امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خطرات مصرف زياد پنير وابتلا به سرطان مثانه!؟

متخصصان هشدار دادند در افرادي كه روزانه بيش از 53 گرم پنير مي‌خورند خطر ابتلا به سرطان مثانه بيش از 50 درصد افزايش پيدا مي‌كند. 53 گرم پنير تقريبا به اندازه يك تكه كوچك شكلات است.
مجله اروپايي سرطان در اين باره گزارش داد كه در عين حال خوردن كمتر از اين مقدار پنير در روز هيچ خطري براي سلامت مثانه ندارد.
به گزارش روزنامه ديلي ميل چاپ انگليس، اين متخصصان در آزمايشات خود چگونگي تاثير رژيم غذايي چرب روي احتمال ابتلا به سرطان مثانه را در 586 داوطلب سالم و مبتلا به سرطان مثانه بررسي كرده به نتايج فوق دست يافتند.
اين يافته حاصل مطالعات گروهي از پزشكان و متخصصان دانماركي و بلژيكي است.
آمارها نشان مي‌دهد كه سالانه حدود 10 هزار نفر تنها در انگليس قرباني سرطان مثانه مي‌شوند و احتمال ابتلا به اين سرطان در افراد سيگاري چهار برابر بيشتر از افراد غيرسيگاري است.

بنا بر اين گزارش، سرطان مثانه دومين سرطان شايع دستگاه ادراري است که از کل سرطان‌هاي موجود، حدود هفت درصد از سرطان‌هاي مردان و همچنين دو درصد از سرطان‌هاي زنان را تشکيل مي‌دهد. همچنين 65 سالگي سن متوسط ابتلا به اين نوع سرطان است.
پزشكان مي‌گويند افرادي که شغلشان به عنوان مثال در ارتباط با صنايع چرم است يا کارگراني که با موادي مثل رنگ، بنزين، مواد چاپ و مواد شيميايي سر و کار دارند، بيشتر در معرض خطر ابتلا به اين سرطان قرار دارند. يکي ديگر از علل ايجاد کننده سرطان مثانه استفاده از داروهايي مانند سيکلوفسفاميد و شيرين کننده‌هاي مصنوعي است. عفونت و سنگ مثانه نيز خطر بدخيمي مثانه را افزايش مي‌دهند. بعلاوه سيگار عامل 50 درصد تشكيل تومورهاي مثانه است.

شايع‌ترين علائم سرطان مثانه وجود خون در ادرار است که در اكثر موارد ديده مي‌شود. همچنين درد مشترک در پهلو و درد استخواني از ساير علايم اين بيماري است.
متخصصان مي‌گويند چربي‌هاي اشباع شده مثل گوشت و لبنيات احتمال بروز اين سرطان را تشديد كرده اما در عوض چربي‌هاي سالم مثل روغن زيتون نقش حفاظت كننده در برابر اين بيماري دارند..
اي دريغ از من اگر مستم نسازد آفتاب
اي دريغ از ما اگر کامي نگيريم از بهار
گر نکوبي شيشه غم را به سنگ
هفت رنگش ميشود هفتاد رنگ
 تشکر شده توسط : سحــــــــر , nazaninn , najva , آقا صادق
والا من نه صبحونه میخورم نه پنیرconfused
عشــق
همین خنده های ساده ی توست
وقتی با تمام غصه هایت میخندی
تا از تمام غصه هایم
رها شوم...

من ظاهراً هم خنگ مي شم هم سرطان مي گيرم به علت مصرف بالاي پنير.فكر كنم سرطان بهتر باشه:55:wink2icon_biggrin
اي واي من عاشق صبحانه ام مخصوصا پنييييييييييييرررررررررررررر
خنگم كه هستم كلهم اجمعين خداحافظ دوستان اگه من و نديديد
"چقدر ابد زمان اندکی ست برای آنکه به کفایت کنارت باشم...
نازنین اگه بخوای به حرف دانشمندا و دکترا گوش بدی باید هیچی نخوری همه چیو میگن بده بعد یه عده شون میگن نه همون خوبه خلاصه خودشون یه جورایی خل هستن
یه چیزی بهت میگم گوش کن هرچیزی خواستی بخور اما به اندازهwink2
عشــق
همین خنده های ساده ی توست
وقتی با تمام غصه هایت میخندی
تا از تمام غصه هایم
رها شوم...

تشکر شده توسط : احمدرضا , fireboud
اندازه نگه دار که اندازه نکوست
هم لایق دشمن است و هم لایق دوست
با تمام بی کسی هایم کســـی دارم هنـــــوز

گاهی گمان نمی کنی و می شود/گاهی نمی شود که نمی شود
گاهی هزار دوره دعا بی اجابتست/گاهی نگفته قرعه به نام تو می شود
گاهی گدای, گدائی و بخت نیست /گاهی تمام شهر گدای تو می شود

تشکر شده توسط : سحــــــــر

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Star تاثیرات منفی مصرف همزمان گیاهان دارویی و داروهای شیمیایی بر بدن naazanin 2 5,569 2016/03/04, 12:27 AM
آخرین ارسال: یه غریبه
  عوارض مصرف بي‌رويه دگزامتازون نازلی 9 56,975 2015/08/11, 01:14 AM
آخرین ارسال: کارین
  زیان های مصرف نامتعادل نمک فرناز 10 11,233 2014/09/08, 06:06 PM
آخرین ارسال: نازلی
  هشدار! مراقب سرطان سینه باشید earth 4 4,730 2014/01/22, 12:29 AM
آخرین ارسال: شهرزاد
  آهن زياد سرطان‌زاست yaro 1 2,795 2013/12/03, 08:55 PM
  مصرف حشیش و گراس پیش از هجده سالگی، موجب افت ضریب هوشی می شود ورپریده 6 5,385 2013/08/19, 09:52 PM
آخرین ارسال: shaytoon
  از مصرف همزمان «روي» و مواد سرشار از فسفر و كلسيم پرهيز كنيد نازلی 2 6,007 2013/07/12, 11:30 PM
آخرین ارسال: رامنا
  مصرف بيش از اندازه داروهاي گياهي موجب مسمويت كبدي مي شود yaro 10 8,446 2013/07/05, 03:47 PM
آخرین ارسال: شيدا رها
  زیان های مصرف فست فودها mojtaba2iran 5 5,849 2013/04/01, 08:59 PM
  خطر لامپهای کم مصرف Sina 5 8,257 2013/03/24, 04:05 PM
آخرین ارسال: sargol

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان