنیم....شاید درست بگوئید.
از حمید عزیز هم خواهش می کنم که این موضوع را به گروه دیگری غیر از اخبار خارجی منتقل کند...به نظرم ارتباط منطقی ندارد.
با همت و امید، ناتوانی خاطره ای بیش نخواهد بود.agreement2
 تشکر شده توسط : pariya , hamid , okhtapus
(2010/02/28, 08:02 AM)saffari_mo نوشته است: از حمید عزیز هم خواهش می کنم که این موضوع را به گروه دیگری غیر از اخبار خارجی منتقل کند...به نظرم ارتباط منطقی ندارد.

محمد جان ممنون از تذكرت
باور كن همين ديروز قصد اين كار رو داشتم ولي انقدر اين چند روزه مشغله داشتم كه فرصت نكردم بعدشم يادم رفت
مث حس ی عشق تازه بودی
 تشکر شده توسط : saffari_mo , okhtapus , movahedi

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نظر طب سنتی درباره ام اس و درمان آن ostad2000 96 104,706 2019/01/24, 01:06 AM
آخرین ارسال: مینا1234
  داروهای ایرانی ام اس hamid 18 9,893 2017/09/29, 03:40 PM
آخرین ارسال: yas8866
  مشاركت در طرح بهبود روش هاى درمان بيماران ام اس Biomedical Engineering 4 2,757 2017/06/04, 03:51 PM
آخرین ارسال: Biomedical Engineering
  چرایی علم فیزیک از بیماری و روش درمان آن arhpir 9 43,308 2016/11/01, 01:24 PM
آخرین ارسال: الهه درد
  ادعای درمان .nazanin 3 3,133 2016/08/14, 11:01 PM
آخرین ارسال: nahid
  چقدر به آینده درمان ام اس امیدوارید؟ همسر یک مشکوک به ام اس 77 53,300 2015/09/30, 03:33 PM
آخرین ارسال: omid882
  زمان بهبود حمله بدون درمان استروییدی مینا میلانی 15 10,902 2015/03/25, 12:01 PM
آخرین ارسال: arman alagha
  مدت خواب شما و اثرات آن زهرا59 28 18,602 2014/10/04, 11:13 AM
آخرین ارسال: 0MID
  درمان بدون تزریق ZAKER 0 2,355 2014/08/23, 10:42 PM
آخرین ارسال: ZAKER
  تعریف شما از درمان ام اس FBF 12 6,929 2014/04/18, 09:43 AM
آخرین ارسال: سالومه

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان