•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5(current)
  • 6
  • 7
  • ...
  • 9
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 9 رأی - میانگین امیتازات : 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تفاوت میان MS و CIS
والله من آخر نفهمیدم مریضیم چه نوعیه

از روز اولی که تشخیص داده شد شروع شده و داره پیشرفت میکنه
هیچ یادم نمیاد که خوب شده باشم یعنی حمله ای در کار نبوده و هروز علائم باهام بودند
یکی از دکترهام گفت : پیش رونده ثانویه
یکی دیگه گفت پیشرونده اولیه
شما چی میگید؟
 تشکر شده توسط : FBF , رامنا , پریا حقیقت پور
اصلامعلوم نشدمن ام اس دارم یاسی آی اس من دوسال پشت سرهم ام آر دادم که فقط تومغزم۱دونه پلاک هستش وی حمله بیشتر نداشتم اماعلائمی مث عدم تعادل ودارم فقط خدامیدونه من چمهrolleyesrolleyesrolleyesrolleyesخدایاهرچی باشه توهمیشه همراهمیHeart
 تشکر شده توسط : رامنا , پریا حقیقت پور
سلام دوستان - از شما راهنمائي مي خواستم
راستش 3 ماه پيش بعلت ضعف كمي كه در پاي راستم داشتم به متخصص مراجعه كردم كه از من نوار چشم گرفت كه متاسفانه نرمال نبود - برام ام ار اي نوشت كه 3 تا پلاك داشتم كه همشون خاموش و غير فعال بودند - ضمنا اينم بگم كه علائم باليني من همه خوب بودند و هيچگونه مشكل ديد و يا حسي نداشتم - اينم بگ تا حالا توي اين چند سال چيزي به نام حمله كه اذيتم كنه و بستري بشم هم نداشتم فقط چند سال پيش يك كمي چشمام تار شد كه خودش همه خيلي زود خوب شد و تا حالا هيچي بغير از همون كمي ضعفدر پاي راست تا حالا نداشتم كه اونم خودم توي فوتبال متوجه شدم - خلاصه جناب دكتر گفت ام اس نداري ولي اگه پلاك جديد درست بشه اونوقت تشخيص ميشه ام اس - گفت ولي براي احتياط بستري بشم و 5 روز كورتون بگيرم - متخصص بعدي هم وقتي كامل معاينه كرد و عكسام رو ديد گفت ام اس نيست ولي برخورد ما باهاش مثل ام اس مي مونه و اونم گفت براي احتياط 3 روز كورتون بگيرم - سومين دكتر يك متخصص بود كه آشنا و فاميل بود - اون برام آزمايش خون نوشت كه همه چي منجمله آنتي بادي ها همه نرمال بودند و لي سطح ويتامين ب 12 از حد حداقل كمي پائين تر بود يعني 202 - خلاصه بعد از آزمايش خون و كلي معاينه باليني و ديدن عكسام گفت فعلا تشخيص cis و كفت نيازي به بستري شدن و كورتون فعلا نيست و 3 ماه بعد دوباره ام ار اي بدم كه چك كنه - تا حالا هيچ داروئي نخوردم - ميخواستم لطف كنيد و منو راهنمائي كنيد چكار كنم - نظر كدوم دكتر بنظرتون منطقي تره - راستش نگران بچه هام هستم - اين فكر منو خيلي اذيت مي كنه - راستي نگفتن 45 سال سن دارم .
 تشکر شده توسط : مهدی نصیری , kaveh_plus , hilda , رامنا , پریا حقیقت پور
خوب سی ای اس هم همون ام اسه دیگه.تو مراحل خییییلی ابتدایی ام اس رو اگه تشخیص بدن و مثه شما باشن میگن سی ای اس.وگرنه هموم ام اس هست و فقط یه اسم دیگه میزارن روش.دکتر اخری با توجه به علایمتون و چیزایی که فرمودین به نظرم حرفش منطقی تر به نظر میاد.نگران بچه ها هم نباشین به هیچ وجه.به سن هم ارتباطی نداره .
گل زرد و گل زرد و گل زرد/بیا باهم بنالیم از سر درد.عنان تا در کف نا مردمان هست/ستم بر مرد خواهد کرد نامرد
 تشکر شده توسط : kaveh_plus , رامنا , پریا حقیقت پور
(2014/02/17, 01:03 PM)مهدی نصیری نوشته است: خوب سی ای اس هم همون ام اسه دیگه.تو مراحل خییییلی ابتدایی ام اس رو اگه تشخیص بدن و مثه شما باشن میگن سی ای اس.وگرنه هموم ام اس هست و فقط یه اسم دیگه میزارن روش.دکتر اخری با توجه به علایمتون و چیزایی که فرمودین به نظرم حرفش منطقی تر به نظر میاد.نگران بچه ها هم نباشین به هیچ وجه.به سن هم ارتباطی نداره .
CIS ام اس نیست. CIS، CISه!
CIS یک تک حمله تخریب میلین هست. اگر تکرار بشه میشه MS. ممکنه دیگه هرگز تکرار نشه و همون CIS باقی بمونه. برای همینه که از همون اول اسم ام اس رو روش نمیگذارند.

دلیل تخریب میلین همیشه فقط ام اس نیست. وقتی یک حمله تخریب میلین با علائم ایجاد میشه و پزشک نتونه بفهمه علتش چیه بهش میگه CIS و منتظر میمونن تا ببینن تکرار میشه یا نه. اگر تکرار شد میفهمه که دلیلش بیماری ام اس بوده. اگر تکرار نشه هم دیگه کسی کاری نداره که دلیلش چی بود و چرا اینطور شد.
... I'm a fighter ...
"از پیش غصه خوردن ، دوبار غصه خوردن است."
 تشکر شده توسط : مهدی نصیری , paeazan , پریا حقیقت پور
(2014/02/17, 05:29 PM)رامنا نوشته است:
(2014/02/17, 01:03 PM)مهدی نصیری نوشته است: خوب سی ای اس هم همون ام اسه دیگه.تو مراحل خییییلی ابتدایی ام اس رو اگه تشخیص بدن و مثه شما باشن میگن سی ای اس.وگرنه هموم ام اس هست و فقط یه اسم دیگه میزارن روش.دکتر اخری با توجه به علایمتون و چیزایی که فرمودین به نظرم حرفش منطقی تر به نظر میاد.نگران بچه ها هم نباشین به هیچ وجه.به سن هم ارتباطی نداره .
CIS ام اس نیست. CIS، CISه!
CIS یک تک حمله تخریب میلین هست. اگر تکرار بشه میشه MS. ممکنه دیگه هرگز تکرار نشه و همون CIS باقی بمونه. برای همینه که از همون اول اسم ام اس رو روش نمیگذارند.

دلیل تخریب میلین همیشه فقط ام اس نیست. وقتی یک حمله تخریب میلین با علائم ایجاد میشه و پزشک نتونه بفهمه علتش چیه بهش میگه CIS و منتظر میمونن تا ببینن تکرار میشه یا نه. اگر تکرار شد میفهمه که دلیلش بیماری ام اس بوده. اگر تکرار نشه هم دیگه کسی کاری نداره که دلیلش چی بود و چرا اینطور شد.
HuhHuhخوب منم گفتم در مراحل اولیه تشخیص دیگه.ممکنه طرف تا اخر عمر تو همین مرحله بمونه.ضمنا برای خیلی از دوستانی که سی ای اس تشخیص داده میشه داروهای اینترفرون هم تجویز میشه که نمونش زیاده تو سایت خودمون
گل زرد و گل زرد و گل زرد/بیا باهم بنالیم از سر درد.عنان تا در کف نا مردمان هست/ستم بر مرد خواهد کرد نامرد
ممنون دوستان از اینکه وقت گذاشتید ولی کلا این بلاتکلیفی خودش باعث بروز مریضی میش
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور
(2014/02/17, 09:58 PM)farhad omidvar نوشته است: ممنون دوستان از اینکه وقت گذاشتید ولی کلا این بلاتکلیفی خودش باعث بروز مریضی میش

بله پس بهتره اینقدر ذهن خودتون رو درگیر این مساله نکنین کلا استرس و نگرانی و ناراحتی برای هیچ کسی خوب نیست ومیتونه هر آدم سالمی رو بیمار کنه پس فعلا بهترین کمکی که می تونین به خودتون بکنین شادزیستن و حفظ آرامشهwink2

"حبابها همیشه قربانی هوای درون خودشان هستند!"
(2014/02/17, 08:00 PM)مهدی نصیری نوشته است: HuhHuhخوب منم گفتم در مراحل اولیه تشخیص دیگه.ممکنه طرف تا اخر عمر تو همین مرحله بمونه.ضمنا برای خیلی از دوستانی که سی ای اس تشخیص داده میشه داروهای اینترفرون هم تجویز میشه که نمونش زیاده تو سایت خودمون
ببخشید داداشم، من اشتباه متوجه شدم.icon_question
... I'm a fighter ...
"از پیش غصه خوردن ، دوبار غصه خوردن است."
 تشکر شده توسط : مهدی نصیری , پریا حقیقت پور
سلام
ام ار اي گرفتم 3 تا پلاك غير فعال دارم
نوار وپ 109 براي چشم راست و 115 براي چشم چپ رو نشون داد ( استادندارد گزارش 90 تا 117 بود )
گزگز رو توي پاي راسj تقريبا صبحا و دم غروب دارم با كمي ضعف .
علائم باليني از نظر حسي خوب
3 تا متخصص رفتم 2 تا شون گفتند كورتون براي احتياط و اگر حمل اي در آينده باشه تشخيص ام اس
سومي گفت نيازي به كورتون نيست 2 ماه بعد دوباره ام ار اي ولي گفت cis
لطفا نظر بديد .
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5(current)
  • 6
  • 7
  • ...