•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • 9
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 9 رأی - میانگین امیتازات : 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تفاوت میان MS و CIS
(2011/03/22, 03:23 AM)bhxn نوشته است: سلام دوستان

فرق بین ms و cis چیه ؟
از یکی از دوستان شنیدم که به حمله ی اول cis میگن خواستم ببینم درسته این موضوع ؟
من تا حالا دو بار حمله داشتم حالا من ms دارم یا cisSmile (52)
پدر و مادرم که راستشو نمی گن شما لطف کنید تکلیف ماروicon_biggrin مشخص کنید

راستی سوال دیگه ام که داشتم فرق ین سینووکس و آونکس و بتافرون وو کلا این آمپولایی که برای ام اس به کار میره چیه ؟ چرا بعضی از پزشکا برای بیماراشون بتافرون تجویز می کنن بعضی ها آمپول های دیگه ؟

موضوع دیگه ایم که هست من 6 ماهه که بتافرون تزریق می کنم چند ماه اول فقط رو بازو تزیق میکردم تا اینکه بازوهام حالت طبیعی خودشو از دست داد ! دقیقا محلی که تزیق می کرم سفت شده !! طوری که نمی تونم تزریق کنم
الان حدود 3 ماه رو بازو هام تزریق نکردم ولی بازم سفته !! خواستم ببینم طبیعی که به خاطر تزریق زیاد رو بازو سفت شه ؟

حداقل دوره ی استفاده از بتافرون چند ساله ؟ تا چند ساله دیگه باید تزریق کنم angry خدایش دیگه خسته شدم laughing3

سلام یه سوال بتا فرون اصلا برای چیه؟؟

سلام دوستان ببخشید من MRI دادم و اول بهم تشخیص ام اس دادن ولی تازه متوجه شدم ام اس نبوده و سی آی اس بوده ی سوال داشتم...
ببخشید بتا فرون برای چی استفاده میشه؟؟؟
یا بعد از چه مدت؟؟یا این استفاده ی بتافرونو باید دکترت تشخیص بده؟؟
ولی من فقط از وقتی که فهمیدم مبتلا به سی آی اس هستم خیلی دربارش خوندم و پیش دکتر رفتم که دکترم هم گفت وقتی یکی یا 2تا از حمله ها باشه بهش میگن سی آی اس ولی وقتی همه ی حمله ها باهم باشه بهش میگن ام اس
فقط یه سوال دیگه ما تو کیش زندگی میکنیم و این جا دکتر خوبی نداره میتونین کمکم کنین که اگه میدونید بهترین دکتر در تهران کیه رو بهم معرفی کنین؟؟

(2011/04/03, 07:56 AM)maryamm نوشته است: دکتر من هم دکتر نبوی ایشون اونجور که من فهمیدم فورا تشخیص ام اس رو نمی ده و با ام ار ای هایی که 3 ماه یک بار تجویز می کنه مراحل بیماری رو می سنجه و بعد نظر قطعی رو می ده

مثلا اگه بیماری یا همون پلاک ها خاموش و غیر فعال باشن cis هست و پیشگیری می کنه برای عدم فعالیت پلاک ها در آینده

برای من فعلا تزریقی تجویز نکردن.

ببخشید ی سوال مطب دکتر نبوی کجاست؟؟

سلام ببخشید مطب دکتر نبوی کجاست میشه آدرسشو بهم بگید
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور
sadسلام بچه ها دکتر من گفت وقتی فقط یک حمله داشته باشی میشه سی آی اس ولی اگر چند حمله یا همه ی حمله ها باهم باشد میشه ام اس مثلا ندیدن چشم یا فلج شدن یا هر حمله ی دیگری و باید پس از دادن ام آر آی و بعد از دیدن پلاک برای تشخیص صحیح بهتر است 8 مرحله که برای تشخیص است حداقل یکیشو انجام داد که اینا شامل گرفتن آب نخاع،کورتون تراپی،پلاسما فرز،یا ایمونوگلوبین و...میباشد که همه ی این ها یکسان است.
فقط یکی از عوامل تشدید بیماری گرما و استرس میباشد که در اثر گرما نیز تشدید حمله ی این بیماری ایجاد میشود و اینکه این بیماری باعث ایجاد افسردگی نیز میشود و باید بر این افسردگی غلبه کرد من 16 سالمه فقط اول بهم نمیگفتن ولی الان که میرم در عمق این بیماری فکر میکنم خطر ناکهSad فقط به من میشه کمک کنین بگین بتافرون برای چی است
من الان 5 ماهه که مبتلا به سی آی اس شدم یعنی باید از بتافرون استفاده کنم یا نه؟؟؟
این مصرف بتا فرون اصلا چه جوریه؟؟از طریق سرومه؟؟؟
من میترسم از این بیماری و عواقبی مثل فلج شدن و خیلی چیزا میشه یکم بیشتر راهنماییم کنین؟؟چون پدر مادرم بهم دقیق نمیگن و میشه اگه یه دکتر خوب میشناسین بهم معرفی کنین؟؟؟؟
ممنون از همگیی ،خیلی خیلی ممنون
با تشکر

(2011/04/09, 02:03 PM)anaram نوشته است:
(2011/04/09, 01:58 PM)pic نوشته است: دكتر من هم ربيف داده و من گردشي مي‌زنم ولي بعضي وقتها كبود مي‌شه و از دكترم كه پرسيدم گفت طبيعي و نه كرمي داد و نه حوله‌اي اين حوله اي كه مي‌گيد چي هست و از كچا مي تونم تهيه كنم و اثري داره يا نه
ميتونين از پدهاي الكتريكي گرم استفاده كنين
شبها بزنيد به برق و تا صبح روي محل تزريق قرار بديد
از تقريبا كليه ي لوازم پزشكي فرشي ها هم ميتونين تهيه كنين
ربیف چیه برای چه حمله ای است؟
 تشکر شده توسط : آرزو , پریا حقیقت پور
دنیا جان ،اگر چه اینجا جای پرسیدن از داروها نیست و در بخش معرفی داروها و یا پرسش و پاسخ درباره هر کدوم از این داروها نوشته شده ،ولی اینو بگم که خیلی فکرت رو مشغول این چیزا نکن ، دکترت این داروها رو که میگی تجویز نکرده که دنبالشی .
ربیف و بتافرون و... آمپولهایی هستن برای پیشگیری از تشدید بیماری. یعنی کنترل میکنن بیماری رو. اینطور نیست که هر کدوم برای حمله خاصی باشه . حمله هم یه اصطلاح پزشکیه برای عود بیماری ،خیلی معنی خشنی نداره!

این بیماری کنترل شده هست و روز به روز داره خبرای خوبی از پیشرفت در درمان می رسه. امیدوارم که مشکل شما در همین جا متوقف بشه و هیچ نگرانی نداشته باشی عزیزم.icon_question
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : FBF , پریا حقیقت پور
اگه دوبار با فاصله زمانی حمله داشته باشی ، یا یه حمله داشته باشی ولی به تعداد یا اندازه پلاکات اضافه شه یعنی cis تبدیل شده به ام اس. این چیزیه که من متوجه شدم، منcis دارم، حملمم خیلی خفیف بوده،تاری دید خیلی کم...الانم بعد از سه ماه یه مور مور خیلی خیلی خفیف دارم یکم کف پام داغ میشه اما نمیدونم این یه حمله جدیده یا بخاطر داشتن یه پلاک تو نخاع طبیعیه.
 تشکر شده توسط : kohedard , غم فروش , پریا حقیقت پور
sadمنم cis دارم...
امید ب خوب شدن هست یا نه؟ sad2

منم cis دارم...
امید ب خوب شدن هست یا نه؟ sad2
من فقط یه بار سه ماه پیش پاهام مورمور میشد.. پنج روز کورتون زدم.. بعدش هم دکتر بهم گفت MS داری..همین
سلام دوستان
من دوسال پیش اولین حمله ام با حالت تهوع شدید سرگیجه و سیاهی چشمام بود که متاسفانه تشخیص ندادن بعد از دوسال حمله دومم با گرفتگی کامل پاها بود که بالاخره تشخیص دادن ام اس دارم والانم سینووکس تزریق میکنم میخواستم بدونم من ام اس دارم سی ای اس؟!
 تشکر شده توسط : نازلی , پریا حقیقت پور
(2011/02/03, 08:51 AM)maryamm نوشته است: نگین عزیزم سلام

دکتر من هم برام تشخیص سی ای اس رو داده

و اونجور که من فهمیدم به دلیل خاموش بودن پلاک ها و کاملا غیر فعال بودنشون این تشخیص داده میشه

بهش میگن التهاب اولیه مغز

احتمال اینکه هم به ام اس تبدیل بشه در هر فردی متفاوته

مثلا بعضی ها در cis دارو تزریق می کنن و بعضی ها

اینا همه در هر فردی متفاوته عزیزم

(2011/02/03, 08:51 AM)maryamm نوشته است: نگین عزیزم سلام

دکتر من هم برام تشخیص سی ای اس رو داده

و اونجور که من فهمیدم به دلیل خاموش بودن پلاک ها و کاملا غیر فعال بودنشون این تشخیص داده میشه

بهش میگن التهاب اولیه مغز

احتمال اینکه هم به ام اس تبدیل بشه در هر فردی متفاوته

مثلا بعضی ها در cis دارو تزریق می کنن و بعضی ها

اینا همه در هر فردی متفاوته عزیزم
سلام عزیزم منهم دکتر تشخیص cisداد گفت یعنی فعلا پلاکهات فعال نشدن باید خیلی مواظب باشیمرتب امپولهاتو تزریق کنی دقیقا اینو دکتر بهم گفت فعلا ام اس نشده ما باید تلاش کنم که تبدیل نشه گفتم چطور گفت نباید اصلا استرس داشته باشی
ساقیا امشب صدایت با صدایم سازنیست
یاکه من بسیارمستم یاکه سازت ساز نیست
ساقیا امشب مخالف مینوازد تارتو
یا که من مست وخرابم یا که تارت تارنیست
(2014/03/03, 01:46 PM)farhad omidvar نوشته است: سلام
ام ار اي گرفتم 3 تا پلاك غير فعال دارم
نوار وپ 109 براي چشم راست و 115 براي چشم چپ رو نشون داد ( استادندارد گزارش 90 تا 117 بود )
گزگز رو توي پاي راسj تقريبا صبحا و دم غروب دارم با كمي ضعف .
علائم باليني از نظر حسي خوب
3 تا متخصص رفتم 2 تا شون گفتند كورتون براي احتياط و اگر حمل اي در آينده باشه تشخيص ام اس
سومي گفت نيازي به كورتون نيست 2 ماه بعد دوباره ام ار اي ولي گفت cis
لطفا نظر بديد .
سلام
میتونم سیر بیماریتون رو داشته باشم؟
همچنان cis?
دارو استفاده میکنین؟
ممنونم......
همسر منم مشکلی مشابه شما داره....

•  قبلی
  • 1
  • ...