•  قبلی
 • 1
 • ...
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17(current)
امتیاز موضوع:
 • 33 رأی - میانگین امیتازات : 3.79
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
تحقیق برای درمان ام.اس با سلول‌های بنیادی درایران
(2014/10/02, 02:32 AM)hamid_147 نوشته است: سلام به دوستان كسي از امپول هاي سلول بنيادي تو كرج يا تهران استفاده كرده ؟؟؟؟؟؟
اگر كسي بوده امكانش هست بگه از كجا تهيه كردن ممنون ميشمicon_question
آقا حمید من طبق حرفهایی که یکی از بچه های سایت حدود دو سال پیش برام زد و رفته بود زیر این طرح بهتون میگم که باید مراجعه بشه پژوهشگاه رویان
یه سری شرایط داره ...

البته اونموقع توی طرح بود و رایگان بود حتی ام آر آی اون
الان رو نمیدونم
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر: 1927b880db2a9f321.jpg]

 تشکر شده توسط : hamid_147 , kohedard
در ارسالroya7116
و ارسال مینا ح
نوشته که تزریق سلول های بنیادی انجام دادن.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : kohedard , paeazan , hamid_147 , zohrevand , سارا19
سلام دوستان
يكي از دوستاي من كه اون هم ام اس داره رفته پيش دكتر عظيمي كه راجع به درمان با سلولهاي بنيادي كه تو اوكراين و كانادا و چند جا ديگه انجام مي شه بپرسه و اگه بشه بره اونجا كه آقاي دكتر بهش گفته همين جا هم توسط دكتر صحراييان داره انجام مي شه كه شماره ش رو گرفتن گفتن باهات تماس مي گيريم به نظر شما چقدر در اين زمينه پيشرفت كردن؟ تاثيرش چه جوريه؟ مننون مي شم اگه كسي اطلاعاتي داره بده
مرگ و زندگی در قدرت زبان است.
 تشکر شده توسط : 0MID , arezooo82
(2015/05/20, 01:16 PM)leili-asmaneh نوشته است: سلام دوستان
يكي از دوستاي من كه اون هم ام اس داره رفته پيش دكتر عظيمي كه راجع به درمان با سلولهاي بنيادي كه تو اوكراين و كانادا و چند جا ديگه انجام مي شه بپرسه و اگه بشه بره اونجا كه آقاي دكتر بهش گفته همين جا هم توسط دكتر صحراييان داره انجام مي شه كه شماره ش رو گرفتن گفتن باهات تماس مي گيريم به نظر شما چقدر در اين زمينه پيشرفت كردن؟ تاثيرش چه جوريه؟ مننون مي شم اگه كسي اطلاعاتي داره بده


من همين هفته پيش دكتر صحراييان بودم ازشون پرسيدم گفتن هنوز به نتيجه اي نرسيدن ، سالهاست كه داره تحقيق ميشه ولي اينكه بيمار كانديد درمان با سلول بنيادي بشه بايد شرايطي داشته باشه ، هركسي قبول نميكنن!!! ولي ما نبايد اميدمونا از دست بديم ، ايشالا به نتيجه ميرسهagreement2
یه غبار یخی یه ستاره سرد / یه شب از همه چی به خدا گله کرد/ یک دفعه به خودش همه چی رو سپرد /دیگه گریه نکرد فقط حوصله کرد
 تشکر شده توسط : arezooo82 , leili-asmaneh , 0MID , سارا19 , یاسی , یوسف تهران
سلام من یکی از سلول های بنیادین زیاد شنیدم وبهش اطمینان دارم که روزی به داد ماmsیا میرسه happy0065.gif
 تشکر شده توسط : یاسی , یوسف تهران
استفاده از سلول‌های بنیادی در بیماران مبتلا به «ام اس» در مرحلة تحقیق و پژوهش
عبدالرضا ناصر مقدسی، نورولوژیست
پیام ام اس:«ام اس» یک بیماری اتوایمیون است که با درگیری سیستم اعصاب مرکزی می‌تواند سبب ایجاد علائم مختلفی گردد. گرچه پیشرفت‌های چشمگیری در زمینة شناخت این بیماری به دست آمده ولی هنوز درمانی قطعی برای آن کشف نشده و لذا حوزه‌های مختلفی برای نیل به این هدف توسط پژوهشگران مورد بررسی قرار می‌گیرند. یکی از این حوزه‌ها که امید فراوانی به آن وجود دارد، استفاده از سلول‌های بنیادی برای درمان بیماری «ام اس» است.
سلول‌های بنیادی که از آنها با عنوان مادر سلول‌ها یاد می‌شود، سلول‌هایی هستند که توان تبدیل به سایر سلول‌ها از جمله بافت عصبی را دارند. همین مسئله سبب شده که از این توانایی در درمان تعدادی از بیماری‌های نورولوژیک از جمله سکتة مغزی، آلزایمر و نیز پارکینسون استفاده شود.
در آغاز جداسازی این سلول‌ها صرفاً از سلول‌ها بنیادی جنینی مقدور بود ولی با کشف مشترک جان بی.گوردون و شینیا یاماناکا که به دریافت نوبل پزشکی سال ۲۰۱۲ منجر شد، ما اکنون می‌توانیم یاخته‌های بنیادی را از یاخته‌های تمایزیافته نیز جدا کنیم.
همان طور که می‌دانیم داروهایی که در بیماری «ام اس» به کار می‌روند عمدتاً جنبة پیشگیری داشته و هیچ‌کدام درمان قطعی بیماری محسوب نمی‌شوند. از سوی دیگر این داروها سبب بهبود و ترمیم سلول‌های عصبی آسیب‌دیده نیز نمی‌شوند. از لحاظ تئوری به نظر می‌رسد که استفاده از سلول‌های بنیادی بتواند سبب ترمیم سلول‌های آسیب‌دیده شود. با این ایده و از آنجا که استفاده از این سلول‌ها در مدل‌های حیوانی و آزمایشگاهی با نتایج خوبی همراه بوده، در تعدادی از تحقیقات و مطالعات از سلول‌های بنیادی در درمان بیماری «ام اس» استفاده شد. در بررسی‌های آزمایشگاهی مشخص شده بود که سلول‌های بنیادی می‌توانند از میزان التهابات و آسیب سلولی بکاهند. این نوع درمان به صورت‌های مختلفی انجام شده است. یک نوع تزریق سلول‌های مزانشیمال است که در واقع از مغز استخوان افراد به دست می‌آید. این سلول‌ها با ممانعت از اثر پاتولوژیک سلول‌های ایمنی و نیز با اثرات حمایتی از مغز این توانایی را دارند که سبب بهبود وضعیت افراد شوند. در یک مطالعه که بر روی ۵ بیمار انجام شد مشخص شد که این روش درمانی می‌تواند علائم التهابی در رادیولوژی بیماران را کاهش دهد.
در یک مطالعة دیگر بر روی بیماران مبتلا به نوع ثانویة پیش‌رونده اثرات تزریق سلول‌های بنیادی مزانشیمال بر روی شرایط بینایی بیماران بررسی شد و مشخص شد که این روش درمانی می‌تواند سبب بهبود بینایی بیماران گردد.
در مطالعه‌ای دیگر که بر روی مبتلایان به نوع عودکننده-‌بهبودیابنده انجام شد، مشخص شد که تزریق سلول‌های بنیادی هماتوپویتیک (سلول‌های بنیادی اخذ شده از خون محیطی) در ابتدای بیماری می‌تواند حداقل برای ۳ سال بیماری را در خاموشی ببرد.
در ایران نیز مطالعه‌ای با استفاده از سلول‌های بنیادی توسط دکتر صحراییان و همکاران ایشان انجام شد. این مطالعه که بیشتر به بررسی جنبه ایمنی این نوع روش درمانی می‌پرداخت، نشان داد که این مطالعه عوارض چندانی نداشته و در تعدادی از بیماران می‌تواند سبب بهبود سیر بالینی آنها شود. از آنجا که این روش درمانی سبب تغییر در سطح سیتوکین‌ها نمی‌شود، احتمالاً باید اثر آن به صورت موضعی در خود سیستم عصبی اتفاق بیفتد.
آنچه ذکر شد گوشه‌ای بود از تحقیقات انجام شده در باب استفاده از سلول‌های بنیادی در بیماران «ام اس». باید توجه داشت که تمام موارد فوق در حد تحقیق بوده و هنوز هیچ‌گونه نتیجه‌گیری کامل و علمی از این مطالعات اخذ نشده است. این روزها بسیار شنیده می‌شود که در محافل گوناگون، از جمله در شبکه‌های ماهواره‌ای، ادعای درمان بیماری‌های مختلف از جمله «ام اس» با سلول‌های بنیادی مطرح می‌شود. هدف این افراد صرفاً اخاذی بوده و هیچ‌گونه مبنای علمی برای این روش‌های تبلیغاتی وجود ندارد. متاسفانه بسیاری از بیماران نیز در دام این شیادان افتاده و با هزینه کردن مبالغ هنگفتی نه‌تنها سرمایة خود را بر باد می‌دهند، بلکه سبب رونق بازار این شیادان نیز می‌شوند. استفاده از سلول‌های بنیادی یکی از روش‌هایی است که علم پزشکی بدان توجه دارد ولی این روش نیز مثل بسیاری از متدهای دیگر کماکان در حد مقاله و تحقیق است، نه چیزی بیشتر.

http://payamems.com/web/%D8%A7%D8%B3%D8%...%A7%D9%86/
تاریخ مطلب : ۱۹ شهریور ۱۳۹۴
 تشکر شده توسط : tinookhe , juju , سارا19 , ارزو ش
من خیلی امیدوارم 
ک همین روزا این تحقیقات جواب بده
و اخبار رسمی تلویزیون اعلامش کنه
 تشکر شده توسط : ارزو ش , یوسف تهران
انشاالله ام اس یه روز درمان بشه smiling

خاص فقط خداست
 تشکر شده توسط : ارزو ش , یوسف تهران
  
 •  قبلی
 • 1
 • ...
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17(current)


موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تبلیغات درمان قطعی ام‌اس دروغی بیش نیست- درمان ام‌اس طی 10سال آتی paeazan 23 17,372 2021/03/29, 04:07 AM
آخرین ارسال: M.karimlou1393
  جزییات بسته حمایتی وزارت بهداشت برای ۱۳۱ هزار بیمار خاص و صعب‌العلاج SMA 2 1,167 2019/08/11, 01:50 PM
آخرین ارسال: SMA
  ام‌اس با طب سنتی درمان نمی‌شود nahid 3 1,259 2018/11/11, 10:54 AM
آخرین ارسال: hamid
  درمان بیماران ام-اس در پژوهشگاه رویان محقق خواهد شد hamdam 22 15,445 2018/10/12, 06:38 PM
آخرین ارسال: kohedard
  آمارام اس درایران و افزایش شیوع آن در سالهای اخیر nazaninn 106 41,809 2018/09/17, 08:07 PM
آخرین ارسال: nahid
Exclamation آیا استفاده از روش سلول های بنیادی درمان قطعی ام اس است؟ امیرپوریا 0 2,177 2018/03/23, 10:16 PM
آخرین ارسال: امیرپوریا
  درمان ام اس Godlovesme 18 8,906 2017/12/30, 07:49 PM
آخرین ارسال: N@RGES
  رایزنی مجلس با وزارت بهداشت برای تعیین تکلیف هزینه های درمانی بیماران خاص nahid 0 1,252 2017/12/14, 06:46 PM
آخرین ارسال: nahid
  درمان بیماریهای صعب العلاج با زهر جانوری niloofary 0 1,431 2017/02/26, 09:45 AM
آخرین ارسال: niloofary
  بررسی آخرین یافته های علمی سلولهای بنیادی عصبی درپنجمین کنگره علوم اعصاب niloofary 0 1,726 2016/07/26, 08:32 AM
آخرین ارسال: niloofaryکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست