امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تحلیل عضلات
من روز به روز دستها بازوهام مخصوصا پاهام داره لاغر ولاغرتر میشه!!!! و این موضوع خیلی اذیتم میکنه:38: این مربوط به ام اسه؟ چاره چیه؟ چطوری جلوش رو بگیرم؟ چه جوری به حالت اول برگردم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 تشکر شده توسط : نسیم
قشنگ غذا بخور
گوشت بخور ، دوس نداری آبش رو بخور منظورم اینه که گوشت را بزار تو آب ، آب پزش کن آبش رو بخور .
ورزش هم بکن برو ایروبیک بگو می خوام بازوهام خوشگل بشه عضله ها درست بشه بهت میگن چه کنی ! icon_question
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
 تشکر شده توسط : sami , fereshteh
مربوط به ام اس نیست.!!!

ام اس بیماری مربوط به سیستم اعصاب مرکزیه!
عضلات ما هیچ مشکلی ندارند فقط گاهی از فرمان برداری سرپیچی میکنن.
تحلیل عضلاتتون شاید مربوط به کم تحرکی و تغذیه ی نا مناسب باشه.

مجله ی اوول ابوت ام اس میگه:
بخاطر پیشرفت بیماری ام اس ضعف عضلانی در برخی بیماران
بدلیل تخریب آکسون و میلین رخ میده که با بالا بردن سطح آمادگی
جسمی سرعت این پیشرفت رو میشه کاهش داد.
(دقت کنید این ضعف مربوط به عضله نیست)
این مجله در ادامه می نویسد:
تمرینات زیادی برای بالابردن توانایی عضلات (خصوصا در پا) وجود دارد
که با مشورت با یک فیزیوتراپ می توانید کمک بیشتری بگیرید.

سایت ام اس تراس هم در مقاله ای با نام ضعف در بخش مدیریت ضعف به اهمیت نقش فیزیوتراپ ها و متخصصین کار درمانی اشاره میکند.

و همون طور که همیشه در تبلیغات انجمن ملی ام اس ایالات متحده دیده ایم.
تشویق همه ی بیماران به حرکت (دوچرخه سواری پیاده روی و ...) در جهت بکار
گیری عضلاتمان موثر است.

خلاصه:
همون طورکه دکتر صحراییان در روز جهانی ام اس امسال گفت
فیزیوتراپی نقش مهمی در زندگی یک ام اسی داره !
ورزش کنید حالا هر چی که دوس دارید شنا یوگا دوچرخه سواری
اگه تلخم مثل گریه اگه تنهام اگه تاریک
اگه از ترانه دورم اگه با مرثیه نزدیک
اگه ناباور چشمام تو تماشای تو مونده
اگه اون نگاه اول منو پای تو نشونده:
How wonderful life is while you're in the world
 تشکر شده توسط : sara , fireboud , نازلی , nazaninn , احمدرضا , sami , sara.arsham , شهرزاد , kiana , fereshteh
در تکمیل پست علیرضا :
آسیب های بیماری ام اس اختصاص به دستگاه اعصاب مرکزی دارد : مغز و نخاع
ام اس بر روی اعصاب محیطی که از نخاع منشعب می شوند و به عضلات دست و پا میروند بی تاثیر است . اگر ضعفی در عضلات به وجود می آید به خاطر اختلال در عبور پیامهای الکتریکی از میان دستگاه اعصاب مرکزی است(همان طور که علیرضا گفت) و فنون ماساژ مستقیم دستگاه اعصاب محیطی امکان درمانی خوب را فراهم می آورد. بعضی مواقع تحریک الکتریکی، عضلات ضعیفی را که سبب سنگینی پاها شده اند نیرو می بخشد و مفید واقع می شود .
اگر تحریک الکتریکی و تمرینات ورزشی با هم انجام شود در افزایش حجم سلولهای عضلانی بسیار موثر خواهد بود تا اینکه هر روش به تنهایی استفاده شود
gone out

follow the white rabbit
[/b]

تشکر شده توسط : Prime , nazaninn , sami , sara.arsham , شهرزاد , kiana , fereshteh , علیرضا 2
اره من تحرکم خیلی کمه.خوشحالم کردید با این حساب اگه تنبلی رو بذارم کنار دوباره تپل میشمagreement2. ممنونم از همتون که این همه زود جواب سوالای من و بچه های دیگه رو میدید و ما رو از نگرانی در میارید همتون رو دوست دارم دوستهای ماهم icon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_question
(2011/06/09, 01:19 AM)fireboud نوشته است: در تکمیل پست علیرضا :
آسیب های بیماری ام اس اختصاص به دستگاه اعصاب مرکزی دارد : مغز و نخاع
ام اس بر روی اعصاب محیطی که از نخاع منشعب می شوند و به عضلات دست و پا میروند بی تاثیر است . اگر ضعفی در عضلات به وجود می آید به خاطر اختلال در عبور پیامهای الکتریکی از میان دستگاه اعصاب مرکزی است(همان طور که علیرضا گفت) و فنون ماساژ مستقیم دستگاه اعصاب محیطی امکان درمانی خوب را فراهم می آورد. بعضی مواقع تحریک الکتریکی، عضلات ضعیفی را که سبب سنگینی پاها شده اند نیرو می بخشد و مفید واقع می شود .
اگر تحریک الکتریکی و تمرینات ورزشی با هم انجام شود در افزایش حجم سلولهای عضلانی بسیار موثر خواهد بود تا اینکه هر روش به تنهایی استفاده شود

از توضیحات خوبت ممنونم آقای علیرضا
منظور از تحریک الکتریکی چیه؟ منظور همون فیزیوتراپییه؟ببخشید که من خنگ بازی در میارم
تحریک الکتریکی به صلاحدید فیزیوتراپ انجام میشه مثل ماساژورهای الکتریکی هست معمولا(یاحداقل اونی که من دیدم این شکلی بود)
gone out

follow the white rabbit
[/b]

تشکر شده توسط : sami , fereshteh

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  كرفتگي عضلات يك سمت بدن !!!!! omidvari 8 13,988 2022/02/17, 01:20 AM
آخرین ارسال: hrshz
  با اسپاسم (گرفتگی) عضلات چه کنم ؟ baran1390 46 31,137 2020/06/25, 05:20 PM
آخرین ارسال: الی کوچولو
  فلج عضلات یك‌ طرف‌ صورت یا فلج‌ بِلز shokolat 20 48,920 2017/05/26, 08:54 PM
آخرین ارسال: nazanin