امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 1.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تحلیل رفتن ( آتروفی ) عصب چشم
(2011/01/29, 07:54 PM)nahid نوشته است: یعنی در ام اس که حملات موجب اختلال در حس می شه، از کورتون استفاده نمیشه؟ همه نوعش یا فقط نوع خوراکیش استفاده نمیشه ؟
حملات موتور مثل سکته مغزی و ... هست ؟

نقل قول: كورتون عوارض داره ولي مشكلاتي كه از نزدن كورتون بوجود مياد بيشتر از استفاده اون.
اگه ممکنه یه کم توضیح بدین .چه مشکلاتی هست که در مقایسه با عوارض قلبی یا استخوانی و ... اهمیتش بیشتره ؟

ممنون از توضیحاتتون.

ناهيد خانوم حملات موتور يعني حملاتي كه باعث مشكل حركتي ميشه تو ام اس.
.اينم بكم كه از كورتون خيلي از دكترها به عنوان داروي قرن ياد ميكنن و تو خيلي بيماري ها استفاده ميشه.
من كه خودم حمله حسي داشتم كورتون وريدي مصرف كردم.
كورتون التهابي رو كه در اطراف اعصانمون به علت حمله سيستم ايمني به وجود مياد كم ميكنه در نتيجه اسيب هم كمتر ميشه و مقداري سيستم ايمني رو اروم ميكنه و تا حدودي هم به ترميم اعصاب كمك ميكنه.اكه شما كورتون مصرف نكنين ممكن اين التهاب كم نشه و سيستم ايمني به اعصاب جديد و در نتيجه مشكلات جديد منجر شه البته هميشه اينطور نيست.
راستي اوني كه فكر ميكرد شما ٨١ ساله تون من بودم اخه تو بروفايلتون اونجوري نوشته البته حدس زدم كه درست نباشه icon_cry
 تشکر شده توسط : nahid
ممنون دوست عزیز.
شما اگه یه ام اسی 81 ساله پیدا کردین بیارین جایزشو بگیرین.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
ممنون از دوستانی که ماه گذشته به سوالم جواب دادن .بعد از دوماه دوباره پیش دکتر رفتم
که قبلا به خاطر آتروفی یا تحلیل رفتن عصب چشمم گفته بود می خوای کورتون دوبل برات بنویسم ؟ که نخواستم و بعد گفت تا دوسال دیگه خود به خود خوب میشه ! ولی این بار که پرسیدم دیگه توصیه ای برای کورتون نداشت و گفت کورتون باعث نمیشه عصب تحلیل رفته بهتر بشه ، اگرهم کاری کنیم برای اینه که بدتر نشه !
بعد توصیه کرد خودتو خسته نکن و از گرما و استرس و خستگی خودتو دور کن.
دیگه نمیدونم چی بگم از دست دکترها با این حرفاشون که کامل همه چیزو نمیگن و فقط به فکر مریض بعدین ! نمیشد همون اول بگه ؟

به شما توصیه می کنم حتما حتما از خستگی و عصبی شدن و استرس و .... خودتونو دور کنید چون ممکنه مثل من به عصب چشمتون آسیب وارد کنید.
 تشکر شده توسط : nazaninn , TootFarangi
ناهيد جون دقيقا چه حالتي واسه چشمات پيش آمده كه نتيجش تحليل عصب چشم بوده؟
"چقدر ابد زمان اندکی ست برای آنکه به کفایت کنارت باشم...
ویرایش شد ...
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
قبلش تو همین تاپیک گفتم که نازنین جون.تاری چشم و پالس کورتون و ...احساس ضعف بینایی و اهمیت ندادن دکتر و.......... الان بیش از هشت ماه از زمانی که چشمم تار شد ،می گذره .تاری خوب شد ولی ضعیف شد و کرختی و خستگی و خواب رفتن هنوز در گوشه یک چشمم هست .

نمیدونم سهل انگاری این به اصطلاح پزشکها باعث چنین چیزی شد یا اینم یه روند ام اسه و چاره ای نداره.آخه اگه علاج نداره پس چرا دکتر حرف از پیشگیری از بدتر شدن زد؟
من اصلا نمیتونم از این دکتر راضی باشم. هر چند شما ازش خوبی دیده باشین ولی برای من جز اتلاف وقتم کاری نکرده . فقط به فکر کمیت ویریته نه کیفیت .کاش منم بیشتر به خودم فکر می کردم و پیش دوتا دکتر همزمان می رفتم .
امروز رفته بودم پیش چشم پزشکم گفت چششمهام دیگه تحمل حمله بعدی راندارد اگه حمله ای رخ بده چون عصب هر دو چشم والبته چشم چپم بیشتر تحلیل رفته ،دیگه خودتون اخرش رو بگید............خیلی می ترسم اگه نبینم وایییییییی خدای من می دانم نباید استرس داشته باشم ولی خوب قبول کنید یه جورائی نمیشه بهش فکر نکنم وقتی فکر می کنم تپش قلبم زیاد میشه چیکار کنم حمله رخ نده یا به عصب چشمم نزنه مگه دست خودمه ام اس هزار چهره داره چیکار کنم من برای خوندن نوشته های زیبای دوستان برای خوندن کتاب که خیلی دوست دارم به چشمهام احتیاج دارم چیکار کنم هاااااااااااااااا؟!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟angry3angry3angry3angry3angry3angry3
نگران نباش ناهید جون. منم مشکلم با چشم درد، تاری دید و بعدشم تقریباً از بین رفتن کامل دید در چشم راستم شروع شد. منم پردنیزولون مصرف می کردم. خیلی هم نگران برگشت بیناییم بودم. خودتو ناراحت نکن. بهش هم فکر نکن. من الان دیدم برگشته. هیچ مشکلی هم ندارم. فقط یکم زمان می بره. واسه من 6 ماه طول کشید. دکترم گفت تا 2 سال هم واسه برگشت کاملش وقت داری.

با آرزوی شادی و سلامتیSmile
 تشکر شده توسط : nahid , havaars
(2011/02/20, 08:50 PM)نازلی نوشته است: امروز رفته بودم پیش چشم پزشکم گفت چششمهام دیگه تحمل حمله بعدی راندارد اگه حمله ای رخ بده چون عصب هر دو چشم والبته چشم چپم بیشتر تحلیل رفته ،دیگه خودتون اخرش رو بگید............خیلی می ترسم اگه نبینم وایییییییی خدای من می دانم نباید استرس داشته باشم ولی خوب قبول کنید یه جورائی نمیشه بهش فکر نکنم وقتی فکر می کنم تپش قلبم زیاد میشه چیکار کنم حمله رخ نده یا به عصب چشمم نزنه مگه دست خودمه ام اس هزار چهره داره چیکار کنم من برای خوندن نوشته های زیبای دوستان برای خوندن کتاب که خیلی دوست دارم به چشمهام احتیاج دارم چیکار کنم هاااااااااااااااا؟!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟angry3angry3angry3angry3angry3angry3

چرا همچی می کنین شما ؟ confused
شما عینکی بودین ؟ اگه بودین که من هزار نفر رو می شناسم 20 ساله ام اس دارن و همش هم حمله به چشم شون بوده من خودم در عرض 4 ماه 4 تا حمله داشتم که کلن بینایی چشمم از بین رفت و اگر چشم چپم رو می بستم دیگه هیچی نمی دیدم پالس کورتون هم جواب نداد که رفتم پلاسما فرز .
البته امیدی به برگشت بیناییم نبود ولی من با روحیه خودم درستش کردم Angel هیچ طوری نمیشه نازلی خانم ، نگرانی بی مورد و خنده داره agreement2
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
 تشکر شده توسط : Ferfer , نازلی
(2011/02/20, 08:50 PM)نازلی نوشته است: امروز رفته بودم پیش چشم پزشکم گفت چششمهام دیگه تحمل حمله بعدی راندارد اگه حمله ای رخ بده چون عصب هر دو چشم والبته چشم چپم بیشتر تحلیل رفته ،دیگه خودتون اخرش رو بگید............خیلی می ترسم اگه نبینم وایییییییی خدای من می دانم نباید استرس داشته باشم ولی خوب قبول کنید یه جورائی نمیشه بهش فکر نکنم وقتی فکر می کنم تپش قلبم زیاد میشه چیکار کنم حمله رخ نده یا به عصب چشمم نزنه مگه دست خودمه ام اس هزار چهره داره چیکار کنم من برای خوندن نوشته های زیبای دوستان برای خوندن کتاب که خیلی دوست دارم به چشمهام احتیاج دارم چیکار کنم هاااااااااااااااا؟!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟angry3angry3angry3angry3angry3angry3

نلزلي جون واقعا نميدونم جي بكم ميدونم سخته.اين بيماري واقعا هزار جهره است شايد و ان شاالله كه ححمله اي نداشته باشي ديكه تو اين بيماري هيجي معلوم نميشه.بهتربه خودت استرس وارد نكني ميدوني كه واسه بيماري ما خوب نيست.ولي احتمال حمله به همون قسمت نسبت به قسمت هاي حمله نديده كمتر.خودتو ناراحت نكن مطمعنم جيزي نميشه.ميتونم ببرسم بيماريت از كدوم نوع؟

تشکر شده توسط : نازلی

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  گزگز، خواب رفتن و یا بی حسی انگشتان # پریسا # 29 23,399 2018/06/05, 05:35 AM
آخرین ارسال: yas8866
  تحلیل عضلات sami 5 8,548 2011/06/09, 02:40 PM
آخرین ارسال: fireboud

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست