امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 1.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تحلیل رفتن ( آتروفی ) عصب چشم
سلام دوستان عزیز
مشکل من همچنان پابرجاست.
پارسال عصب چشمم و VEPنرمال بود. 7-6 ماه پیش برای اولین بار دچار تاری چشم شدم، با روزی دوبار متیل پردنیزولون در 5 روز ،تاری کم کم رفع شد.دکتر با معاینه عصب چشم گفت نیازی به قرص پردنیزولون بعد از اتمام سرم ها نیست و دیگه برای چشمم تجویز دیگه ای هم نکرد. ( ولی در پالس تراپی پارسالش این قرص رو به مدت 12 روز داده بود)
با گذشت چندین ماه ،دید چشمم مثل قبل نشد.پیش یه دکتر دیگه رفتم اونم یه ماه بعدش برام VEP نوشت که نرمال نبود.گفت عصب چشمت دجار آتروفی شده و پالس دوبل رو پیشنهاد کرد.البته گفت بدون کورتون هم تا دوسال دیگه خوب میشه !!
ولی من از ادامه کم بینایی و به دنبالش از دست دادن دید نگرانم.
نمیدونم بعد از التهاب چطور تحلیل رفته ؟
با توجه به اثرات زیانبار کورتون اونم دوبرابرش مردد موندم.نمی دونم چه کنم.
خواهش می کنم اگه در این مورد چیزی می دونید بگید.
برای همه آرزوی سلامتی دارم.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : sadaf
کسی هست که عصب چشمم آتروفی شده باشه ؟
اگه هست و خوب شده چه کار کرده که رفع شده ؟
پالس دوبل چطور ؟ کسی انجام داده ؟
لطفا اگه کسی کاهش بینایی تقریبا طولانی داشته بگه که چه مدت طول کشیده ؟
اونم در اثر تحلیل عصب بوده ؟
سلام ناهید عزیز من هم با دوبینی مریضیم تشخیص داده شد و خداروشکر زود هم خوب شد.این اتروفی و تحلیل بینایی رو فراموش کن و اصلا بهش فکر نکن.چون هیچ ربطی به ام اس ندارن.نبینم گلم بیخودی نگران باشه ها!!!توکل بهخدا کن و زندگی شادتو از سر بگیر همه چی رو اوستا کریم ردیف میکنه عزیزم
 تشکر شده توسط : nahid
(2011/01/08, 06:44 PM)nahid نوشته است: سلام دوستان عزیز
مشکل من همچنان پابرجاست.
پارسال عصب چشمم و VEPنرمال بود. 7-6 ماه پیش برای اولین بار دچار تاری چشم شدم، با روزی دوبار متیل پردنیزولون در 5 روز ،تاری کم کم رفع شد.دکتر با معاینه عصب چشم گفت نیازی به قرص پردنیزولون بعد از اتمام سرم ها نیست و دیگه برای چشمم تجویز دیگه ای هم نکرد. ( ولی در پالس تراپی پارسالش این قرص رو به مدت 12 روز داده بود)
با گذشت چندین ماه ،دید چشمم مثل قبل نشد.پیش یه دکتر دیگه رفتم اونم یه ماه بعدش برام VEP نوشت که نرمال نبود.گفت عصب چشمت دجار آتروفی شده و پالس دوبل رو پیشنهاد کرد.البته گفت بدون کورتون هم تا دوسال دیگه خوب میشه !!
ولی من از ادامه کم بینایی و به دنبالش از دست دادن دید نگرانم.
نمیدونم بعد از التهاب چطور تحلیل رفته ؟
با توجه به اثرات زیانبار کورتون اونم دوبرابرش مردد موندم.نمی دونم چه کنم.
خواهش می کنم اگه در این مورد چیزی می دونید بگید.
برای همه آرزوی سلامتی دارم.

خوب.پاسخ سوالت ناهید خانم 81 ساله.اولش که مریض شده بودم هی می رفتم دکتر.فکر می کردم که چشمم ضعیف شده.همش بهم عینک قویتر میدادن.هی به تابلو ها نگاه می کردم که ببینم می تونم بخونمشمون یا نه؟بعدش به برکت کورتون یه چشمم آب مروارید هم گرفت.گرفتار وسواس شدی.بی خیال.ولش کن.اول مر یضی همه همین طوری می شن.ولی این چیزها رو بذار کنار.دفعه آخر هم به دکترم گفتم:می دونی بعد از 10 سال بلدم که چه جوری باید خودم روپا نگه دارم.پس نیازی به توصیه دیگران ندارم.به مرور تو هم به همین نتیجه خواهی رسید.
این قافله عمر عجب می گذرد
دریاب دمی که با طرب می گذرد
ساقی غم فردای حریفان چه خوری
پیش آر پیاله را که شب می گذرد
 تشکر شده توسط : nahid , shokolat , sadaf
من نوار عصب چشمم نرمال بود حمله به چشمم نبود تعادلم مشکل داشت.
 تشکر شده توسط : tanha , nahid
بالا آمدن تاپیک !
ناهيد جون
چشمم پارسال دوبين شد كه بعد از 10 پالس كورتون و 10 روز پردنیزولون خوب شد... البته نا گفته نماند زماني من كورتون رو شروع كردم كه دوبيني چشمم خوب شده بود و اصلا مشكلي نداشتم . نه تاري نه دوبيني...
vep نرمال بود اون موقع هاااا.
حدود 12 روز پيش كه انگار بازم يه حمله داشتم ، يه چشمم تو حركتش دچار مشكل شد و صبح ها تاري ديد داشتم. دكتر گفت با اينكه يه چشم علائم نشون داده اما جفت چشمام درگيره. بازم كورتون و بازم پردنيزولون. اما من هيچ كدوم رو استفاده نكردم و الانم خوبم. vep هم نرمال بود.
فك كردم شايد كمكت كنه اين توضيحات Angel
اگر همه انسانها کارکرد مغزشان یک میلینیوم شکمشان میبود دنیا تعریف دیگری میداشت.evilgrin0039.gif
 تشکر شده توسط : nahid
سلام

زیاد نگران ضعیف شدن چشمات نباش. من تا به حل مریضی ندیدم که بینأیشو از دست بده. البته توی ۳۰۰۰ تا مریض یک نفرو دیدم که البته PP بود و روند بیماریش هم یجورایی عجیب قریب بود. فکر نمیکنم اصلا بینأیش به ‌ام اس ربطی‌ داشت. آتروفی یه چیز خیلی‌ طبیعی هست در ‌ام اس. مشکلی‌ که شما بهش اشاره کردی "اپتیک نوریتیس" ( Optic Neuritis) نام داره. معمولان حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد بیمارها دورهٔ بیماریشون با این علامت آغاز می‌شه و خوشبختانه تو تقریبا تمام بیمارها بعد از یک حمله تا ۹۰ درصد بینایی به حالت اولیه بر میگرده.

راجع به کورتن۲ نکته هست. کورتن خوراکی ثابت شده هیچ تاثیری در ‌ام اس نداره و من مطمئن نیستم تو ایران چرا تجویز می‌شه. متأسفانه ما راجع به عوارض کورتن خیلی‌ نا آگاهیم و به راحتی‌ استفاده می‌کنیم. در سایر نقاط دنیا کورتن فقط در حملات موتور استفاده می‌شه. یعنی‌ در حملاتی که روی سیستم موتور مغزی تاثیر میذاره نه حسی. و معمولان هم یه دورهٔ ۳ روزه متیل پردینزلن داخل عروقی هستش. اگه یه دوره کورتن داشتی زیاد عجله نکن. یه مدت به بدنت فرصت بده احتمالش خیلی‌ زیاده که خود بدنت خودش یه راه حالی‌ پیدا کنه.

اصلا نگران نباش و استرس نداشته باش چون استرس نظم بدنتو به هم میریزه. سعی‌ کن به چشمتم خیلی‌ فشار نیاری.

اگه اتفاقی جدیدی افتاد مارو در جریان بذار
 تشکر شده توسط : Matilat , nahid , sadaf
ناهيد خانوم مادر من دو بيني داشت كه خوب شد.نترسيد هركسي مدت زمان خاصي رو واسه خوب شدن طي ميكنه يه سري ديرتر ولي بالاخره خوب ميشه عجله نكنيد واسه قضاوت حتي خوب شدنش مي تونه بالاي يك سال باشه.من فكر ميكنم به حرف دكترتون كوش بدين بهتر باشه البته از جندتا دكتر ديكه هم واسه اطمينان خاطر ببرسين.درست كورتون عوارض داره ولي مشكلاتي كه از نزدن كورتون بوجود مياد بيشتر از استفاده اون.راستي اينم بكم قرص بردنيزولون تاثيرش مثل وريدي نيست ولي بعد بالس ميدن جون اون جند روزي كه بدن مقدار زيادي كورتون دريافت ميكنه بهش عادت ميكنه وقتي يهو قطع كني بدن شروع به دادن يك سري عكس العمل ميكنه كه ممكن فرد اذيت بشه واسه همين قرص ميدن وهمين قرص رو هم كم كم قطع ميكنن. 
 تشکر شده توسط : nahid , TootFarangi
نقل قول: در سایر نقاط دنیا کورتن فقط در حملات موتور استفاده می‌شه. یعنی‌ در حملاتی که روی سیستم موتور مغزی تاثیر میذاره نه حسی.
یعنی در ام اس که حملات موجب اختلال در حس می شه، از کورتون استفاده نمیشه؟ همه نوعش یا فقط نوع خوراکیش استفاده نمیشه ؟
حملات موتور مثل سکته مغزی و ... هست ؟

نقل قول: كورتون عوارض داره ولي مشكلاتي كه از نزدن كورتون بوجود مياد بيشتر از استفاده اون.
اگه ممکنه یه کم توضیح بدین .چه مشکلاتی هست که در مقایسه با عوارض قلبی یا استخوانی و ... اهمیتش بیشتره ؟

ممنون از توضیحاتتون.

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  گزگز، خواب رفتن و یا بی حسی انگشتان # پریسا # 29 23,210 2018/06/05, 05:35 AM
آخرین ارسال: yas8866
  تحلیل عضلات sami 5 8,513 2011/06/09, 02:40 PM
آخرین ارسال: fireboud

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان