امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تست تنفس روشی پیشرفته برای تشخیص بیماری مولتیپل اسکلروزیس (m.s)
تست تنفس روشی پیشرفته برای تشخیص بیماری مولتیپل اسکلروزیس (m.s)
ساینس دیلی-(26اکتبر ، 2011) دانشمندان تست های موفقیت آمیز و پیشرفته از آرایه سنسور در انسان گزارش می کنند که می تواند موجب تشخیص مولتیپل اسکلروزیس (MS) از طریق بازدم نفس بیمارگردد واین پیشرفتی است که آنها به عنوان نقطه عطفی توصیف می کنند که مدتها در جستجوچنین روشی جهت آزمایش سریع ،ارزان قیمت و آسان برای تشخیص بیماری بودند.
MS -- شایع ترین بیماری های عصبی در بزرگسالان جوان است.
حسام هایک و همکارانش گزارش می دهند که پزشکان در حال حاضر MS را بر اساس علائم مشخصه آن ، که شامل اسپاسم های عضلانی ، بی حسی ، مشکلات هماهنگی و بریده بریده سخن گفتن است تشخیص می دهند . یکی از ابزارهای معمول برای تشخیص بیماری و تصمیم گیری آگاهانه در مورد درمان آن تصویربرداری با رزونانس مغناطیسی یا (MRI) ا مغز است. یکی دیگر از ابزارهای دیگر پونکسیون کمری و یا گرفتن "مایع نخاعی"است که از طریق تزريق برخي داروها به فضاهاي دورمغز و نخاع تحلیل می شود.
. اما اسکن MRI پر هزینه است ، و سوراخ کمری سخت و دردناک و تهاجمی است.
برای غلبه بر این موانع ، محققان ، ترکیبات آلی فرار که می تواند با MS مرتبط باشد را در بازدم نفس فرد شناسایی کرده ند. بر اساس این یافته ها ، پژوهشگران آرایه حسگر جدید ی ساخته اند که می تواند MS رااز طریق بررسی ترکیبات شیمیایی که در نفس بیماران MS ظاهر می شود تشخیص دهند .. با استفاده از سنسورهای توسعه یافته و انجام مطالعه، محققان بر روی 34 بیماران مبتلا به MS و 17 فرد سالم به اثبات مفهوم بالینی این تحقیق پرداخته و متوجه شدند که این سنسورها به دقت نمونه برداری ازمایع نخاع عمل می کند و عوارض جانبی نیز ندارد .
دانشمندان اظهار داشتتند : "نتایج جدید این تحقیق راه را برای توسعه سریع ، ساده و ارزان ابزار تشخیص پزشکی برای تشخیص بیماری های مزمن عصبی بازمی نماید ".
این نتایج می تواند بابی را برای تشخیص مراحل مختلف بیماری مولتیپل اسکلروز یس و همچنین برای شناسایی بیماران در پاسخ به ایمونوتراپی فراهم می آورد.
مطالعه بالینی گسترده با سنسورهای گزارشی در جریان است و در آینده منتشر خواهدشد.

تمامی حقوق این خبر متعلق به سایت ام اس سنتر میباشد و انتشار خبر بدون درج نام ام اس سنتر غیر مجاز میباشد

ترجمه از: همدم
http://hamdam2002.tk/

منبع:
http://www.sciencedaily.com/releases/201...122412.htm
باور نکن تنهایی ات را تا یک دل و یک درد داریم
 تشکر شده توسط : TootFarangi , fireboud , hanie , maryamjoooon , Prime , i3aran , najva , liliyam , نسترنى , مـه ســـا , earth , Saina , Ali 324 , ساغر , MFhealth , kia , esmaeil , AVID2000 , Yitzak , yummy , Mahdieh , somaye_602000 , هانیه , hamedtifani , SSA , parisa2011 , ehsan 65 , hamid , sargol , zohrevand , حکمت خدا , yasna , sange sabor
چه خوب از MRI كه خيلى بهتره.smiling
هيچگاه اميد كسى را نا اميد مكن شايد اين تنها دارايى او باشدundecided2
 تشکر شده توسط : sange sabor
كاش اين روش تو ايران زودتر بيادagreement2
...
 تشکر شده توسط : coffeedot , sange sabor , Maryam95
واقعا جالبه !!! سنسوری که ام اس را از تنفس بیمار سنس میکنه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!confusedconfusedconfusedconfused

اون وقت ما چاکلز لوله ای را افتخار می دونیم !!!!!!laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3
قال الله تعالی :‍‍

من با هر بنده ام طوری رفتار می کنم که انگار همین یک بنده را دارم

اما بنده ی من طوری رفتار می کند که انگار همه خدایش هستند بجز من !!!!!!!!

تشکر شده توسط : ساغر , Ermia , MFhealth , dibaa , sange sabor , silent , Maryam95
روش خيلي خوبيه
خدا كنه تا مياد ايران تغييرات نكنه
فقط برای همه دعا کنید
گلهاي من عزيزانم اين كه ديگه بدرد ما نمي خوره اين روش تشخيص براي كساني كه فكر ميكنن كه اين بيماري رو دارن براي ما كه تشخيص ثابت شده بدرد نمي خوره ما ها هر از چند گاهي بايد بريم ام ار اي تا از موقيت و فعاليت هاي پلاكامون مطلع بشيمicon_cryicon_cryicon_cryicon_cryicon_cry
صبورانه در انتظار زمان بمان، هر چیز در زمان خود رخ می دهد. حتی اگر باغبان، باغش را غرق آب کند، درختان خارج از فصل خود، میوه نمی دهند.
 تشکر شده توسط : SSA , برگ 7 , sange sabor
(2011/11/01, 08:36 AM)Mahdieh نوشته است: گلهاي من عزيزانم اين كه ديگه بدرد ما نمي خوره اين روش تشخيص براي كساني كه فكر ميكنن كه اين بيماري رو دارن براي ما كه تشخيص ثابت شده بدرد نمي خوره ما ها هر از چند گاهي بايد بريم ام ار اي تا از موقيت و فعاليت هاي پلاكامون مطلع بشيمicon_cryicon_cryicon_cryicon_cryicon_cry
دقیقا منم به همین فکر میکردمTongue
همه عمر بر ندارم سر از این خمار مستی
که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی
روش تشخیص به دردمون نمی خوره ،اینکه علت ام اس و درمان قطعی اون پیدا بشه برامون مهمه agreement2agreement2
روش خ جالبیه، مرسی همدم جانicon_question نشنیده بودم
کاش یه روز درمانشم همین قد ساده کشف شهangel
خدای درهای باز، خدای درهای بسته، ما را از این آستانه بگذران.
 تشکر شده توسط : برگ 7 , yasna
من این مطلب رو تازه خوندم .

اما هر روشی هست به نظرم خوبه...

از ما که گذشت ....امیدوارم هیشگی به این روش تشخیص یا روشهای دیگه احتیاج پیدا نکنه .

بهتره بریم دعا کنیم روش درمان هر چه زودتر پیدا بشه
 تشکر شده توسط : yasna , silent

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حقیقت پنهان بیماری MS hamdam 2 3,761 2024/01/02, 01:41 AM
آخرین ارسال: dz.vahid1359
  استفاده از سایر داروها برای برخی از مبتلایان به ام اس شيدا رها 3 4,180 2020/11/23, 11:57 PM
آخرین ارسال: alireza1111
  فرضیه ای برای علت ایجاد ام اس zenith 38 30,009 2020/05/03, 02:14 PM
آخرین ارسال: علیرضا 2
  درباره ام اس نوع پیشرفته اولیه (PPMS)بیشتر بدانید. تیم ترجمه ام اس سنتر 0 1,309 2019/07/12, 09:32 PM
آخرین ارسال: تیم ترجمه ام اس سنتر
  داروی جدید می تواند آسیب‌های عصبی مولتیپل اسکلروزیس(MS) را معکوس ن� hamdam 1 3,472 2019/06/08, 03:46 PM
آخرین ارسال: ماری تنها
  دلایل احتمالی بروز بیماری ام اس: تیم ترجمه ام اس سنتر 0 1,394 2019/06/06, 01:07 PM
آخرین ارسال: تیم ترجمه ام اس سنتر
  بیماران مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس در معرض خطر پایینی ازسرطان قرا hamdam 3 4,345 2018/11/19, 11:27 PM
آخرین ارسال: ناهید کاشانی
  مهرداد شهلایی مبتلا به بیماری دویک، در مسیر بام جهان hamid 0 3,568 2018/03/16, 05:17 PM
آخرین ارسال: hamid
  تاثیر مصرف امگا-3 در روند بیماری ام اس sooorooosh 23 16,475 2017/12/20, 08:07 AM
آخرین ارسال: مهوش
  کتاب غلبه بر بیماری ام اس hamdam 194 177,527 2016/08/12, 04:31 PM
آخرین ارسال: ندا1366

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست