امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خواب محققان ایرانی در درمان ام اس
(2010/02/27, 12:04 PM)anaram نوشته است: حميد تا اونجايي كه من شنيدم يكي از دلايل ارزون بودن اين دارو در كشور اين بوده كه اين دارو به كشورهايه اطراف و خاورميانه صادر شده و در واقع در بعضي از كشورها اين دارو بازار سيوونكس رو راكد كرده . و در واقع دارن هزينه اصلي اين دارو رو از اون كشور ها ميگيرن
كاري كه همه دنيا ميكنن
میشه در این مورد روشن تر توضیح بدی من منظورتون رو از این دارو و اون دارو نفهمیدم؟؟؟؟
با همت و امید، ناتوانی خاطره ای بیش نخواهد بود.agreement2
فكر كنم منظور انارام اين بود كه سينوكس بازار اوونكس رو خراب كرده
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
(2010/02/27, 12:54 PM)saffari_mo نوشته است: میشه در این مورد روشن تر توضیح بدی من منظورتون رو از این دارو و اون دارو نفهمیدم؟؟؟؟
من معذرت ميخوام . سيوونكس بازار آوونكس رو راكد كردBlush
از وقتي سيوونكس به كشورهايه اطراف صادر شد ، شايد بدليل كمتر بودن قيمتش نسبت به اوونكس ، بازار آوونكس راكد شد و خب همين فروش سيوونكس رو بالا برد
آنارام باشید
(2010/02/27, 10:00 AM)MAHDI نوشته است: سلام
به دوست خوبم به خاطر گزارش و همینطور توضیحات همراه با استدلالش تبریک می گم. اما چند نکته را می خوام اضافه کنم به این صحبت.
1- شما گفتید صرفا 3 تا 4 کشور توانایی ساخت داروهای نوترکیب رو دارند. خوب به نظر شما تو سایر کشورهای صنعتی که بعضا فراوانی بیماران از ایران بیشتر است چرا به فکر تهیه این داروها نیفتادند؟ اول اینکه هزینه تولید انبوه این داروها بالاست و همین که در مقیاس آزمایشگاهی تولید بشن برای محققین کافیه.اما در کشور ما، تحقیقات هم به دلیل بودجه دولتی به سمت مسایل سیاسی سوق پیدا می کنه و اغلب به عنوان وسیله برای تبلیغات استفاده می شه تا بودجه بیشتری جذب بشه. اینکه با تولید داروی ایرانی بیماران هزینه کمتری می دن بخاطر تولید این دارو در ایران نیست به این خاطر که بیمه 10 درصد به علاوه مابه التفاوت رو از داروی خارجی می گیره و به همین دلیل اگر کسی بخواد داروی خارجی بگیره باید به ظاهر هزینه بیشتری بده.
2- با این مطلب موافقم که تا نتیجه تحقیقات مشخص نشه اعلامش دلیلی نداره. اما این هم مطمئنم که چون پروسه تحقیقات تو ایران کاملا آماتور و بدون پشتوانه و هدف صورت می گیره زیاد نباید امیدی داشت تا کار بدیعی توسط محققین ما صورت بگیره. تجربه خودم که البته در زمینه پزشکی نیست ولی به هر حال تحقیق علمی هست اینو می گه که بودجه های تحقیقاتی کاملا بی هدف هزینه میشه و از طرفی تقریبا هیچ نظارتی بر اونها صورت نمی گیره. من تاحالا 3 تا پروژه تحقیقاتی تعریف کردم و برای هر کدوم نزدیک به 10 میلیون تومان هزینه شده اما نتیجه همه اونها صرفا به 4 تا مقاله بین المللی خلاصه شده و هیچ حمایت دیگه ای برای تکمیل این پروژه ها صورت نگرفته. منظورم اینه که کار سیستماتیک نیست. پروژه ها باید به صورت دوی امدادی باشن نه اینکه دوباره نفر بعدی از صفر شروع کنه

با دو امدادی واقعا موافقم...همیشه باید پا را بر روی شانه های دیگران گذاشت ...ضمن اینکه باید پذیرای پای دیگران هم شد؟!!!icon_biggrin
در ضمن در کشور ما حقوق مالکیت معنوی یا پتنت پذیرفته نشده بنابراین می توانیم روی محصولاتی که هنوز پتنت هستند کار کنیم. اما برای صادرات آن به کشورهای عضو این قانون مشکل داریم.
منم با گفته هاي حميد موافقم. اما نه به آن شدت دوست خوب و عزيز محمد آقا گفته هاي شما هم خيلي محترم و خوبن. مشكل ما عدم اعتماده اين عدم اعتماد رو هركس به جود آورده خودش مي داند و خداي خودش به قول اون دكلمه اي كه اول سريال ژاپني كه اسمش يادم نيست مي گفت كه زندگي منشوري است در حركت دوار اين دكلمه ادامه داره ولي من يادم نيست ولي همين يك تيكه خودش خيلي مهمه هر كسي هر كاري رو يكنه به خودش برمي گرده. مطمئنم شما بهتر مي دانيد كه بيماري بخش زياديش مربوط به باور مي باشد. بارها سركلاس درس خودم رابه مريضي زده ام و به واقعيت رنگم پريده و معلم باورش شد كه مريضم. اگر باورهاي ما را محكم كنند و دوباره بشيم همون آدمهاي بي غل و غش قبلي مطمئنا" به تمام اين زحمتها پاسخ مثبت مي دهيم. مشكل ما بي اعتمادي است نه اينكه اينهمه دروغ شنيده ايم براي همين ديگه هيچي باورمون نمي شه. براي هرچيز دنبال دليلهاي منطقي يا غير منطقي مي گرديم. نكنه دارند گولمون مي زنند نكنه ميخواهند از ما سوء استفاده كنند نكنه فقط براي منافع خودشونه و ما اصلا" مهم نيستيم اينها و سوالات ديگه كه تو مغز همه نه فقط در مورد بيماري و دارو بلكه در همه زمينه ها مغز هممون رو خسته كرده. من خودم چند داروي ايراني و خارجي را امتحان كرده ام ريتالين ايراني و خارجي گاباپنتين ايراني و خارجي. به اين نتيجه رسيدم كه ريتالين ايراني خيلي بهتر از خارجيه در مورد گاباپنتين كه بيشتر. مجالي نيست كه من همه داروها را امتحان كنم. بعد از اينها مگه همه داروها را مي شود امتحال كرد. اي كاش كساني كه در اين حيطه قدرتي دارند ذهنيت ما را عوض كنند.
وقتی تنها شدی تنها تر از تمام غریبان روزگار
از قیل و قال حادثه باری دلت گرفت
بر خویش تکیه کن برعرش
اسم اون سریال ژاپنی «داستان زندگی» یا هانیکوی خودمون بود!!!
این مساله باور هم همون چیزیه که من قبلا هم گفتم از بس دروغ پردازی ها و بزرگنمایی های علمی شده که اگر یکی واقعیت اظهر من اشمس رو هم بیاد برامون توضیح بده اول میگیم قسم بخور که راست میگی!
در مورد تلقین هم مبحث دارونما ها یا Placebo رو همه باهاش آشنا هستید و شاید هم امتحانش کردید.
من یکبار سر مادربزرگم انجامش دادم و جواب داد:
مادربزرگم عادت پیدا کرده بود که یه قرص آرامش بخش رو مصرف کنه که خیلی برای سنش مساعد نبود برای همین یک دونه عدس بهش دادم و گفتم که این نوع جدید همون داروی قبلیه اثرش هم خیلی بیشتره. قبول کرد و خورد و بعدها از مادر و دائی هام میخواست همون قرصی رو بدن که محمد داده بود!!!!
(2010/02/27, 03:10 PM)earth نوشته است: منم با گفته هاي حميد موافقم. اما نه به آن شدت دوست خوب و عزيز محمد آقا گفته هاي شما هم خيلي محترم و خوبن. مشكل ما عدم اعتماده اين عدم اعتماد رو هركس به جود آورده خودش مي داند و خداي خودش به قول اون دكلمه اي كه اول سريال ژاپني كه اسمش يادم نيست مي گفت كه زندگي منشوري است در حركت دوار اين دكلمه ادامه داره ولي من يادم نيست ولي همين يك تيكه خودش خيلي مهمه هر كسي هر كاري رو يكنه به خودش برمي گرده. مطمئنم شما بهتر مي دانيد كه بيماري بخش زياديش مربوط به باور مي باشد. بارها سركلاس درس خودم رابه مريضي زده ام و به واقعيت رنگم پريده و معلم باورش شد كه مريضم. اگر باورهاي ما را محكم كنند و دوباره بشيم همون آدمهاي بي غل و غش قبلي مطمئنا" به تمام اين زحمتها پاسخ مثبت مي دهيم. مشكل ما بي اعتمادي است نه اينكه اينهمه دروغ شنيده ايم براي همين ديگه هيچي باورمون نمي شه. براي هرچيز دنبال دليلهاي منطقي يا غير منطقي مي گرديم. نكنه دارند گولمون مي زنند نكنه ميخواهند از ما سوء استفاده كنند نكنه فقط براي منافع خودشونه و ما اصلا" مهم نيستيم اينها و سوالات ديگه كه تو مغز همه نه فقط در مورد بيماري و دارو بلكه در همه زمينه ها مغز هممون رو خسته كرده. من خودم چند داروي ايراني و خارجي را امتحان كرده ام ريتالين ايراني و خارجي گاباپنتين ايراني و خارجي. به اين نتيجه رسيدم كه ريتالين ايراني خيلي بهتر از خارجيه در مورد گاباپنتين كه بيشتر. مجالي نيست كه من همه داروها را امتحان كنم. بعد از اينها مگه همه داروها را مي شود امتحال كرد. اي كاش كساني كه در اين حيطه قدرتي دارند ذهنيت ما را عوض كنند.
یه مورد بهتون بگم .
من به سبب شغلی که دارم . با شرکتهای دارو سازی تعامل زیادی دارم
و شاید در ماه 2 یا 3 بار به این شرکتها سر میزنیم.
خوب وقتی شما به عنوان فروشنده میرید اونجا و به آقای رییس میگی
این ف..... طبق این استاندارد براتون لازمه و هر 1000 ساعت هم باید عوض شه . اولین چیزی که میگه اینه که : این که گرونه !!!! نمیشه نباشه ؟
و ببینی که تا همین الانم نبوده . یا اگه بوده الان 10000 ساعته که عوض نشده . خوب معلومه دیگه استامینوفن ایرانی هم نمیخورید !
مشکل ما با صنایع داروسازی همینه . متاسفانه کسی نمیخواد اهمیت امنیت ویروسی رو تو این موارد بدونه .
وقتی انستیتو پاستور با اون عظمت فقط وقتی که شرکت کوبایی
مجبورش میکنه حاضر میشه یه کلین روم استاندارد تهیه کنه و با نظر
متخصص ایرانی فقط میگه اخه خیلی گرونه ! خوب معلومه من
واکسن هپاتیت ب ایرانی رو استفاده نمیکنم و از این دست مسائل
باعث میشه که من استفاده کننده اعتماد نداشته باشم .
من که نمیتونم همه داروها رو روی خودم امتحان کنم بعد تصمیم بگیرم .
همینجور تو بقیه موارد .
درخت را به نام برگ
بهار را به نام گل
ستاره را به نام نور
کوه را به نام سنگ
دل شکفته مرا به نام عشق
عشق را به نام درد
و مرا به نام کوچکم صدا بزن
 تشکر شده توسط : saffari_mo , kami
كار ايراني الان چيه ؟؟؟؟؟؟؟؟ كپي كپي كپي ....
همين 206 رو رنگ ميكنه جاي 207 ميفروشه . پيكان رو رنگ ميكنه جاي 405 ميفروشه .
بله اين خودش يه هنره . بله بله .
مساله ي اين داروهاي ايرانيم همينه داداشه من .
من روزي هزاربار تو حرم امام رضا دعا ميكنم بتافرون ايرانيش نياد . آمين .
یه زحمتی براتون دارم سر نمازایی که میخونید یاد این برادر کوچیکتونم باشید . ...
منو از دعاي خودتون بي بهره نذاريد.ممنون ...
خدانگهدار همتون باشه.
خدا خودش شام تاریک سپید کنه.
دست طبیعت گل عمر مرا نچین.
(2010/02/27, 04:24 PM)kamix نوشته است: من روزي هزاربار تو حرم امام رضا دعا ميكنم بتافرون ايرانيش نياد . آمين .

واييييييييييي نههههه sad2sad2sad2sad2
از طرف منم تورو خدا دعا كن .
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
باور كن حميد جون بخدا
ايرانيش كه بياد حالا به محتوياتش كاري نداريم الله اعلم .
اما مطمئنم كه به جا سوزن باريكو خوشگله بتا جون يه ميخ طويله ميزارن .
بقيشم كه معلومه به جا جعبه مقوايي به نايلون ميزارن يا نهايتان يه جعبه
تخمرغ شكيل !!!!‌‌Sad بازم بگم ؟؟
یه زحمتی براتون دارم سر نمازایی که میخونید یاد این برادر کوچیکتونم باشید . ...
منو از دعاي خودتون بي بهره نذاريد.ممنون ...
خدانگهدار همتون باشه.
خدا خودش شام تاریک سپید کنه.
دست طبیعت گل عمر مرا نچین.

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نظر طب سنتی درباره ام اس و درمان آن ostad2000 96 104,707 2019/01/24, 01:06 AM
آخرین ارسال: مینا1234
  داروهای ایرانی ام اس hamid 18 9,895 2017/09/29, 03:40 PM
آخرین ارسال: yas8866
  مشاركت در طرح بهبود روش هاى درمان بيماران ام اس Biomedical Engineering 4 2,757 2017/06/04, 03:51 PM
آخرین ارسال: Biomedical Engineering
  چرایی علم فیزیک از بیماری و روش درمان آن arhpir 9 43,308 2016/11/01, 01:24 PM
آخرین ارسال: الهه درد
  ادعای درمان .nazanin 3 3,133 2016/08/14, 11:01 PM
آخرین ارسال: nahid
  چقدر به آینده درمان ام اس امیدوارید؟ همسر یک مشکوک به ام اس 77 53,301 2015/09/30, 03:33 PM
آخرین ارسال: omid882
  زمان بهبود حمله بدون درمان استروییدی مینا میلانی 15 10,902 2015/03/25, 12:01 PM
آخرین ارسال: arman alagha
  مدت خواب شما و اثرات آن زهرا59 28 18,602 2014/10/04, 11:13 AM
آخرین ارسال: 0MID
  درمان بدون تزریق ZAKER 0 2,355 2014/08/23, 10:42 PM
آخرین ارسال: ZAKER
  تعریف شما از درمان ام اس FBF 12 6,929 2014/04/18, 09:43 AM
آخرین ارسال: سالومه

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان