امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 3.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فرضیه ای برای علت ایجاد ام اس
ژنتیک و عوامل محیطی ممکن است با هم ریسک ابتلا به MS را افزاش دهند:

دانشمندان شهر ایرواین، کالیفرنیا ،تورنتو یک خبر جالب منتشر کردند که چگونه ژنتیک و عوامل محیطی در ایجاد ام اس در تعاملند.
آنها معتقدند که این دو نوع فاکتور به طور گسترده ای در راه اندازی این بیماری مؤثرند اما تا کنون ایده های کمی مطرح وتست شده اند که نشان دهند این تعامل چگونه اتفاق می افتد.
این تحقیق درمورد گلیکولیزاسیون است یعنی ضمیمه شدن قندها بر روی پروتئین های موجود بر سطح سلول.
حضور این قندها بر روی چگونگی رفتار سلولها و پاسخ به سیگنالهای ویروس ها اثر می گذارد ودر مورد سلولهای ایمنی،بر روی توانایی آنها اثر می گذارد و در فعال کردن و پاسخ ایمنی شرکت می کند.
تیم تحقیقاتی اخیرأ موش های نمونه با نقص ژنتیکی حاصل از گلیکولیزاسیون ایجاد کرده اند.
در این موشها بطور خود بخودی التهاب و دمیلینه شدن بوجود آمد شبیه به بیماری ام اس ؛ بنابراین دانشمندان به این فرضیه رسیدند که عملکرد این سلولها ممکن است نقشی در ایجاد ام اس داشته باشد.
در طول یکسری از مطالعات نشان داده شده که ریسک فاکتورهای مختلف ام اس مانند ژنها ،کاهش میزان ویتامینD می توانند فرآیند کلیکولیزاسیون را تغییر دهند در مواردی این دو فاکتور باعث خوب عمل نکردن سیستم ایمنی میشوند و آسیب پذیری نورونها (سلولهای عصبی) و الیگودندریتها(سلولهای ایجاد کننده میلین وتغذیه کننده ومحافظ سلولهای عصبی) را افزایش می دهند؛به علاوه به نظر می رسد اثر این فاکتورها وقتی با هم حضور داشته باشند افزایش می یابند.
بنابراین مکمل هایی مانند ویتامینD وN استیل آمین ممکن است به کاهش ام اس وابسته به گلیکولیزاسیون کمک کند.

تمامی حقوق این خبر متعلق به ام اس سنتر میباشد
مترچم:سمانه
If you live to be a hundred
I want to live to be
,a hundred minus one day
so I never have to live
love28.without you
 تشکر شده توسط : هانیه , parvaneh , somaye_602000 , Prime , successful , fireboud , SSA , maya , Narges , sara.i , arezooo82 , kia , neghar , elhametanha , hamdam , عمومهربان , okhtapus , ساغر , zohrevand , Ali 324 , nead , ارزو , blue sky , نسیم , Ghost , sina25 , mehdi488 , najva , شهرزاد , زهرا59 , نگار1353 , min00 , spring , niloufar , liliyam , sooorooosh , آیدا , mehdisalimi , roya-n , hamid , paeazan , آقا صادق , Hasty , g.someira , سامان , ghaside , kiana , DavidBili , sargol , Sina , PAYA , khatereh. , paradise , yummy , parisa28336 , omid , نسيم , glassheart , علیرضا 2 , pariya1361
ممنون اما میشه کمی ساده تر و مختصرتر بنویسید که ما هم بفهمیم؟
مثلا برای موارد پزشکی مثال بزنید؟
فالله خیر حافظا و هو ارحم الراحمین
 تشکر شده توسط : zenith , okhtapus , spring , DavidBili , pariya1361
(2011/08/21, 12:14 AM)SSA نوشته است: ممنون اما میشه کمی ساده تر و مختصرتر بنویسید که ما هم بفهمیم؟
مثلا برای موارد پزشکی مثال بزنید؟

سلام سمیرا جان
لطف کن دقیقأ بگو کدوم اصطلاح نیاز به توضیج داره من با کمال میل تا اونجا که بتونم توضیح بدم در خدمتم
I want to live to be
,a hundred minus one day
so I never have to live
love28.without you
 تشکر شده توسط : Prime , okhtapus , spring , pariya1361
گلیکولیزاسیون یعنی ضمیمه شدن قندها بر روی پروتئین های موجود بر سطح سلول

قند یعنی چی؟ یعنی خوردن هرچیزی که قند داره؟
موجود بر سطح سلول یعنی چی؟ هر سلولی یا فقط میلین؟
پروتئین کجای سلوله؟
شکلی در این رابطه ندارین؟

مکمل هایی مانند ویتامینD وN استیل آمین در چه موادی وجود دارن؟
باید حتما به صورت دارو مصرف بشن؟
ببخشید،متاسفانه من مثل بقیه دوستان اطلاعات زیادی ندارم.
فالله خیر حافظا و هو ارحم الراحمین
 تشکر شده توسط : zenith , okhtapus , زهرا59 , spring , omid , pariya1361
(2011/08/21, 02:13 PM)SSA نوشته است: گلیکولیزاسیون یعنی ضمیمه شدن قندها بر روی پروتئین های موجود بر سطح سلول

قند یعنی چی؟ یعنی خوردن هرچیزی که قند داره؟
موجود بر سطح سلول یعنی چی؟ هر سلولی یا فقط میلین؟
پروتئین کجای سلوله؟
شکلی در این رابطه ندارین؟

مکمل هایی مانند ویتامینD وN استیل آمین در چه موادی وجود دارن؟
باید حتما به صورت دارو مصرف بشن؟
ببخشید،متاسفانه من مثل بقیه دوستان اطلاعات زیادی ندارم.

سلام سمیرا جان
اشکال نداره هر وقت هر سوالی داشتید با کمال میل تا اونجا که میتونم واستون توضیح میدم
قندها ترکیباتی هستن که در ساختارشون کربن ،هیدروژن واکسیژن هست شامل مونوساکارید ها(فروکتوز ،گالاکتوز وگلوکوز ) که مثلآ میوه ها حاوی فروکتوزاند
دی ساکاریدها(لاکتوز قند شیر،مالتوز قند جو و ساکاروز که قند موجود در شکره)
وپلی ساکاریدها که مهمترینشون گلیکوژن :که قند ذخیره شده در بدن ماست که اکثر اون داخل ماهیچه وکبدمون ذخیره میشه و نشاسته که قند ذخیره شده در گیاهانه
سلولهای ما برای ورود اکثر مواد به درونشون روی سطح خودشون گیرنده دارن که باعث میشه هر ماده ای داخل سلولهای ما نشه
جنس این گیرنده ها اغلب پروتوئینه
سطح سلول هم یعنی غشایی که سلول رو میپوشونه
در رابطه با ویتامین ها هم توی سایت به نام الفبای ویتامین ها توضیح دادم
nاستیل آمین هم یک ترکیب شیمیاییه که روی گروه آمین خودش یک استیل داره برمی گرده به شیمی...
فکر کنم این براتون مهم باشه که بدونید که این ترکیب به صورت دارو نیاز نیست مصرف بشه
البته دکتر من ویتامینD رو برام تجویز کرده که هفته ای یک بارقرصشو میخورم
امیدوارم تونسته باشم واستون سوالاتونو جواب بدم
ومتأسفم که نتونستم در این رابطه شکلی پیدا کنم...
اگر باز هم سوال داشتید در خدمتمicon_question
I want to live to be
,a hundred minus one day
so I never have to live
love28.without you
 تشکر شده توسط : Prime , okhtapus , ساغر , Ali 324 , SSA , spring , Hasty , DavidBili , PAYA , ghaside , khatereh. , omid , pariya1361
ـو این خبر اگه اشتباه نکنم بیشتر عوامل محیطی رو تغذیه معرفی کرده و از استرس نامی نبرده؟؟؟
آیا عوامل محیطی فقط تغذیست؟
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم , موجیم که آسودگی ما عدم ماست ....
 تشکر شده توسط : zenith , spring , liliyam , pariya1361
با سلام خدمت دوستان
من حدود دو سال پیش با مراجعه به متخصص مغز و اعصاب، و پس از گرفتن آزمایش و MRI، از وجود بیماری MS در خودم مطلع شدم و بیش از یکسال است که از آوانکس استفاده میکنم که در حال حاضر به سختی میتوان به آن دست پیدا کرد.
پس از مدتی بررسی متوجه شدم که علت این بیماری هنوز شناخته شده نیست و نظریات مختلفی که در این مورد ارائه شده است ، بیشتر به خصوصیات بیماری و یا همزمانی و همراهی آن با برخی مسایل دیگر مربوط میشود نه به علت بروز آن.
چند هفته قبل در حال مطالعه به مطالبی در خصوص بوی بدن و تاثیرات شگفت انگیز آن بر روی انسانها برخورد کردم که برایم بسیار جالب توجه بود. البته قبلا در این رابطه اطلاعاتی داشتم، ولی اینبار عمیقا توجه مرا جلب کرد و ناگهاان جرقه ای در ذهنم ایجاد شد ، به این نکته فکر کردم که آیا این موضوع میتواند به بیماری MS هم ارتباطی داشته باشد. خوشبختانه اطرافیان من هم اطلاعات خوبی در مورد تاثیرات بوی بدن بر روی انسان داشتند که در اختیارم گذاشتند، چند روز در مورد معمایی که در ذهنم ایجاد شده بود فکر میکردم و نتیجه آن مقاله ای شد که در لینک زیر قرار داده ام.
البته قابل ذکر است که من در رشه پزشکی یا رشته های مرتبط با آن تحصیل نکرده ام و مسایلی را که در این مقاله نوشته ام، اطلاعات، مشاهدات و نتیجه گیری های شخصی خودم میباشد و هنوز هیچ کسی و یا هیچ موسسه ای در مورد ارتباط بیماری MS با بوی بدن تحقیق نکرده است.
امیدوارم که این مطالب مورد توجه شما عزیزان قرار بگیرد.(پسورد فایل yazdms354)

https://rapidshare.com/files/2157197827/...f_body.zip

تشکر شده توسط : spring , zenith , شفا یافته , roya-n , DavidBili , بابک57 , pariya1361
(2012/07/08, 10:15 PM)reza_akrami_a نوشته است: با سلام خدمت دوستان
من حدود دو سال پیش با مراجعه به متخصص مغز و اعصاب، و پس از گرفتن آزمایش و MRI، از وجود بیماری MS در خودم مطلع شدم و بیش از یکسال است که از آوانکس استفاده میکنم که در حال حاضر به سختی میتوان به آن دست پیدا کرد.
پس از مدتی بررسی متوجه شدم که علت این بیماری هنوز شناخته شده نیست و نظریات مختلفی که در این مورد ارائه شده است ، بیشتر به خصوصیات بیماری و یا همزمانی و همراهی آن با برخی مسایل دیگر مربوط میشود نه به علت بروز آن.
چند هفته قبل در حال مطالعه به مطالبی در خصوص بوی بدن و تاثیرات شگفت انگیز آن بر روی انسانها برخورد کردم که برایم بسیار جالب توجه بود. البته قبلا در این رابطه اطلاعاتی داشتم، ولی اینبار عمیقا توجه مرا جلب کرد و ناگهاان جرقه ای در ذهنم ایجاد شد ، به این نکته فکر کردم که آیا این موضوع میتواند به بیماری MS هم ارتباطی داشته باشد. خوشبختانه اطرافیان من هم اطلاعات خوبی در مورد تاثیرات بوی بدن بر روی انسان داشتند که در اختیارم گذاشتند، چند روز در مورد معمایی که در ذهنم ایجاد شده بود فکر میکردم و نتیجه آن مقاله ای شد که در لینک زیر قرار داده ام.
البته قابل ذکر است که من در رشه پزشکی یا رشته های مرتبط با آن تحصیل نکرده ام و مسایلی را که در این مقاله نوشته ام، اطلاعات، مشاهدات و نتیجه گیری های شخصی خودم میباشد و هنوز هیچ کسی و یا هیچ موسسه ای در مورد ارتباط بیماری MS با بوی بدن تحقیق نکرده است.
امیدوارم که این مطالب مورد توجه شما عزیزان قرار بگیرد.(پسورد فایل yazdms354)

https://rapidshare.com/files/2157197827/...f_body.zip

چیزی واسه دانلود نبود یعنی نمیشه دانلود کردconfused2
همه عمر بر ندارم سر از این خمار مستی
که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی
 تشکر شده توسط : spring , zohrevand , zenith , DavidBili , pariya1361
سلام
مثل اینکه سایت راپیدشیر مشکلی داره. فایل رو ضمیمه این پیام کردم.

فایل‌(های) پیوست شده
.doc   odor of body.doc (اندازه: 51 KB / تعداد دفعات دریافت: 80)
 تشکر شده توسط : شفا یافته , زهرا59 , najva , نگار1353 , roya-n , elii , pariya1361
مقاله بسیار جالبی بود. دوست عزیز تبریک میگم که به مسائلی که درنظر دیگران کم اهمیت است انقدر دقیق توجه کرده اید.

به نظر من موضوع مناسبی برای یک تحقیق مفصل است.

این سوالی بود که همیشه ذهن منو به خودش مشغول کرده بود. طبق نوشته شما" "سرد شدن بدن باعث کاهش میزان تعریق میشود " در گرمای بسیار زیاد هم من عرق نمیکردم و فقط سرم بشدت داغ میشد و حالتهایی که به طور قطع بیشتر دوستان هم با اون مواجه هستند. و اتفاقا همین امروز وقتی از بیرون برگشتم و خیس عرق بودم تعجب کردم که چرا اینهمه عرق کردم!!

و مقاله شما پاسخ مناسبی به این سوالاتم بود.

اما در مورد بوی عرق، با پوشیدن لباسهای نخی بوی نامطبوعی بوجود نخواهد اومد.

براتون آرزوی موفقیت و سلامتی دارم.happy0065.gif
من هم ام اس داشتم.
 تشکر شده توسط : spring , roya-n , mari , Hasty , zenith , DavidBili , niloofary , pariya1361

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  استفاده از سایر داروها برای برخی از مبتلایان به ام اس شيدا رها 3 4,224 2020/11/23, 11:57 PM
آخرین ارسال: alireza1111
  دارو ی آنتی اکسیدان برای درمان ام اس نوید بخش است hamdam 4 6,462 2015/12/03, 09:15 AM
آخرین ارسال: ساسان
  TENS(تحریک الکتریکی عصب از راه پوست) راهی برای تسکین درد و اسپاسم در hamdam 2 3,433 2015/11/29, 12:19 AM
آخرین ارسال: hamdam
  بهترین ویتامین ها برای کمک به درمان ام اس شيدا رها 12 19,846 2015/06/26, 10:28 PM
آخرین ارسال: مهوش
  10 روش برای کاهش علائم ام اس و زندگی سالم با ام اس hamdam 32 31,906 2015/06/04, 12:39 PM
آخرین ارسال: arezooo82
  شیوه هایی برای ارتباط بهتر در کنار زندگی با ام اس zenith 3 5,397 2015/05/31, 02:54 PM
آخرین ارسال: niloofary
  نقش خورشید بازی برای بیماران مبتلا به MS hamdam 0 2,919 2014/09/25, 08:59 PM
آخرین ارسال: hamdam
  زندگی دوباره برای گاسپار نوازنده hamdam 14 10,606 2014/08/18, 12:28 AM
آخرین ارسال: H-tanha
  تست تنفس روشی پیشرفته برای تشخیص بیماری مولتیپل اسکلروزیس (m.s) hamdam 9 10,653 2014/04/15, 07:04 PM
آخرین ارسال: آرزو
  هدف دارویی جدید برای درمان مولتیپل اسکلروزیس(MS) و بیماری آلزایمر hamdam 5 6,640 2014/04/01, 03:12 PM
آخرین ارسال: سمیرا

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان