امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مصرف حشیش و گراس پیش از هجده سالگی، موجب افت ضریب هوشی می شود
مصرف حشیش و گراس پیش از هجده سالگی، موجب افت ضریب هوشی می شود

پژوهشگران علوم پزشکی می گویند بنا بر یک پژوهش جدید ، کسانی که مصرف این مواد را پیش از هجده سالگی، زمانی که مغز همچنان در حال رشد است، آغاز کرده‌اند دچار افت در ضریب هوشی شده‌اند.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از بی بی سی ، بنا به نتایج تحقیقی که به تازگی انتشار یافته مصرف‌کنندگان جوان مشتقات شاه‌دانه (Cannabis) در معرض خطر کاهش ضریب هوشی قرار دارند.

در انجام این پژوهش، محققان به مدت ٢٠ سال زندگی گروهی را تحت نظر گرفته‌اند.

آنها افراد مورد بررسی را از زمان نوجوانی مورد ارزیابی قرار داده و مکررا تا ٣٨ سالگی وضعیتشان را بررسی کرده‌اند.

محققان با در نظر گرفتن عوامل دیگری، نظیر مصرف مشروبات الکلی، دخانیات و سایر مواد مخدر یا محرک، و همچنین تعداد سال‌های تحصیل، به این نتیجه رسیده‌اند که کسانی که به طور مدام از مشتقات شاه‌دانه استفاده می‌کنند دچار نزول ضریب هوشی می‌شوند.

هر چه کشیدن این مواد بیشتر باشد، افت ضریب هوشی نیز بیشتر می شود.

شروع کشیدن در نوجوانی نتیجه مخرب‌تری دارد و ضریب هوشی کسانی که در نوجوانی کشیدن حشیش و علف را آغاز کرده‌اند به طور متوسط هشت واحد پایین می‌آید.

به نظر می‌رسد توقف مصرف مشتقات شاه‌دانه نمی‌تواند هوش از دست رفته را کاملا بازگرداند.

این پژوهش با مطالعه ١٠٠٠ نفر در نیوزیلند انجام شده است.

خدایا یاریم کن تا آن چه را که دانسته یا نا دانسته می شکنم دل نباشد innocent0001.gif
 تشکر شده توسط : ehsan 10054 , melody , ارزو , الهام ج , SSA
اون روز یه مطلب تو سایت میخوندم نوشته بود تو سوئد(بلاد کفر)به بیمارای ام اس اسپری ماری جونا میدن...براشون خوبه و هزار خاصیت داره....confused2
البته فقط ضد اسپاسم بود...مثل باکلوفن عمل میکردconfused
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : melody , ابراهیم , نازلی , dr. assadi , الهام ج
(2012/09/16, 03:16 PM)sooorooosh نوشته است: اون روز یه مطلب تو سایت میخوندم نوشته بود تو سوئد(بلاد کفر)به بیمارای ام اس اسپری ماری جونا میدن...براشون خوبه و هزار خاصیت داره....confused2
البته فقط ضد اسپاسم بود...مثل باکلوفن عمل میکردconfused
من هم از یکی از پزشکا شنیدم که موثره و مشکلات اسپاسم رو رفع میکنه
ولی معتقد بود بهتره مصرف نشه چون مضراتش بیشتره
!.........The world is full of nice peaple, if u can't find one, Be One
دنيا پُر از آدم هاى خوبه ولى اگه نتونستى حتى يكى از اونها رو پيدا كنى، لااقل خودت خوب باش!.........

تشکر شده توسط : نازلی , الهام ج
من چند وقت پیش تو یه سایت در باره عوارض حشیش یه مطلبی رو خوندم که آخرش نوشته بود برای رفع بعضی از علائم و رفع لرزش در بیماری ام اس ( در نوع حیوانی ) استفاده میشه و ...

قبلا هم این چیزها رو گفتم ولی یاد آوری بد نیست

خلاصه بعد از چند روز خودم رو قانع کردم که مصرف کنم و چون از قبل باهاش آشنایی داشتم زود مصرفم رفت بالا !

هنوزم دارم مصرف میکنم و به خاطر این خواستم این پست رو بذارم حداقل بعضی از شک های شما برطرف بشه.

خدایش بهتر شدم
منی که هیچ انگیزه ای واسه زندگی نداشتم الان هم از لحاظ روحی و هم جسمی بهتر شدم .

ولی یه سوال برام پیش اومده؟

ما فرض میکنیم حشیش ام اس رو کاملا درمان میکنه ! ولی می ارزه؟
می ارزه ام اس که یه بیماری پاک و با مرام هست رو بدیم و اعتیاد رو به جاش بگیریم.
اعتیادی که هم آدم رو ذلیل میکنه و هم ... ، تازه از دیروز مصرف رو کنترل کردم و سر ساعت مثل دارو استفاده میکنم .
به نظر خودم من حشیش رو به خاطر تنهایی و شرایط زندگیم میکشم.
نمیتونم لاف بزنم و بگم دیگه نمیکشم .
ولی من که با ام اس کنار اومدم و دوستش دارم .
اگه بتونم شرایط زندگیم رو قبول کنم ، خطش میزنم.
من که چند بار خط زدم ، اینبارم رو اونها .

با کمال خجالت !
 تشکر شده توسط : رامنا , minoshka , الهام ج , SSA
من نمی دونم پسر خوب این چه کاریِ داری می کنی می دونی اعتیاد به حشیش چه بلائی به سرت میاره confused2confused2confused2confused2confused2

آشنایی با عوارض جسمانی و روانی مصرف حشیش

● حشیش چیست؟

شایع ترین ماده غیر قانونی در سراسر جهان از گیاهی به نام شاهدانه هندی كه شبیه گزنه است به دست می آید. بخش های مختلف این گیاه حاوی مواد فعال بوده و بسته به محلی كه مورد استفاده قرار می گیرد قدرتهای مختلفی دارند.

صمغ چسبنده ای كه از گیاه شاهدانه بدست می آید را به صورت قالبی در می آورند كه به رنگ سبز خاكستری و یا قهوه ای مایل به سبز است و به آن حشیش می گویند. از برگهای خشك شده نیز ماری جوانا حاصل می شود كه ضعیف تر است. روغن حشیش قوی ترین فرم این ماده است. از جمله نام های رایج این ماده ماری جوآنا، گراس، علف، بنگ، جرس، Joint ، سیگاری و حشیش است.

● آثار مصرف:

عوارض جسمانی كه به دنبال مصرف حشیش ایجاد می شود عبارتند از: افزایش فشار خون، گیجی، افزایش اشتها، قرمز شدن چشم ها، تند شدن ضربان قلب، اختلال حافظه، گیجی، بی توجهی، تغییر در درك و رنگ و صدا. علائم روانی شدید مثل شنیدن صداهای غیر واقعی، صحبت های نامربوط و رفتارهای غیر عادی، اضطراب و افسردگی در عرض چند دقیقه شروع می شود و بسته به میزان مصرف چند ساعت طول می كشد. چنانچه خورده شود علائم دیرتر شروع می شود اما مدت طولانی تری می ماند. حشیش اثر خواب آوری خفیفی نیز دارد. اما این اثر به شدت به وضعیت خلقی و توقع مصرف كننده مربوط می شود. یك مصرف كننده تازه كار بعد از یك بار مصرف Joint و یك مصرف كننده سابقه دار تا روزانه ۲۰ بار مصرف Joint به علائم دلخواه می رسند. این علائم عبارتند از سرخوشی، احساس اعتماد به نفس، احساس عمومی خوب بودن. البته چنانچه فرد به هنگام مصرف افسرده و یا مضطرب باشد علائم ناخوشایند تشدید می شود. در مقایر بالا خطر بروز حملات اضطرابی هول و بدبینی و توهم نیز وجود دارد. با توجه به كاهشی كه در میزان مهار در فرد ایجاد می شود خطر آسیب رساندن به خود بالا می رود. افرادی كه از این ماده استفاده می كنند به دلیل عدم تعادل ناشی از آن نباید رانندگی كنند.

● چگونه كمك كنیم:

مصرف حشیش امكان بروز یا تشدید حالات جنون را زیاد می كند و چنانچه چنین حالتی بروز كرد حتماً باید بیمار را به بخش روانپزشكی ارجاع داد. باید مصرف كننده را مطمئن كرد كه علائم تحریك پذیری، كسالت و اختلال الگوی خواب پس از خروج دارو از بدن مرتفع خواهد شد. نیازی به تجویز دارو مگر به توصیه پزشك وجود ندارد. بدلیل آنكه حشیش در چربی حل می شود تا ۴ هفته پس از مصرف در ادرار قابل تشخیص است. از جمله عوارض طولانی مدت مصرف حشیش وضعیتی است كه فرد دچار بی انگیزگی، عدم تمایل برای شروع هر كاری، بی احساسی، بی انرژی بودن و چاق شدن می گردد.

منبع : ایسنا
 تشکر شده توسط : spring , رامنا , الهام ج , shaytoon , nahid
(2013/08/18, 08:45 PM)shaytoon نوشته است: من چند وقت پیش تو یه سایت در باره عوارض حشیش یه مطلبی رو خوندم که آخرش نوشته بود برای رفع بعضی از علائم و رفع لرزش در بیماری ام اس ( در نوع حیوانی ) استفاده میشه و ...

قبلا هم این چیزها رو گفتم ولی یاد آوری بد نیست

خلاصه بعد از چند روز خودم رو قانع کردم که مصرف کنم و چون از قبل باهاش آشنایی داشتم زود مصرفم رفت بالا !

هنوزم دارم مصرف میکنم و به خاطر این خواستم این پست رو بذارم حداقل بعضی از شک های شما برطرف بشه.

خدایش بهتر شدم
منی که هیچ انگیزه ای واسه زندگی نداشتم الان هم از لحاظ روحی و هم جسمی بهتر شدم .

ولی یه سوال برام پیش اومده؟

ما فرض میکنیم حشیش ام اس رو کاملا درمان میکنه ! ولی می ارزه؟
می ارزه ام اس که یه بیماری پاک و با مرام هست رو بدیم و اعتیاد رو به جاش بگیریم.
اعتیادی که هم آدم رو ذلیل میکنه و هم ... ، تازه از دیروز مصرف رو کنترل کردم و سر ساعت مثل دارو استفاده میکنم .
به نظر خودم من حشیش رو به خاطر تنهایی و شرایط زندگیم میکشم.
نمیتونم لاف بزنم و بگم دیگه نمیکشم .
ولی من که با ام اس کنار اومدم و دوستش دارم .
اگه بتونم شرایط زندگیم رو قبول کنم ، خطش میزنم.
من که چند بار خط زدم ، اینبارم رو اونها .

با کمال خجالت !
علی آقا ، من از خوندن نوشته تون احساس غرور کردم . میدونین چرا ؟ کسی که اینجوری جسارت بیان مشکلش رو داره و می پذیره که اشتباه کرده . حتما حتما حتما ، قدرت درست کردن و دوباره نو شدن رو هم داره . همه مون منتظریم بیاید و خبر خوب رو تو سایت بهمون بدید . منتظریم علی آقا
Peace begins with a smile
 تشکر شده توسط : رامنا , FBF , shaytoon , شيدا رها , fireboud , nahid , بی تـــا , نازلی , yummy
از همتون تشکر میکنم که توجه کردین
البته خودم این انتظار رو داشتم ، چون ما یه خانواده ایم و مسلمه که نگران هم میشیم

اما در باره اعتیاد به ...
من هم تمام عوارضش رو میدونم و هم اشتباهم رو قبول دارم
ولی اشتباهی که دارم میکنم !
نه اشتباهی را که کردم !

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Star تاثیرات منفی مصرف همزمان گیاهان دارویی و داروهای شیمیایی بر بدن naazanin 2 5,569 2016/03/04, 12:27 AM
آخرین ارسال: یه غریبه
  عوارض مصرف بي‌رويه دگزامتازون نازلی 9 56,975 2015/08/11, 01:14 AM
آخرین ارسال: کارین
  زیان های مصرف نامتعادل نمک فرناز 10 11,233 2014/09/08, 06:06 PM
آخرین ارسال: نازلی
  خوابيدن با لنزهاي تماسي موجب نابينايي مي شود نازلی 3 3,584 2013/08/17, 01:46 PM
آخرین ارسال: paeazan
  از مصرف همزمان «روي» و مواد سرشار از فسفر و كلسيم پرهيز كنيد نازلی 2 6,007 2013/07/12, 11:30 PM
آخرین ارسال: رامنا
  مصرف بيش از اندازه داروهاي گياهي موجب مسمويت كبدي مي شود yaro 10 8,446 2013/07/05, 03:47 PM
آخرین ارسال: شيدا رها
  زیان های مصرف فست فودها mojtaba2iran 5 5,849 2013/04/01, 08:59 PM
آخرین ارسال: شهرزاد
  خطر لامپهای کم مصرف Sina 5 8,257 2013/03/24, 04:05 PM
آخرین ارسال: sargol
  آیاسوپ های آماده برای مصرف مفیدند؟ sargol 0 2,064 2013/01/10, 01:23 PM
آخرین ارسال: sargol
  افزایش خطر مسمومیت با آرسنیک در مصرف‌کنندگان برنج paeazan 0 1,986 2012/12/05, 06:52 PM
آخرین ارسال: paeazan

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان